Skocz do zawartości
IGNORED

Pionneer SA 9800


Wesoły

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  szukam odpowiednich kolumn do Pioneer  SA 9800 chodzi mi o jakość porównywalna z Pioneer HPM 110 , które sprzedałem dawno i żałuję …. czy ktoś mógłby coś polecić oczywiście nie takie za 50 tyś zł ale takie do 3 tyś … i proszę powiedzieć czy wzmacniacz Pioneer SA 9800 jest nadal wart trzymania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie L100. Będzie się darło na pioneerze.  

HPM 100 w drugiej, wzmocnionej wersji (można poznać po srebrnej obwódce bassreflexu, starsza jej nie ma) z linka pmcompa to dobry trop. To są, w porównaniu z L100 bardzo spokojnie brzmiące kolumny, powiedziałbym że po prostu lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hpm 70/100 /110 miałem i to po kilka razy. Są to beznadziejne kolumny . Bass jest bardzo piękny mięsisty palce lizać. Jednak środek i góra to katastrofa. Nie wspomnę że na jakieś 10 kompletów tych kolumn które miałem tylko w jednych grały wstęgi. W pozostałych były spalone . Handlarze wymyślili nawet piękną historię że te wstęgi grają powyżej 16khz  i słyszą je tylko małe dzieci.........radzę na to uważać bo takie teksty to bujda. Kolega pasjonat vintage sprowadzał je z Niemiec, Szwajcarii, Holandii i nawet jedne z USA. Wszystkie miały spalone wstęgi. To prawdopodobnie jakieś wadliwe głośniki które padały jak muchy.

Ja je rozbierałem i we wszystkich nie grających spalona była cieniutka folia . tylko w jednych te głośniki grały i było je normalnie słychać no ale handlarze zawsze coś wymyślą. Generalnie kolumny słabiutkie jeśli chodzi o jakość bo mocy im nie brakuje. Jednych słuchałem ze dwa lata i były to 2 lata stracone . Jak po nich kupiłen Dynaudio Audience 72 to tak jakbym przesiadł sięz Syrenki do Mercedesa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwięku to niestety ja też wolę nowsze konstrukcje.

Nie wiem dlaczego te wstęgi się paliły. Jeśli dobrze pamiętam to przed nimi w zwrotnicy był transformator.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co konkretnie Byś polecił chodzi mi o miękki Bass no i żeby wysokie można było dobrze odróżnić bo w/w Polecają JBL L100 wydaje mi się ze są podobne do HPM potem inni je odradzają wiec cam już  nie wiem bo alternatywy nie mam

53 minuty temu, Marek.S napisał:

Co do dźwięku to niestety ja też wolę nowsze konstrukcje.

Nie wiem dlaczego te wstęgi się paliły. Jeśli dobrze pamiętam to przed nimi w zwrotnicy był transformator.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.