Skocz do zawartości
IGNORED

A może by tak system dzielony?


jaxcek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, konradwo napisał:

coś odrobinę po stronie Passa, ale Pass będzie miał więcej finezji, detalu.

W budżecie 20kzł nowego nie kupi.
Z używek rozejrzałbym się za pre PASS X2.5 i końcówką minmum X150.5 lub słabszą XA30
Z innych może coś z Coplanda np. integra CTA 405A, dzielony Copland to już niestety 29 kzł 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, konradwo napisał:

Audio GD Master 10 to też może być jakiś trop (choć nie słyszałem nigdy żadnego wzmaka tej firmy)...

Przywołam krótkie zdanie jakie napisano w teście tego wzmacniacza z magazynu Audio-Video z lutego bieżącego roku z którym się zgadzam. 

Cytat

(...) Jeśli miałbym krótko scharakteryzować ten wzmacniacz to najbardziej do niego pasuje określenie „gain wire” – w tłumaczeniu: „przewód ze wzmocnieniem”. Oznacza to amplifikacje, która właściwie nie wnosi nic od siebie. Brzmienie jest czyste, szybkie i przede wszystkim swobodne. Oznacza to również, że Master bardzo mocno różnicuje źródła, jak i sam materiał muzyczny, z którym przyjdzie mu się zmierzyć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, xniwax napisał:

W budżecie 20kzł nowego nie kupi.

Nowego nie ale używki chyba wchodzą w grę, z tego co widzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, konradwo napisał:

ale używki

Dlatego podałem przykład pre i końcówki Passa jako używki.

 

Godzinę temu, jaxcek napisał:

Dzielonkę Coplanda można kupić używane poniżej 20tyś

Można i warto możliwie najwyższy model minimum 4 lub 5 albo końcówkę nówkę i używane pre.

Z Coplanda tak naprawdę posłuchałbym nowej integry bo naprawdę zacnie gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, xniwax napisał:

Z Coplanda tak naprawdę posłuchałbym nowej integry bo naprawdę zacnie gra.

32tyś pln bez upustów. Za tyle to widziałem gdzieś używkę Audia Flight FLS 10. Ale obydwa poza budżetem. Nie jestem gotów żeby wyłożyć tyle na sprzęt audio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli integrę CTA405A i końcówkę CTA506 oba urządzenia grubo poniżej 20kzł.
Natomiast pre 305 i 506 można poniżej 30kzł. To jeśli chodzi o nowe.

Ja osobiście szukałbym dzielonych Passów ;) chociaż te Coplandy powyżej też zacna są.
 

Oczywiście to subiektywna ocena, a możliwości jeśli chodzi o używki jest naprawdę sporo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jaxcek napisał:

Tak czy siak spróbuję z polecanego HiFi club. Zobaczę czy mi w ogóle przypasuje.

 

A może jakieś propozycje jeśli chodzi o modele? Coś szczególnego wartego uwagi? Ale nie zapchaj dziury, tylko naprawdę dobre sprzęty „niegodne” swojej ceny?

  • To wpis po teście wzmacniacza jaki zrobiłem na innym forum, ale zawsze lepiej posłuchać u siebie, 
  •  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  (edytowany)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Dnia 30.07.2018 o 14:58, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  napisał:

 

20180727_145046.jpg

EC ECI 6D   Ten egzemplarz był niby po wstępnym wygrzewaniu, ja tak nie twierdze. Grał 2h i nie wytrzymałem, wyłączyłem go. Kolejnym krokiem było forum tej firmy, gdzie w odpowiedzi czytałem że MUSI mieć czas na rozgrzewkę. Włączyłem mu płytę w pętli i zamknąłem drzwi na cały dzień. Gdy wieczorem wyłączyłem go by odpoczął, już grał inaczej.

Teraz tak,- ten wzmacniacz nie pod pasował moim głośnikom, ciągle kąsał sybilantami i to był największy jego mankament, czytałem opinie że jedni prostują sprawę doborem XLR, a inni sieciowym, ja nie zamierzałem robić nic w tym temacie, i przez to moje testy były krótkie. Dźwiękowo, to rzetelny wzmacniacz z fajnym basem, nawet chwilami chciał bym go (basu) więcej. Środek naprawdę czysty i dokładny ale czegoś mi tam brakowało, sam nie wiem czego, no i sopran, o syczących głoskach już wspomniałem, ale ogólnie ten cały zakres jest zdławiony, inni piszą że jest koc na głośnikach, ja też tak to odczułem, no, koc to przesada ale prześcieradło tu lepiej tu pasuje, może dlatego podkręcili górne rejestry, ale to też ma swój urok w blachach i trąbce, gdzie jak słuchasz na właściwym poziomie  to włos się jeży na skórze i takiego oddania tych instrumentów nie słyszałem nigdzie indziej.

No niestety za cene 17k nie polecam, ale z rynku wtórnego to już inna historia. Do tego wszystkiego dodam że jest ponadwymiarowy (w głąb również) i lekko się gryzie z pozostałym sprzętem innych firm, no i ten brak gniazda do słuchawek,.

zaraz po włączeniu dajcie mu z 15 min bo tego potrzebuje by lepiej grać.

Jutro dopisze resztę.

Dorzucę jeszcze wzmiankę o pilocie bo za takie pieniądze plastikowy "Chinski" pilot nie przystoi.

Edytowano 2 sierpnia przez Bogusław Kożyczkowski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wg tego opisu to nawet pewien wzmacniacz za 1000 zł gra lepiej od tego Electrocompanieta co wyżej przedstawiles. Ja bym się załamał... takie granie za 17 kzł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slaaawek napisał:

No to wg tego opisu to nawet pewien wzmacniacz za 1000 zł gra lepiej od tego Electrocompanieta co wyżej przedstawiles. Ja bym się załamał... takie granie za 17 kzł

To jest bardzo prawdopodobne, ale tylko przy porównaniu prawidłowym technicznie, w porównaniu audiofilskim zdecydowanie jest to niemożliwe ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jaxcek napisał:

A słyszał ktoś polsko-amerykańskiego Mytek Brooklyn AMP+ Brooklyn DAC?

Warto odsłuchiwać?

Warto, ale nie odsłuchiwać co nic nie znaczy, tylko porównywać do innych DAC, oczywiście porównywać prawidłowo technicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:
  • To wpis po teście wzmacniacza jaki zrobiłem na innym forum, ale zawsze lepiej posłuchać u siebie, 
  •  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  (edytowany)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Dnia 30.07.2018 o 14:58, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  napisał:

 

20180727_145046.jpg

EC ECI 6D   Ten egzemplarz był niby po wstępnym wygrzewaniu, ja tak nie twierdze. Grał 2h i nie wytrzymałem, wyłączyłem go. Kolejnym krokiem było forum tej firmy, gdzie w odpowiedzi czytałem że MUSI mieć czas na rozgrzewkę. Włączyłem mu płytę w pętli i zamknąłem drzwi na cały dzień. Gdy wieczorem wyłączyłem go by odpoczął, już grał inaczej.

Teraz tak,- ten wzmacniacz nie pod pasował moim głośnikom, ciągle kąsał sybilantami i to był największy jego mankament, czytałem opinie że jedni prostują sprawę doborem XLR, a inni sieciowym, ja nie zamierzałem robić nic w tym temacie, i przez to moje testy były krótkie. Dźwiękowo, to rzetelny wzmacniacz z fajnym basem, nawet chwilami chciał bym go (basu) więcej. Środek naprawdę czysty i dokładny ale czegoś mi tam brakowało, sam nie wiem czego, no i sopran, o syczących głoskach już wspomniałem, ale ogólnie ten cały zakres jest zdławiony, inni piszą że jest koc na głośnikach, ja też tak to odczułem, no, koc to przesada ale prześcieradło tu lepiej tu pasuje, może dlatego podkręcili górne rejestry, ale to też ma swój urok w blachach i trąbce, gdzie jak słuchasz na właściwym poziomie  to włos się jeży na skórze i takiego oddania tych instrumentów nie słyszałem nigdzie indziej.

No niestety za cene 17k nie polecam, ale z rynku wtórnego to już inna historia. Do tego wszystkiego dodam że jest ponadwymiarowy (w głąb również) i lekko się gryzie z pozostałym sprzętem innych firm, no i ten brak gniazda do słuchawek,.

zaraz po włączeniu dajcie mu z 15 min bo tego potrzebuje by lepiej grać.

Jutro dopisze resztę.

Dorzucę jeszcze wzmiankę o pilocie bo za takie pieniądze plastikowy "Chinski" pilot nie przystoi.

Miałem chwilę tego Electro w domu i w porównaniu z moim Jadis na kt150 to może i góra była mniej rozświetlona, ale żeby były tu jakieś braki na zasadzie "kaszany" to nie stwierdziłem. Z Studio16hz Arkada 3,5 u kolegi gra bardzo przyjemnie. Oczywiście jak ktoś woli inny rodzaj prezentacji to już inna bajka. NIe jest to granie jak np FS Accordo, czy Audiovector SR3 Arrete. Wszytko miałem w domu, słuchałem. Kto co woli. Dlatego odsłuch jest konieczny. A Sam electro w cenie jako all in one wydaje mi się ciekawą opcją. jest to taki ECI5 + streamer. 

13 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

Edytowano 2 sierpnia przez Bogusław Kożyczkowski

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisane -ECI5 + streamer, w jego graniu nie ma nic czym można być wyróżnionym i po każdym włączeniu ustawia się z automatu na cd, czyli gniazda xlr, ta kropeczka LED pokazująca poziom grania, ....marna to miarka. Rzetelny wzmacniacz dopóki nie postawisz obok innego, podobnej ceny.

Wracając do dzielonki, można posłuchać komplet od EMOTIVA sam nie zdążyłem sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2018 o 08:13, jaxcek napisał:

Yankes, na czym w Twojej opinii zatem warto zawiesić ucho?

Pamiętajmy o założeniach. Sprzęt ma być uniwersalny i być w stanie poradzić sobie ze wszystkim. Utworem kryterium jakim filtruje sprzęty moja córka jest Chromance: Wrap me in plastic.

Lekko nie jest. Wyobraźcie sobie miny sprzedawców jak ona to puszcza na odsłuchach. Jakbym im do świątyni audio zajechał szambowozem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  może taki?

1 minutę temu, Yankes napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  może taki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to proszę bardzo. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki. Zdecydowałem że jeszcze pójdę w system dzielony. Chcę wyczerpać możliwości z integrami. Do odsłuchania w nadchodzących tygodniach planuje obowiązkowo Electrocompanieta ECI6, Audio GD Master 10 i integrę Lector. Pewnie coś jeszcze wskoczy (ciągle kuszą mnie wzmacniacze lampowe), ale to potem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaxcek napisał:

Dzięki za linki. Zdecydowałem że jeszcze pójdę w system dzielony. Chcę wyczerpać możliwości z integrami. Do odsłuchania w nadchodzących tygodniach planuje obowiązkowo Electrocompanieta ECI6, Audio GD Master 10 i integrę Lector. Pewnie coś jeszcze wskoczy (ciągle kuszą mnie wzmacniacze lampowe), ale to potem.

Powodzenia

W hifi club masz jeszcze VTL, czy mcintosh. Też w tej cenie coś się znajdzie.

Co do lamp to popatrz o ile już nie pisałem o tym na Primaluna Dialogue HP, Unison Research Sinfonia Anniversary, czy Ars Sonum.

Pytanie o Twoje kolumny i preferencje. Czy toś "spasuje" z takim np A-klasowym wzmakiem lampowym.

Push-pull jak Primaluna poza wymianą lamp co jakiś czas jest praktycznie bezobsługowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaxcek napisał:

Dzięki za linki. Zdecydowałem że jeszcze pójdę w system dzielony. Chcę wyczerpać możliwości z integrami. Do odsłuchania w nadchodzących tygodniach planuje obowiązkowo Electrocompanieta ECI6, Audio GD Master 10 i integrę Lector. Pewnie coś jeszcze wskoczy (ciągle kuszą mnie wzmacniacze lampowe), ale to potem.

Pardon, miało być „zdecydowałem , że jeszcze NIE pójdę w system dzielony”. Będę próbował z integrami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2018 o 13:56, jaxcek napisał:

Poszukując wzmacniacza zintegrowanego dla kolumn Esa Neo 3se z pułapu cenowego <10tys pln posuwałem się coraz drożej aż doszedłem do 20tys.

W zakresie 10.000pln dla mojego ucha najbardziej pasującymi wzmakami były Haiku Audio SOL II i używana Leema Tucana. Przekraczając 20tyś Leben CS600 i Accuphase 370 - obydwa nowe.

I tu pojawia się pytanie czy w takim budzecie nie lepiej kupić już systemu dzielonego? Nie mam zupełnie doświadczenia z takimi systemami i jestem ciekaw czy warto iść w tym kierunku.

Wstępnie i na podstawie opinii wyodrębniłem 3 zestawy: Parasound P5 z końcówką A21, Copland CTA305 z końcówką 506 i ATC CDA2 z końcówką P1 lub P2. Nie ukrywam, że ze względu na DACi i wejścia cyfrowe moimi faworytami są systemy Parasounda i ATC.

Repertuar muzyczny mieszany o rożnym natężeniu głośności. Od zestawu oczekuje przejrzystości i trochę monumentalnego brzmienia, ale tez dobrej kontroli - szczególnie w rockowych i metalowych brzmieniach. Nie podobają mi się systemy chłodne i suche.

Sprzet nie musi być nowy, jestem gotów na niego polować na rynku wtórnym jeśli będzie warto. Przed zakupem zamierzam go u siebie odsłuchać, oczywiście zdając sobie sprawę że czasem to może być skomplikowane.

Uważacie ze warto się pchać w „dzielonkę” szczególnie ze źródłem jest TIDAL?

Co przemawia na korzyść takiego systemu nad integrami/superintegrami?

Bo wadą jest napewno sumaryczna waga, ilość miejsca, dodatkowe okablowanie zasilające i sygnałowe itp.

 

Dzięki za konstruktywne opinie i Wesołych Świąt !

Dobra integra w zupełności wystarczy. Znam te paczki w połączeniu z mocną lampą. Trzeba tylko uważać na bas, to pięta achillesowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką nadzieję właśnie. Tylko nadal szukam tej dobrej integry, która wystarczy i będzie godnym następcą Magnata RV4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jaxcek napisał:

Pardon, miało być „zdecydowałem , że jeszcze NIE pójdę w system dzielony”. Będę próbował z integrami.

Rozglądnij się za używką: Audio Analogue - Maestro Anniversary. Brzmienie może Ciebie zauroczyć, a wygląd to piękna, włoska końcówka mocy. Używkę w bardzo dobrym stanie możesz kupić miedzy 16-18 tyś PLN. 

Skoro E-370 Ci się spodobał to powyższym możesz być zachwycony, a do tego to mocny piec i nie żadna Chińszczyzna, które są tu proponowane. 

Phass INT-150 za nim w wersji używanej też warto się rozglądnąć - kultowy producent, a z tego co pisałeś brzmienie może również Ci sie podobać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. "dzielonka" jest bardzo fajna. Przede wszystkim ładnie wygląda. I imponuje, bo wlaściciel, skoro zdecydował się na takie rozwiązanie to przecież się zna. a może nawet jest ekspertem!

A poważnie to są pewne wskazania, które mogą przemawiać za takim rozwiązaniem. Czy daje ono jakieś korzyści brzmieniowe to inna sprawa. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Przy niewielkich pomieszczeniach ma to znaczenie raczej emocjonalne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jaxcek napisał:

Pardon, miało być „zdecydowałem , że jeszcze NIE pójdę w system dzielony”. Będę próbował z integrami.

Wybacz, w mojej powyższej wypowiedzi wkradł sie błąd. Chodziło mi o Pass - INT 60 (modelu INT-150 nie chciałem polecać).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bum1234 napisał:

Przy niewielkich pomieszczeniach ma to znaczenie raczej emocjonalne. 

Może nie emocjonalne co praktyczne. Mimo wszystko w oparciu o dzielonkę łatwiej zbudować sobie system o wymarzonym brzmieniu. Np mocna tranzystorowa końcówka mocy i przedwzmacniacz lampowy. Możliwych kombinacji jest naprawdę dużo i nawet gdy ktoś ma ograniczone możliwości finansowe, małymi kroczkami można dojść do celu.

Natomiast jeśli jednak szukamy integry w granicach 20 tys, trudno pominąć tego zawodnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nowy kosztuje około 24 tys a o używanie raczej ciężko. Mimo wielkiej renomy, marka mało popularna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2018 o 17:31, kocurro napisał:
W dniu 25.12.2018 o 16:21, Lech36 napisał:

Może być też dual mono w jednej skrzynce. 

Takiego właśnie silnego Romea znalazłem dla mej Julki.. Po świętach oficjalnie przedstawię ich sobie ;)

Niestety, ale sprzedawca od którego miałem nabyć tego wymarzonego Romea, czyli Audio Gd Precision 2, zmuszony był wycofać się z transakcji, ponieważ jego "przesiadka" nie wypaliła :(

Dzięki kilku ciekawym wzmacniaczom usłyszałem ich różny wpływ na moje Xaviany i w związku z powyższym oraz bardzo dobrym wspomnieniem połączenia z lampą postanowiłem do niej wrócić ;)

ps. po cichu liczę, że to będzie mój end, jeśli chodzi o wzmak + kolumny.. niebawem się okaże..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był to jakiś mount everest wśród lamp, bo był to Cayin CS-55A, ale dobrze się słuchało..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin A55tp, to była moja pierwsza lampa w odsłuchach. Nigdy nie będę żałował, ze to była właśnie ona, bo pokazała mi jak głuchy byłem zanim ją poznałem. Z drugiej strony za to samo ją nienawidzę, bo od tamtego czasu ciągle poszukuję jeszcze trochę lepszego brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.