Skocz do zawartości
IGNORED

W poszukiwaniu optymalnego odtwarzania plików, czyli koniec drogich strumieniowców


Jarosław Kaźmierczak

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Szymon napisał:

Jeszcze lepsze są serwisy stringowe, polecam!

Proszę się na rafala735r nie gniewać, on zazwyczaj jest mocno zestresowany jak dokonuje wpisów :)

Znowu przywrocili <atak personalny>

 

I co to się stało że pan Szymon, gwiazda HiEndu do Hifi zagląda? <zaczepka>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, rafal735r napisał:

I co to się stało że pan Szymon, gwiazda HiEndu do Hifi zagląda?

Chciałem poczytać o tanich plikowcach, a tutaj na pierwszej stronie temat już rozwalony przez rafal735r. Szkoda, bo zapowiadało się ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zabiorę głos, bo właśnie świeżo, przed dwoma tygodniami zakupiłem Pioneera N-70.

Co do słuchania z sieci, to ze Spotify jest bardzo dobrze, płynnie i szybko. Natomiast słabiej jest z Deezerem, tnie się i wiesza, nie wiem czy to kwestia Pionka czy mojego telefonu do sterowania (na razie testuję, bo są gorsze i lepsze momenty).

Dźwięk DAC jest bardzo "sabre", czyli przestrzennie, szczegółowo, dobitnie, z zaznaczoną krawędzią. Ciut brak mi tu płynności, ale wynagradza to oddech i stereofonia. Ja bym tego daczka postrzegał, iż jest raczej "wyczynowy", czyli wyciągnie wszystko co najfajniejsze z dobrych realizacji i pokaże jak na dłoni, robiąc dużo funu. Z lampą brzmi to bardzo fajnie. Ładnie słychać zmiany on/off trybów direct, upsampling, etc. Ale trzeba uważać, bo niektóre nagrania mogą zabrzmieć ostro i mało płynnie - na pewno  DAC nie ujednolica i nie umila. Na razie jestem na wstępnym etapie, więc będę informował o dalszych konkluzjach. Akomoduję słuch, bo poprzednio miałem DACa non-oversampling, więc trochę inny rodzaj grania. Niemniej pierwsza konkluzja: w wieczornym odsłuchu np. Lunatic Soul jest baaardzo dobrze, są ciary, emocje, muzyka w pokoju razem ze wszystkimi bajerkami - podobnie jazz, jest szczegół, barwa, oddech, prat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, EmilioE napisał:

Może zabiorę głos, bo właśnie świeżo, przed dwoma tygodniami zakupiłem Pioneera N-70.

Co do słuchania z sieci, to ze Spotify jest bardzo dobrze, płynnie i szybko. Natomiast słabiej jest z Deezerem, tnie się i wiesza, nie wiem czy to kwestia Pionka czy mojego telefonu do sterowania (na razie testuję, bo są gorsze i lepsze momenty).

Dźwięk DAC jest bardzo "sabre", czyli przestrzennie, szczegółowo, dobitnie, z zaznaczoną krawędzią. Ciut brak mi tu płynności, ale wynagradza to oddech i stereofonia. Ja bym tego daczka postrzegał, iż jest raczej "wyczynowy", czyli wyciągnie wszystko co najfajniejsze z dobrych realizacji i pokaże jak na dłoni, robiąc dużo funu. Z lampą brzmi to bardzo fajnie. Ładnie słychać zmiany on/off trybów direct, upsampling, etc. Ale trzeba uważać, bo niektóre nagrania mogą zabrzmieć ostro i mało płynnie - na pewno  DAC nie ujednolica i nie umila. Na razie jestem na wstępnym etapie, więc będę informował o dalszych konkluzjach. Akomoduję słuch, bo poprzednio miałem DACa non-oversampling, więc trochę inny rodzaj grania. Niemniej pierwsza konkluzja: w wieczornym odsłuchu np. Lunatic Soul jest baaardzo dobrze, są ciary, emocje, muzyka w pokoju razem ze wszystkimi bajerkami - podobnie jazz, jest szczegół, barwa, oddech, prat.

I da się stworzyć ładny opis? Da się.

Na podstawie takiej opini ma się pogląd na brzmienie konkretnego klocka i ewentualny dobór reszczty elementów. Z tego opisu wnioskuję że to sprzęt nie dla mnie ani nie do mnie ale nie twierdzę że jest zły czy dobry. W odpowiednim towarzystwie może zagrać dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, EmilioE napisał:

przed dwoma tygodniami zakupiłem Pioneera N-70

Zakupiłeś nówkę, czy już "grany" ? Jeśli nówkę, to z czasem jest lepiej.....

4 godziny temu, EmilioE napisał:

Dźwięk DAC jest bardzo "sabre", czyli przestrzennie, szczegółowo, dobitnie, z zaznaczoną krawędzią.

No właśnie to jest ciekawostka i skłania mnie do opinii, że nie ma DAC-ów uniwersalnych. Np. Thomas Dolby na 30AE ( kość AKM ) grał tak, że słuchać się tego nie dało  kompletnie. Na ESS jest miodzio. Taka ciekawostka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SynSama napisał:

No właśnie to jest ciekawostka i skłania mnie do opinii, że nie ma DAC-ów uniwersalnych. Np. Thomas Dolby na 30AE ( kość AKM ) grał tak, że słuchać się tego nie dało  kompletnie. Na ESS jest miodzio. Taka ciekawostka.

Nie oceniaj całego przetwornika po samej kości. Same układy DAC mają pewne swoje cechy ale ważniejsza jest ich aplikacja.  Ja mam w swoim kostkę AKM i mogę słuchać i to długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, MrSalieri napisał:

Nie oceniaj całego przetwornika po samej kości.

Jasne, że nie oceniam :-). Skupiam się tu na tym, co sam przyznajesz, czyli pewnych słyszalnych cechach danego chipu. A tak przy okazji. Ktoś zna przetwornik oparty na kości ESS, który zagra przeciwstawnie do tego, co napisał EmilioE ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, SynSama napisał:

A tak przy okazji. Ktoś zna przetwornik oparty na kości ESS, który zagra przeciwstawnie do tego, co napisał EmilioE ?

Ja osobiście nie znam i z tego co zawsze gdzieś wyczytałem w przypadku ESS te cechy są bardziej albo mniej słyszalne ale dają o sobie znać :)

Co nie zmienia faktu że komuś może się to podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MrSalieri napisał:

Ja osobiście nie znam i z tego co zawsze gdzieś wyczytałem w przypadku ESS te cechy są bardziej albo mniej słyszalne ale dają o sobie znać :)

No właśnie, dlatego to było troszkę podchwytliwe pytanie :-). Aplikacja, aplikacją, ma znaczenie, ale ESS będzie zawsze ESS-em. ;-). I to mnie akurat cieszy, bo to moja bajka ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dpowiedniego doboru reszty toru można te cechy prawidłowo wykorzystać. Uważam jednak że bardziej trzeba z nimi walczyć, temperować niż eksponować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MrSalieri napisał:

W przypadku dpowiedniego doboru reszty toru można te cechy prawidłowo wykorzystać.

No i trafiłeś w clou programu. Tak właśnie jest i dlatego jestem zdania, że zła opinia Rafała o tej nieszczęsnej 70-tce wynika z tego, że nie zgrała mu się z resztą toru. Może ja miałem tym razem więcej szczęścia i tyle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ciut używany, czyli roczny na gwarancji.

Ja już się nie ekscytuję tym, że pudełko, papiery, albo super cena. Chcę, to kupuję, nie chcę to nie...

Jak nie podejdzie, albo się znudzi, to sprzedam i stracę parę stówek. To moje hobby, a hobby kosztuje  :o)  Na nartach już nie jeżdżę, na ryby nie mam czasu, a muzykę kocham!

Słucham teraz nowego Coltrane'a i jest świetnie! Saksofon jest wyrazisty i pokazuje, że to jednak harpagański instrument, a nie kluchy do ballad.  Ten DAC daje radę, ale trzeba go połączyć z miękką lampą i będzie dobrze.

46 minut temu, SynSama napisał:

No i trafiłeś w clou programu. Tak właśnie jest i dlatego jestem zdania, że zła opinia Rafała o tej nieszczęsnej 70-tce wynika z tego, że nie zgrała mu się z resztą toru. Może ja miałem tym razem więcej szczęścia i tyle...

No właśnie nie wiem gdzie to sklejenie dźwięków i buła, o których pisał Rafał. U mnie 180% w drugą stronę. Jak zawsze, ważny jest cały tor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, EmilioE napisał:

Ten DAC daje radę, ale trzeba go połączyć z miękką lampą i będzie dobrze.

Lub łagodniejszym tranzystorem i szafa gra :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, EmilioE napisał:

Natomiast słabiej jest z Deezerem, tnie się i wiesza, nie wiem czy to kwestia Pionka czy mojego telefonu do sterowania

Mi też w ostatnich dniach deezer robił takie dowcipy. Zmieniali wersję dla Win (możliwość pobierania plików- duże to to), może dlatego? Co do sabre- pełna zgoda, mimo, że słucham tylko klasyki.  

2 minuty temu, SynSama napisał:

i szafa gra :-).

właśnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu kolejna nowość na rynku.  Realna konkurencja dla SOtM, Auralica i kilku innych podobnych rozwiązań. Na razie tylko na zdjęciach i na stronie internetowej, która sprawia wrażenie bardzo rzetelnie przygotowanej. Miejmy nadzieję, że znajdzie się jakiś dystrybutor w Polsce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A tu kolejna nowość na rynku.  Realna konkurencja dla SOtM, Auralica i kilku innych podobnych rozwiązań. Na razie tylko na zdjęciach i na stronie internetowej, która sprawia wrażenie bardzo rzetelnie przygotowanej. Miejmy nadzieję, że znajdzie się jakiś dystrybutor w Polsce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Cena wyższa. Mniej opcji sterowania. Wygląd chyba lepszy.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dzarro napisał:

Cena wyższa

Od czego? Auralic Mini, SOtM 200, Node2 ? Zgadza się, wyższa. Jeśli zaś porównamy do SOtM 200Ultra lub Femto, wygląda to już trochę inaczej. Aby to ocenić, trzeba niestety trochę poczekać aż produkt wejdzie na rynek i dowiemy się, jak gra a nie tylko, jak jest reklamowany.

 

1 godzinę temu, dzarro napisał:

Mniej opcji sterowania

Z angielskim u mnie raczej słabo ale z tego co przeczytałem, działa w środowisku otwartym. System oparty o Volumio, ma być dostępny i współpracować z możliwie szeroką gamą programów i systemów.

A co do wyglądu, może się podobać lub nie. Kwestia gustu. Pudełeczko ma stać sobie w kącie i działać a nie wyglądać. Na pewno na zdjęciach wygląda bardzo solidnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z angielskim u mnie raczej słabo ale z tego co przeczytałem, działa w środowisku otwartym. System oparty o Volumio, ma być dostępny i współpracować z możliwie szeroką gamą programów i systemów.
A co do wyglądu, może się podobać lub nie. Kwestia gustu. Pudełeczko ma stać sobie w kącie i działać a nie wyglądać. Na pewno na zdjęciach wygląda bardzo solidnie.
Reasumując: nic nie wiadomo i nie ma się czym podniecać. Tym bardziej, że z rzeczy, które już są masz np. Lindemanna Lemetree Bridge, który ma nawet własną aplikację sterującą(ponoć bez szału - ale jest).

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując: wiadomo tyle, ile producent zamieścił w materiałach reklamowych. Za kilka miesięcy produkt trafi na rynek i będzie można samemu skonfrontować oczekiwania z rzeczywistością. Jak dla mnie, zapowiada się ciekawie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Reasumując: wiadomo tyle, ile producent zamieścił w materiałach reklamowych. Za kilka miesięcy produkt trafi na rynek i będzie można samemu skonfrontować oczekiwania z rzeczywistością. Jak dla mnie, zapowiada się ciekawie
Jasne. Tylko taki end-point to chyba najbardziej rozbudowana opcja. Trzeba mieć komputer/serwer+end-point+zasilacz, no i oprogramowanie. Niektórzy jeszcze pewnie spróbują zasilacz do kompa/serwera. Czyli nawet z Sotm 200 robi się niezła sumka. Dla kogoś kto buduje transport od zera to chyba za dużo kombinowania. Dla mnie osobiście to jest opcja na przyszłość choć jest pytanie czy podobnego efektu nie da zrobiony na zamówienie PC np. z kartą USB typu Matrix X-Hi. Niestety liczba pudełek będzie podobna(PC + 2 zasilacze) ;-)))

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, dzarro napisał:

Trzeba mieć komputer/serwer+end-point+zasilacz, no i oprogramowanie.

Wystarczy dostęp do internetu i jeśli dobrze zrozumiałem, jakakolwiek aplikacja sterująca typu BubbleUPnP. Komputer nie jest potrzebny choć można go włączyć w tą sieć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy dostęp do internetu i jeśli dobrze zrozumiałem, jakakolwiek aplikacja sterująca typu BubbleUPnP. Komputer nie jest potrzebny choć można go włączyć w tą sieć
Ale obawiam się, że wtedy taka opcja ma ograniczony sens lub też niczym się nie odróżnia od streamera. End-point ma łączyć zalety obu światów - odseparowanego, niepodatnego na zakłócenia streamera i mocy obliczeniowej komputera(np. nawet Roon daje lepsze efekty z jPlayem albo HQPlayerem, przy end-pointach chyba ta druga opcja wchodzi w grę). Bubble to słabiutka aplikacja - jej wpływ na brzmienie raczej nie jest korzystny, w dodatku nie zawsze działa stabilnie.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum i opisu Pioneer N70A zacytuję test z Audio: "wyraźnie więcej wigoru i przejrzystości w trybie USB DAC". Pokazuje to samo co podczas moich odsłuchów Sonica DAC - że streamery w takich urządzeniach są jakieś słabe albo obsługa ramki Ethernet jest słabo zaimplementowana. W tym audio nic nie jest pewne i raz na zawsze.

W każdym razie jedno jest pewne :)  zewnętrzny streamer typu Malina lub Sparky z dobrym zasilaniem polepszy zawsze brzmienie z komputera. I im lepszy DAC tym bardziej to słychać.Pozostaje otwarte pytanie na ile lepszy streamer ( a właściwie dokładniej droższy) polepszy brzmienie. Na forum hiend jest wiele opinii dyskredytujących tego typu urządzenia ale też opinii przeciwstawnych zaliczających je do hiend. Kiedyś robiłem odsłuch Sotm SMS-200 i nie poprawił brzmienia komputera ale teraz mam wiekszą wiedzę (i lepszy DAC) i chcę to powtórzyć, a może wtedy zrobiłem jakiś błąd w ustawieniach bo wtedy dopiero zaczynałem w PC-audio.

Testując Sonica Dac z wrażenia zapomniałem sprawdzić go jako DAC ale z podaniem sygnału ze Sparky a nie tylko bezpośrednio z komputera. EmilioE czy sprawdzałeś jak brzmi N70A na różnych wejściach?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jarosław Kaźmierczak napisał:

Wracając do meritum i opisu Pioneer N70A zacytuję test z Audio: "wyraźnie więcej wigoru i przejrzystości w trybie USB DAC".

Ten streamer nie gra lepiej jako DAC niż jako źródło.Testowałem.

Choć, żeby być konsekwentnym napiszę : w moim systemie :-)!.

Recenzenci ( bo ta opinia o której pisze Jarosław była bodajże w dwóch recenzjach ) robili porównanie typu : 70A jako odtwarzacz Spotify vs. 70A jako DAC. Być może wtedy różnica się pojawia. Moje porównanie : 70A jako odtwarzacz plików po USB ( zarówno pendrive , jak i HDD ) vs. 70A jako DAC nie pokazało żadnej różnicy. Summa summarum być może to jest potwierdzenie tezy, że takie streamery najlepiej sprawdzają się jako źródła z fizycznych nośników zewnętrznych ( przynajmniej te średniej klasy, możliwe, że tych topowych to nie dotyczy ), a te wszystkie Spotify,ie, Deezer,y i inne dziadostwo należy traktować z przymrużeniem oka i jako sposób na odkrywanie nowej muzyki. Do tego nadają się chyba najlepiej. Uzupełnienie, a nie główne źródło naszej muzyki. 

Przy okazji, jak już jesteśmy przy temacie muzyki przez internet. Bardzo duże różnice są słyszalne pomiędzy różnymi stacjami radiowymi. To było dla mnie zaskoczenie i nie wiem do końca na czym to polega, ale są stacje, gdzie nawet mp3 128 potrafi brzmieć przyzwoicie, a są takie, gdzie 320 nie bardzo da się słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś się pokusić o porównanie USBridge do SoTM-200 i SOTM-200 Ultra? Autor tematu wspomina o USBridge, ale jakoś bez konkluzji. Warto kupować USBridge, czy to strata pieniędzy w porównaniu do SoTM? Źródłem jest PC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz testuję komplet Exogal (Comet Plus i ION) i muszę przyznać za Wojciechem Pacułą z jego testu w HighFidelity -  " mam jeszcze sporo płyt do przesłuchania, a dzień (i noc) jest krótki (nie ma to jak efektownie zacząć, prawda?). To absolutny przypadek, ale w krótkim okresie czasu miałem do czynienia z trzema produktami, które powodowały wypieki na twarzy i ekscytację tym, jak uzdalniały mój system odsłuchowy do odtwarzania muzyki. Były to: set kabli 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  za ok. 200 000 zł, gramofon Kronos Sparta za około 130 000 zł (test w numerze lipcowym „High Fidelity”), a teraz jest to przetwornik cyfrowo-analogowy Exogal Comet Plus DAC za 3500 USD. I nic nie poradzę na to, że dysproporcja cenowa w żaden sposób nie oddaje tego, jak amerykański DAC gra"

I związane z tym dwie rzeczy (chociaż nie do końca) - nadal zgrywanie programem EAC jest najlepsze i to słychać. Rok czy 2 lata temu na słuch zaczęło mi się wydawać, że nie ma już różnicy między EAC a JRiver (szczególnie gdy pojawiła się wersja 23) i dosyć przypadkowo a na dodatek w tzw. ślepym teście słuchałem tej samej płyty zgranej tymi programami. I niestety ponad połowę płyt muszę chyba zgrać powtórnie.

Dodatkowo odkurzyłem mój stary odtwarzacz CD/SACD NAD M5 i po podłączeniu jak na razie niedrogim kablem AES do Exogal Comet Plus zaczynam się zastanawiać czy jednak płyta CD nie jest górą. To magia Cometa bo wczesniej jako DAC do podłaczenia M5 służył mi Mytek Brooklyn a później Quad Artera Play, jednak cały czas z tych odsłuchów wynosiłem wrażenie, że pliki brzmią lepiej. Chociaż muszę przyznać, że i tak zarówno Mytek jak i Quad brzmią rewelacyjne, lecz tak to jest z audio - najpierw wydaje się,że nasz system brzmi najlepiej na świecie i po wielu zmianach i poszukiwaniach nagle pojawia się "coś" i nie ma powrotu do poprzedniej konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie czy ktoś używał takiego urządzenia na Zidoo x10. Jest to komputerek na Androidzie. Do słuchania muzy używam USB audio Player pro. Najważniejsze, że czyta mi to pliki do dsd256 i przesyła natywnie do daca matrix mini i pro 2s, który taki sygnał chętnie przyjmuje. Wcześniej słuchałem prze laptopy (win7,  później win10). Jestem ciekaw waszej opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.