Skocz do zawartości
IGNORED

W poszukiwaniu optymalnego odtwarzania plików, czyli koniec drogich strumieniowców


Jarosław Kaźmierczak

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Kondzio13 napisał:

Przypominam, że kabel usb, wbrew pozorom ma również duży wpływ na brzmienie. Minimum to wireworld ultraviolet.

Weź sobie zwykły drukarkowy byleby nie rwał streamu i ten ultraviolet i niech Ci go ktoś przekłada tak byś nie wiedział, który transmituje aktualnie sygnał. Zdziwisz się, zapewniam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafal735r napisał:

Nie kupiłem go dla spotify

No niby nie, ale w innych miejscach bardzo na tę wadę - w postaci braku dostępu do tego serwisu - narzekasz :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dzarro napisał:

Z drugiej strony jako wyrodne dziecko przykładnych katolików po śmierci trafiłbym pewnie do piekła, które przybrało by formę tego samego pokoju, a torturą było by uczestniczenie w preferowanych przez Ciebie ślepych testach...

Ten test z filmu nie jest ślepy. Obejrzyj ten film z uwagą, może rzuci trochę światła na Twoje spojrzenie na temat. Po co zaraz się przymierzać do zawieszania na kablu tych 80 kg ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

37 minut temu, SynSama napisał:

No niby nie, ale w innych miejscach bardzo na tę wadę - w postaci braku dostępu do tego serwisu - narzekasz :-).

To ze założyłem temat z pytaniem nie znaczy że kupiłem go dla spotify. Jak założyłem temat miałem go już kilka miesięcy. Potem postanowiłem sprawdzić czy w ogóle działa, ale nie działało. Jeśli w ogóle chodzi o jakie kolwiek serwisy strimingowe to jak już używam Tidala i to rzadko. Zdecydowanie wolę słuchać z dysku albo ze zwykłej płyty. Pionka porownywalismy też na systemie znajomego. Jest nawet o tym na forum. Największym problemem jest średnica, jej słaba szczegółiwosc i dosłowny dołek w jej górnej partii. Mniejsza z tym. Całe szczęście że ktoś go kupił i mam problem z głowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Staś_44798 napisał:

Ten dołek to z pomiarów czy z odsłuchu?

Miałem spytać o to samo, bo ja żadnego "dołka" nie wychwyciłem, ale skoro wg Rafała jest, to jest i nie nam maluczkim się spierać :-)))))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od tego z czym go porównywałeś? Oczywiście u siebie w domu, na swoim sprzęcie. To dużo wyjaśni. Bo ja trochę tego przerobiłem i swoje zdanie mam. Gitary klasyczne w górnych partiach, czy też elektryczne, talerze, wokal jet słabo czytelny, z tyłu gdzieś, stłamszony. Ale jak się nie porównywało z niczym innym to potem jest "ja żadnego dołka nie wychwyciłem". Jak sie nie ma pkt odniesienia, porównania to niczego się nie wychwyci. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Staś_44798 napisał:

Ten dołek to z pomiarów czy z odsłuchu?

Aha, czyli jak pomiary ci powiedza ze jest idealnie to ma ci sie podobac i tyle. Tak? Genialne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem tylko z 30AE i to zupełnie inne granie, co nie znaczy, że 30AE jest słabe. Jest niezłe. Zgadzam się z Tobą przecież, że punkt odniesienia jest ważny, ale to właśnie dlatego nigdy nie twierdziłem i nie twierdzę, że 70A to mistrz. To solidne granie, które mnie osobiście urzeka przestrzenią i detalicznością, a te cechy lubię. Mogłoby być ciut cieplej, ale cóż. Życie to ponoć sztuka kompromisu i ja z tym bólu nie mam....

Acha....nie wiem w jakiej konfiguracji go podłączałeś, ale u mnie wokale i średnica naprawdę dają radę, dlatego jestem zaskoczony.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Pionka N70AE używa jako transport twórca Audirvany (razem z MacMIni, i oczywiście z Audirvaną, jako serwerem) do tego droższe towarzystwo(Accuphase, AMR itd.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SynSama napisał:

Porównywałem tylko z 30AE i to zupełnie inne granie, co nie znaczy, że 30AE jest słabe. 

To wiele tłumaczy. 

Jak N70 gra jak gra, to nie chce myśleć jak gra N30. 

Sposób na lepsze granie w tych samych pieniądzach 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sam zastanawiam się nad UD-503. Miałem przed pionkiem UD-501 i to był błąd że go sprzedałem. Normalnie UD-503 kosztuje koło 1000 euro, ale w kraju cebulandii nikt nie kupuje Teac. Są wyprzedaże starszych serii, a nowych w cale nie będzie w PL. A. Z tego co wiem to 503 gra jeszcze lepiej od 501.

Albo jeszcze prościej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety brak obsługi ze zwykłego pilota strasznie mnie odstrasza dlatego wolałbym DAC plus strimer jako transport. Ceny NT-503 jeszcze większe za granicą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie TEAC,a, ale....

1) jest na AKM-ie, a to jednak nie do końca moja bajka

2) widzisz, piszesz że zagra lepiej. Może tak, może nie. Z tego co pamiętam z opinii w necie, tyłka nie urywa, więc sam widzisz, że to sukbiektywna ocena

3) wyrosłem z miniaturowych sprzętów, nie ufam im.

4) z tej 30-tki AE naprawdę nie ma się co śmiać, bo na swój poziom cenowy, to całkiem grający sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownywalismy UD-501 z Pionkiem nawet u znajomego i dupy to nie urwał, ale N70. 

Sama kość nie gra. Przestań czytać internety, a zacznij słuchać. Jakbym słuchal internetów to siedziałbym na Heglu i Kefach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, proponuję, co następuje. Skończ już tę krucjatę przeciwko biednej Bogu ducha winnej 70-tce A, bo ja nikogo nie przekonuję, że to super wypasiony sprzęt, za to Ty starasz się ( zupełnie niesłusznie ) przekonać cały świat jaki to syf. Aż przykro czytać :-(.

Nie spodobał Ci się jej dźwięk ? Ok. Sprzedałeś ? Cieszę się razem z Tobą, ale spróbuj się wznieść ponad to, bo Twoja opinia nie jest do końca obiektywna i doskonale o tym wiesz. Napiszę po raz ostatni. 70A to przyzwoicie ( przeliteruję p-r-z-y-z-w-o-i-c-i-e ), a nie wybitnie ( w-y-b-i-t-n-i-e ) grający odtwarzacz, który może wielu zwykłym słuchaczom dać sporo radochy. Tylko tyle i aż tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MrSalieri napisał:

Panowie a Wy o tych urządzeniach jako o transportach czy o źródłach? 

Ja jako o źródle :-))))))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SynSama napisał:

Rafał, proponuję, co następuje. Skończ już tę krucjatę przeciwko biednej Bogu ducha winnej 70-tce A, bo ja nikogo nie przekonuję, że to super wypasiony sprzęt, za to Ty starasz się ( zupełnie niesłusznie ) przekonać cały świat jaki to syf. Aż przykro czytać :-(.

Nie spodobał Ci się jej dźwięk ? Ok. Sprzedałeś ? Cieszę się razem z Tobą, ale spróbuj się wznieść ponad to, bo Twoja opinia nie jest do końca obiektywna i doskonale o tym wiesz. Napiszę po raz ostatni. 70A to przyzwoicie ( przeliteruję p-r-z-y-z-w-o-i-c-i-e ), a nie wybitnie ( w-y-b-i-t-n-i-e ) grający odtwarzacz, który może wielu zwykłym słuchaczom dać sporo radochy. Tylko tyle i aż tyle.

Jakby kosztował pół ceny.

To ty od początku negujesz wszystko co pisze. Najpierw ze sprzedałem, bo spotify nie działa. Potem znowu coś innego. Mógłbym przytoczyć jeszcze sporo jej wad, typu beznadziejna aplikacja, ale mniejsza z tym. Znam twoje rozczarowanie. Nie jest mi obce takie zachowanie. Jak się wyda parę tysięcy to oczekuje się ochów i achów. Ja często coś tam zmieniam, nie żenię się z klockami. Dobrze ze przynajmniej przyznales się że niczego więcej w domu nie słuchałeś i nie brniesz dalej w temat. I tym miłym akcentem zostawmy tą dyskusje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rafal735r napisał:

Najpierw ze sprzedałem, bo spotify nie działa.

Na podstawie tego, co pisałeś w innych miejscach.

8 minut temu, rafal735r napisał:

 Mógłbym przytoczyć jeszcze sporo jej wad, typu beznadziejna aplikacja, ale mniejsza z tym

W życiu nie miałem z nią problemów, ale mniejsza z tym.

8 minut temu, rafal735r napisał:

Znam twoje rozczarowanie.

Od 3 miesięcy lecę po pracy, jak na skrzydłach, żeby tylko ją odpalić i posłuchać swojej ukochanej elektroniki. Jeśli to wg Ciebie jest rozczarowanie, to  ok :-). Myślisz, ze gdybym był rozczarowany trzymałbym jakiś szrot ? Nie, nie trzymałbym :-)

8 minut temu, rafal735r napisał:

Jak się wyda parę tysięcy to oczekuje się ochów i achów.

Nigdzie nie pisałem ochów ,achów o 70A, co starłem się wykazać w poście powyżej podkreślając i literując, ale widać Twoje zacietrzewienie jest silniejsze.....tym bardziej zachwytu nie oczekuję. Wiem co mam, mam chłodną głowę, możesz mi wierzyć

9 minut temu, rafal735r napisał:

Ja często coś tam zmieniam, nie żenię się z klockami.

Mam dokładnie takie samo podejście :-). W życiu zmieniałem dużo, ale potrafię też docenić to co mam, a nie sprzedawać sprzęt co 2 tygodnie ( chyba, że byłaby totalna lipa ) i jeśli któryś z nas jest tu rozgoryczony, to wydaje mi się, że raczej Ty. 70A nie sprzedałem, znakiem tego nie jest to wspomniana totalna lipa. Umiesz to uszanować ? Umiesz i masz na tyle empatii, żeby spróbować nie psuć komuś radości i zabawy ? Czy nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, rafal735r napisał:

Dobrze ze przynajmniej przyznales się że niczego więcej w domu nie słuchałeś i nie brniesz dalej w temat.

Do diaska, zaczynasz mnie tym pierniczeniem wkurzać, no naprawdę! Ciągle zdajesz się zarzucać mi, że ja tu prowadzę kampanię reklamową swojego sprzętu i twierdzę, że wszystkie inne sprzęty to lipa, liczy się tylko moje ? Możesz mi pokazać, gdzie tak napisałem ? Co Cię ta 70-tka tak boli ? Pozbyłeś się jej! Powinienieś co wieczór z tego powodu otwierać szampana,a nie pluć jadem, bo komuś 70-ka A "miała czelność się spodobać". Chłopie wiadro zimnej wody i skończmy to już, oki ?

I przepraszam autora wątku za tę prywatę tu na forum w dyskusji z Rafałem, ale czasami po męsku trzeba oczyścić atmosferę. Już nie będę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, SynSama napisał:

Do diaska, zaczynasz mnie tym pierniczeniem wkurzać, no naprawdę! Ciągle zdajesz się zarzucać mi, że ja tu prowadzę kampanię reklamową swojego sprzętu i twierdzę, że wszystkie inne sprzęty to lipa, liczy się tylko moje ? Możesz mi pokazać, gdzie tak napisałem ? Co Cię ta 70-tka tak boli ? Pozbyłeś się jej! Powinienieś co wieczór z tego powodu otwierać szampana,a nie pluć jadem, bo komuś 70-ka A "miała czelność się spodobać". Chłopie wiadro zimnej wody i skończmy to już, oki ?

I przepraszam autora wątku za tę prywatę tu na forum w dyskusji z Rafałem, ale czasami po męsku trzeba oczyścić atmosferę. Już nie będę :-)

Mówiłem oddychaj spokojnie. Ehh. 

3 minuty temu, Staś_44798 napisał:

A co z AKMem jest nie teges? Gram na  ak4359 od 8 lat i gra wyśmienicie...

W internetach napisali że złe :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
54 minuty temu, SynSama napisał:

Od 3 miesięcy lecę po pracy, jak na skrzydłach, żeby tylko ją odpalić i posłuchać swojej ukochanej elektroniki. Jeśli to wg Ciebie jest rozczarowanie, to  ok :-). Myślisz, ze gdybym był rozczarowany trzymałbym jakiś szrot ? Nie, nie trzymałbym :-)

I tak trzymaj...nie czytaj tego forum bo sprzedasz chatę i zostaniesz frustratem albo snobem... ;-)

18 minut temu, rafal735r napisał:

W internetach napisali że złe :)

Rafałku... napisałbym gdzie to mam ale za dużo niecenzuralnych słów by tu padło ;-)))

6 godzin temu, rafa napisał:

Aha, czyli jak pomiary ci powiedza ze jest idealnie to ma ci sie podobac i tyle. Tak? Genialne...

Rozróżniasz pytanie od twierdzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Staś_44798 napisał:

A co z AKMem jest nie teges? Gram na  ak4359 od 8 lat i gra wyśmienicie...

Staś...błagam :-))))))))))))))))). Napisałem NIE MOJA bajka, a nie że AKM to kaszana :-))))))))))). N-I-E  M-O-J-A, czy ktoś tu w ogóle na forum rozumie znaczenie tych dwóch prostych słów i nie odbiera tego od razu za atak na siebie, swój gust i sprzęt :-)))) ?

18 minut temu, rafal735r napisał:

W internetach napisali że złe :) 

Silisz się na złośliwość, ale ja nie mam 15 lat, żeby się w takie przepychanki dalej bawić. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, SynSama napisał:

Staś...błagam :-))))))))))))))))). Napisałem NIE MOJA bajka, a nie że AKM to kaszana :-))))))))))). N-I-E  M-O-J-A, czy ktoś tu w ogóle na forum rozumie znaczenie tych dwóch prostych słów i nie odbiera tego od razu za atak na siebie, swój gust i sprzęt :-)))) ?

Spokojnie...nie odebrałem tego tak jak piszesz...

I tak mi to zwisa ;-)))

Ja mam za...ste granie i nie zamierzam nic zmieniać bo "Tata a Marcin powiedział"... :-)))

Słucham sobie teraz Sarah Vaughan i wyobraź sobie ożyła...i jestem happy :-)

Pozdrówka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Staś_44798 napisał:

Słucham sobie teraz Sarah Vaughan i wyobraź sobie ożyła...i jestem happy :-)

Pozdrówka

I takie podejście popieram i mi się podoba :-). Udanego odsłuchu :-)! Pozdro, a zasadzie Howgh ! ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2018 o 15:13, rafal735r napisał:

serwisy strimingowe

Jeszcze lepsze są serwisy stringowe, polecam!

54 minuty temu, SynSama napisał:

Do diaska, zaczynasz mnie tym pierniczeniem wkurzać, no naprawdę! Ciągle zdajesz się zarzucać mi, że ja tu prowadzę kampanię reklamową swojego sprzętu i twierdzę, że wszystkie inne sprzęty to lipa, liczy się tylko moje ? Możesz mi pokazać, gdzie tak napisałem ? Co Cię ta 70-tka tak boli ? Pozbyłeś się jej! Powinienieś co wieczór z tego powodu otwierać szampana,a nie pluć jadem, bo komuś 70-ka A "miała czelność się spodobać". Chłopie wiadro zimnej wody i skończmy to już, oki ?

I przepraszam autora wątku za tę prywatę tu na forum w dyskusji z Rafałem, ale czasami po męsku trzeba oczyścić atmosferę. Już nie będę :-)

Proszę się na rafala735r nie gniewać, on zazwyczaj jest mocno zestresowany jak dokonuje wpisów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.