Skocz do zawartości
IGNORED

Philips to nie Philips


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

od pewnego czasu pojawia się tylko model *7303 i właśnie nie wiem czy jest on tutaj polecany czy odradzany?

 

W tym roku dość spore zainteresowanie modelem 7303, wynika stąd że tegoroczne linie modelowe LCD innych producentów albo są niemal całkowicie pozbawione modeli z matrycami VA, np Panasonic poza jedynym największym i najdroższym modelem albo są przeniesione do znacznie wyższych półek cenowych niż to było dotąd, np Sony najtańszy model (49'' XF8596) kosztuje coś 4 tysiące a kolejny model na matrycy VA z wygaszaniem strefowym w tym samym rozmiarze prawie 6 tysięcy. A tymczasem Philips w serii 6 i 7 zaoferował matryce VA już od około 2 tysiące zł.

 

Jednak dość wysoka popularność serii 7303 wynika z połączenia dwóch czynników, tj matryca VA i systemu android (a którego nie posiada ani Samsung ani LG) za pomocą którego a właściwie dodatków/pluginów ludzie mają dostęp do wielu treści (które są normalnie płatne) za darmo, co oczywiście prędzej czy później się skończy, bo na pewno zawsze tak nie będzie. Nie bez znaczenia jest też zastosowanie upłynniacza dla redukcji skokowości obrazu i nieco rozmazywania obrazu (na ile się da w matrycy 50 Hz co oznacza że nie jest super ale zauważalnie lepiej niż bez upłynniaczy) w szybkim ruchu czego nie ma np TCL.

 

Jednak (nieco bardziej niż typowo) wąskie kąty widzenia zastosowanej matrycy VA ograniczają zadowolenie (bo pod kątem gwałtownie ulatuje jasność obrazu i nasycenie kolorów) przy oglądaniu w zasadzie do jednej osoby siedzącej idealnie po środku ekranu, bo innym będzie to już wyraźnie doskwierało i tym bardziej im większy będzie kąt siedzenia.

 

Ubiegłoroczny Panasonic EX700 na matrycy 50 Hz czy modele Sony na matrycy VA miały lepsze kąty widzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj sprawdzić w Media Markt i wygląda to tak :

 

>PUS7303 w rozmiarze 50'' posiada matrycę VA ale o wyjątkowo bardzo wąskich kątach

 

>PUS7303 w rozmiarze 55'' posiada matrycę IPS byłem jeszcze w Euro Agd i tam była VA

 

>PUS7303 w rozmiarze 65'' posiada matrycę VA

 

 

Kolejne dzisiejsze dane odnośnie matryc w serii PUS7303 w rozmiarze 55'' z Krakowskich sklepów :

 

>Euro Agd, Bonarka, matryca VA

 

> Euro Agd , Zakopiańska matryca IPS

 

>Media Market, Zakopiańska matryca VA (a na alejach Pokoju IPS)

 

> Media Ekspert Bonarka, matryca IPS

 

EDIT:

 

Ktoś kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy, powinien za to odpowiedzieć, bo to bardzo rzutuje na wiarygodność firmy. Po to są serie o określonych właściwościach żeby każdy mógł sobie dobrać daną matrycę do swoich potrzeb i możliwości finansowych, ale takie coś wyraźnie wskazuje że ktoś wpadł w ''wspaniały'' pomysł żeby do serii która była reklamowane jako na matrycach VA, wsadzić (opylić) bez wiedzy klientów całkowicie innego rodzaju i innych właściwościach matryce IPS.

 

A najlepsze jest to że klienci całkowicie nieświadomie raz dostają tv z matrycą VA a raz z IPS, a potem proszą Kikiego o raport kalibracji tv na matrycy VA, kiedy to jest całkowicie oczywiste że to nie będzie w ogóle pasowało do matrycy IPS.

 

Nie no, po prostu super pomysł jakiegoś gościa z działu marketingu, nie schodzą matryce IPS zgodnie z oczekiwaniami ? no to żaden problem, po prostu wsadzimy je tzw Januszom do serii reklamowanych jako na matrycach VA, a co tam, kto by się tam jakimiś anonimowymi Januszami przejmował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że żaden producent nie ujawnia typu matrycy (VA/IPS).

Ani w kartach produktowych ani w opisach na stronach www.

Jak jest inaczej to piszcie.

 

Inna sprawa, że napędzanie na forach klientów na VA jest żenujące. Jest tylko jeden producent, który nie ma w ofercie IPS ...

Za to słynie z mocnego marketingu.

Szukam wersji 7303 55" IPS w Warszawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba żaden inny producent nie wkłada do danego modelu matryc na chybił/trafił.

Jak testerzy testują dany model w danym rozmiarze i piszą jaki ma typ matrycy to te telewizory faktycznie mają taką matrycę.

 

W instrukcji TV jest napisana jaka ma byc matryca?

 

Jezeli nie ma, a TV jest zgodny z instrukcja to o co pijesz? Kazdy producent ma prawo wstawiac czesci zamienne, sam pracuje w firmie produkujacej maszyny i raz wkladamy lozyska firmy X a raz firmy Y. Zmiana lozysk / matrycy widocznie nie ma wplywu na specyfikcje tego TV opisanej w instrukcji.

 

A to ze wszyscy podpieraja sie testami na forach hdtv, gdzie jak widac kazdy tv jest inny. Zreszta na testy i tak dostaja "wysrubowane" modele. Albo dostaja kase/bonifikaty za przychylne testyy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

A o to, że chyba żaden tester nie napisał, że w przypadku zakupu tego modelu TV kupujący nie ma żadnej pewności z jaką matrycą kupi telewizor.

Że test nie jest miarodajny bo równie dobrze możemy kupić TV z całkiem innym typem matrycy niż w teście.

Przeczytaj test kikiego i sam sobie przeczytaj, czy zamieścił tam taką informację.

Jeśli jednak podobnie jak ja jej tam nie znajdziesz, to sam się zastanów nad tym jak ,, rzetelny'' jest to test w świetle tych informacji które dzięki innym forumowiczom znamy.

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/137941-philips-50pus7303-test-ambilight-jest-dobry-na-wszystko-kazdy-powinien-go-miec.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to, że LocoKiki jest bardzo nierzetelny i zakłamany przy tym, co robi to fakt.

Natomiast dla mnie akurat nie jest istotne, jaka matryca w danym modelu tv trafi do mnie na ścianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jasio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o kikiego czy inne fora.

 

Chodzi mo o producenta philipsa. Dlaczego producent ma zaznaczac ze matryca jest VA czy IPS. To ty napisales ze "skoro nie schodza IPSy to ktos wpadl na pomysl zeby je wciskac".

 

Skoro wiec philips nie informuje o tym to nie zdziwilbym sie jak ekipy z HDTV nie wiedzialy o tym.

 

 

Kolejna sprawa. wedlog ciebie jak ktos dostanie TV z IPS to dostaje towar niezgodny z "instrukcja" i moze zwrocic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

To ty napisales ze "skoro nie schodza IPSy to ktos wpadl na pomysl zeby je wciskac".

 

Mogę prosić o cytat z takimi moimi słowami?

Dlaczego wprowadzasz forumowiczów w błąd?!

 

Kolejna sprawa. wedlog ciebie jak ktos dostanie TV z IPS to dostaje towar niezgodny z "instrukcja" i moze zwrocic?

 

Kolejna prośba o zacytowanie mojej wypowiedzi o tej treści.

Czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jak Lolo2

Tak ciężko przeprosić za celowe lub nie celowe pisanie nieprawdy?

 

Skadze znowu. Moj blad przepraszam. to kolega wyzej tak napisal.

 

Aczkolwiek, sam porownujac to do podmianki silnika benzyna <-> dizel uwazasz ze to oszustwo. Tym razem na samym dole masz swoj cytat.

 

 

A najlepsze jest to że klienci całkowicie nieświadomie raz dostają tv z matrycą VA a raz z IPS, a potem proszą Kikiego o raport kalibracji tv na matrycy VA, kiedy to jest całkowicie oczywiste że to nie będzie w ogóle pasowało do matrycy IPS.

 

Nie no, po prostu super pomysł jakiegoś gościa z działu marketingu, nie schodzą matryce IPS zgodnie z oczekiwaniami ? no to żaden problem, po prostu wsadzimy je tzw Januszom do serii reklamowanych jako na matrycach VA, a co tam, kto by się tam jakimiś anonimowymi Januszami przejmował.

 

 

Ale jazda.

To dokładnie tak jakby klientowi który kupuje samochód z silnikiem benzynowym po cichu wsadzić diesla.

Może się nie zorientuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasio100 - nie pamiętam żebym Cie obrażał - ale na chamstwo Twoje obecne nic nie poradzę.

 

HQ 150 - jesteś geniusz i nie omylnym, więc tylko pokłony.

Reszta użytkowników to Twoi poddani.

 

W branży - kłamco (odpowiadam Twoją retoryką) miałem na myśli, że wiesz wszystko o nieomylny Panie !

Nie wiedziałem tylko że takiej prostej informacji możesz nie wiedzieć , że producenci mogą używać różnych ( robią to od początku) matryc.

 

Więc jeśli nie wiedziałeś faktycznie o nieomylny - to za słowo Kłamca - przepraszam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - jest napisane jak WÓŁ !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez locoloco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skadze znowu. Moj blad przepraszam. to kolega wyzej tak napisal.

 

 

A co innego mogłem napisać, jeżeli firma Philips w momencie ogłaszania nowych linii modelowych na rok 2018, podawała portalom informacyjnym konkretne specyfikacje matryc dla danej serii, i dla serii 7303 wyraźnie było podawane że ta linia będzie na matrycach VA 50 Hz, a po jakimś czasie było info że niewykluczone że najmniejszy rozmiar 43'' na niektóre rynki będzie na matrycy IPS.

 

W nielicznych testach też pisano że ta seria jest na matrycach VA, a znanym Bułgarskim forum były nawet fotki pixeli rozmiaru 43'' i z fotki jednoznacznie wynikało że to matryca VA, a tymczasem pierwsze informacje o wstawianiu matryc IPS do serii która wszędzie za granicą była stwierdzana jako VA, zaczęły się pojawiać u nas w Polsce czyli w tym kraju w którym są produkowane te telewizory.

 

Najpierw gość na forum HdtvPolska zrobił fotki TV w rozmiarze 43'' i na nich wyraźnie było widać pixele IPS a kilka dni temu na forum Kikiego ktoś stwierdził że w serii 7303 w różnych sklepach są różne matryce, więc sam poszedłem ze szkłem mikroskopowym i osobiście stwierdziłem że w różnych sklepach nawet tych samych sieci można spotkać w tej serii zarówno matryce VA jak i IPS.

 

A najciekawsze jest to że to dowolne wstawianie matryc zostało wykryte dopiero pod koniec roku i dopiero teraz portal display specification powpisywał poprawki że są stosowane dwa typy matryc.

 

EDIT:

 

I raczej nie sądzę żeby Kiki miał jakiś przywilej żeby producent specjalnie dla niego selekcjonował tylko egzemplarze na matrycach VA, czyli raczej na pewno ci którzy od niego kupowali, też będą mieć egzemplarze na różnych matrycach, ale większy problem jest w tym że te kalibracje które rozdaje tym co u niego kupowali dotyczą tylko wersji na matrycy VA.

 

EDIT2

 

Jestem niemal pewny że PUS7303 w wersji IPS to odpowiednik ubiegłorocznego PUS6412 :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tak że powstaje pytanie czy PUS 7303 w wersji IPS ma procek P5, bo jeżeli nie ma, to wtedy by oznaczało że są upłynniane stare modele PUS6412 pod oznaczeniem PUS7303 z dodanym nowym pilotem. Ale mam nadzieję że takiego numeru to chyba by nie wykręcili .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy test 55'' PUS 7303, ale po Rumuńsku :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LocoKiki zarzucasz mi chamstwo dlatego, że nie możesz mnie zbanować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jasio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zwykły, przeciętny człowiek jest w stanie rozróżnić matrycę VA od IPS nie mając żadnego doświadczenia, oraz (pomijając kwestię kątów widzenia)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HDTVPolska gość zakłada temat z pytaniem o wybór pomiędzy dwoma modelami, jednym z nich jest właśnie Philips PUS7303 i dostaje odpowiedź od innego użytkownika:

"Philips ma prawie 4000:1 kontrastu - to jest wiadome, natomiast bardzo ciężko znaleźć podobną informację dla LG."

 

Wpis z dzisiaj żeby nie było, że "wygrzebany", no i jaki jest problem? A no taki, że wcale to, że owy Philips ma kontrast 4000:1 nie jest pewne, bo nagle się okazuje, że może w ogóle być zamontowana matryca IPS zamiast VA i wówczas nie można oczekiwać więcej jak 1500:1 ANSI.

 

Jakoś nie słyszałem żeby w telefonach producenci mieszali i umieszczali w takim np. Galaxy S9 raz matrycę IPS, a innym razem AMOLEDa. Tutaj w TV to jakaś parodia jest, ale żeby nie było, że atakuję Philipsa, to Samsung niestety w niskich seriach też miesza matrycami, Panasonic ostatnio nawet zaczął umieszczać IPS/VA zależnie od rozmiaru (ale chociaż wg mojej wiedzy robi to konsekwentnie, tj. przed faktem wiadomo, że dany rozmiar ma VA, a inny IPSa), Sony jak Panasonic też zależnie od rozmiaru różnie. Nie wiem czy mieszają później też w trakcie sprzedawania danego modelu.

 

Przecież matryca to ogromna część kosztu TV właśnie i jak ktoś czyta test TV na matrycy VA czy IPS, to później zupełnie się to nie przekłada na obraz na jego telewizorze jeśli jest matryca inna. O kalibracji w takiej sytuacji to już nawet szkoda gadać, bo to śmiech na sali jak ktoś sobie wartości z jakiejś matrycy VA wrzuci na IPSa i odwrotnie. :D

 

PS. Weźmy pod uwagę jeszcze sytuację, że ktoś wypatrzy sobie daną sztukę na tej matrycy, którą preferuje (VA/IPS), w czasie gwarancji matryca padnie i zostanie wykonana naprawa gwarancyjna polegająca na zamontowaniu nowej matrycy. I teraz co? 50/50 jaka przyjdzie i raczej nie będzie preferencji wyboru przed faktem ani możliwości odwołania się "Pani, ale ja nie chciałem IPS tylko VA tak jak wcześniej miałem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fjubens89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może kupić inny model.

A jak zakłada , że mu się od razu zepsuje - to jak mówi , tak ma.

To cokolwiek kupi będzie podobnie i może być identyczna sytuacja.

Lepiej kupić CRT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może kupić inny model.

A jak zakłada , że mu się od razu zepsuje - to jak mówi , tak ma.

To cokolwiek kupi będzie podobnie i może być identyczna sytuacja.

Lepiej kupić CRT.

 

 

Zrob test i porownaj Philipsa ten sam model na IPS i VA i bedzie wiadomo. Czemu nikt nie chce tego zrobic?

 

Powinienes stac po stronie klienta a nie producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do sklepu.

Na ścianie pod kontem te ciemne i odbarwione to VA. Reszta to IPS. Dlatego lepiej się sprzedają IPS-y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY informujemy swoich odbiorców.

 

 

No to teraz będziesz musiał sprawdzać indywidualnie każdą sztukę, tylko teraz pytanie jest takie, co zrobisz jak by TV z serii 7 już nie przychodziły na matrycach VA a tylko na IPS ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.