Jump to content
IGNORED

Transmiter Bluetooth?

MJRegul
 Share

Recommended Posts

Szukałem po tagach ale jakoś nie znalazłem.

Czy może ktoś polecić jakiś sensowny transmiter BT w zamyśle do podłączenia do Cambridge Audio CXA60 z Monitor Audio Bronze 5 więc możliwe wyjście i po analogu i przez optyka do wzmacniacza.

Czy dokładając powiedzmy 200zł do TP-Link HA100 kosztującego około 100zł usłyszę różnicę?
Czyli maks 300zł a jak na prawdę warto to 400zł. Odtwarzanie z różnej maści urządzeń na androidzie oraz z laptopa.

Używam Logitech 980-000912 ale o jakości możesz zapomnieć. Zakupiłem go właściwie tylko do puszczania dźwięku z meczów przez system stereo, gdyż mój "wspaniały" tv tnie dźwięk gdy sygnał pochodzi z anteny telewizyjnej i idzie do DACa.

Wszystkie adaptery z wyjściem analogowym mają w sobie DACa więc jakość będzie sumą ograniczeń transmisji bluetooth i ograniczeń DACa wbudowanego w adapter.

Jeżeli zależy Ci na lepszej jakości to szukaj czegoś wyłącznie z wyjściem cyfrowym.

Serdeczne dzięki za opinie. Tak właśnie myślałem by raczej szukać czegoś z wyjściem optycznym ale chciałem się upewnić. 

Dziewczynie kupiłem transmiter za 70pln na allegro jakiś byle jaki byle by był i u mnie nie dało rady tego słuchać (wyjście RCA) a u niej na mikro wieży sony nie słychać różnicy miedzy BT a CD i ona zadowolona a ja zostałem z już chyba rozwiązaną zagwozdką.

Chyba chodzi Ci o odbiornik(receiver)? Transmiter jest do wysyłania sygnału.
Potwierdzam, że po cyfrze zagra lepiej. Czy ma to służyć tylko do plumkania w tle, jako 2 lub 3 źródło dźwięku? Na pewno warto kupić coś z kodekiem Aptx albo AptxHD. Poniżej 300 zł się coś znajdzie(np Philips).

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Tak odbiornik. Użyłem słowa transmiter bo pierwsze mi do głowy przyszło jako transmisja ;)
Głównie słucham z CD muzyki ale chcę BT do plumkania w tle ze Spotify czy z Tidala.
Mam Marantza NR1608 w drugim pokoju i tam spokojnie przez HEOSa sobie słucham a w salonie gdzie CXA60 stoi szukam czegoś co "da radę" po prostu.

No i właśnie dostałem smsa co pozamiatał temat. "Kochanie zamówiłam Ci HA100".

Zapamiętać - nie rozmawiać z kobietą o sprawach technicznych i audio i nie mówić nic co może zostać wykorzystane przeciwko mnie.
Za tydzień opiszę co słyszę na TP Linku podłączonym do CXA60 kablem minijack - 2RCA.

TP-Link HA100 podłączony. 

Stało się coś czego się nie spodziewałem - NIE SŁYSZĘ RÓŻNICY między CD po optyku do CXA60 a tym odbiornikiem gdy puszczam coś z Tidala z PC albo telefonu.
Na moje nie audiofilskie ucho dynamika ta sama, brak niechcianych szumów, głośno, wyraźnie i bez słyszalnej dla mnie kompresji i to po załączonym kabelku mini-jack do RCA.

Jestem w szoku szczerze mówiąc. Bardzo, BARDZO dobrze wydane 89zł. Nic więcej mi nie potrzeba.

Mały minus to pdłączenie zasilania z USB ze wzmacniacza (przeznaczonego do czegoś innego oczywiście niż tylko zasilanie zewnętrznego urządzenia) generuje mocne szumy i niechciane dźwięki.
Po podłączeniu zasilania z załączonego zasilacza szumów absolutnie brak i to nawet przy wysokich poziomach głośności.

Właśnie jestem w szoku, że HA100 dający sygnał tylko po analogu daje taką jakość.
Jestem bardzo mocno ciekaw co siedzi w środku. 

EDIT: Qualcomm CSR 8630

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edited by MJRegul

• 2 years later...

Temat mnie dopadł i szukam teraz dla siebie ustrojstwa z tym, że chce słuchać Tidal na poważnie w sensie żródła. Rozważam coś z serii Advance Acoustic WTX. 

Troszkę czasu minęło, więc zakładam, że i doświadczeń macie więcej w tej materii.  Doradztwa szukam..

Pozdrawiam i odnawiam tym samym wątek...

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

• 2 weeks later...

Odkopię temat. Chciałbym wypuścić sygnał z tv do wzmaka po bt. 

takie cos mi sie trafiło. Ma ktoś taka zabawkę? 

Zobacz ofertę: UGREEN TRANSMITER NADAJNIK BLUETOOTH TOSLINK APTX

Hidden Content

Akurat w tym wypadku nie ma problemu zasilania bo można podpiąć bezposrednio do urządzenia do którego jest wpięte po usb. 2 w 1. Kabel to kabel oczywiste ale nie uśmiecha mi sie ciągnąć kabla 10m przez cały pokój. 

Głównie chciałbym wypuścić dźwięk z konsoli do wzmaka. Aptx jest w pełni akceptowalne dla mnie jeśli utwór jest dobrze nagrany.  Jednego dynksa na Jacka mam. Ale bardzo cicho jest. 

17 godzin temu, kwasior21 napisał:

Odkopię temat. Chciałbym wypuścić sygnał z tv do wzmaka po bt. 

takie cos mi sie trafiło. Ma ktoś taka zabawkę? 

Zobacz ofertę: UGREEN TRANSMITER NADAJNIK BLUETOOTH TOSLINK APTX

Hidden Content

Mam inny model - 

Hidden Content

Uzywany do przerzucenia dzwieku z projektora na stereo i okazjonalnie do muzyki zanim mialem obecnego DACa. 

Zero zarzutow. Moge zrobic w weekend porównanie jak brzmi w porwnaniu do daca 😉

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Mnie zaciekawiła taka pierdoła 

139,80 zł  44% zniżki | 1Mii B10 USB Bluetooth-kompatybilny nadajnik Audio Aptx LL HD bez sterownika Aux Bluetooth USB Adapter do komputera Nintendo przełącznik PS4

Hidden Content

Ciekawe jak sie to sprawdza

• 2 weeks later...

Zastanawiam się nad takim bzdetem:

129,18 zł  30%OFF | Aptx LL krótki czas oczekiwania Bluetooth 5.0 nadajnik koncentryczny optyczny SPDIF 3.5mm Aux Stereo bezprzewodowy Adapter Audio do telewizora słuchawki do komputera

Hidden Content

Ktoś miał z tym styczność?

W sumie, to słuchawek używam sporadycznie, ale jak zięć syn przyjeżdżają, to sobie wieczorami pogrywają. Można podobno to tego podłączyć jednoczesnie 2 pary słuchawek.

Godzinę temu, kwasior21 napisał:

Mam juz takie jedno triko co jest nadajnikiem i odbiornikiem. 

Takie? Też mi chodziło po głowie, ale złącza ma tylko analogowe.

Hidden Content

Hidden Content