Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o poradę w sprawie BIAŁYCH kolumn do M41


bartur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Uprzejma prośba do Szanownych Forumowiczów o poradę w sprawie kolumn do Denona RCD-M41.

- głównie muzyka, trochę filmów/tv

- pomieszczenie ok 22m2 - salon z kuchnią w miarę symetryczne prostokątne 5 x 4m

- kolumny mają stać na meblach więc tylko podstawkowe (no i bass reflex pewnie tylko z przodu lub z dołu...)

- kolor BIAŁY - stąd osobny wątek w tej sprawie bo to raczej ostre ograniczenie :)

- cena max do ok. 1000PLN

Wstępny wybór to Wharfedale Diamond 220 (whatfihi dało im 5 gwiazdek)

 

Proszę Was o poradę i sugestie, jeżeli zbłądziłem...

Bartur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q Acoustics?

Ps. Kolumny podstawkowe stawia się na podstawkach, a nie na meblach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Szymon za poradę, 

Faktycznie, z tymi podstawkami, ale taki mam układ a nie inny i muszę postawić na szafce telewizyjnej (180cm szeroka) po bokach TV...

Czyli tak - rozumiem, że Q Acoustics stawiasz ogólnie wyżej niż Wharfedale? Patrzyłem na stronie i czytałem opinie i być może mój pierwotny wybór zastąpiłbym modelem 3020. 3020i byłby pewnie lepszy, ale te 4cm głębokości zrobi mi różnicę. 

Czy myślicie, że to dobrze zagra z tym Denonem i działając "z mebla" przy ścianie?

Bartur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wharfedale 220 są ubogie w w bas, tym bardziej w 22m pokoju. Umieszczenie ich przy ścianie robi im dobrze w tym aspekcie. Jest jeszcze model 225, ale chyba już nie dostępny u nas i trochę ponad budżet.

Z białych z przednim refleksem są jeszcze Jamo S803.

Z reviews się nimi zachwyca: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak powyższe modele zgrywają się z Denonem, nie mam pojęcia. Te Jamo ponoć lubią prąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szymon1977 napisał:

Q Acoustics?

Ps. Kolumny podstawkowe stawia się na podstawkach, a nie na meblach. 

Tylko w krajach anglojęzycznych można je stawiać na półkach, bo u nich nazywają się bookshelf speakers=głośniki półkowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bartur napisał:

Czyli tak - rozumiem, że Q Acoustics stawiasz ogólnie wyżej niż Wharfedale?

... 

Czy myślicie, że to dobrze zagra z tym Denonem i działając "z mebla" przy ścianie?

Nie mam pojęcia. Ładne są, białe i ogólnie lubiane. Podałem je jako kierunek poszukiwań. 

54 minuty temu, klarad74 napisał:

Tylko w krajach anglojęzycznych można je stawiać na półkach, bo u nich nazywają się bookshelf speakers=głośniki półkowe.

I dlatego w krajach anglojęzycznych cieszą się basem odbitym od ścian, w PL brakiem basu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, destiny123 napisał:

...są ubogie w w bas, tym bardziej w 22m pokoju. Umieszczenie ich przy ścianie robi im dobrze w tym aspekcie.

Też tak myślę. Zamiast obawiać się odbitego basu z kolumn o niskim zejściu brałbym po uwagę granie basem odbitym od ścian z kolumn, które nisko nie schodzą. 

13 godzin temu, bartur napisał:

...głównie muzyka... 

Jaka muzyka? 

3 minuty temu, Sine Metu napisał:

Ale one są właśnie regałowe - bookshelf speakers.

 

Ja to wiem, Ty to wiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dość dziwne w 40m² nie mieć miejsca na małe podłogówki, ale jak to się mówi "to była nasza wspólna decyzja". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymon1977

Nie do końca rozumiem ten komentarz... jeśli piszesz 'ogólnie' to spoko, ale ja mam 22 a nie 40m2 i tak naprawdę to właśnie pozbyłem się podłogówek (miałem Diamondy 10.4 na Onkyo TX-SR505) - robię remont, zmieniam koncepcję pomieszczenia i głośniki podstawk... przepraszam, półkowe :) są bardziej funkcjonalne w moich warunkach. Podłogowe 10.4 okazały się dobrymi podstawkami pod lampkę i tacę na banany czy inne pomidory. To samo tyczy się sprzętu - zamiast 2 klocków Onkyo,  mały-piękny Denon.

Od zawsze byłem przyklejony do setupów kino-domowych z wieloma głośnikami i teraz migracja na stereo trochę mnie niepokoi, z drugiej strony nasłuchałem się komentarzy typu "kup sobie prawdziwe stereo, poczujesz różnicę w jakości". Wiem, że nie mówimy tu o prestiżowych elementach ale chciałbym dobrać jak najlepiej od pierwszego strzału niż potem przebierać. Stąd być może naiwne pytania. No i jeszcze zostaje walor estetyczny, bo np sugerowane Jamo S803 (dzięki @destiny123) nie bardzo mi wchodzą z wyglądu.

Wracając...  pytałeś jaka muzyka - ogólnie współczesna rozrywkowa - głównie rock, czasem pop i RnB, plus dźwięk zwrotny z TV i radio, nic z klasyki i jazzu.

Te Q Acoustics 3020 mnie ciekawią po pierwsze wyglądem (nie dość, że takie fajne - "obłe", to mają wariant white lacquer i do tego ciemne maskownice) - czy rezygnując z 3020i dużo stracę z dźwięku? (trochę za głębokie, obudowa matowa i białe maskownice) No ale z drugiej strony QA mają bass reflex z tyłu a Diamond 220 w dół - co lepiej zagra stawiając głośnik bezpośrednio przy ścianie? No i biały Diamond 220 piękny jest :)

Bartur

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bartur napisał:

(...)trochę mnie niepokoi, z drugiej strony nasłuchałem się komentarzy typu "kup sobie prawdziwe stereo, poczujesz różnicę w jakości". (...)

Nie jestem pewien czy akurat w twoim przypadku Denon RCD-M41 będzie właściwym wyborem i czy odczujesz rzeczywiście różnicę w jakości.

Powierzchnia pomieszczenia dość spora jak na elektronikę która ma 2x30W a zatem należałoby szukać dość efektywnych kolumn (IMO jakieś 90-91 dB/1m) aby sensownie zapełnić pomieszczenie dźwiękiem.

Denon RCD-M41 to bardzo sympatyczny sprzęt ale raczej do małej sypialni albo na półeczkę w pracowni aby coś miło tam w tle grało.

Proponowałbym przemyśleć sprawę i powiększyć budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Q Acoustics 3020 grają przy biurku z komputerem - i tu są po prostu genialne, muzykalne, ciepłe, relaksujące i ze świetnie poukładaną sceną, napędzam je właśnie końcówką 2x30W. Ale w tak dużym metrażu one po prostu zginą, z ich zalet pozostanie bardzo niewiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2018 o 20:58, bartur napisał:

Witam,

Uprzejma prośba do Szanownych Forumowiczów o poradę w sprawie kolumn do Denona RCD-M41.

- głównie muzyka, trochę filmów/tv

- pomieszczenie ok 22m2 - salon z kuchnią w miarę symetryczne prostokątne 5 x 4m

- kolumny mają stać na meblach więc tylko podstawkowe (no i bass reflex pewnie tylko z przodu lub z dołu...)

- kolor BIAŁY - stąd osobny wątek w tej sprawie bo to raczej ostre ograniczenie :)

- cena max do ok. 1000PLN

Wstępny wybór to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (whatfihi dało im 5 gwiazdek)

 

Proszę Was o poradę i sugestie, jeżeli zbłądziłem...

Bartur

W takim metrażu te maleństwa znikną bez sladu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Naklikałem sporo postów, ale to nie znaczy, że się znam. Ja tylko trochę więcej się naczytałem. Więc z dystansem.

2. Legenda o lepiej grającym stereo pochodzi chyba z czasów, gdy muzyki próbowano słuchać na modnym wtedy hifi z plastikowymi microsatelitkami. 

3. Dziś bywa i tak, że wzmacniacz, stereo powstaje poprzez usunięcie "zbędnych funkcji" z amplitunera KD. Widzisz tu lepszą jakość? Ja nie. 

4. W10.4 vs W220 - przede wszystkim usłyszysz mniej niskiego basu. 

5. O505 vs D41 - dwa razy mniejsza moc na kanał, a trzeba jej więcej bo niższa skuteczność kolumn. Mocy braknie nie tyle do głośnego grania, co do czystego zagrania basu już przy średniej głośności.

6. Monitorki na półce... przeniosłem kiedyś moje hifi do sypialni i:

- podłogówka dudniła i buczała,

- podłgówka po zagąbkowaniu br nie dudniła i nie buczała,

- monitorki na standach grały spoko, ale totalnie bez basu, 

- monitorki we wnęce na szafie zyskały marnej jakości bas, ale nie dudniły, ogólnie rzecz biorąc efekt na plus, 

- monitorki pod żadnym względem nie dorównały podłogówkom, itd, itp, 

I jeszcze inne spistrzeżenia:

- moc wzmacniacza micro była zbyt mała, aby zapewnić komfortową głośność z Tannoy Mercury M1, 

- micro nawet ze swoimi minimonitorkami nie było w stanie nagłośnić salonu, 

7. Na mój gust to co robisz, to krok w bok, o ile nie w tył. Jeśli chcesz optycznie odchudzić pomieszczenie, to sugerowałbym standy i monitory z midwooferem 165mm. A żeby je napędzić amplituner stereo z funkcjami sieciowymi. Ale to nie ta kasa.

Ps. Jak ktoś ma to szczęście, że nie podejmuje wspólnych decyzji, to nie ma szczęścia w innej dziedzinie, więc bez urazy. Wesołego karpika! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.