Skocz do zawartości
IGNORED

A może by tak system dzielony?


jaxcek

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tak. I dlatego nadal nie powiedziałem definitywnego „nie”dla lamp. Ciekaw jestem jak brzmi najlepszy Cayin 845 i jeszcze mnóstwo innych. Zdecydowanie jednak dziś nie jestem gotów na systemy dzielone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś przestać omijać szerokim łukiem ASR Emittera. Ma on absolutnie rewelacyjny stosunek cena/jakość - to trochę taka dzielonka, ale bez zbędnego pieprzenia się w dodatkowe kabelki.  Za 10-12k można dostać rocznik, który większość klocków ocierających się o 20k rozwali w pył - wystarczy porównać budowę.

To taka Leema Tucana meets Haiku Sol II - znakomite dociążenie w pełnym zakresie, absolutna kontrola nad membranami, a przy tym rozdzielczośc, barwa.

Bardzo dobre opnie zasłyszane krążą o produktach Trilogy - miałem wprawdzie okazję słuchać tylko niepozornego Pre gramofonowego tej firmy, ale zrobiło na mnie świetne wrażenie. 

No i wzmacniacze lampowe Line Magnetic na lampie 845 zdecydowanie wpisałbym na listę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, julius-6 napisał:

Myślę, że powinieneś przestać omijać szerokim łukiem ASR Emittera. Ma on absolutnie rewelacyjny stosunek cena/jakość - to trochę taka dzielonka, ale bez zbędnego pieprzenia się w dodatkowe kabelki.  Za 10-12k można dostać rocznik, który większość klocków ocierających się o 20k rozwali w pył - wystarczy porównać budowę.

To taka Leema Tucana meets Haiku Sol II - znakomite dociążenie w pełnym zakresie, absolutna kontrola nad membranami, a przy tym rozdzielczośc, barwa.

Bardzo dobre opnie zasłyszane krążą o produktach Trilogy - miałem wprawdzie okazję słuchać tylko niepozornego Pre gramofonowego tej firmy, ale zrobiło na mnie świetne wrażenie. 

No i wzmacniacze lampowe Line Magnetic na lampie 845 zdecydowanie wpisałbym na listę. 

Dorwanie ASR Emittera do odsłuchu w domu graniczy z cudem. Co do Line Magnetic 845/805 to mam  w planach i czekam na dostępność. Myślisz że jest lepszy niż Cayin na 845?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jaxcek napisał:

Dorwanie ASR Emittera do odsłuchu w domu graniczy z cudem. Co do Line Magnetic 845/805 to mam  w planach i czekam na dostępność. Myślisz że jest lepszy niż Cayin na 845?

A skąd jesteś ? Może po ludziach popytaj w okolicy? Wiem, że na Śląsku parę osób go ma, w Łodzi sprzedaje go lukag72

Co do LineMagnetic vs. Cayin - trudno powiedzieć, bo nie słuchałem ani jednego ani drugiego, ale w tej chwili to LM uchodzi za najmniej chiński z chińskich brandów i ponoć sporo dobrych bebechów tam pakują. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie Line Magnetica polecił mi tez p. Kisiel - konstruktor moich Esa Neo.

ASR sprzedaje ktoś z Krakowa, spróbuję zagadać. Ale jak widzę ten wzmak na rolkach i jeszcze z extra zasilaczem to już się boję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCM zdaje się ma (miał?) dystrybucję ASR - może warto tam zapukać na odsłuch?

ASR słyszałem 2 sztuki - jeden nowszy chyba po 2013 ma mój kolega we Wro, a drugiego słuchałem chyba 1998 rok.
1998 na pewno mniej dynamiczny, ale cieplejszy, a ten nowszy... to jest torpeda. I nie potrzebujesz wcale kosmicznej wersji z 2 zasilaczami i pięcioma bateriami. Bez sprawdzania  parametrów prawie w ciemno obstawiam, ze nawet ten z pojedynczym zasilaniem ma z 2x większy zapas mocy niż to czego do tej pory słuchałeś. 

Ta nowsza wersja w moim odczuciu jest bardziej przezroczysta - nie ociepla już tak przekazu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.12.2018 o 21:26, kocurro napisał:

Przywołam krótkie zdanie jakie napisano w teście tego wzmacniacza z magazynu Audio-Video z lutego bieżącego roku z którym się zgadzam. 

(...) Jeśli miałbym krótko scharakteryzować ten wzmacniacz to najbardziej do niego pasuje określenie „gain wire” – w tłumaczeniu: „przewód ze wzmocnieniem”. 

Po odsłuchach wzmacniacza Audio-GD Master 10 w pełni się zgadzam. Mocarna maszyna, ze świetnym, neutralnie wyważonym dźwiękiem. Szkoda że Chińczycy nie zintegrowali DACa. Tak bardzo chwalony i reklamowany Hegel może Masterowi 10 co najwyżej polerować radiatory. Przynajmniej w moim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, jaxcek napisał:

Szkoda że Chińczycy nie zintegrowali DACa.

To wtedy kosztowałby 15-20 tys zł. Wsadzanie do takiego wzmacniacza najtańszego przetwornika za kilkaset zł nie ma sensu. Musiałby to być przetwornik na poziomie co najmniej R2R 1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.