Skocz do zawartości
IGNORED

Koniec ery projektorów


Ultro

Rekomendowane odpowiedzi

Mi przy rzutniku przeszkadza hałas (wisi nad głową). Natomiast dużym plusem jest to, że rzucając na ścianę można o nim zapomnieć jak się nie używa go. Jak bym miał 100-130 calowy telewizor, to raczej bym ochoczo psu zabawek po całym mieszkaniu nie rzucał :D

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No i oczywiście zakaz palenia w " kinie " bo będzie 120 calowa lampa alladyna:)))

Trzeba się zastanowić na początku jakie jest moje hobby.  Ty masz PSA a ja kiedyś miałem problem jak mi pszczoły cały telewizor obsiadly jak je przezimować chciałem w domu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę te śmigłowce  dostarczające 150" telewizory przez balkon ;>

Amerykańscy naukowcy dowiedli że w Polsce najbardziej sceptyczni wobec projektorów są ludzie których żona się nie zgodziła  :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Mój szwagier twierdzi, że patrząc na swoją połówkę wraz z upływem czasu zmienia mu się wizualny ideał kobiety, przy czym ONA cały czas ten ideał prezentuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sami spece od projektorow. 

 

Wczoraj chcialem pierwszy raz odpalic 3D na moim hw50es. Wlaczam tryb 3d a projektor zaczyna strasznie piszczec. Filma przy tym nie obejze bo mnie wpienia.

Ktos? Cos? ma pomysl o co moze chodzic? Przy 2d nie piszczy na low czy normal. Piszczy tylko iwylacznie przy zalaczeniu 3d.

 

cos youtube szwankuje. Raz pokazuje ze jest filmik raz ze nie. 3 raz juz wgrywam. Jeszcze zamiast sony spisalem epson xD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Mateusz80 napisał:

Lolo mam tak czasem, ale w 2D. 3D jeszcze nie włączałem. Nikt oprócz mnie tego u mnie nie słyszy :)

Heh... 

Musze sprobowac przez jakiegos UPS lub DC blockera. Moze to wina w zasilaniu lub cos.

Tak samo mi piszczy sterownik od ogrzewania pokojowego, jak tylmo wlacze wyswietlacz to piszczy.

 

Nie wiem, czy sie projektor sypie czy w zasilaniu mam cos nie tak (bo podejzewam w trybie 3d, lampa jest na high plus jeszcze wiecej pradu pobiera.

Na youtube to slabo slychac ale w rzeczywistosci filma nie obejze bo wkurza mnie to dobitnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cytat

Telewizor Laserowy to połączenie specjalnego ekranu 4K UHD z laserowym projektorem UST.
Żywotność lasera to 30 tyś godzin ( 8 godzin dziennie przez 10 LAT !!! ).
2 x jak każdego telewizora wykonanego w technologi LCD LED. Brak odbić pomieszczenia w ekranie TV!!!
Rewelacyjna jakość przy filmach w nocy - bark cloudingu!!!!
Najgorsza bolączka telewizorów LCD LED!!!!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, HQ150 napisał:

Ciekawe jak tu jest z jakością?

W sieci są pierwsze testy urządzenia. Niestety obnażają jego poważne wady.  Projektor jest bardzo głośny - generuje około 60 decybelowy hałas w pobliżu wentylatora a dodatkowo mocno się grzeje . Ma poważne niedociągnięcia softwarowe. Z powodu niezgodności DRM nie jest rozpoznawany  np. przez Netflix jako urządzenie zgodne. W teście opisują, iż są problemy z połączeniem HDMI np. z Nvidia Shield.  Całkowity brak możliwości konfiguracji ustawień kolorymetrii a więc de facto brak możliwości wpływania na balans kolorystyczny ze wszystkimi tego konsekwencjami to wada dyskredytująca ten projektor dla wymagających użytkowników. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Fetek znalazł argument na wyższość laser tv ,niby 10 lat. Jakbyś doczytał to dla oglądania filmów jest to 12500 godz. I to modelu wemax czyli wyższego i proszę wskaż mi markę tv której produkty padają po 5 latach . Trochę się zachłystnełeś tym laser tv bo widziałeś pewnie jakieś demo czy cuś a ja ci przypominam że gość nimi handlujacy twierdzi stanowczo że tv jest lepszy i będzie lepszy jeżeli chodzi o jakość w pomieszczeniu nawet z jednym zakrytym oknem ( czyli nie w kompletnej jaskini ) i sam ma 65" panasa oleda w domu plus proja. 

Ciekawe ile osób na forum ma dedykowane pomieszczenie. Na dobrą sprawę ten temat powinien dzielić się na " kinomaniaków salonowych " i " kinomaniaków piwnicznych " bo jak widać nie będą zadowoleni z tego samego sprzętu. 

Żeby nie było że z palca wyssane 

 

Screenshot_20181230-135655_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 28.12.2018 o 23:47, ASURA napisał:

Słyszysz dokładnie jak pracuje g... zasilacz impulsowy w tych obu urządzeniach jest to hałas generowany akustycznie przez zasilacz na dosyć wysokich częstotliwościach. Wymiana zasilacza na coś porządniejszego powinna pomóc.

Z Panem ASURA żegnamy już się trwale. Nie możemy tolerować osób które zakładają kilka kont i udają różne osoby pisząc z każdego konta równocześnie. Pan ASURA to równolegle BASIORAUDIO, czyli RaffaelsCable, oraz 8nfan i kilkanaście innych kont... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie TV do Projektora to jak porównywanie MP3 do płyty analogowej. Ostatnio miałem okazję być na prezentacji LG 86". Demo 4K super, wyglądało super, ale zwykła TV z dekodera NC+ 4K to przepaść do projektora. Plastyczność projektora, odzwierciedlenie naturalności, kolorów itd... nie porównywalne na plus dla projektora. Aby to zrozumieć polecam odbyć seans przed TV 86" a potem to porównać do obrazu z projektora... Kolega ma Xiaomi wemax + MS CLR Black 100". Obraz bajka. Nie potrzebne 4K i HDR. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

W teorii wolę te obrazki z ząbkami haha że od dołu wyświetlamy a z góry pochlaniamy światło dzienne - tyle że w np salonie źródło światła nie jest umieszczone nad ekranem tylko ogólnie ciężko jego kierunek określić i na pewno nie pada prosto na ząbki które to tak uroczo przemawiają do wyobraźni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, grisza napisał:

Z powodu niezgodności DRM nie jest rozpoznawany  np. przez Netflix jako urządzenie zgodne.

z netflixem, amazone, yt itd nie ma żadnych problemów, jest odpowiednia biblioteka. Problemem jest sama ułomność softu, który na siłę jest kastrowany.

9 godzin temu, subfan napisał:

Fetek znalazł argument na wyższość laser tv ,niby 10 lat. Jakbyś doczytał to dla oglądania filmów jest to 12500 godz. I to modelu wemax czyli wyższego i proszę wskaż mi markę tv której produkty padają po 5 latach . Trochę się zachłystnełeś tym laser tv bo widziałeś pewnie jakieś demo czy cuś a ja ci przypominam że gość nimi handlujacy twierdzi stanowczo że tv jest lepszy i będzie lepszy jeżeli chodzi o jakość w pomieszczeniu nawet z jednym zakrytym oknem ( czyli nie w kompletnej jaskini ) i sam ma 65" panasa oleda w domu plus proja. 

Jakbyś nie był nadętym teoretykiem to byś zauważył że wkleiłem "reklamę sprzedawcy" i niczym się nie zachłysnąłem i niczego nie znalazłem. 25 tyś vs 20tyś godzin ? serio ?....  taki obcykany a już nie zauważył że po około 30% wykorzystania parametry już spadają a to tylko papier i oficjalne dane producenta. O wielu innych problemach nawet nie wspomnę.

Już ci pisałem, kup sobie tego pana i daj wszystkim (w kilku tematach) spokój, latem w salonie TV polegnie tak samo jak projektor. Na konkurencyjnym forum masz story jak laser + ekran ust z chin za ludzką kasę sprawuje się w białym salonie.

Powtórzę ostatni raz, ja zaproponowałem konkretne rozwiązanie w konkretnej kasie i gwarantuje Ci że ubaw nawet w salonie z takiego rozwiązania będzie dużo lepsza niż z telewizora. Nie będziesz miał upłynniacza, nie będziesz miał 4k, HDR i kilku innych wynalazków jak tak Cie to boli to jeszcze raz.. kup TV. W czym masz problem ?

2 godziny temu, Marek-stereo napisał:

Ostatnio miałem okazję być na prezentacji LG 86". Demo 4K super, wyglądało super, ale zwykła TV z dekodera NC+ 4K to przepaść do projektora.

Nie wiem czy przepaść ale ja nie oglądam nawet na projektorze (mam stare dekoder), na dobrym TV 65'' też jest słaby (nowy dekoder 4k),  więc jak ktoś kupuje 100 cali do salonu i ogląda to z 3-4metrów to ślę wyrazu współczucia.

9 godzin temu, subfan napisał:

Ciekawe ile osób na forum ma dedykowane pomieszczenie. Na dobrą sprawę ten temat powinien dzielić się na " kinomaniaków salonowych " i " kinomaniaków piwnicznych " bo jak widać nie będą zadowoleni z tego samego sprzętu. 

A to dobrze zaadoptowanego salonu mieć niemożna ? czyli ludzi którzy mają w salonie projektory za 10k+ są idiotami ? Każde urządzanie kalibrujesz do otoczenia, nawet TV w salonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie pytam o pomoc w wyborze tv czy projektor a tylko pisze o tym co takim jak ty wydaje się oczywiste , że projektor jest lepszy od tv itp. wiec gdzie to zmęczenie mną i to w kilku tematach. Owszem jest dobry a nawet bardzo ale trzeba mu stworzyć do tego warunki i to rozumieją właśnie tacy którzy z tym trochę obcowali i przywykli do dużego obrazu który to właśnie jak widać zawrócił ci w głowie jak wizyta w Warszawie komuś z Suwałk ( zwłaszcza nocą).

Jednoznacznie nie da się stwierdzić co jest lepsze bo zawsze jest jakieś ale ,odległość, poziom zaciemienia itp i każdy kto stwierdza definitywnie nie wie o czym pisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, subfan napisał:

itp. wiec gdzie to zmęczenie mną i to w kilku tematach

tam nie zrozumiałość przesłania innych to tutaj też nie zrozumiesz a ja nie będę zaśmiecał wątku. Prawdy Ci nie napiszę bo kultura i netykieta nie zezwala.

27 minut temu, subfan napisał:

Owszem jest dobry a nawet bardzo ale trzeba mu stworzyć do tego warunki

Rozwiązanie, które zaproponowałem radzi sobie w pomieszczeniach bez adaptacji i oświetlaniu a zawsze masz 40 cali więcej. W dzień nawet najlepszy TV ma problemy, Ci co coś o temacie wiedzą "rozumieją" że wszystko musi mieć odpowiednie warunki.

Po raz kolejny powtarzam że do salonu nigdy nie kupię tak dużego ekranu, TV 50-60'' wystarcza w 100%. Pomyśl czasem dlaczego niektórzy w salonie mają TV + Proj.

27 minut temu, subfan napisał:

to rozumieją właśnie tacy którzy z tym trochę obcowali i przywykli do dużego obrazu

100'' oglądam z 3,5 metra ? Piszesz o mnie czy o sobie ? bo się pogubiłem... był w dobrej cenie to kupiłem, chciałem 120 a to niestety jest max co zmieszczę.

Wydaje mi się że nie masz swojego zdania, usilnie wciskasz to co jest dla Ciebie wygodniejsze. Znajdź kogoś, niech Cie zaprosi na 2-3 seanse, wypożycz TV sprawdź samemu i na tej podstawie wyrób sobie zdanie ! bez zbędnego filozofowania. Wybrakowana i czysto teoretyczna wiesza to trochę za mało.

A wystarczyło napisać że moja propozycja wymaga urządzenia z chin, w Polsce drogiego, mało dostępnego. TV może kupić każdy matoł w dużym salonie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, subfan napisał:

Śmiało pisz na priv postaram się wytrzymać krytykę od takiego guru. Poszukać radzę więcej tematów gdzie było coś z kimś na pieńku i dodać ich do znajomych czy serduszka zacząć wysyłać:)))  

Zawsze kimś starasz się podpierać jak masz do kogoś wąty? Niezbyt sportowe zachowanie fetek.

wybacz nie czuje się kompetentny i szkoda mi na Ciebie czasu, straciłem go wystarczająco dużo.

BTW: bardzo merytoryczny wpis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Tyyyylko projektor. Moje oczy nie dzierżą tych żyletkowatej jasności (mam 45 wiosen i oczy bezokularowe - wszystkie ekrany (jak i ksiażki) trzymam daleko od  oka od dzieciństwa). Dzisiejsze ekrany są już bardziej niż  świetne do pracy, do tekstu, prezentacji szczegółów grafik, etc. Ale kiedy chcę obejrzeć film (a głównie po to mam ekran w domu) - to chcę być w 'filmie' a nie w laboratorium obrazu a moje oczy nie chcą pracować z wiązką weń skierowaną. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.