Skocz do zawartości
IGNORED

Mini wieża na lampach?


anubis76x

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Chciałbym kupić dobrze grającą nie zadużą wieżę która ma stopień lampowy.

Myślałem o Krüger&Matz KM1598, czy to dobry wybór ? a może jest coś lepszego ?

Po świętach będę pozbywać się lampowca Manta V7 i odtwarzacza Harman Kardon HD980. 

Muszę mieć coś mniejszego i lżejszego ze względu na dziecko i ograniczoną ilość miejsca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
Chciałbym kupić dobrze grającą nie zadużą wieżę która ma stopień lampowy.
Myślałem o Krüger&Matz KM1598, czy to dobry wybór ? a może jest coś lepszego ?
Po świętach będę pozbywać się lampowca Manta V7 i odtwarzacza Harman Kardon HD980. 
Muszę mieć coś mniejszego i lżejszego ze względu na dziecko i ograniczoną ilość miejsca.
Taga Harmony miała coś podobnego(tzn.Taga to pewnie "oryginał").. Sprzęt K&M jest krytykowany za usterkowość. A swoją drogą to nie wiem czy nie jest to przerost formy nad treścią. Czasem schemat jest pomocny: dobra miniwieża to Denon albo Yamaha, dobra lampa jest w cenie sporo wyższej od ceny miniwieży.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga Harmony HTR-1000CD wygląda jak Kruger&Matz KM1598  tyle że bez kolumn. Ciekawe czym się różni, to samo urządzenie produkuje Teac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, anubis76x napisał:

to samo urządzenie produkuje Teac

1) A o którym modelu TEAC mowa?

Owszem, ta firma ma w swoim katalogu takie mini-grajki ale akurat takiego samego jak Taga czy Kruger nie znalazłem.

2) Kup dobrze grający sprzęt. Daruj sobie lampkę wbudowaną w urządzenie. Na tym poziomie cenowym sztuka dla sztuki. Denon Ceol czy Yamaha Pianocraft zagrają o wiele lepszym dźwiękiem niż te protezy lampek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał na forum, że najtańsze produkty TEAC to gotowce kupowane w chińskich fabrykach a samodzielnie robią tylko droższe produkty. Ta wież to prawdopodobnie to samo z różnym znaczkiem.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież lampy w tych wydmuszkach to tylko ozdoba...

W sklepie pobawiłem się trochę tą miniwieżą K&M- toż to nie gra, tylko wydaje dźwięki.

Jak już, to Koda, bo bez kolumn i mozna podłączyć jakieś normalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, anubis76x napisał:

Najwyżej kupię Pianocrafta ale brzmienie lampy mi się podoba :)

Znalazłem takę recenzję Tagi - może będzie pomocna: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Recenzję", za którą wcześniej producent zapłacił. "Recenzja" w tego typu piśmie jest warta tyle, co reklama w TV w przerwie filmu. Jest informacja o produkcie (że jest na rynku) i tak też powinna być traktowana. Rozbudowana ulotka reklamowa. Do tego sprytnie pomija wady urządzenia lub spycha je na plan dalszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Znalazłem ciekawy wątek https://forum.audio.com.pl/topic/47685-mini-wieża-do-salonu-yamaha-denon-pioneer/ .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze mini Teaca to OEM sprzedawane na dalekim wschodzie nie mające nic wspólnego z myslą techniczną Tokyo Electic Company . Jedyne prawdziwe to serie 01/100/300/500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja potrzebuję coś małego max 30 cm wysokości, ewentualnie kolumny mogą być wąskie i wysokie. Biorę pod uwagę używane zestawy, nie jestem audiofilem ale chciałbym aby to najlepiej grało w swojej klasie, musi być USB i miło było by jak by czytało flac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak jak napisałem wcześniej. Pod względem jakości dźwięku Denon Ceol, Yamaha Pianocraft. A najlepiej Pioneer NC-50DAB. Masz dosłownie WSZYSTKO w jednym zestawie, w bardzo przyzwoitym wydaniu. Wystarczy dobrać odpowiednie głośniki i jest to zestaw, z którym "można żyć" (oczywiście mając świadomość pewnych kompromisów, które wymusza cena)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2018 o 13:16, piotrek7 napisał:

"Recenzję", za którą wcześniej producent zapłacił. "Recenzja" w tego typu piśmie jest warta tyle, co reklama w TV w przerwie filmu. Jest informacja o produkcie (że jest na rynku) i tak też powinna być traktowana. Rozbudowana ulotka reklamowa. Do tego sprytnie pomija wady urządzenia lub spycha je na plan dalszy.

Nie podniecaj się tą recenzją. Wiele wypowiedzi "sprzętowych" na AS ma gorszy poziom. Oprócz takich recenzji masz jeszcze własną percepcję. I nie chcę wdawać się w dalsze dywagacje ile sprzętów hifi miałeś, odsłuchałeś albo recenzji o nich przeczytałeś.

Takie czy inne recenzje czytam dość długo. Większość zakupów zrobionych tylko w oparciu o nie, była udana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zyzol napisał:

Nie podniecaj się tą recenzją.

Ja się podniecam? Raczej "daleko idący dystans" byłby lepszym określeniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy warto kupić coś z używek ? nad kolumnami się zastanowię bo pokój ma 16 m2 3,55m x 4,55 m . Kolumny mogą stać na szafach w skrajnych ścianach pokoju albo na stoliku rtv pomiędzy 2 szafami i TV, mogę dać tam wąskie podłogówki o szerokości mniej więcej tych kolumn od Manty v7. Wybiorę albo nowy proponowany zestaw albo coś używanego, najważniejszy jest dźwięk i możliwość odczytu USB. Jeśli podłogówki to głośniki muszą być wyżej żeby mały nie majstrował przy głośnikach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto ale oczywiście odnieść trzeba się do konkretnego urządzenia. Jeśli jego stan techniczny i prawny nie budzi zastrzeżeń a cena akceptowalna, czemu nie? Poszukaj na giełdzie hifi i serwisach aukcyjnych. Powinieneś trafić na coś ciekawego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Pioneer NC-50DAB czytam skrajne opinie, nie wiem czy jest sens przepłacać ponad 1000 zł za wyświetlacz i nie potrzebne bajery np w stosunku do Pioneer  SX -N30 . Czytałem recenzje i opinie o sprzętach z podobnej półki cenowej i zachwalają Onkyo TX-8150 i nowsze modele np Onkyo TX-8270 . Starczyło by na lepsze kolumny. Cd nie potrzebuję, a mam Harman Kardon HD 980 który gra bardzo przyzwoicie. Co sądzicie o Onkyo? jakie kolumny ( pewnie na początek monitory, po zmianie mieszkania pomyślę o dobrych podłogowcach). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.