Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsze stereo do 5 tys


Tomek_27

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wracam z innego salonu audio.Przesluchalem kilka opcji i zdecydowany jestem na dynaudio m20 + music hall 35.2 . Nie jest to może ideał jakiego szukam ale myślę że jak za 5 tys nowy zestaw to nie jest źle . Dziękuję za porady wszystkim , którzy brali udział w dyskusji i pozdrawiam . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panie, akurat Silver 6 w tym przedziale cenowym jest kolumną ponad przeciętnie grającą a wszystkie jej modyfikacje to indywidualne zboczenie, dla tego tak rzadko się o tym słyszy 
Akurat miałem Silver 8 i uwierz miał to jest bardzo słaba kolumna. W tym przedziale cenowym również
Właśnie wracam z innego salonu audio.Przesluchalem kilka opcji i zdecydowany jestem na dynaudio m20 + music hall 35.2 . Nie jest to może ideał jakiego szukam ale myślę że jak za 5 tys nowy zestaw to nie jest źle . Dziękuję za porady wszystkim , którzy brali udział w dyskusji i pozdrawiam . 
Jak podobało ci się to zestawienie posłuchaj Cayina Mt 35 plus Canto One od Studio 16 Hertz. Będzie wszystkiego lepiej i więcej w tej samej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 26.12.2018 o 13:09, morawka napisał:

Tu nie chodzi o głośność tylko o to ze muza elektroniczna ( sam dużo takiej słucham ) bez niskiego basu ( ciężko o monitory z takim ) jest jakby wykastrowana 

natomiast monitory na standach zajmą tyle samo miejsca co małe podłogówki 

jak już koniecznie chcesz monitory to może faktycznie pomysl o aktywnych

No widzisz...tak pojmujesz słuchanie elektroniki jak całe gro ludzi metal...

A tam moim zdaniem najwięcej się dzieje w środku.. nie na dole...

W dniu 26.12.2018 o 13:11, margaryna85 napisał:

Jakiś cud że jeszcze żaden fachmen  co się zna na muzyce elektronicznej nie polecił Ci zeusów .

;-)

W dniu 26.12.2018 o 15:39, SynSama napisał:

Matko ! Co ja dziś paliłem :-))))

Też się zastanawiam synu co???

;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Tomek_27 napisał:

Dziękuję za porady wszystkim , którzy brali udział w dyskusji i pozdrawiam . 

Dobrego słuchania.

Amen!:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Staś_44798 napisał:

 

A tam moim zdaniem najwięcej się dzieje w środku.. nie na dole...

 

Ilu ludzi tyle opini

ale jakakolwiek muza bez pełnego pasma , będzie czegoś pozbawiona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, morawka napisał:

Ilu ludzi tyle opini

ale jakakolwiek muza bez pełnego pasma , będzie czegoś pozbawiona

I tu się zgadzamy ... Tylko tak się składa, że jak nie ma zejścia do piekieł można się bez tego obyć...ale jak środek i góra bez wybrznień, albo piasek, to emocji i zjawiskowości muzyki brak ...

Stąd później niechęć do jazzu, klasyki...bo po prostu jest nudno...

Ale to tylko taka moja luźna refleksja...

Kolega ma już zestaw i oby był zadowolony :-)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, 

w zasadzie średnica i gora pasma jest nawet ważniejsza , bo mało jest muzy z basem poniżej 40hz( a dobre monitory z odpowiednia amplifikacja powinny w te okolice zejść )

jakosc średnicy i góry to czynniki na które ludzkie ucho jest chyba najbardziej wyczulone

duzo zależy od tego jakie mamy upodobania muzyczne ( organowa, klasyka, niektóre rodzaje elektroniki ) tu lepsze będą jednak pelnopasmowe podłogówki ( choć po prawdzie takich tez jest niewiele )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak, wierzę że mogły Ci nie podpasować. Jest wiele czynników które wpływają na odbiór. Czasami wystarczy bardziej zadbać o akustykę i wszystko diametralnie się zmienia. Albo dobrać inny wzmacniacz. To że Tobie akurat się nie spodobały, nie można mówić żę "jest to bardzo słaba kolumna" Nie jesteś tutaj żadnym koneserem dobrego brzmienia. Akurat też miałem Silver8 i u mnie te kolumny spisywały się świetnie a jakość wykonania w tej kwocie stoi na najwyższym poziomie. 
Śmieszne stwierdzenie koneser dobrego brzmienia. Cokolwiek masz na myśli.
Mówiąc inaczej zmieniałem wzmacniacze DACi kable itd. Cały czas było mocno przeciętnie. Dopiero jak zmieniłem kolumny zrobiło się lepiej.
Jak sobie pomyślę co było wtedy z MA a teraz to jest niebo a ziemia. Nic nie zmieniam nic nie kombinuję a dźwięk przyjazny dla ucha. Problemem MA największym jest brak ogólnej jakości przekazu.
Tak, wierzę że mogły Ci nie podpasować. Jest wiele czynników które wpływają na odbiór. Czasami wystarczy bardziej zadbać o akustykę i wszystko diametralnie się zmienia. Albo dobrać inny wzmacniacz. To że Tobie akurat się nie spodobały, nie można mówić żę "jest to bardzo słaba kolumna" Nie jesteś tutaj żadnym koneserem dobrego brzmienia. Akurat też miałem Silver8 i u mnie te kolumny spisywały się świetnie a jakość wykonania w tej kwocie stoi na najwyższym poziomie. 
Śmieszne stwierdzenie koneser dobrego brzmienia. Cokolwiek masz na myśli.
Mówiąc inaczej zmieniałem wzmacniacze DACi kable itd. Cały czas było mocno przeciętnie. Dopiero jak zmieniłem kolumny zrobiło się lepiej.
Jak sobie pomyślę co było wtedy z MA a teraz to jest niebo a ziemia. Nic nie zmieniam nic nie kombinuję a dźwięk przyjazny dla ucha. Problemem MA największym jest brak ogólnej jakości przekazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
16 minut temu, margaryna85 napisał:

Lubię jak forumowicz hey doradza jakieś klocki bo już wiem którym powiedzieć Hey bez odsłuchu :)

A innym kolegom niby dlaczego można wierzyć i ufać? Bo tak napisali, czy że "przerzucili tony klocków"...

I huuhu z tego przerzucania skoro dalej przerzucają jak węgiel...

Mam kolegę...przerzuca od kilkunastu lat ... I coraz gorzej u niego z graniem ???

Ale bardzo lubi należeć do "elity audio" i spotyka się, słucha... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Staś_44798 napisał:

A innym kolegom niby dlaczego można wierzyć u ufać? Bo tak napisali, czy że "przerzucili tony klocków"...

Podejście do rad forumowiczów mam jak do kierowców , jak jeżdżę na motocyklu .

Ograniczone :)

24 minuty temu, Staś_44798 napisał:

Mam kolegę...przerzuca od kilkunastu lat ... I coraz gorzej u niego z graniem ???

Ale bardzo lubi należeć do "elity audio" i spotyka się, słucha... ;-)

Mój dobry kumpel z roboty ma zestaw 80 es końcówka plus przedwzmacniacz z kappami tylko że u niego to można tak posłuchać jak u mnie w kuchni radio blaupunkt żony za 50 zł . Mieszka chłopina w tbs gdzie głową byś się przebił do sąsiada a co dopiero dać takiemu setowi pooddychać . No ale co by nie powiedzieć ma :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Równie dobrze to Ty możesz mieć problem z brakiem umiejętności dostrzegania tej jakości.
 
Tak masz rację ja tylko miałem u siebie kilka setupow muzycznych tak samo jak i słuchałem świetnych systemów w referencyjnej akustyce i na pewno to jest to że nie dostrzegłem tej jakości. Potwierdzam nie dostrzegłem jakości bo jej nie było za grosz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
I co z tego?? 

Można mieć w garażu lamborghini i być dupowatym kierowcą 

Można też posiadać cinquecento i mówić, że posiada się umiejętność brawurowej jazdy samochodem sportowym. Albo wypada tu zacytować pewien filmowy cytat " brawurowa jazda samochodem marki cinquecento " To tak na podsumowanie twojej wiedzy o audio

 

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2018 o 14:43, Tomek_27 napisał:

Właśnie wracam z innego salonu audio.Przesluchalem kilka opcji i zdecydowany jestem na dynaudio m20 + music hall 35.2 . Nie jest to może ideał jakiego szukam ale myślę że jak za 5 tys nowy zestaw to nie jest źle . Dziękuję za porady wszystkim , którzy brali udział w dyskusji i pozdrawiam . 

 

Fajny zestaw. Powinieneś być zadowolony. Daj znać jak już u Ciebie klocki staną  i się trochę osłuchasz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @venom200 uważam, że troszkę się rozpędziłeś i zapędziłeś w swoich stwierdzeniach, bowiem fakt, że MA Silver Tobie "nie grają" nie oznacza, że MA Silvery wszystkim "nie grają". Uważam, że powinieneś napisać, że dla Twojego ucha są słabe i niewarte odsłuchów, czy coś podobnego, ale poprzez wyrokowanie typu: "MA Silver jest słabą kolumną i przeciętnie grającą" stawiasz siebie w roli rzeczywiście jakiegoś eksperta, czy wyrocznie.. zachęcam do zreflektowania się na to co piszemy i nie tylko klepania, aby klepać ;)

Pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocurro myślę, że to jest oczywiste , że każdy piszę we własnym imieniu i wyraża swoją opinie. Chyba nie trzeba dopisywać za każdym razem "moim zdaniem" . Tak samo jak ktoś napisze , że MA silver to dobre kolumny czy ponadprzeciętne to też uważa się za eksperta ? Więcej dystansu. Pewnie kolega hey ma bądź miał te kolumny i go to zabolało. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ktoś raczkuje w audio to MA seria Silver wydaje mu się że jest świetna.
Ja również uległem temu mitowi. Jak bym wtedy miał te widzę co dziś nie musiał bym wydawać tyle kasy na zmiany w audio. Zaoszczędził bym nie tylko koszty ale i nerwy. Ile to ja klocków miałem z Silver to szok i zawsze to samo. Jak sprzedałem odetchnąłem z ulgą.
Ale fakt że na początku wydawało mi się że grają fajnie. Ale wraz z odsłuchem innych zestawów wiedziałem że są mocno przeciętne. Właśnie tej jakości w nich brakuje szczególnie góra jest kiepska strasznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Silver_85 mnie nie interesuje co kogo zabolało i co kto ma. Po prostu uważam, że kolega @venom200 właśnie poprzez ogólne stwierdzenie, że MA Silver jest słabą i przeciętnie grającą kolumną chcąc, czy nie wprowadził zamieszanie i nieporozumienie wynikające właśnie z pisania ogólnikami, tym samym postawił się w roli eksperta i wyroczni i tyle.

A nie przyszło do główki że ktoś może zaczyna "raczkowanie" w audio od Tannoy M2, czy Eltax Liberty 3+ i "znajdując" MA Silver być "spełnionym"... szkoda Panowie, że nie raczycie pochylić się, nad kwestią w pełnym "paśmie finansowym" ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabli akurat nie zmieniałem mam cały czas dobre. Akustyki tragicznej nigdy nie miałem. Każdy inny system działał dobrze w tej akustyce.

Wzmacniacze które pamiętam to Audiolaby integry jak i końcówki mocy. Marantz kilka sztuk Denony Yamahy Onkyo i Hegel h100.

Ze wszystkim było coś źle.

DACi to już osobna historia Sabre PCM AKM i Wolfsony.

Żałuję że nie miałem okazji i nie sparowałem nich z jakąś lampą. A i 3 Nady były jeszcze

 

A pierwsze audio miałem eltax experience i po zmianie frontów nie było dużo więcej jakości a tylko basu przybyło. Grały lepiej od Eltax to oczywiste ale nie było aż takiej różnicy jakiej się spodziewałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Silver_85 napisał:

kocurro myślę, że to jest oczywiste , że każdy piszę we własnym imieniu i wyraża swoją opinie...

Nie jest takie oczywiste, jeśli osoba napiszę tak: "Akurat miałem Silver 8 i uwierz mi to jest bardzo słaba kolumna" .. 

Chcesz, czy nie brzmi to jak słowa guru audiofilskiego świata i wyroczni, więc jeśli, ktoś chcę pisać w swoim imieniu i wyrażać swoja opinię to niechaj tak też robi i piszę: moim zdaniem, na moje ucho, w moim odczuciu, według mnie itd. itp. Myślę, że w ten sposób chyba nawet 1/3 pyskówek i przepychanek na tym forum nie miałaby miejsca. 

Język polski jest piękny i na pewno warto korzystać z jego potencjału dla lepszej komunikacji i zrozumienia.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A ja w cenie 5 tys zł kupiłem NOWE:

Onkyo CN7050

Onkyo A9010

Pylon Audio Opal 20

Interkomekt Melodika, głośnikowy Audioquest (tylko on został ze starego system).

I... jestem totalnie zadowolony. Nie szukam nic innego mimo, że teraz stać by mnie było na droższy.

Piszę to dlatego, że rażą mnie opinie na tym forum w stylu "ja wiem najlepiej i mam absolutną rację".

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.