Skocz do zawartości
IGNORED

Philips to nie Philips


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kaszubcia powinna zainteresować się OLED LG.

 

 

A nie widziałeś na filmiku, że ma telewizor z Ambilight zsynchronizowany z lampkami Ambilight stojącymi po bokach telewizora ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba poczekać na wycenę nowych serii. Było bodajże tak na przełomie 2013 i 2014 r, że kontynuacją serii 5 stała się się seria 6. No i co z OLEDami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Naczytałem się już opinii o philipsie na wielu forach i prawie wszystkie są identyczne.

Czy to przypadek czy lobby Koreańczyków ?

Znaczna większość to opinie negatywne wręcz zajadłe w swej krytyce pisane przez wielbicieli szajsunga i lajt goofna .

Rynek jest zalany telewizornią koreańską i każdy kto wchodzi do markety widzi tylko te produkty i tylko te widoczne kupuje.

Potem oczywiście chwali a w ślad za nim chwalą wszyscy którzy również kupili no bo jak inaczej.

Społeczeństwo owiec .

Ja mam w sypialni szajsunga a w salonie philipsa 6561 więc nie muszę się rozpisywać o czerni i androidzie jak to inni teoretycy robią oceniając coś nie wiedząc .

Szajsung ogólnie ok ale czerń i kolory gorsze niż w philips i do tego zauważam przebarwienia matrycy jakby plamy i pasy , wkurzające bo im jaśniejsze tlo tym bardziej się rzuca w oczy porażka i nie wiem czemu dopiero teraz to zauważam.

Funkcjonalność szajsunga dużo gorsza niż w philips i nie odtwarza kilku formatów.

Filipek to mnoogość ustawień i oczywiście android już druga aktualizacja ale nawet na pierwszym wydaniu chodził bezproblemowo.

Czerń dobra i tu nie rozumiem wielu opinii o szarościach to chyba barany i pachołki pisały na usługach skośnych ryżów .

Kolory zależy od ustawień od żywych powalających do pastelowych uspokajających ruch lepszy niż w szajsungu to już na pierwszy rzut oka widać.

Dźwięk o dziwo wolę z szajsunga pełniejszy filipek gra trochę jak stary tranzystor ale to nie problem bo yamaha go wspomaga po optyku.

Ogólnie w funkcjonalności szajsung nie ma startu bo to co oferuje filipek to potęga obraz pod każdym względem w filipku lepszy dźwięk jakoś szajsung lepiej się wykazał szybkość działania w szajsungu troszkę lepsza ale to mogę zrozumieć ze wzglądu na androida w filipku.

Zauważyłem opóźnienia w pewnych sytuacjach u fiilipka ale zaczęły się one po podpięciu dysku zewnętrznego i skonfigurowaniu go pod telewizor drugi dysk zewnętrzny nie formatowany pod tv nie ma wpływu na działanie filipka.

Wybór ostateczny jest jaki jest szajsung wisi w sypialni bo mnie nie rajcuje i ta matryca wstyd przynosi z tymi wzorkami przy jasnym tle a filipek stoi w salonie na komodzie w towarzystwie yamahy i sobie grają razem i błyszczą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w sypialni szajsunga a w salonie philipsa 6561 więc nie muszę się rozpisywać o czerni i androidzie jak to inni teoretycy robią oceniając coś nie wiedząc .

Szajsung ogólnie ok ale czerń i kolory gorsze niż w philips

 

Skoro piszesz że czerń jest gorsza na VA od IPS, to w rzeczywistości chyba nie istnieje taka matryca VA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz że czerń jest gorsza na VA od IPS, to w rzeczywistości chyba nie istnieje taka matryca VA.

coś sobie dopowiadasz?

nie wiem jaka jest w moim szajsungu i nie wiem jaka w filipku wali mnie to pisze co widzę

półka cenowa do 3tyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez suseł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Czerń dobra i tu nie rozumiem wielu opinii o szarościach to chyba barany i pachołki pisały na usługach skośnych ryżów .

suseł

Masz pełne prawo do swojej opinii.

Jednak nie masz prawa do tego rodzaju epitetów pod adresem osób mających odmienne od Ciebie zdanie.

Ostatnie ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suseł

Masz pełne prawo do swojej opinii.

Jednak nie masz prawa do tego rodzaju epitetów pod adresem osób mających odmienne od Ciebie zdanie.

Ostatnie ostrzeżenie.

jakich epitetów ?

pod czyim adresem?

ostatnie ?

a gdzie pierwsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poniższym portalu już drugi raz podali że nowa seria PUS 7202 i PUS 7272 będzie na 50hz matrycach :

 

>Dalle LCD IPS 10 bits native 50 Hz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na bardziej wiarygodnej stronce napisali że PUS 7272 są na panelach 100hz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w końcu jak to jest?

bardziej czy mniej?

lobby działa ?

czyje?

 

społeczeństwo owiec ;)

 

wcześniej różnic nie widziałem ot po prostu wzrok się przyzwyczaja , ale widząc różnicę codziennie wiem jedno szajsung rozmazuje obraz i ma mniejszą czerń w stosunku do filipka a pytanie czy philips to philips jest jak najbardziej na miejscu bo to philips...............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Chyba nie czytałeś tematu w którym się wypowiadasz.

No to jeszcze raz link z pierwszego postu:

http://supermarket.blox.pl/2016/03/Jak-zareklamowac-wadliwy-telewizor-Philipsa.html

 

,,Na początek pomyślałem, że może uda mu się jednak pomóc czytelnikowi przez biuro prasowe Philipsa.

Błąd.

Dostałem bowiem odpowiedź: „dziękuję za kontakt i zainteresowanie się sprawą, jednak skierował ją Pan w tym momencie do firmy Philips Polska, a telewizory nie są w naszej gestii. Sprzętem video marki Philips opiekuje się firma TP Vision.''

I dla jasności:

 

,,Reklamacja złożona zostala poprzez formularz kontaktowy na stronie Philipsa i trafiła do odpowiedniego działu, odbiorcy, a kontaktowałem się również poprzez serwis zajmujący się telewizorami, więc wszystko było załatwiane przez odpowednie działy.''

 

O tym pisałem zakładając ten temat, a nie o tym czy w środku są jakieś elementy innych producentów.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhmmmm.........

czy o to chodzi?

"TP Vision Europe uspokaja, że ich firma to ten sam Philips co dawniej – ci sami ludzie w tym samych miejscach robią kolejne generacje telewizorów Philipsa – tylko biznes telewizorowy zmienił właściciela."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Tak, o to właśnie.

Dobrze, że pogrubiłeś. TP Vision uspokaja a dział TV w serwisie Philipsa:

 

„dziękuję za kontakt i zainteresowanie się sprawą, jednak skierował ją Pan w tym momencie do firmy Philips Polska, a telewizory nie są w naszej gestii. Sprzętem video marki Philips opiekuje się firma TP Vision.''

 

Więc jak widzisz TP Vision może sobie swoje uspokajanie włożyć głęboko, skoro Philips później wypina się na klienta który chciałby u nich taki TV naprawić.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalutku wszystko sprawdzimy , trochę mnie dziwi postępowanie klienta i sam artykuł z wyborczej .

Toyota to też nie Toyota wiem coś o tym hmmm , no taki teraz świat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Jasne, ale jeszcze nikt nie zamieścił artykułu w prasie, gdzie gość przyjechał Toyotą do salonu Toyoty na naprawę a oni mu powiedzieli, Panie to nie u nas, to już nie jest Toyota, to Pan musisz gdzie indziej naprawiać.

Pomalutku wszystko sprawdzimy ,

suseł

Kto to jest my? Nie jesteś zwykłym forumowiczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyoa to tylko logo a serwis nie ma w nazwie toyota tylko na przykład intercar albo jakaś sp zoo z autoryzacją i nawet toyota poland nie ma większej kontroli nad takimi serwisami więc problemy są i często opisywane i poruszane zresztą nie tylko o toyotę chodzi to tylko przykład wiele choćby w tvn turbo było o walce klientów o swoje prawa gdzie odwołania do generalnego przedstawiciela były odbijane ja piłeczka do punktów z niby autoryzacją , ale nie o tym mowa tylko o telewizorach philips czasy są jakie są , finansowa przynależność, rozrzucenie po świecie fabryk globalizacja itd itp

Dla przykładu trzykrotna naprawa lg mojej matki była wykonywana przez serwisanta pracującego w sony ale taki był podany adres najbliższego serwisu z autoryzacją .

Czy problem dotyczy tylko philipsa ?

A sprawdzimy bo tak mówili towarzysze kiedy polska nie była polską :)

Co by nie powiedzieć reklamację chyba zgłasza się do najbliższego punktu serwisowego poza tym trochę poczytałem dołączone do telewizorka dokumenty i wyraźnie pisze w warunkach gwarancji jak należy postępować a przede wszystkim "TP Vision jest gwarantem telewizora"

Myślę że klient składający reklamację w zacytowanym artykule nie przeczytał warunków gwarancji podobnie jak nie czyta się instrukcji obsługi .

To powód całej afery.

Resztę opiszę później lub wstawię scany dla potomnych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba jeśli TP Vision zajmuje się telewizorami, to także realizacją warunków gwarancji. Dlaczego Philips miałby odpowiadać za naprawy telewizorów. Przecież faktycznie mają mniejszościowy udział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przeraża rola FOXCOM na globalnym rynku.

Kupują i inwestują.

Cały IPhone (niby USA) produkowany przez Tajwańskiego GIGANTA.

Teraz mamy atak na segment 8K.

 

PHIIPS: za produkcję i sprzedaż odpowiada TPVison.

Firma serwisująca (całkowicie Polska) straci kontrakt na dniach.

Za projektowanie i rozwój odpowiadają Holendrzy.

TP Vision niestety powierzyła produkcję Polskiej fabryce w Gorzowie Wielkopolskim.

Jak widać całe zło to lokowanie inwestycji w Polsce.

 

ps. obudowy są produkowane w Polsce. Miedź także od KGHM.

 

Pisałem wcześniej, że TPV (właściciel TP VISION) to Japońsko - Tajwańska spółka akcyjna.

Pasywnym akcjonariuszem jest rząd Chiński.

Matryce są produkowane w Korei Południowej (LG Display).

Powstaje pytanie:

Co Philips ma wspólnego z Chinami ?

Bardzo niewiele.

Hasło: Philips to nie Philips tylko Chinol to czysto marketingowy zabieg wymyślony w gabinetach agentów od PiR konkurencji. Przecież to proste.

 

ps.2.

warunki gwarancji napisali lata temu Holendrzy. Konkurencja także nie usuwa od lat bzdurnych zapisów o wypalaniu się matryc LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

TPVision nie mają własnego serwisu.

TV są naprawiane tam, gdzie były do tej pory.

Powodem zamieszania była kwestia formalna, bo zgłoszenia musiały być przyjmowane przez telefon TPVision.

A wszyscy i tak dzwonili do Philipsa.

Teraz zdaje się nie robią problemu i po prostu przełączają na właściwe "biurko".

 

Udziały firmy Philips w TV Philips wynoszą 0%.

Siedziba i biura w Beneluxie są pod szyldem TPVision.

Jednak gdyby nie sprzedali działu Chińczykom, to marka TV Philips podzieliłaby los Thompsona i podobnych.

 

Następny w kolejce do sprzedaży jest dział Philips Lighting.

Chętnych nie było, więc będzie w ofercie publicznej IPO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez philippo

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philippo:

dzięki za wartościowy link do tematu.

Polecam lekturę wszystkim. Warto łyknąć trochę wiedzy w sprawie.

Już wiemy, że trend światowy jest taki, że produkcję TV (montaż) wszyscy wydzielają do zewnętrznych, innych spółek.

Pierwszy był w tej koncepcji modelu biznesowego holenderski Philips (TPV - produkcja i sprzedaż).

 

Dziś jest kolejna ważna publikacja prasowa w sprawie TOSHIBy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tekst do wnikliwej analizy. Pokazuje szachy światowego biznesu AV 2017.

 

Onegdaj SONY TOŚka i IBM złożyły się na procesor CELL AV. Koszt 200 mln USD.

Plus koszty patentów wdrożeniowych dla produkcji masowej (SONY).

SONY PS3 - najbardziej rewolucyjne urządzenie AV w historii mediów.

 

Pisanie tekstów typu [VOLVO to nie VOLVO] to wyłącznie czarny marketing na poziomie gimnazjum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy telewizyjne produkty Philipsa są jakościowo o lata świetlne od tych z początku wieku.

Podobnie z Volvo.

 

A serwis TP Vision w Polsce to jakieś kuriozum jest. Przykłady były publikowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Philipsa 3 lata temu i nie narzekam na jakość ich telewizorów. Co więcej sądzę, że gdybym kupował telewizor przed 2011 rokiem nie byłby to Philips. Do tej pory jestem zadowolony z zakupu, chociaż nie mam Androida czy HDR. Ani tym bardziej 4K. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.