Skocz do zawartości
IGNORED

Streamer muzyki podłączany do DAC'a..proszę o pomoc


czesiek85

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam DAC'a Aune s6 - dac ma wejscie optyczne, coaxialne, usb...do tej pory głownie odtwarzałem muzykę poprzez USB z laptopa za pomocą 5 metrowego kabla, bo tak mi było wygodnie, jednak zauważyłem że muzyka przy uzyciu 1 metrowego kabla USB jest lepszej jakości..jednak to dla mnie utrudnienie...więc szukam małego streamera muzyki - możliwie jak najtanszego którego podłaczę pod DAC'a, pliki flac oraz TIDAL, czasem Youtube, fajnie gdyby mozna sterować nim smarfonem bądz laptopem...oczywiście priorytetem jest jakość dźwieku..czy jest różnica w jakości dźwięku kiedy zakupie jakiś tani streamer w stosunku do streamerów z kwoty 4 cyforwe ??? jak i tak podłacze je przez DAC'a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci streamer Onkyo NS-6130. Słucham głównie tidal hifi oraz flac z NAS.

U mnie gra właśnie jako transport do zewn. DAC po coax.

Porównywałem go (jako transport) do dwukrotnie droższego NS-6170 i nie usłyszałem różnicy.

Natomiast jako transport jest lepiej niż np. Pioneer N50 chociaż nie jest to jakaś powalająca różnica. Onkyo gra pełniejszym, bardziej wypełnionym i dociążonym dźwiękiem.

Jeśli chodzi o funkcjonalność to wg. mnie jest genialna. Obsługa Tidal, Spotify, Dezeer, Airplay, dysk sieciowy NAS, radio internetowe, dwa wejścia USB (dysk 1TB z plikami flac wczytuje błyskawicznie), wbudowany chromecast, obsługa z telefonu lub z pilota, multiroom bezprzewodowy fireConnect,  itd.  Działa bardzo stabilnie, jestem bardzo zadowolony.  Co do wad: słabo z odtwarzaniem plików DSD (osobiście nie słucham), wyświetlacz mógłby być większy i bardziej czytelny, ale to już czepialstwo z mojej strony...

Myślę że możesz go  nabyć nowego nawet za 1100zł.  Polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cos do 500 zl uzywanego? Czy naprawde przesyl cyfrowy moze sie czyms roznic? :) Jak narazie idzie u mnie z laptopa po USB i nie chce zeby bylo gorzej bo wtedy i tak bede podlaczal lapka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego wynika problem z laptopem? Chodzi o to że nie masz go jak ustawić, żeby grać z 1 metrowym kablem? Czy problemem jest sterowanie? Temu drugiemu można łatwo zaradzić bo na Foobara są 2 piloty do wyboru na Androida. Jeśli masz iPhona a laptop ma 8 GB to warto wydać 70 euro na Audirvanę wtedy można słuchać Tidala i własnych plików z jednej aplikacji. Do Tidala może też być Chromecast za 115 zeta jako transport cyfrowy. Pamiętaj, że każdy nawet tani streamer i tak potrzebuje serwera/dysku sieciowego. Może nim być komputer ale skoro i tak musisz włączyć kompa to po co kombinować? Moim zdaniem różnica między streamerami z wyższej półki pewnie będzie, nie jestem natomiast pewien czy będzie różnica między laptopem a przystawką za 500 zeta.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz racje, nie będzie bardzo wyraźnej różnicy. Chodzi o to że nie każdy chce używać kompa. Onkyo + NAS i Tidal obsluguwane z telefonu zupełnie mi wystarcza. Po prostu nie mogę patrzeć w dmomu na komputer po całym dniu spędzonym w pracy właśnie przed nim...

Godzinę temu, czesiek85 napisał:

A cos do 500 zl uzywanego? Czy naprawde przesyl cyfrowy moze sie czyms roznic? :) Jak narazie idzie u mnie z laptopa po USB i nie chce zeby bylo gorzej bo wtedy i tak bede podlaczal lapka

Taniej od onkyo to już chyba tylko Chromecast kolego, ale nie daję głowy, bo streamerów różnej maści poniżej tysiąca jest wiele. Nie wiem jak spisują się w roli transportów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodów jest kilka..po 1. nie chce mi się patrzeć na ekran monitora.., do DAC'a podłaczam równiez sluchawki i jak jest ciemno i leze przeszkadza mi na łozku i za bardzo swieci...poza tym za dużo kabli się robi..poprostu najlepszym sposobem dla mnie jest coś cos odtworzy tidala HIFi i flac z urządzenia ktore bedzie małe i nei bedzie generowalo mi po pokoju kabli...a ja bede nim zarzadzał smarfonem..nie dawno co prawda korzystalem z 5 metrowego kabla usb ale po podlaczeniu krotszego uwazam ze dzwiek jest lepszy..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat, używałem kompa z kablem USB, nie wrócę do tego prędko, szczególnie że po pokoju grasuje dwu letni ciekawy świata syn ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, czesiek85 napisał:

powodów jest kilka..po 1. nie chce mi się patrzeć na ekran monitora.., do DAC'a podłaczam równiez sluchawki i jak jest ciemno i leze przeszkadza mi na łozku i za bardzo swieci...poza tym za dużo kabli się robi..poprostu najlepszym sposobem dla mnie jest coś cos odtworzy tidala HIFi i flac z urządzenia ktore bedzie małe i nei bedzie generowalo mi po pokoju kabli...a ja bede nim zarzadzał smarfonem..nie dawno co prawda korzystalem z 5 metrowego kabla usb ale po podlaczeniu krotszego uwazam ze dzwiek jest lepszy..

Masz całkiem dobry DAC. Dozbieraj środków na Onkyo ns6130 - jako transport jest bardzo dobry. Będziesz zadowolony. To optymalny wybór w cenie okolo 1000zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, czesiek85 napisał:

A cos do 500 zl

Hej popatrz na to , nowe do 500 zł , małe i spełnia Twoje potrzeby :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, catdragon napisał:

Hej popatrz na to , nowe do 500 zł , małe i spełnia Twoje potrzeby :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam 

Fajne to urzadzonko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem go na testach i niestety szybko oddalem, chociaż z drugiej strony w kwocie 500zl chyba nie ma za wiele wyboru. Jako transport grał w moim systemie kiepsko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na dłuższym kablu mniej bitów przelatuje czy jak? Poproś kogoś by podłączył ci w ciemno kabel tak żebyś ty nie wiedział czy jest akurat 4 metrowy czy jedno i posłuchaj.

Ja tak samo do slepego testu wierzyłem w wyższość piwa z butelki nad tym z puszki. Ba. Wyraźnie tą różnicę czułem. Nasze zmysły działają jednak wspólnie i jeden ulega drugiemu. Jak jeden wyłączysz to jest inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie caly czas zastanawia....czy odczuje róznice miedzy odtwarzaczem za kilka tysi a taki nuprimem...puszczajc sygnal po złączy optycznym lub coaxialu do zewnetrznego DAC'a ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, czesiek85 napisał:

.czy odczuje róznice miedzy odtwarzaczem za kilka tysi a taki nuprimem

Wypożycz  ze sklepu i będziesz wiedział , tego akurat nikt za Ciebie nie zrobi , a może w Twojej okolicy mieszka ktoś z forum kto ma taki sprzęt  i może Cię zaprosić .  

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no postaram się wypozyczyć....poza tym ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz...czy dajmy na to jak odtwarzam plik flac po wifi to też wtedy tracę na jakości ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tracisz. Pytasz czy usłyszysz różnicę między transportem za 500 i za 5000 zł? Pożycz, posłuchaj i sam się przekonasz. Transport ma znaczenie i to duże. Ale nie koniecznie cena!!! Nawet kabel coaxial ma znaczenie. A dac szczególnie duże w tym zestawieniu. Jak będziesz testował transporty plików to użyj przyzwoitego Dac. Wypadało by mieć też w miarę poprawnie zestawiona resztę systemu. Itd, itd....:-) 

W dniu 17.12.2018 o 17:59, czesiek85 napisał:

A cos do 500 zl uzywanego? Czy naprawde przesyl cyfrowy moze sie czyms roznic? :) Jak narazie idzie u mnie z laptopa po USB i nie chce zeby bylo gorzej bo wtedy i tak bede podlaczal lapka

Przesyl cyfrowy? Uważasz że przez przewody płyną zera i jedynki? Jeśli masz na myśli przesyl cyfrowy nie uwzględniając niczego co po drodze z takimi danymi cyfrowymi się dzieje żeby uzyskać sygnał analogowy to musisz sobie trochę na ten temat odczytać.

15 minut temu, Dawid Hare napisał:

Nie tracisz. Pytasz czy usłyszysz różnicę między transportem za 500 i za 5000 zł? Pożycz, posłuchaj i sam się przekonasz. Transport ma znaczenie i to duże. Ale nie koniecznie cena!!! Nawet kabel coaxial ma znaczenie. A dac szczególnie duże w tym zestawieniu. Jak będziesz testował transporty plików to użyj przyzwoitego Dac. Wypadało by mieć też w miarę poprawnie zestawiona resztę systemu. Itd, itd....:-) 

Przesyl cyfrowy? Uważasz że przez przewody płyną zera i jedynki? Jeśli masz na myśli przesyl cyfrowy nie uwzględniając niczego co po drodze z takimi danymi cyfrowymi się dzieje żeby uzyskać sygnał analogowy to musisz sobie trochę na ten temat doczytać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System mam zestawiony dobrze...DAC tez mam w miare przyzwoity...mi tylko chodzi czy gdy kupie transport za 500 a kontra transport za 5000 i podlocze go do tego samego daca to bedzie roznica w jakosci dzwieku..? A jesli bedzie to co powinien miec dobry transport..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, czesiek85 napisał:

mi tylko chodzi czy gdy kupie transport za 500 a kontra transport za 5000 i podlocze go do tego samego daca to bedzie roznica w jakosci dzwieku..?

Nie daj się zwariować, nie ma podstaw do tego, żeby była jakakolwiek różnica. Gdyby była, to nie działa by telekomunikacja, usługi bankowe i niemożliwe były by loty kosmiczne.
Niektórzy twierdzą, że słyszą różnice ale nikt nie potwierdził tego w ślepym teście odsłuchowym. Na forum były zażarte dyskusje na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
System mam zestawiony dobrze...DAC tez mam w miare przyzwoity...mi tylko chodzi czy gdy kupie transport za 500 a kontra transport za 5000 i podlocze go do tego samego daca to bedzie roznica w jakosci dzwieku..? A jesli bedzie to co powinien miec dobry transport..
Ale kto z nas siedzi w Twoim przewodzie słuchowym, żeby takie rzeczy wiedzieć? Jedni twierdzą, że słyszą różnice między kolcami i meblami audio a inni twierdzą, że nie ma różnicy między tanim CD Denona a DCSem. Co za problem kupić w necie(czyli z opcją zwrotu) chromecasta i/albo iEasta? Nuprime to ponoć pożyczają bez kaucji. Do tego wypróbować coś w cenie Twojego DACa - np. Bluesound. I sam sobie odpowiesz na wszystkie pytania.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.