Skocz do zawartości
IGNORED

Modyfikacje wzmacniaczy-fachowiec poszukiwany!


AudioJanusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Yamahy MCR-840. Mój pokój mimo że wcale nie taki mały, nie pozwalał mi na posiadanie wielkiego sprzętu audio (pod względem wymiarów). Mój sprzęt jest w kolorze srebrnym, ponadto jest dłuższy niż szerszy. Zależy mi na większej mocy i ogólnie lepszej jakości dźwięku ale nie mogłem znaleźć nic odpowiedniego dla siebie ze względu na bardzo specyficzną geometrię obudowy i kolor. Dlatego pomyślałem o tuningu sprzętu. Pisałem w tej sprawie do ekipy ze strony www.livetone.pl jednak bez odzewu. Tuning planuję zrobić pod kątem przyszłych bardziej wymagających głośników

Czy możecie polecić kogoś kto zajmuje się takimi modyfikacjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność powinna być odwrotna:

szukasz lepszych głośników lub poprawiasz te od kompletu, a jak nie daje rady kombinujesz dalej.

Dobrze wiesz, że kolumny są zwykle najsłabszym elementem zestawu.

Zresztą taki tuning może być absolutnie nieopłacalny ze względu na ceny innych klocków

o większej mocy i takiej samej użyteczności. A obudowa powinna zmieścić przede wszystkim

jakieś dużo większe zasilanie, a aż tak dużego luzu tam raczej nie ma.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie

Zapomniałem dodać ze jestem studentem, mój budżet to jest ograniczony, na sam wzmacniacz mogę dać powiedzmy max 1400 ale im mniej tym lepiej. Znalazłem u chińczyka końcówkę mocy, jako przykład

https://pl.aliexpress.com/store/product/Gor-ca-sprzeda-IRAUD350-zako-czy-200-W-2-wzmacniacz-klasy-D-wzmacniacz-cyfrowy/1142108_32851075095.html?spm=a2g17.12010108.1000016.1.54b9d0478sUnQS&isOrigTitle=true

nie dam sobie ręki uciąć w kwestii jakości ale: jest srebrna, wąska  i ma odpowiednio dużą moc, przynajmniej wizualnie pasuje do zestawu, czyli jednak się da. Zestawu używam (sporadycznie) z pokrętłem volume ustawionym na godzinę 15, o ile głośniki ładnie graja to wzmak potrafi się wyłączyć. Sądziłem że wymiana przynajmniej podzespołów na końcówce mocy coś da. Chciałbym wycisnąć z tego ile się da, a w przyszłości planuję wymienić kolumny fabryczne na indiana line dj308 lub 310.  Będę wdzięczny za kolejne wskazówki i proszę nie patrzeć na mnie jak na audiofila bo jestem na niego za biedny ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bez sensu. Chcesz kupić kota w worku od chińczyka. Wydasz sporo kasy bez żadnej gwarancji jak to gra. Do tych 300 dolców dodaj jeszcze 22% podatku który zapłacisz na pewno. Prawdopodobnie zapłacisz też cło. Ile wtedy wyjdzie ten kot w worku ? Moja propozycja jest taka . Sprzedaj tą Yamahę i poszukaj czegoś używanego za te 1400zł co kosztowało 2-2.5 tyś jako nowe. Będzie to sprzęt odsprzedawalny w przeciwieństwie do kota. Jeśli sądzisz że elektronik zrobiłby ci modyfikacje tej Yamahy za kilkaset zł to jesteś w błędzie. Zresztą nic z tym się nie da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2018 o 20:12, Darek67 napisał:

Sprzedaj tą Yamahę i poszukaj czegoś używanego za te 1400zł co kosztowało 2-2.5 tyś jako nowe. Będzie to sprzęt odsprzedawalny w przeciwieństwie do kota. Jeśli sądzisz że elektronik zrobiłby ci modyfikacje tej Yamahy za kilkaset zł to jesteś w błędzie. Zresztą nic z tym się nie da zrobić.

 

W dniu 26.12.2018 o 12:18, luk1985 napisał:

tylko zmiana, sa male sprzety grajace przyzwoicie ta yamaha to nic specjalnego 

Kupić COŚ, zamienić na COŚ. Zero konkretów bo szukałem takiego wzmacniacza ale nie znalazłem a przekopałem większość internetu. Liczyłem na to że przeczytacie ze zrozumieniem i pomożecie mi ze znalezieniem wzmacniacza który jest dosyć kompaktowy (wąski), takie jak robią w miniwieżach ale który będzie ogólnie lepszy jakościowo i nie zrujnuje mnie. Póki co usłyszałem tylko ze jestem w błędzie, a nie otrzymałem żadnej propozycji.

Widzę że chyba pozostanę przy swoim sprzęcie bo nie przebuduję całego swojego pokoju ze względu na audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bez sensu jest tracić czas na odradzanie takim ludziom jak ty. Odwiodłem cię od głupoty jaką by był zakup wzmacniacza od chińczyka. Jeśli weźmiesz sobie to do serca to zaoszczędzisz sporo kasy. Mało ? A może mamy ci szukać wzmacniacza w internecie ? Mamy poświęcać czas a ty będziesz czekał z założonymi rękami ? Trochę pracy kolego. Poszukaj, poszperaj,poczytaj i wyciągnij wnioski. Nikt za ciebie tego nie zrobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek67

Podałem ten model jako przykład, bo jeden z Was twierdził że nie da się w wąskiej obudowie upakować czegoś mocnego, nawet wyraźnie to napisałem. Nie zamierzam tego kupować. Poprosiłem o pomoc bo nic nie znalazłem, wyraźnie to powiedziałem juz kolejny raz, kolega wyżej podesłał 2, o których nie miałem pojęcia, nie znam wszystkich producentów, marek, stron gdzie można kupić. Gdyby tak było nie prosiłbym o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumię. Będzie ci bardzo ciężko znaleźć coś podobnego jeśli chodzi o proporcje boków ale dużo lepszej jakości gdyż te lepsze wzmacniacze są jednak szerokie ze względu na ich budowę czyli dwa radiatory po bokach duży transformator . To że się da to oczywiście wiemy ale wybór jest minimalny. Trzeba przyjąć że dobry mocny wzmacniacz to duży i ciężki kloc. Jeśli te kolumienki miały by zostać to też będą ograniczeniem dla mocnego wzmacniacza. Radzę jednak przemyśleć zmianę koncepcji. Powtórzę  to co napisałem wczesniej. Czy ci się to podoba czy nie sprzedaj to najpierw . Będziesz miał kasę w ręku za sprzęt który ci się nie sprawdził. Wtedy pomyślisz co dalej. Inaczej zostaniesz z tym na lata a i tak zadowolony nie będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, shittzu napisał:

yamahe natychmiast sprzedaj. Sprzet tej firmy kompletnie sie nie nadaje do sluchania muzyki. Ani mysle nawet tego modyfikowac.

 

 

Obawiam się nieporozumienia. Doradzacie koledze tak jakby był melomanem ...

tymczasem on:

W dniu 23.12.2018 o 19:45, AudioJanusz napisał:

Zestawu używam (sporadycznie) z pokrętłem volume ustawionym na godzinę 15, o ile głośniki ładnie graja to wzmak potrafi się wyłączyć.

co z tego, że na 15 "sporadycznie", a na 13-14 już częściej?

na 12 zawsze?

Moim zdaniem to "imprezowicz" (Panie chroń przed takim sąsiadem!) i potrzebuje GŁOŚŚŚŚNO!

Szuka raczej sprzętu estradowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2018 o 19:45, AudioJanusz napisał:

Zapomniałem dodać ze jestem studentem, mój budżet to jest ograniczony, na sam wzmacniacz mogę dać powiedzmy max 1400 ale im mniej tym lepiej. Znalazłem u chińczyka końcówkę mocy, jako przykład

Firma Cerwin Vega CV900 - warto wypróbować. Klasa AB, duża moc, zdolność pracy z niskimi obciążeniami, niestety aktywne chłodzenie wymagające do domu lekkiego tuningu.  

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2018 o 19:19, iro III napisał:

 

 

Obawiam się nieporozumienia. Doradzacie koledze tak jakby był melomanem ...

tymczasem on:

co z tego, że na 15 "sporadycznie", a na 13-14 już częściej?

na 12 zawsze?

Moim zdaniem to "imprezowicz" (Panie chroń przed takim sąsiadem!) i potrzebuje GŁOŚŚŚŚNO!

Szuka raczej sprzętu estradowego.

Spokojnie :D

imprezuję się z raz w miesiącu, w dodatku mamy dostęp do niewielkiego pomieszczenia gdzie nie przeszkadzamy nikomu. Ale wtedy wzmacniacz potrafi niespodziewanie przejść w tryb serwisowy z powodu dużego obciążenia. Od dawna przestałem się sugerować skalą na pokrętle bo nie potrzeba mu nawet 80-90% żeby się wyłączył

Dozbieram więcej gotówki i zrobię tak jak koledzy wyżej proponowali, wymienię i wzmacniacz i głośniki

Czy może ktoś polecić/odradzić Indiana Line dj 308 i 310? Są w moim zasięgu cenowym i maja wysoką efektywność więc bardzo mocny wzmacniacz też chyba nie będzie konieczny, mam też możliwość odsłuchu

Dziękuję Wam za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.