Skocz do zawartości
IGNORED

Pokój dzienny 24m2


Swmikolaj

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Zwracam się z prośbą o radę,

Kupuje w tym tygodniu mieszkanie w stanie deweloperskim i ze względu na możliwości jakie to daje, chciałbym żeby projekt pokoju dziennego uwzględnił jego ewentualne walory akustyczne. Z góry zaznaczam że nie ma to być ani studio ani pokój odsłuchowy, ale cenie sobie dobrą akustykę i chętnie zapłacę jeżeli da się w rezolutny sposób ją poprawić :)

W załączniku szkic pokoju, aneks kuchenny zostaje choć będę walczył o jego redukcję do minimum, nie planuje tam mieszkać na wieczność a sam prawie nie gotuje. Oprócz tego w pokoju będzie się znajdowała szafka na książki i płyty oraz kanapa.

Mój skromny zestaw bazuje na podstawkach Monitor Audio RX2, Rotelu RA-01 i pięknej akustycznej gitarze Taylora. Muzyka raczej stonowana - jazz, klasyka, lekki prog.

Moje pytania brzmią:

- Bazując na waszej wiedzy i doświadczeniu, jakie byłoby optymalne ułożenie kolumn w takim relatywnie małym pokoju?

- Czy wskazane są jakieś zabiegi które pomogłyby ulepszyć akustykę? Coś na ścianach w strategicznych miejscach?

Budżet to ok. 5 tysięcy zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazując na wiedzy i doświadczeniu - najlepiej byłoby na krótszej ścianie, ale taki układ salonu to obecnie jakoś 50% budownictwa i zawsze pojawia sie jeden problem - punkt odsłuchowy, kanapę czy coś w tym stylu, trzeba postawić w poprzek pokoju. A to sporo utrudnia. Budżet wydaje się całkiem spoko,  niestety ustroje akustyczne bardzo szybko osiągają granicę skuteczności, rozszerzając się nieskończenie w kierunku estetyki... razem z ceną. Więc tutaj w sumie pytanie nie jak dobre, ale jak ładne ustroje fizycznie wybierzesz. Może odezwać się do mnie na maila to spróbujemy coś poradzić, napisz gdzie to mieszkanie jest i  jakie dalsze plany z tym są...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

Kanapa w poprzek pokoju jak najbardziej mi odpowiada, za to krótsza ściana ma jeden problem - to białe to jest wyjście na balkon więc kolumny podstawkowe ustawione w tamtym rejonie mogłyby jednak utrudniać korzystanie z drzwi.

Z góry przepraszam za ignorancje ale przyszło mi coś do głowy. Ta część z 'aneksem' i wejściem i tak niezbyt nadaje się do zrobienia czegokolwiek ze względu na kafelkową naturę ale zupełnie do zrobienia byłoby 'odgrodzenie' 1/5 pokoju rozsuwaną kotarą. Co prawda metraż pomieszczenia spadnie do 18-20m2 ale geometria pomieszczenia będzie korzystniejsza, a ja nawet lubię takie dziwne rozwiązania. Z tego co rozumiem gruby materiał jest dobrym pochłaniaczem drgań, jak wpłynęłoby to na akustykę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrodzenie pokoju "kotarą" to nie odgrodzenie. Ona przepuści wszystko z wyjątkiem najwyższych częstotliwości, bo to nie jest materiał izolacyjny tylko ew. pochłaniający, więc możliwe że będziesz skazany jednak na ustawienie w poprzek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.