Skocz do zawartości
IGNORED

W poszukiwaniu optymalnego odtwarzania plików, czyli koniec drogich strumieniowców


Jarosław Kaźmierczak

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka tygodni temu rozpocząłem wątek o końcu drogich transportów plików (w skrócie streamerów) bo wg mnie najnowsze Dac radzą sobie dobrze z wyjściem USB komputera. Wcześniej sprawdzałem kilka daco-streamerów ze średniej półki: CA CXN2, Marantz NA8005, Bluesound Node 2i, Yamaha WXC 50, SMSL D3 zarówno jako streamer (podłączony do mojego Quad Artera z ES9018 i Mytek Brooklyn) jak i DAC (wtedy do Quad Artera do wejścia liniowego przedwzmacniacza).

Porównując zarówno do Sparky USBridge jak i połączenie bezpośrednie komputera do moich Daców wnioski są 2:
-jako streamer każde z tych urządzeń jest lepsze niż komputer bezpośrednio a także lepsze niż Sparky. Najlepiej zabrzmiało najtańsze urządzenie czyli SMSL D3 (po aktualizacjach oprogramowania powinno zabrzmiec jeszcze lepiej). Dodatkowo tylko to urządzenie ma możliwość wysłania sygnału przez USB do DAC, pozostałe przez SPDIF, czyli odpada format DSD.
-jako streamer i DAC żadne z tych urządzeń nie było lepsze niż DAC w Quad Artera nie mówiąc już o Mytek.

Później pojawił się Oppo Sonica DAC, który jest także transportem. I co ciekawe z trzech sposobów dostarczania sygnału (LAN, USB z PC, USB z włożonym dyskiem twardym) najlepsze brzmienie uzyskałem z PC na USB. Wyprzedzając to co piszę dalej o kolejnych testach to jak na razie najlepszy dźwięk z plików. Po prostu magia.

Kolejne trzy urządzenia to prawie kultowy Chord Hugo 2, najlepszy DAC firmy SMSL D1 z dwoma układami ES9038 i także najnowsze urządzenie Questyle CMA Twelve. Na początku najlepiej brzmiał ten ostatni ale czytając testy Chorda w każdym z nich jest napisane o właściwym testowaniu po tygodniowym wygrzewaniu, nawet zaleca się co najmniej 100 godzin co zatem zrobiłem.

Po tygodniowych niezobowiązujących odsłuchach i wygrzewaniu dzisiaj były odsłuchy końcowe. Chord zabrzmiał rzeczywiście lepiej jednak najbardziej spodobał mi się dźwięk SMSL D1. Prawie magiczne brzmienie, wielość planów (Chord wszystko podaje jak na tacy w pierwszym planie), idealne wybrzmienia, mikro i makro dynamika.

Przy czym na wszystkich tych urządzeniach sprawdziłem jak brzmią bezpośrednio z PC i pośrednio przez LAN z komputera do Sparky (z systemem Volumio). Dodatkowo od znajomego wypożyczyłem Auralic Altair aby sprawdzić co zrobi lepszy transport. Wnioski końcowe są dwa:

-jednak jakikolwiek streamer polepsza znacznie brzmienie. Kombinowałem z Fidelizer, z iDefender na wyjściu USB komputera, co prawda polepszają brzmienie i to nawet znacznie ale niestety Sparky łatwo to przebija,
-znacznie lepszy i droższy streamer (mam na myśli Auralic Altair) jednak zmienił brzmienie minimalnie tak na granicy percepcji.

U mnie w systemie całkowicie nie sprawdził się Hugo 2. Podświadomie po przeczytaniu kilku testów oczekiwałem super dźwięku i cały czas czekałem aż się pojawi. A tu nic takiego nie nastąpiło.

Pozostałe elementy toru: przedwzmacniacz i wzmacniacz mocy Quad Artera, kolumny Dali Helicon 400 v2, kable Tara Labs Reference Gen2 i Nordost Heimdall 2, zasilanie: kondycjoner i kable Artech.

Muzyka: rip z CD: Abba Album, Loreena MacKennitt, Alphaville, Pink Floyd The Wall; Epica rip z SACD, Jazz in Pawnshop (DSD128), Piano trios (Lang Lang, Repin, Maisky).

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak powszechnie ignorowany i wyśmiewany na forum ESS jednak daje radę ? Nie jestem zaskoczony....Siła stereotypu na audiostereo jest niezaprzeczalna....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)
15 godzin temu, Jarosław Kaźmierczak napisał:

Porównując zarówno do Sparky USBridge jak i połączenie bezpośrednie komputera do moich Daców wnioski są 2:
-jako streamer każde z tych urządzeń jest lepsze niż komputer bezpośrednio a także lepsze niż Sparky. Najlepiej zabrzmiało najtańsze urządzenie czyli SMSL D3 (po aktualizacjach oprogramowania powinno zabrzmiec jeszcze lepiej). Dodatkowo tylko to urządzenie ma możliwość wysłania sygnału przez USB do DAC, pozostałe przez SPDIF, czyli odpada format DSD.

Czegoś tutaj nie rozumiem. Przecież USBridge też ma możliwość wysyłania sygnału po USB do Daca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
16 godzin temu, Jarosław Kaźmierczak napisał:

najlepsze brzmienie uzyskałem z PC na USB.

Jakoś to chaotycznie napisane: najpierw najlepiej brzmi pc na usb, a za chwile jednak streamer. A ten USBridge to z pominięciem dac podłączony ?  

16 godzin temu, Jarosław Kaźmierczak napisał:

-jednak jakikolwiek streamer polepsza znacznie brzmienie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjaśnienia - mała pomyłka, nie SMSL D3 tylko SMSL DP3.

USBridge ma wyjście USB oczywiście. Pisząc w tym akapicie pisałem o urządzeniach, które testowałem porównując je do posiadanego Sparky USBridge, że one nie mają wyjścia USB.

Warto czytać całość i po kolei: o Sonica DAC napisałem, że akurat w tym urządzeniu najlepiej zabrzmiało w połączeniu PC - wejście USB, natomiast konkluzja ogólna była taka, iż streamer w większości przypadków znacznie polepszy brzmienie z komputera. Jednak jak to w audio bywa zawsze są wyjątki. Nie sprawdziłem jak Sonica DAC sprawdza się z zewnętrznym streamerem np. wspomnianym Sparky - byłoby to dosyć ciekawe porównanie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2018 o 21:27, SynSama napisał:

Czyli tak powszechnie ignorowany i wyśmiewany na forum ESS jednak daje radę ? Nie jestem zaskoczony....Siła stereotypu na audiostereo jest niezaprzeczalna....

ESS daje radę,  ale jakoś w Sonice średnio mi podszedł,  mojemum koledze też. 

Bardziej mi leży używany na codzień DAC na AKMie.

ESS trza dobrze zaimplementować żeby naprawdę było fajnie, dobrze z tym sobie radzi AudioGD.

Trzeba wziąć pod uwagę jeszcze aspekt indywidualnych upodobań brzmieniowych, pomijam już dopasowanie reszty toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sir.jax napisał:

ESS trza dobrze zaimplementować żeby naprawdę było fajnie, dobrze z tym sobie radzi AudioGD.

Moje doświadczenia z tymi kostkami mówią, że ESS to powietrze i kosmiczna detaliczność dźwięku, AKM troszkę gęstsze, ale już nie tak rozdzielcze granie. Wybrałem ESS :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rucia1 napisał:

Jakoś to chaotycznie napisane: najpierw najlepiej brzmi pc na usb, a za chwile jednak streamer. A ten USBridge to z pominięciem dac podłączony ?  

 

No fakt, albo ja taki głupi jestem albo za dużo browaru wypiłem, ale faktycznie to trochę chaotyczny, ciężki do czytania przekaz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
11 godzin temu, SynSama napisał:

Moje doświadczenia z tymi kostkami mówią, że ESS to powietrze i kosmiczna detaliczność dźwięku, AKM troszkę gęstsze, ale już nie tak rozdzielcze granie. Wybrałem ESS :-).

Dla każdego coś dobrego...odmulanie vs zamulanie...tak jak lampy, wkładki gramofonowe, itd.

Ale najczęściej odmulanie a potem zachwyty ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem Volumio na PC z pendrive jednak praktycznie zadnej róznicy nie zaobserwowałem. Używam kupionej wersji JRiver 24 i świetnie działa w zakresie współpracy z róznymi DAC jak i streamerami a dodatkowo daje możliwośc sterowania ze smartfonu.

Volumio oczywiście też.

Z drobiazgów na pewno polepsza brzmienie Fidelizer nawet bezpłatny przy połączeniu PC - DAC.

Sprawdzałem tez jak Fidelizer poprawi brzmienie przy wysłaniu  do streamera i wydaje mi się, że trochę też polepszył ale  to jest juz na granicy sugestii

Godzinę temu, c-k napisał:

Testowałeś apke do niego?

Nie, do zarządzania biblioteką i muzyką używam Jriver i apki Gizmo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sparky testowany byl z zasilaniem liniowym? Ja mam pelną wersje tomanka i roznica na plus ogromna w porownaniu do impulsowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście trochę to wszystko od Sasa do Lasa.

Jeśli dobrze rozumiem tematem wątku jest rozważanie – czy można wykazać wyższość streamera nad transportem plików opartym na PC(albo odwrotnie). Ale z opisu, skądinąd ciekawych, testów Autora wynika raczej jakieś pomieszanie: pojawiają się modele DACów(tańszych i droższych), modele streamerów (też w różnych cenach) i jakieś opisy szczątkowych doświadczeń z PCaudio. Wychodzi na to,  że raz jedna konfiguracja gra lepiej, raz inna. A to wiadomo – nawet bez testów.

Myślę, że żeby wysnuć  jakieś, subiektywne ale poparte w miarę usystematyzowanym doświadczeniem, wnioski wypadałoby przyjąć stałą platformę testową – (DAC/wzmacniacz/kolumny) i testować wyłącznie transporty – najlepiej za zbliżone pieniądze.

Trzeba pamiętać, że myśląc o transporcie plików możemy dojść do bardzo różnych konfiguracji:

  • transportem jest zintegrowany komputer(w wersji soft zwykły laptop z Foobarem czy iTunesem, w wersji hard zbudowany od podstaw na częściach np. Sotm albo jCAT ze specjalnym zasilaczem i softem);

  • transportem jest „audiofilski”  streamer  grając z dysku sieciowego albo dysku przenośnego(albo „nieaudiofilski” – typu malina);

  • transport jest dzielony:  „audiofilski” streamer + „audiofilski” serwer plików;

  • transport jest „hybrydowy”: np. komputer  lub serwer ale ze specjalnym softem + „audiofilski” end-point.

I tak dalej i tak dalej. Pewnie dałoby jeszcze coś dodać.

Nie wiem czy jakiekolwiek jednoznaczne konkluzje byłyby tu możliwe. Może się np. okazać, że owszem odpowiednio przygotowany transport komputerowy zagra świetnie ale nakłady będą równe cenie streamera(transportu) o porównywalnej jakości brzmienia.  Z drugiej strony skreślanie PC na podstawie doświadczeń ze starym laptopem na Foobarze – w dodatku w konfrontacji z drogim streamerem też nie jest miarodajne.  

Wydaje się, że przynajmniej można  by zweryfikować tezy najbardziej radykalne. Typu – jako transport cyfrowy wystarczy Chromecast. Może rzeczywiście – np. w porównaniu z laptopem/foobarem gra to podobnie? Ale co dalej? Jak użyjemy streamer za 2,5 kzł albo za 5 kzł jako transport też nie będzie większej różnicy?

To samo w drugą stronę. Twierdzimy, że kombinacja  dCSBridge+Fidata (ok 50 tys.) jest nie do pobicia. Dobra. Ale o ile jest lepsza od transportu za 10 tys.? O 10, 20% a może o 1%? A co z dylematem czy tych 40 tys. różnicy nie wydać na lepszy DAC albo wzmacniacz albo kolumny…  W jakim systemie transport za 50 tys. w ogóle ma sens?

Jak by przeanalizować rzecz na zimno to pole wyboru w niższych a nawet średnich przedziałach cenowych jest dość ograniczone:

  • laptop jest dobry na początek ale jako docelowe źródło jest niewygodny, nieustawny, bateria się z czasem zużywa, jeśli jest używany do innych celów nie jest to korzystne dla funkcji audio, a jak ktoś kupuje laptopa tylko do audio – to jest pytanie czy nie lepiej kupić streamer za te sama kasę;

  • pasywny miniPC  wydaje się OK, kosztuje 400-700 zł ale: bez zasilacza liniowego gra słabo, a  z czasem lepiej dokupić lepsze oprogramowanie, a potem wspomóc je jeszcze innym lepszym oprogramowaniem – więc może się okazać, że z 500 zł robi się 2 tys.(ja wydałem już ok. 3 tys.) – w dodatku niedogodności podobne do laptopa są zminimalizowane ale nie wyeleminowane;

  • malina – pewnie wyjdzie taniej, ale konfiguracja nie zawsze jest stabilna, optymalnie jest mieć dysk sieciowy (dodatkowe koszty) i wybór softu jest dużo słabszy niż na PC,  jest też pytanie czy – podobnie jak Chromecast - gra to tylko dobrze jak na swoje pieniądze, czy, jak twierdzą fani, lepiej niż za większe pieniądze;

  • end-point – niby są 2-3 modele poniżej 3 tys. na rynku ale trzeba mieć jeszcze zasilacz, komputer i dobry soft(np. Roon) i nagle ta kwota, optymistycznie licząc, się podwaja;

  • wreszcie „audiofilski” streamer w cenie poniżej 3 tys. – w tej cenie wybór nie jest oszałamiający, w dodatku mamy świadomość, że płacimy za coś czego nie używamy(wewnętrzny DAC) – w dodatku stabilność/funkcjonalność oprogramowania może być niewiadomą(bywa świetnie albo wręcz odwrotnie).

     

    Można więc dojść do wniosku, że dobór nieprzesadnie drogiego transportu cyfrowego(powiedzmy z przedziału 3-5 tys.) to raczej pasmo zgniłych kompromisów – nie tylko brzmieniowych ale – może nawet w większym stopniu – użytkowych. Z tej perspektywy pozycja „drogich streamerów” nie musi być zagrożona . W wyższych przedziałach cenowych jakość brzmienia może być tylko jednym z priorytetów obok estetyki i funkcjonalności. Po co bawić się w rozwiązania jak wyżej skoro można to mieć to np. w Moonie Neo – za podobna lub trochę wyższa kasę?

    A może jednak mój dedykowany PC,  albo Sparky kolegi, albo Sotm brata bliźniaka kolegi, albo Chromecast z buforem lampowym sąsiada dziewczyny brata bliźniaka kolegi - jednak zagrają lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kondzio13 napisał:

Czy sparky testowany byl z zasilaniem liniowym? Ja mam pelną wersje tomanka i roznica na plus ogromna w porownaniu do impulsowego.

Z Tomankiem. Rzeczywiście była duża różnica, podobnie jak to aby jeszcze na wyjściu USBridge dodać iDefender 3.0 za 200 zł i dodatkowo go zasilić 5 V z ładowarki smartfonowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Godzinę temu, dzarro napisał:

malina – pewnie wyjdzie taniej, ale konfiguracja nie zawsze jest stabilna, optymalnie jest mieć dysk sieciowy (dodatkowe koszty) i wybór softu jest dużo słabszy niż na PC,  jest też pytanie czy – podobnie jak Chromecast - gra to tylko dobrze jak na swoje pieniądze, czy, jak twierdzą fani, lepiej niż za większe pieniądze;

Ja jestem fanką malinki z allodigione i nie wrzucajmy jej na tą sama półkę co chromecast, różnica w graniu jest duża. Soft volumio lub moodeaudio bardzo stabilne. Nie ma też porównania do pc z foobar. Polecam spróbować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opacznie rozumiesz mój wpis. Specjalnie i tendencyjnie wymieniłem wady wszystkich tych rozwiązań (również tego, które sam używam), bo każde z nich ma coś z prowizorki i partyzantki. A transporty w pełni funkcjonalne bez protez i zbędnych DACów lub konieczności używania kompa to koszt powyżej 5000 zł.
Od laptopa na Foobarze to gra lepiej nawet mój bluetooth. Sam Foobar wykorzystuje tak z 30% możliwości PC na Win. Malina może być fajna ale to raczej jednokierunkowa droga. Czy np. Sparky może grać z HQPlayerem z innego kompa tak jak Sotm albo Sonore? Szczerze mówiąc malina mi nie przeszkadza ale brak dystansu do siebie jej fanów - trochę tak... ;-)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jarosław Kaźmierczak napisał:

Nie, do zarządzania biblioteką i muzyką używam Jriver i apki Gizmo

A próbowałeś JRemote, mam Gizmo też i wolę z Gizmo z JRemote jest bardziej technicznie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jarosław Kaźmierczak napisał:

Z Tomankiem. Rzeczywiście była duża różnica, podobnie jak to aby jeszcze na wyjściu USBridge dodać iDefender 3.0 za 200 zł i dodatkowo go zasilić 5 V z ładowarki smartfonowej.

Przypominam, że kabel usb, wbrew pozorom ma również duży wpływ na brzmienie. Minimum to wireworld ultraviolet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kondzio13 napisał:

Przypominam, że kabel usb, wbrew pozorom ma również duży wpływ na brzmienie. Minimum to wireworld ultraviolet.

Ty nie gadaj takich rzeczy, bo zaraz zlecą się tu zero-jedynkowcy i Cię "sprowadzą" na ziemię. 

:))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kondzio13 napisał:

Czy sparky testowany byl z zasilaniem liniowym? Ja mam pelną wersje tomanka i roznica na plus ogromna w porownaniu do impulsowego.

Gdzie jest różnica na wyjściu zasilacza czy na wyjściu audio urządzenia?
Polecam "null test" taki jak w przypadku kabli na tym filmie:

Tą metodą można wykrywać zmiany sygnału zarówno te znane nauce jak i te nieznane ;-). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2018 o 22:46, SynSama napisał:

Moje doświadczenia z tymi kostkami mówią, że ESS to powietrze i kosmiczna detaliczność dźwięku, AKM troszkę gęstsze, ale już nie tak rozdzielcze granie. Wybrałem ESS :-).

Sama kość nie gra. Choć ja mam złe doswoidczenia z tą kościa w Pioneerze N70. Raczej powietrza to tam nie było. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, rafal735r napisał:

Sama kość nie gra. Choć ja mam złe doswoidczenia z tą kościa w Pioneerze N70. Raczej powietrza to tam nie było. 

Daj spokój :-). Przecież wszyscy wiedzą, że 70A podpadła Ci tą akcją ze Spotify,em, przedtem ten sprzęt chwaliłeś :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Lech36 napisał:

Gdzie jest różnica na wyjściu zasilacza czy na wyjściu audio urządzenia?
Polecam "null test" taki jak w przypadku kabli na tym filmie:

Tą metodą można wykrywać zmiany sygnału zarówno te znane nauce jak i te nieznane ;-). 

Różnica na plus w brzmieniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, rafal735r napisał:

Sama kość nie gra. Choć ja mam złe doswoidczenia z tą kościa w Pioneerze N70. Raczej powietrza to tam nie było. 

 

57 minut temu, Lech36 napisał:

Gdzie jest różnica na wyjściu zasilacza czy na wyjściu audio urządzenia?
Polecam "null test" taki jak w przypadku kabli na tym filmie:

Tą metodą można wykrywać zmiany sygnału zarówno te znane nauce jak i te nieznane ;-). 

Z jednym się zgodzę - w takim pokoju nie ma różnicy w jakimkolwiek porównaniu czegokolwiek do czegokolwiek. Czaszkę rozsadza tylko jedna myśl: jak nie wyjdę z tej nory za 30 sekund to powieszę się na jednym z testowanych kabli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kondzio13 napisał:

Różnica na plus w brzmieniu. 

Film obejrzałeś?

14 minut temu, dzarro napisał:

Z jednym się zgodzę - w takim pokoju nie ma różnicy w jakimkolwiek porównaniu czegokolwiek do czegokolwiek. Czaszkę rozsadza tylko jedna myśl: jak nie wyjdę z tej nory za 30 sekund to powieszę się na jednym z testowanych kabli...

Widzę że nie rozumiesz chyba zasady tego testu. Pokój jest w tym teście bez znaczenia również sprzęt towarzyszący też. "Null test" ma za zadanie pokazać zarówno w domenie słuchu jak i w domenie pomiaru różnice pomiędzy sprzętami wynikające z ich techniki na sygnale użytkowym rzeczywistym (muzyka). Nie ma lepszego porównania techniki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, SynSama napisał:

Daj spokój :-). Przecież wszyscy wiedzą, że 70A podpadła Ci tą akcją ze Spotify,em, przedtem ten sprzęt chwaliłeś :-)

Nie kupiłem go dla spotify. Po drugie spotify działa z HiFy. Z tym chwaleniem nie przesadzałbym. To jest funkcjonalne urządzenie, może chodzić jako DAC, ale brzmieniem szału nie robi. Jak porównywałem go z poprzednim dakiem to słychać było dużo uchyleń, ale podnieciłem się ta funkcjonalnością i sporowadzeniem wszystkiego do jednego urządzenie i to był błąd. Całe szczęście szybko naprawiony. Jak już ktoś chce N70 to lepiej wziąć N50, praktycznie żadnych różnic. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie rozumiesz chyba zasady tego testu. Pokój jest w tym teście bez znaczenia również sprzęt towarzyszący też. "Null test" ma za zadanie pokazać zarówno w domenie słuchu jak i w domenie pomiaru różnice pomiędzy sprzętami wynikające z ich techniki na sygnale użytkowym rzeczywistym (muzyka). Nie ma lepszego porównania techniki. 
Nawet nie próbowałem zrozumieć. Myślałem tylko który kabel utrzyma moje 80 kg. Po namyśle prościej byłoby wsadzić paluchy do kontaktu. Z drugiej strony jako wyrodne dziecko przykładnych katolików po śmierci trafiłbym pewnie do piekła, które przybrało by formę tego samego pokoju, a torturą było by uczestniczenie w preferowanych przez Ciebie ślepych testach...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafal735r napisał:

ale brzmieniem szału nie robi.

No tak to już jest, że "szał" jak to nazwałeś jest to dość rzadkie odczucie w audio, zwłaszcza w tej kategorii cenowej. I tak, jak napisałeś, że wszystko zależy od implementacji kości DAC ( w czym jest dużo prawdy ), tak też jednak te kości mają swoje cechy charakterystyczne, która zwyczajnie pasują lub nie pasują. Tobie nie podpasowały, mi bardzo. I wiele zależy od tego do czego taki streemer podepniemy, bo np. w moim systemie 70 A jest bardzo silnym punktem i nie mam jej praktycznie nic do zarzucenia, robi swoja robotę bez zastrzeżeń, ale są to rzecz jasna odczucia subiektywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.