Skocz do zawartości
IGNORED

Soundbar do 2500, raty i sprecyzowane wymagania


watero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Poszukuje soundbara do dość małego pokoju, 8m2, do kupienia w euro, media Markt i tym podobnych, na raty. Miło by było, aby miał tylne głośniki, ale nie jest to wymogiem. Jest chodzi o technologię, wymagam jedynie Bluetooth, inne technologie są dla mnie zbędne i nie widzę sensu za nie przeplacac. Audio ma być tylko pod muzykę z laptopa, smartfona. Nie będę oglądał filmów. Jako, że słucham elektronicznej muzyki, skupiam się na basie i wysokich tonach. Przerabialem już kino domowe z kolumnami podłogowym 5.1, zestaw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 2.0 stereo. W 1 przypadku mam za mały pokój, w drugim brakowało subwoofera. Potrzebuję subwoofera który będzie dysponował mocą przynajmniej 140W RMS, 8 cali lub więcej. Firma nie ma dla mnie znaczenia. Czy coś możecie mi polecić? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, watero napisał:

Nie będę oglądał filmów.

To jedno zdanie powinno wykluczyć zakup soundbar'a. Zakup soundbar'a do muzyki ma ZEROWY sens.

Po 1 soundbar ma praktycznie nieistniejący środek  (wszystko to, co stanowi sedno muzyki w samym środku pasma).

Oczywiście soundbar ma mocno podkreślony dół dzięki sub'owi i rzecz jasna czesto krzykliwą górę. 

W tym przedziale ceny nie kupisz Kolego niczego, co zagra przyzwoicie w muzyce. To już lepiej kupić w tej cenie prosty wzmacniacz np. Yamaha AS-201 + 2 podstawkowe głośniki = 1000 razy lepsze brzmienie w muzyce. Żaden soundbar, nawet ten za 5K nie zagra tak dobrze, jak ten wzmacniacz.

Ciekawszym rozwiązaniem będzie zakup aktywnych monitorów do postawienia na biurku/standach pomiędzy komputerem/laptopem. 

Coś z aktywnych monitorów odsłuchowych, których brzmienie zdecydowanie jest lepsze od soundbar'a.

Rzecz jasna kwestia gustu, ale jeśli piszesz o soundbar'ach (tym bardziej w takim zakresie kwoty) to na pewno nie w temacie "nie będę oglądał filmów". Do muzyki nie istnieje coś takiego jak dobrze brzmiący soundbar tym bardziej w takiej kwocie.

 

A jeśli już się upierasz - najlepsze poszukiwania rozpocząć do urządzeń takich firm jak Yamaha czy Bose. Pytanie czy w tej kwocie coś jest na rynku sensownego.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec ostatnio sobie sprezentował soundbara Samsunga (model HW-N550 czy jakoś tak) i jeśli chodzi o bluetooth to oczywiście jest, ale tylko kodek SBC. Żadnych AptX'ów czy LDAC'ów albo chociażby AAC brak.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisuje się pod wszystkim, co napisał kolega arkadowski. Jeżeli wykorzystaniem ma być tylko muzyka, to zakup soundbara będzie swoistym wywaleniem pieniędzy w błoto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku napisał, że ma być bas i wysokie do muzyki elektronicznej. Czyli soundbar jak najbardzej będzie ok. :)  Będzie miał buczenie i cykanie.

Ja bym pomyślał o Focal Dimension + Sub Cub3. Akurat jest promocja z ponad 5 tysi na 3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bob* napisał:

Będzie miał buczenie i cykanie.

Muzyka elektroniczna to nie tylko niskie i wysokie jak wyżej. Niestety ale to mit :). Rzecz jasna masz tutaj w 100% rację, kupując soundbar do muzyki za wydaną kase dostaniemy fantastyczne buczenie i cykanie. Poza tym aspektem "brzmienia" - nic więcej :)

Ale szanujmy cudze wybory, bo dzięki temu często zaoszczędzimy... własne pieniądze ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Czy ja wiem... soundbar to nie jest zło... dla mnie to wszystkie głośniki komputerowe to samo zlo... sam posiadam soundbar Focal Dimension i jestem z niego bardzo zadowolony, gra on w 22mk2 bez subwoofera i jest dobrze, filmy akcji bajka, muzyka typu Pink Floyd, Dire Straits, Rita Ora, Muse grają wspaniale ... jedynie czego brakuje to regulacji wysokich, bass jest tez to jest do suba ale jak go nie ma to te role przejmują głośniki w kanałach lewym i prawym.... kupiłem go za 499€ w Niemczech nówkę sztukę, w Polsce ceny za elektronikę lekko przesadzone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O soundbarze myślę dlatego, że zajmuje mało miejsca, ładnie wygląda itp. Jako, że wybór idzie na raty, w największych sieciowkach, nie mam zbyt dużego pola manewru. W takim razie chyba zdecyduje się na logitech z906. No chyba, że ktoś jeszcze coś ciekawego zaproponuje. Zbyt mały pokój na coś, co sensownie zagra średnica prócz monitorów aktywnych z subem, ale ich nie kupię w euro czy mm. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuje się że na każde 5m2 musi być 100W z suba ;)

-Jeżeli nie musi być tej samej firmy co telewizor.
-Nie powinien mieć średnich tonów
-Nie musi najpiękniej odtwarzać Pink Floyd i Dire Straids
-Nie musi być biały

To musi być  .... JBL

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli myślisz że soundbary mają suba o mocy 140W to się grubo mylisz one często ważą po 5kg i pobierają z sieci 30W. Dudnią basem tylko przy małej głośności gdy dajemy głośniej basu ubywa. Wiem bo 2 lata musiałem słuchać tego badziewia 

Prawdziwe 140W przy 8m2 to zrobi z mózgu papke przy efektywnym głośniku 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Logitech Z906. Myślałem, że nie wystarcza. Podlaczajac ja pod kartę muzyczna xonara nie idzie basu dać więcej niż na pół bo robi się coś w głowie takiego, że się myśleć nie da. :D W stereo super jak na moje wymagania, a wręcz 2x za dobre :) Przeszedłem z MHC-RG475S i trochę średnicy brakuje, ale reszta to bajka :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2018 o 04:37, Marcinos89 napisał:

Pink Floyd, Dire Straits, Rita Ora

Co ta Rita robi przy tych dwóch zespołach? Lepiej może niech pójdzie Orać pole...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2018 o 23:21, watero napisał:

O soundbarze myślę dlatego, że zajmuje mało miejsca, ładnie wygląda itp.

Otóż właśnie, klucz do sukcesu sprzedażowego :) Małe, ładne i nieprzesadnie drogie, do tego mówią, że nowoczesne i działa ładnie, po co się wysilać i kompletować sprzęt, jak jest już rozwiązanie? :)

Soundbar ma jedynie sens jako nieco lepsze nagłośnienie do oglądania filmów/seriali/gier na TV w porównaniu z żałosnymi głośniczkami telewizora. Tak, głośniki współczesnych telewizorów (zresztą nigdy nie było wiele lepiej) to tragedia, cokolwiek by nie napisał producent o tym jakie rewolucyjne rozwiązania i "systemy" zastosował i jakie logo by się tam nie znalazło. Kupowanie soundbara do czegokolwiek innego czyli słuchanie muzyki lub seanse w "kinie domowym" to nieporozumienie.

 

W dniu 29.12.2018 o 01:06, zlotnik86 napisał:

Najważniejsze że jesteś zadowolony :)

I tego się trzymajmy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.