Skocz do zawartości
IGNORED

Krell KAV-300i -kolumny do rocka i metalu


tmpd

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.Pytanie jak wyżej.Wiem,że zaraz usłyszę żebym szukał w wyszukiwarce,ale powiem że do tej pory szukanie nie doprowadziło do żadnych konstruktywnych wniosków.

Wzmacniacz stary ale jary,na rynku pojawiło się dużo nowych konstrukcji głośników.

Niech każdy kto słyszał wyrazi swoją opinię i propozycje,bo u mnie z czasem i możliwością odsłuchów marnie.

Preferuję używki a cena do 10 000 PLN-a co,niech będzie rozwojowo.

Dziękuję za pomoc.

Ze świątecznymi pozdrowieniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YB to dobry trop, ale nie wiem, czy już doczekali się sporej oferty używanych ;-)

Biorąc pod uwagę też szybkość może jakieś maluchy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo większe 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a na koniec coś z polecanych przez kolegę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie kupisz produkty marki "YB" -ciekawa nazwa swoją drogą, to prawdopodobnie zostaniesz z nimi do końca życia, bo...

-nigdy nikt od Ciebie tego nie kupi, a po za tym znając audiofilskie zapędy -to nie wystarczy Ci to na całe życie i będziesz chciał coś zmienić za kilka miesięcy.

 

Lecz właścicielowi życzę sukcesu. Nie złe klony Sonus Faberów, Focali itp :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Esa Neo 3se? Polskie podłogówki o dużych możliwościach , ale sporym apetycie na zasilanie. Czasem pojawiają się używki kolo 6-8tys, ale nowki po negocjacjach powinny się zmieścić w budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Nikimaj napisał:

jak sobie kupisz produkty marki "YB" -ciekawa nazwa swoją drogą, to prawdopodobnie zostaniesz z nimi do końca życia, bo...

-nigdy nikt od Ciebie tego nie kupi, a po za tym znając audiofilskie zapędy -to nie wystarczy Ci to na całe życie i będziesz chciał coś zmienić za kilka miesięcy.

 

Lecz właścicielowi życzę sukcesu. Nie złe klony Sonus Faberów, Focali itp :)

stosunek jakości do ceny bezkonkurencyjny,nie sądzę ,że nie da się ich odsprzedać ,a nazywanie tych kolumn klonami jest zwyczajnie krzywdzące,producenci są znani z innego forum,jako ludzie z pasją i fachowcy-nie znam ich osobiście i nigdy nie kupię ich kolumn ,bo robię własne,ale pisanie czegoś takiego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisał Nikimaj to prawda i dotyczy całego DIY. Mimo to, jestem właścicielem paru takich produktów, bo moim zdaniem warto.

Nie ma się co oburzać na wyrażenie "klony", bo Robert tego nie ukrywał nigdy, że wzoruje się na obudowach SF. Dlaczego? Chyba łatwo sobie odpowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Yb maja w swojej ofercie również własne autorskie kolumny. Klient chciał to zrobili mu SF i uważam, że wyszło nawet lepiej niż oryginał. 

Z ewentualną odsprzedaża nie ma problemów. Mam wrażenie że branża się lekko wkurza. 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od akustyki pomieszczenia (bardzo ważna sprawa) i od preferencji (równie ważna) do tego wzmaka (na którego zresztą właśnie spoglądam) ja np. proponowałbym szukać w:
- Dynaudio (ale nie tych najnowszych, dość jasno brzmiących, a starszych konstrukcjach),
- Vienna Accoustic,
- Infinity (jak nie boisz się staroci): Kappy, Renaissance (inne granie)
- albo uderzyłbym do polskich producentów (od siebie polecam Studio 16 Hertz - właściciel zna te wzmacniacze na wylot, posiada też sporo udanych zestawień, chociażby z kav300i, oprócz swoich produktów to chyba najbardziej kompetentny człowiek w kolumnach Dynaudio i tu też pewnie jest w stanie bardzo wiele zaproponować)
- ew. inne "powolne" i nierozjaśnione kolumny, które ten wzmak ruszy i stworzy z nimi synergię.

Unikałbym jasno czy szczupło grających kolumn typu Focal, Triangle, Paradigm, Klipsch bo może zrobić się trochę lub bardzo krzykliwie (ale co kto lubi).
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest się na czymś wzorować. Przecież zrobienie kolejnych, prostych skrzynek jest nudne i nie pociągające, tym bardziej w tych czasach, gdzie wszystko musi być powyginane i krzywe. Po za tym jest też coś takiego jak "tendencja forum" a w tym przypadku, wszystko co jest bardziej manufakturą i garażowe, -tym jest lepsze. Da się to wyczuć w co najmniej w 50% wątkach.

16 godzin temu, szpotek73 napisał:

,a nazywanie tych kolumn klonami jest zwyczajnie krzywdzące

co?? Przecież to żywcem zerżnięte kopie z zewnątrz. Powiedziałbym, że to jest właśnie słabe, robić taki rasowy klon i jeszcze się tym chwalić. Skoro Ci Państwo, są "fest" to może czas zacząć robić swój "line-up"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, Nikimaj napisał:

Najprościej jest się na czymś wzorować. Przecież zrobienie kolejnych, prostych skrzynek jest nudne i nie pociągające, tym bardziej w tych czasach, gdzie wszystko musi być powyginane i krzywe. Po za tym jest też coś takiego jak "tendencja forum" a w tym przypadku, wszystko co jest bardziej manufakturą i garażowe, -tym jest lepsze. Da się to wyczuć w co najmniej w 50% wątkach.

co?? Przecież to żywcem zerżnięte kopie z zewnątrz. Powiedziałbym, że to jest właśnie słabe, robić taki rasowy klon i jeszcze się tym chwalić. Skoro Ci Państwo, są "fest" to może czas zacząć robić swój "line-up"

Zdrowych i wesołych świąt :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scięcia i wygięcia mają uzasadnienie akustyczne,układ głosników i zwrotnice są autorskim opracowaniem,nie mającym nic wspólnego z jakimkolwiek klonem i o to mi chodziło,buda jest dla mnie drugorzędną sprawą:),ja wolę bardziej surowy wygląd.Co do poszukiwania kolumn do metalu coby się zgrywały z krellem -tylko testy w swojej akustyce,pomieszczenu docelowym i raczej woofer w obudowie zamkniętej .

Wesołych Świąt wszystkim maniakom audio!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, po testach wielu, naprawdę wielu modeli kolumn, również doszedłem do wniosku, że w metalu sprawdzają się wyłącznie kolumny w OZ (oczywiście nie wszystkie). Bas bez podbarwień, szybki i precyzyjny, ciężkie brzmienia zachowują odpowiedni rytm i słyszy się wszystko (albo prawie wszystko), co się słyszeć powinno, jeżeli chodzi o niskie tony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam kolumny OZ, ale do tego dźwięku trzeba się przyzwyczaić. Na pewno w moim przypadku nie było efektu łał. Szczególnie jest to ważna na tzw. odsłuchach, przeważnie trwających 5 minut. Za to teraz nie za bardzo chciałbym wracać do BR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest shitowy BR to macie rację - nie ma prawa zagrać szybciej,

ale jeśli jest dobrze obliczony i dopasowany do głośnika jest naprawdę dobrze.

Zarówno pasmo, jak dynamika czy szybkość, a również melodia basu.

Czasem już "na oko" widać że nie zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, to nie spotkałem jeszcze podłogowej kolumny z BR, która zagrałaby szybką, zmieniającą tempo, podwójną stopę perkusji naprawdę dobrze. Nadmiar niskiego, często wręcz lejącego się basu pozbawia ciężkie brzmienia odpowiedniego rytmu. W metalu dół musi być maksymalnie rozdzielczy, bardzo niskie zejście schodzi na dalszy plan. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, audioburak napisał:

Jak jest shitowy BR to macie rację - nie ma prawa zagrać szybciej,

ale jeśli jest dobrze obliczony i dopasowany do głośnika jest naprawdę dobrze.

Zarówno pasmo, jak dynamika czy szybkość, a również melodia basu.

Czasem już "na oko" widać że nie zagra.

Oczywiście, ale to raczej wyjątek niż reguła. I to wyjątek poparty spory budżetem. Szczerze mówiąc, na szybko nie kojarzę jakiś "tańszych" kolumn z BR, które spełniałyby te założenia. Choć należy podkreślić, że to czysto subiektywne odczucia. To co dla mnie jest lejącym się basem, dla innych może być świetną sceną. I wcale to nie oznacza, że któryś z nas będzie się mylił. Co komu się podoba...

Sama OZ też nie jest gotową receptą na sukces. Bez odpowiedniego litrażu, woofera, zwrotnicy samo się nic nie urodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne preferencje w kwestii muzycznej i niedawno wybrałem Kef-y R900.

Zyskujesz na tym dobry moment zakupu schodzącej serii i co za tym idzie dużo niższą cenę - wyjściowo 14000zł, obecnie do dostania przy dobrej negocjacji za 9kzł - 5 lat gwarancji a i nieduża strata przy ewentualnej odsprzedaży w przyszłości - nie wspominając o samym fakcie, że są nowe.

Tutaj zdecydowanie nie zabraknie, selektywności, dobrej rozdzielczości, solidnej lecz punktowej i rozdzielczej podstawy basowej z 2x20cm niskotonowych.

Ja zasilam je Musical Fidelity M6si i jest moim zdaniem bardzo dobrze.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat R 900 nie słyszałem, ale to słaby przykład BR który dla jednego głośnika 8"

powinien mieć powyżej 32 cm2 a jest może 25 cm2. ( 2 x fi 4 cm )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do metalu i nie tylko posłuchaj konstrukcji firmy T+A.Bardzo dużo gościło u mnie sprzętu,i od dłuższego czasu Criterion-y umilają mi czas.Bardzo piękna barwa,scena,trójwymiar.Nie mówiąc o bardzo niskich pomrukach basowych,nadających potęgę na płytach metalowych dla których ten klimat jest wskazany.Bardzo polecam bo to super konstrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podałem, np. Infinity Renaissance 90 czy Kappy 8A to kolumny OZ.
Zwłaszcza Kappy powinny się tu sprawdzić (tak przynajmniej ja bym celował jeśli stare Infinity).

Jeśli zejść troszkę z tematu wątku to proponuję posłuchać S16 Hertz Arcada 2,5 a jeszcze lepiej 3,5 - to kolumny BR ale zobaczycie jak szybki i zróżnicowany jest bas... Można śmiało zestawiać z kolumnami kilkukrotnie droższymi (choć Arcady przekraczają budżet więc nie schodzę z tematu - chyba, że używki).

W temacie wątku: do Krella kav-300i zdecydowanie odradzam takie konstrukcje jak KEF R-900
Posłuchać zawsze można ale jak dla mnie to jazgot, zwłaszcza z tego połączenia, a autor pyta o kolumny pod kav-300i i na to należy zwrócić uwagę.
Wzmacniacz sam w sobie jest szybki i rozdzielczy więc tu już duży plus jeśli mowa o selektywności i szybkości w metalu.
W rocku tym bardziej będzie OK.

T+A słabo znam ale to też może byc jakiś trop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2018 o 18:42, Kukawa napisał:

Mam wrażenie że branża się lekko wkurza

A dziwi Cię to jeszcze :) Jakby YB dało swój produkt do salonów zapewniło dużą marżę (to najważniejsze) nagle byłoby przez branże wychwalane. A tak są garażową firmą, bez zaplecza itp. Ciekawe jakby wypadł pomiar kolumn Yb (czy też jakość elementów zwrotnicy) np. w zestawieniu z takimi jak poniżej (cena 18K) . Niby kasa jest, warunki , a na pomiarach same górki i dołki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2018 o 15:41, audioburak napisał:

Akurat R 900 nie słyszałem, ale to słaby przykład BR który dla jednego głośnika 8"

powinien mieć powyżej 32 cm2 a jest może 25 cm2. ( 2 x fi 4 cm )

R900 mają 4 rury, bas super, efektowny, zmiękczony ale kopie potężnie w punkt.

Infinity Re90 - jest super zejście, niby szybkość też ale brak wykopu wyższego basu, tak ważnego w rocku. Podobno dłubnięcie w zwrotnicy daje bardzo dużo, kosztem niższej impedancji. Lepszy bas w oryginale, do rocka, mają Infinity Kappa 8.2 - nawet mimo BR ten bas ma kopa i wydaje się bardzo zwarty, szybki. 

Najlepiej rocka i w sumie nie tylko, grają stare Sansui z tych co słuchałem, aczkolwiek bas jest innego rodzaju, nie tak masywny, za to kontrola idealna. Po dodaniu subwooferów jest jednak bajka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.