Skocz do zawartości
IGNORED

20tys zł i wybór zestawu stereo


tomm34

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 26.12.2018 o 15:18, f16 napisał:

Jedna z prawd jest taka, że nawet sprzęt w kwocie 10tys zagra dobrze jeśli ktoś poświęci czas na odsłuchy i zdrowy rozsądek umożliwi znalezienie odpowiedniego połączenia

I to są święte słowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako właściciel trzech par słuchawek i dwóch wzmaków , dochodzę do wniosku ,że do rocka/metalu pasuję mieć osobny zestaw.

Nie wyobrażam sobie słuchania rocka na sprzęcie o płaskiej charakterystyce,który imo prawie wszędzie się dobrze sprawdza, o ile płyta jest w miarę dobrze zrealizowana.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzęt audio jest dobry to nie powinien się wyłożyć na żadnej muzie.

Godzinę temu, Staś_44798 napisał:

I to są święte słowa...

Idąc dalej typ tropem to i za 5tys można złożyć fajny zestawik na którym będzie się przyjemnie słuchało , ale temat wątku brzmi: "20tys i wybór zestawu stereo"

wiec jak ktoś chce tyle wydać na audio to takie podejście to jak chętnemu na zakup mercedesa doradzanie:" kup se Fiata tym tez da się fajnie jeździć "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2018 o 08:56, morawka napisał:

Bo za ta kasę można dużo lepiej. 

A prezentowany na zdjęciach zestaw fajny...., do Remizy

 

Jak czytam te pseudopurytańskie wpisy hipermelomanów co słuchają najprawdopodobniej nagranego zapętlonego dźwięku trójkąta przez trzy godziny na swoich hiperwypasionych sprzętach marki ultraniszowej, których testy można poczytać na stronach www.hgw.gdzieszukać.pl, a odsłuch moża zrobić u Mietka (melomana) w garażu - to mi się nóż otwiera w kieszeni. Oczywiście nie neguję, że można napić się coffe luwak (niszowej zaznaczam, drogiej jak cholera) zalanej klasycznym wrzątkiem, czuć posmak kupy w ustach i mówić,że jest cudownie, bo to przecież najlepsza kawa świata, ale można też trzepnąć dobrego jacobsa z dobrej maszyny i mieć świetną przyjemność z picia kawy (taka metafora). Jeżeli dla kogoś kolumny klipscha (a już w szczególności rf-7) to zestaw do remizy to mi śmiać się chce. Kolumny przeorane, przetestowane na największych forach audio, z ocenami niebotycznymi, z amerykańskim dynamicznym, bezkompromisowym, uniwewrsalnym brzmieniem, ze sceną jak tauron arena (tu już przesadziłem) tzw. pewniak, za wcale niemałe pieniądze w połączeniu z niejednym wzmakiem rozniosą w ślepym teście niejeden zestaw 3 razy droższy. No ale ja tam się pewnie nie znam, bo znają się Ci co soprany pokręcają podstawkami do kabli, bo nie mają regulacji w swoich klasycznych wzmacniaczach. Sorry jak ktoś poczuł się dotknięty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, marjel111 napisał:

Jak czytam te pseudopurytańskie wpisy hipermelomanów co słuchają najprawdopodobniej nagranego zapętlonego dźwięku trójkąta przez trzy godziny na swoich hiperwypasionych sprzętach marki ultraniszowej, których testy można poczytać na stronach www.hgw.gdzieszukać.pl, a odsłuch moża zrobić u Mietka (melomana) w garażu - to mi się nóż otwiera w kieszeni. Oczywiście nie neguję, że można napić się coffe luwak (niszowej zaznaczam, drogiej jak cholera) zalanej klasycznym wrzątkiem, czuć posmak kupy w ustach i mówić,że jest cudownie, bo to przecież najlepsza kawa świata, ale można też trzepnąć dobrego jacobsa z dobrej maszyny i mieć świetną przyjemność z picia kawy (taka metafora). Jeżeli dla kogoś kolumny klipscha (a już w szczególności rf-7) to zestaw do remizy to mi śmiać się chce. Kolumny przeorane, przetestowane na największych forach audio, z ocenami niebotycznymi, z amerykańskim dynamicznym, bezkompromisowym, uniwewrsalnym brzmieniem, ze sceną jak tauron arena (tu już przesadziłem) tzw. pewniak, za wcale niemałe pieniądze w połączeniu z niejednym wzmakiem rozniosą w ślepym teście niejeden zestaw 3 razy droższy. No ale ja tam się pewnie nie znam, bo znają się Ci co soprany pokręcają podstawkami do kabli, bo nie mają regulacji w swoich klasycznych wzmacniaczach. Sorry jak ktoś poczuł się dotknięty. 

Ogólnie te Klipsche to nie są zle kolumny, bardzo dynamiczne i potrafią wytworzyć spore ciśnienie 

ale nie do 25m, gdzie po prostu będą się dusić , a w połączeniu z Onkyo, któremu brak wyrafinowania to raczej ich w klasyce nie widzę 

Firmy "niszowe" według mojego SUBIEKTYWNEGO doświadczenia ( miałem ok. 30 różnych zestawów ) maja do zaoferowania więcej niż powszechnie dostępne w salonach audio czy media markt ( o których można sobie poczytać sponsorowane recenzje- choć czytanie o sprzęcie nijak się ma do jego posłuchania )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
33 minuty temu, marjel111 napisał:

 Jak czytam te pseudopurytańskie wpisy hipermelomanów co słuchają najprawdopodobniej nagranego zapętlonego dźwięku trójkąta przez trzy godziny na swoich hiperwypasionych sprzętach marki ultraniszowej

Takie słuchanie jak najbardziej może sprawiać wielką przyjemność i radość i to nie tylko na sprzęcie za duże pieniądze...gusta ... Ja uwielbiam dźwięki i lubię osobiście słuchać nawet takich rarytasów jak This is K2 HD Sound!

Ale nie trzeba się z tego powodu puszyć i udawać wielkiego znawcy audio...co niestety robi znakomita większość melomanów z forum :-(

 

22 godziny temu, Ronaldo9 napisał:

Mając 5kzl wrócił byś ze sklepu z Toshiba 50cali???-podejrzewam że NIE.kiedy Cię stać na luksusowe auto za pare  baniek czy wchodzisz do salonu KIA????-podejrzewam  że  nie. JA znam ONKYO  z kin domowych gdzie robią  dobra robotę Ale z całym szacunkiem za 20kzl, życzył bym sobie inne combo na mojej półce. (LEEMA, ROKSAN,MF,KRELL,MARANTZ,NAIM, SUGDEN,DENSEN)kolumny też można wyrwać  inne

A słuchałeś tego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, morawka napisał:

Ogólnie te Klipsche to nie są zle kolumny, bardzo dynamiczne i potrafią wytworzyć spore ciśnienie 

ale nie do 25m, gdzie po prostu będą się dusić , a w połączeniu z Onkyo, któremu brak wyrafinowania to raczej ich w klasyce nie widzę 

Firmy "niszowe" według mojego SUBIEKTYWNEGO doświadczenia ( miałem ok. 30 różnych zestawów ) maja do zaoferowania więcej niż powszechnie dostępne w salonach audio czy media markt ( o których można sobie poczytać sponsorowane recenzje- choć czytanie o sprzęcie nijak się ma do jego posłuchania )

Wali chłop klipsche rf7 w wersji III do tego NAD c388 dokupuje do tego moduł bluos2 i ma wszystko i jest spięty w budżecie i każdy rodzaj muzyki jedzie, aż furczy :-) i nocy mu będzie szkoda, bo będzie chciał słuchać zamiast spać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marjel111 napisał:

Jak czytam te pseudopurytańskie wpisy hipermelomanów co słuchają najprawdopodobniej nagranego zapętlonego dźwięku trójkąta przez trzy godziny na swoich hiperwypasionych sprzętach marki ultraniszowej, których testy można poczytać na stronach www.hgw.gdzieszukać.pl, a odsłuch moża zrobić u Mietka (melomana) w garażu - to mi się nóż otwiera w kieszeni. Oczywiście nie neguję, że można napić się coffe luwak (niszowej zaznaczam, drogiej jak cholera) zalanej klasycznym wrzątkiem, czuć posmak kupy w ustach i mówić,że jest cudownie, bo to przecież najlepsza kawa świata, ale można też trzepnąć dobrego jacobsa z dobrej maszyny i mieć świetną przyjemność z picia kawy (taka metafora). Jeżeli dla kogoś kolumny klipscha (a już w szczególności rf-7) to zestaw do remizy to mi śmiać się chce. Kolumny przeorane, przetestowane na największych forach audio, z ocenami niebotycznymi, z amerykańskim dynamicznym, bezkompromisowym, uniwewrsalnym brzmieniem, ze sceną jak tauron arena (tu już przesadziłem) tzw. pewniak, za wcale niemałe pieniądze w połączeniu z niejednym wzmakiem rozniosą w ślepym teście niejeden zestaw 3 razy droższy. No ale ja tam się pewnie nie znam, bo znają się Ci co soprany pokręcają podstawkami do kabli, bo nie mają regulacji w swoich klasycznych wzmacniaczach. Sorry jak ktoś poczuł się dotknięty. 

 

 

Godzinę temu, marjel111 napisał:

Piłem kilka razy coffe luwak, kupy nie czuć :D Jak mamy się obracać w kawie, to widziesz, tak pół żartem, pół serio to coś tam o kawie słyszałeś, bo znasz luwak, ale dalej niż Jacobs nie wybiega Twoja percepcja jesli chodzi o przyjemność picia kawy. Dla mnie jacobs to ostatnie ścierwo. Już nie dopytuję z jakiej to maszyny chciałeś to robić ? :D

A teraz do audio. Niestety tak jak w kawie dla wielu Jacobs to szczyt kawowy, tak dla wielu Onkyo, czy marantz.

Wynika to przede wszystkim z braku zainteresowania tematem, wiedzą tyle co gdzieś tam widzieli, usłyszeli. Nie jest to żadna ujma, tak poprostu wygląda świat. Podobnie z kawą, większość pije rozpuszczalne, zalewane, z jakiś podłych automatów sypiąc do nich Lavazze i myślą, że są smakoszami kawy, fujj.

Tutaj więc staramy się pokazać ludziom, że są inne rzeczy niż Jacobs, mimo, że wielu uważa to za super kawę i pół świata ją pije i zachwyca się smakiem. To jest kwestia porównania i punktu odniesienia. Jak zaczniej pić dobrą kawę z kolby to nagle Jacobs stanie się nieznośny.

Onkyo, Klipsch marki zacne, ale można poszukać czegoś innego, o czym ów mmityczny pijacz jacobsa po prostu nie pomyśli, bo niby dlaczego miałby. Bez obrazy, po prostu nie jest freakiem jak wiele osób tutaj.

MIłego dzionka

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moster receiver marantza sony sanyo zalezy od gustu plus kolumny pioneera 500, saby 3a lub 4a. zostaje jakies 15tysmozna kupic elekrostaty kossa zostanie jeszcze 6 tys tylko do nich mocny wzmacniacz wiec dobry marantz lub sansui. zagra to i tak lepiej od dowolnego nowego zestawu, a z kossami bedzie oblednie dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Staś_44798 said:

Takie słuchanie jak najbardziej może sprawiać wielką przyjemność i radość i to nie tylko na sprzęcie za duże pieniądze...gusta ... Ja uwielbiam dźwięki i lubię osobiście słuchać nawet takich rarytasów jak This is K2 HD Sound!

Ale nie trzeba się z tego powodu puszyć i udawać wielkiego znawcy audio...co niestety robi znakomita większość melomanów z forum :-(

 

A słuchałeś tego zestawu?

Nie słuchałem. Rynek hi fi w uk opiera się na trochę innych markach I.jesscze w żadnym  salonie nie spotkałem się z kiplish.Na dole zostawiam fotkę  zestawu który stoi w głównym pokoju sklepu audio nie daleko mine.PMC,PROAK.KEF.B&W.SPENDOR.MONITOR AUDIO.TANNOY-BRYSTON,CHORD,LEEMA,NAIM,MF,ROKSAN  ,tam się żyje takimi markami,I.jestem w 100% przekonany że żaden klient z budżetem 4000£ nie kupi ONKYO 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, maciek36 napisał:

Piłem kilka razy coffe luwak, kupy nie czuć :D Jak mamy się obracać w kawie, to widziesz, tak pół żartem, pół serio to coś tam o kawie słyszałeś, bo znasz luwak, ale dalej niż Jacobs nie wybiega Twoja percepcja jesli chodzi o przyjemność picia kawy. Dla mnie jacobs to ostatnie ścierwo. Już nie dopytuję z jakiej to maszyny chciałeś to robić ? :D

A teraz do audio. Niestety tak jak w kawie dla wielu Jacobs to szczyt kawowy, tak dla wielu Onkyo, czy marantz.

Wynika to przede wszystkim z braku zainteresowania tematem, wiedzą tyle co gdzieś tam widzieli, usłyszeli. Nie jest to żadna ujma, tak poprostu wygląda świat. Podobnie z kawą, większość pije rozpuszczalne, zalewane, z jakiś podłych automatów sypiąc do nich Lavazze i myślą, że są smakoszami kawy, fujj.

Tutaj więc staramy się pokazać ludziom, że są inne rzeczy niż Jacobs, mimo, że wielu uważa to za super kawę i pół świata ją pije i zachwyca się smakiem. To jest kwestia porównania i punktu odniesienia. Jak zaczniej pić dobrą kawę z kolby to nagle Jacobs stanie się nieznośny.

Onkyo, Klipsch marki zacne, ale można poszukać czegoś innego, o czym ów mmityczny pijacz jacobsa po prostu nie pomyśli, bo niby dlaczego miałby. Bez obrazy, po prostu nie jest freakiem jak wiele osób tutaj.

MIłego dzionka

Bardzo dobrze, że są tacy koneserzy jak Ty, którzy selekcjonują ziarna z brazylijskich plantacji - rynek takich potrzebuje. Nie zmienia to jednak faktu, że wielu poszukiwaczy "smaków" wyda kupę siana na spróbowanie świetnej kawy i ostatecznie i tak wróci do sprawdzonej, dobrej kawy (jacobs jest tu symboliczny możesz wstawić sobie tutaj: tchibo, segafredo, dalmayer i inne - ale raczej to nie będą dobre marki dla Ciebie, bo Ty musisz mieć minimum dwa razy przepuszczoną przez jelita :-) . Ale przecież jak ktoś ma kasę i możliwości do szukania to proszę... Ja nie uważam się za "smakosza" - wolę rzeczy sprawdzone, a życia mi szkoda na ciągłe poszukiwania "smaków" - wolę siedzieć i delektować się tym dobrym, znanym i sprawdzonym i czerpać z tego radość (nawet w remizie:-).

49 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Nie słuchałem. Rynek hi fi w uk opiera się na trochę innych markach I.jesscze w żadnym  salonie nie spotkałem się z kiplish.Na dole zostawiam fotkę  zestawu który stoi w głównym pokoju sklepu audio nie daleko mine.PMC,PROAK.KEF.B&W.SPENDOR.MONITOR AUDIO.TANNOY-BRYSTON,CHORD,LEEMA,NAIM,MF,ROKSAN  ,tam się żyje takimi markami,I.jestem w 100% przekonany że żaden klient z budżetem 4000£ nie kupi ONKYO 

Pamiętaj, że w Anglii jeździ się po lewej stronie,większość ludzi ma platfusa, większość jest także ruda, no i lubią płacić podatki na rodzinę królewską.... także wiesz :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, shittzu napisał:

moster receiver marantza sony sanyo zalezy od gustu plus kolumny pioneera 500, saby 3a lub 4a. zostaje jakies 15tysmozna kupic elekrostaty kossa zostanie jeszcze 6 tys tylko do nich mocny wzmacniacz wiec dobry marantz lub sansui. zagra to i tak lepiej od dowolnego nowego zestawu, a z kossami bedzie oblednie dobrze.

Ale tu nie chodzi o oszczędzanie kasy tylko jak najlepsze wydanie kasy, a za 20tys można kupić lepszy zestaw niż za 5 czy 10tys, podobnie jest w każdej innej dziedzinie nie tylko audio

a co do vintage :

przerabialem ten temat miałem 

Sansui Au-X1, BA/CA 2000, G8000, 

Accuphase 303x , kolumny : JBL 250Ti,L100,  Infinity Kappa, Renessaince, najwyższe Sansui, Tannoye i wiele innych

po pierwsze większość wymaga fachowej renowacji

po drugie obecnie nastąpiło jakieś wariactwo cenowe i np. Sansui AU-X1 za którego dałem 2200pln teraz chodzą nawet po 10tys

po trzecie te urządzenia brzmią bardzo przyjemnie , ale dobra amerykańska lampa która można kupić w podobnych pieniądzach nie pozostawia złudzeń co gra lepiej i większość vintage jest przeceniana brzmieniowo, a płaci się bardziej za wartość kolekcjonerska 

Godzinę temu, marjel111 napisał:

Wali chłop klipsche rf7 w wersji III do tego NAD c388 dokupuje do tego moduł bluos2 i ma wszystko i jest spięty w budżecie i każdy rodzaj muzyki jedzie, aż furczy :-) i nocy mu będzie szkoda, bo będzie chciał słuchać zamiast spać. 

Może i będzie zadowolony, ale jak poslucha czegoś naprawdę dobrego za podobna kasę to się może trochę wkur...., a swoją droga ten NAD to raczej przeciętny wzmacniacz, moze ciut lepiej od Onkyo

Dalej się bede upierał , ze można lepiej wydać 20tys

jak fajnie napisano wyżej można pic Jacobs i być bardzo zadowolonym, póki ktoś nie poczęstuje nas czymś "niszowym"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, morawka napisał:

Może i będzie zadowolony, ale jak poslucha czegoś naprawdę dobrego za podobna kasę to się może trochę wkur...., a swoją droga ten NAD to raczej przeciętny wzmacniacz, moze ciut lepiej od Onkyo

Dalej się bede upierał , ze można lepiej wydać 20tys

jak fajnie napisano wyżej można pic Jacobs i być bardzo zadowolonym, póki ktoś nie poczęstuje nas czymś "niszowym"

albo wypluć "niszową" w fikusa i poprosić o coś sprawdzonego :-) Te propozycje zestawów które się tu pojawiły to musiałby chyba w tej konfiguracji odsłuchiwać 7 lat żeby się dowiedzieć co mu najbardziej pasuje. Zamykając temat stwierdzić jednak należy, że percepcja dźwięku jest sprawa subiektywną jednemu pasuje to innemu owo. Spory można toczyć w nieskończoność. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marjel111 napisał:

Zamykając temat stwierdzić jednak należy, że percepcja dźwięku jest sprawa subiektywną jednemu pasuje to innemu owo. Spory można toczyć w nieskończoność. 

Racja

ludzkie gusta są różne dla jednych Anja Rubik to zajebista laska a dla innych zabiedzona anorektyczka

ogolnie to całe doradzanie na forum to trzeba traktować bardziej jako swobodna wymianę poglądów , różnimy się nie tylko gustem ale i słuchem 

nie ma czegoś takiego jak obiektywnie najlepszy dźwięk ( choćby potwierdzony pomiarami ) bo ktoś może posłuchać Acapella z Wavacami i stwierdzić , ze bardziej podobał mu się Pianocraft, jego święte prawo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minutes ago, marjel111 said:

Bardzo dobrze, że są tacy koneserzy jak Ty, którzy selekcjonują ziarna z brazylijskich plantacji - rynek takich potrzebuje. Nie zmienia to jednak faktu, że wielu poszukiwaczy "smaków" wyda kupę siana na spróbowanie świetnej kawy i ostatecznie i tak wróci do sprawdzonej, dobrej kawy (jacobs jest tu symboliczny możesz wstawić sobie tutaj: tchibo, segafredo, dalmayer i inne - ale raczej to nie będą dobre marki dla Ciebie, bo Ty musisz mieć minimum dwa razy przepuszczoną przez jelita :-) . Ale przecież jak ktoś ma kasę i możliwości do szukania to proszę... Ja nie uważam się za "smakosza" - wolę rzeczy sprawdzone, a życia mi szkoda na ciągłe poszukiwania "smaków" - wolę siedzieć i delektować się tym dobrym, znanym i sprawdzonym i czerpać z tego radość (nawet w remizie:-).

Pamiętaj, że w Anglii jeździ się po lewej stronie,większość ludzi ma platfusa, większość jest także ruda, no i lubią płacić podatki na rodzinę królewską.... także wiesz :-)

A gospodarka stoi w światowej czołówce. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

A gospodarka stoi w światowej czołówce. 

ale w skokach narciarskich są słabi :-)

Teraz, marjel111 napisał:
4 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

A gospodarka stoi w światowej czołówce. 

ale w skokach narciarskich są słabi :-)

moje, Twoje i Kolegi argumenty mają taki sam wpływ na wybory audio Brytyjczyków czyli żaden :-) USA jest najpotężniejszą gospodarką świata, a tam już w salonach audio zapewniam, że spotkasz Klipsch (bo jest amerykański). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Percepcja dźwieku rzecz bardzo supiektywna. To jest oczywiste.

Oczywiste tez jest dla Kogoś Kto ma 20k pójść i kupić to co na półce widać najbardziej. np Onkyo. Tylko czy ta ozcywistość to będzie najlepiej wydana kasa ? Tu już mam wątpliwość. Argument, że wszyscy na tym słuchają, to ten z tych demokratycznych, że jak większość to na pewno dobrze. A tak nie jest.

Taki jeszcze off top podatkowy i płacenia na rodzinę krówewską. My też płacimy, jeszcze więcej w podatkach niż angole, znacznie więcej a Polacy i tak już są tak otumanieni, że myslą, że podatki są niskie. No, ale tak ich uciska Królowa wredna, a nas nie buaha :D

 

Chyba Autor wątku już zniknął, bo dyskusja poszła mocno w bok. Polecam Autorowi posłuchać kilku zestawów i napisać co się podobało. Wtedy cokolwiek można poradzić.

Teraz też koniec roku i sporo niezłych promocji jest. Top HIFi jako dystrybutor ma ciekawe promo jak co roku, choć w tym wydaje mi się że są mniejsze rabaty niż zazwyczaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minutes ago, marjel111 said:

ale w skokach narciarskich są słabi :-)

moje, Twoje i Kolegi argumenty mają taki sam wpływ na wybory audio Brytyjczyków czyli żaden :-) USA jest najpotężniejszą gospodarką świata, a tam już w salonach audio zapewniam, że spotkasz Klipsch (bo jest amerykański). 

Byc może klipsh jest lepiej znany w us niż w uk.Ja tylko zaznaczyłem że dla  mnie  onkyo  czy klipsh w świecie hi fi nie istnieją.zerkajac na Ebay  można tam znaleźć  MIUSICAL FIDELITY M8 ENCORE 500za 3150£ czyli jakieś 14kzl,(cena w Polsce 40kzl)wolę mieć coś takiego na półce +kolumny to.juz wedle gustu pmc22 lub proac d20r,wyjdzie troszkę ponad 20kzl Ale w sumie system będzie wart z 55kzl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Byc może klipsh jest lepiej znany w us niż w uk.Ja tylko zaznaczyłem że dla  mnie  onkyo  czy klipsh w świecie hi fi nie istnieją.

Człowieku skąd czerpiesz inspiracje, żeby takie herezje pisać. Proponujesz sprzęt, którego nigdy nie słuchałeś i krytykujesz sprzęt którego nawet nie widziałeś. To, że w żadnym  salonie nie spotkałeś się z Klipsch - to tylko współczuć (zresztą widać to, bo nie wiesz nawet jak prawidłowo napisać nazwę). Zresztą rynek w UK nie jest jedynym wyznacznikiem Hi-endu. Nie zapominaj o USA (Krell, Mcintosh, Mark Levinson i właśnie Klipsch itp.) czy kraju kwitnącej wiśni (Accuphase, Luxman czy Sansui). Dawanie komuś rad na podstawie tak wysublimowanych przemyśleń do niczego nie doprowadzi - no chyba że do utopienia 20 kzl. Ale w sumie, kto bogatemu zabroni.

21 godzin temu, Bartosz_70659 napisał:

Na wpisy takich panów trzeba uważać bo rzeczywiście ktoś może zmarnować budżet 20 k na "cuda" typu Onkyo czy klipsh.

 

Masz 100 % rację, można się nieźle zdziwić jakie cuda z muzyki mogą zrobić takie marki jak Onkyo czy Klipsch. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tego Klipscha tez trzeba zestawić z głowa ( to jest takie trochę kinowe granie, zreszta w wielu kinach stosowany ) 

to nie są łagodne kolumny, tutaj potrzeba mocnej lampy ( można poczytać na amerykańskich forach ) a jak tranzystor to coś w rodzaju McIntosha, Accuphase ewentualnie Krell w A- klasie, z Onkyo albo Nadem może być sieczka ( słyszałem z Yamaha i darlo ryja )

a za 20tys to już można się pokusić o serie Palladium, oczywiście jeśli ktoś lubi takie granie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, Maraudio said:

Człowieku skąd czerpiesz inspiracje, żeby takie herezje pisać. Proponujesz sprzęt, którego nigdy nie słuchałeś i krytykujesz sprzęt którego nawet nie widziałeś. To, że w żadnym  salonie nie spotkałeś się z Klipsch - to tylko współczuć (zresztą widać to, bo nie wiesz nawet jak prawidłowo napisać nazwę). Zresztą rynek w UK nie jest jedynym wyznacznikiem Hi-endu. Nie zapominaj o USA (Krell, Mcintosh, Mark Levinson i właśnie Klipsch itp.) czy kraju kwitnącej wiśni (Accuphase, Luxman czy Sansui). Dawanie komuś rad na podstawie tak wysublimowanych przemyśleń do niczego nie doprowadzi - no chyba że do utopienia 20 kzl. Ale w sumie, kto bogatemu zabroni.

Człowieku ja.mam dystrybutora MIUSICAL FIDELITY ,30m od chaty.taki sprzętjak M8 encore stoi tam na codzien.podejrzewam to co tam stoi Ty na oczy nie widziałeś.dodalem wyżej zdjęcie widzisz co tam stoi????widziałeś kiedyś  te KEFY na oczy???.popatrz co stoi na półkach. Słuchałem kiedyś sprzętu chora gdzie sam cd Player kosztuje 17k£????.Ten sklep ma sprzęt za grube banki A Ty mi.o klipsh legendy opowiadasz.Ty wogule rozumiesz o czym my piszemy???

Just now, Ronaldo9 said:

Człowieku ja.mam dystrybutora MIUSICAL FIDELITY ,30m od chaty.taki sprzętjak M8 encore stoi tam na codzien.podejrzewam to co tam stoi Ty na oczy nie widziałeś.dodalem wyżej zdjęcie widzisz co tam stoi????widziałeś kiedyś  te KEFY na oczy???.popatrz co stoi na półkach. Słuchałes  kiedyś sprzętu chora?? gdzie sam cd Player kosztuje 17k£????.Ten sklep ma sprzęt za grube banki A Ty mi.o klipsh legendy opowiadasz.Ty wogule rozumiesz o czym my piszemy???.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie. Przeczytajcie co piszecie! Zmysł smaku, zresztą podobnie jak zmysł słuchu jest subiektywny. Jak można na tym się opierać! Pisałem o tym niedawno w osobistym poście dotyczącym ogólnie podejścia ludków do świata audio.

Osobiście też nie lubię "japończyków" i uważam, że np. angielski sprzęt zagra dla mnie lepiej, ale nie oznacza to, że ktoś nie będzie preferował inaczej.

ps. ja tam np. w ogóle nie pijam kawy. Mnie zwyczajnie ten napój nie podchodzi, wręcz jest dla mnie odpychający. Tylko litości nie piszcie, bo nie piłem marki "X-tam coś tam"... Aha - herbaty nie słodzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, Meloman said:

Ludzie. Przeczytajcie co piszecie! Zmysł smaku, zresztą podobnie jak zmysł słuchu jest subiektywny. Jak można na tym się opierać! Pisałem o tym niedawno w osobistym poście dotyczącym ogólnie podejścia ludków do świata audio.

Osobiście też nie lubię "japończyków" i uważam, że np. angielski sprzęt zagra dla mnie lepiej, ale nie oznacza to, że ktoś nie będzie preferował inaczej.

ps. ja tam np. w ogóle nie pijam kawy. Mnie zwyczajnie ten napój nie podchodzi, wręcz jest dla mnie odpychający. Tylko litości nie piszcie, bo nie piłem marki "X-tam coś tam"... Aha - herbaty nie słodzę.

Ale przecież ja napisałem wyżej żeDLA.MNIE onky I klipsh w świecie hi fi nie istnieją. I nie wnikam w to kto produkuje lepszy sprzęt,napisałem że w uk klipsh nie istnieje I tak jak onkyo jest bardziej kojarzone z 5,1 niż 2.0

1 hour ago, Maraudio said:

Człowieku skąd czerpiesz inspiracje, żeby takie herezje pisać. Proponujesz sprzęt, którego nigdy nie słuchałeś i krytykujesz sprzęt którego nawet nie widziałeś. To, że w żadnym  salonie nie spotkałeś się z Klipsch - to tylko współczuć (zresztą widać to, bo nie wiesz nawet jak prawidłowo napisać nazwę). Zresztą rynek w UK nie jest jedynym wyznacznikiem Hi-endu. Nie zapominaj o USA (Krell, Mcintosh, Mark Levinson i właśnie Klipsch itp.) czy kraju kwitnącej wiśni (Accuphase, Luxman czy Sansui). Dawanie komuś rad na podstawie tak wysublimowanych przemyśleń do niczego nie doprowadzi - no chyba że do utopienia 20 kzl. Ale w sumie, kto bogatemu zabroni.

Masz 100 % rację, można się nieźle zdziwić jakie cuda z muzyki mogą zrobić takie marki jak Onkyo czy Klipsch. :)

Proszę.kolego żeby nie było że pisze o czymś czego nigdy na.oczy nie widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Screenshot_20181228-163751_Gallery.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja zaproponuję zestaw oparty na Dynaudio Special s25. Jako wzmacniacz lampowy Octave v40se albo jakiś wczesny Accuphase ( a może jeszcze coś innego). Z dobrymi kabelkami i jakimś podstawowym źródłem pewnie się zmieści w 20tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Ale przecież ja napisałem wyżej żeDLA.MNIE onky I klipsh w świecie hi fi nie istnieją. I nie wnikam w to kto produkuje lepszy sprzęt,napisałem że w uk klipsh nie istnieje I tak jak onkyo jest bardziej kojarzone z 5,1 niż 2.0

Proszę.kolego żeby nie było że pisze o czymś czego nigdy na.oczy nie widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Screenshot_20181228-163751_Gallery.jpg

Czy tymi plastikowymi kolumnami mamy się podniecać ? Czy chciałeś udowodnić tylko,że widziałeś je na własne oczy i mogłeś je dotknąć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, smax napisał:

Czy tymi plastikowymi kolumnami mamy się podniecać ?

A widziałeś na żywo te PMC, z drugiego zdjęcia ? Nie nazwał bym ich plastikowymi

tak z ciekawości :

jakimi kolumnami Ty się podniecasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, smax said:

Czy tymi plastikowymi kolumnami mamy się podniecać ?

Nieee od podniecenia się są klipsh.w czym Cię rozczarował te kefy??

2 minutes ago, morawka said:

A widziałeś na żywo te PMC, z drugiego zdjęcia ? Nie nazwał bym ich plastikowymi

tak z ciekawości :

jakimi kolumnami Ty się podniecasz ?

Koledze chyba chodziło.o plastikowe kefy

8 minutes ago, smax said:

Czy tymi plastikowymi kolumnami mamy się podniecać ?

Zawsze można posłuchać B&W,czy z nimi też jest coś nie tak????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

10 minutes ago, smax said:

Czy tymi plastikowymi kolumnami mamy się podniecać ? Czy chciałeś udowodnić tylko,że widziałeś je na własne oczy i mogłeś je dotknąć ?

Zobaczyć.dotknac I posluchac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

Nieee od podniecenia się są klipsh.w czym Cię rozczarował te kefy??

Koledze chyba chodziło.o plastikowe kefy

Jak dla mnie KEF-y skończyły się z modelem Reference 203/2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy, choć jak się można było spodziewać, różni użytkownicy wydaliby chętnie kasę samego zainteresowanego i każdy zrobiłby to w inny jedynie dla siebie słuszny sposób. 

Prawdą jest, że 20k to budżet który umożliwia stworzenie czegoś naprawdę sensownego, tyle że kupujący musi wiedzieć w jakim kierunku się poruszać. Dla jednych dobre jest jedynie to, dla innych tamto i próba wyrażenia swojego zdania może się spotkać z krytyką. Tyle że, gdyby założyciel wątku zadał pytanie który z szanownych doradców zechciałby wpuścić Go do swojego pokoju odsłuchowego, żeby udowodnić swoje racje, wówczas odzew byłby niewielki.

Ja sam doświadczyłem czegoś podobnego będąc przekonanym, że mogłyby mnie zainteresować kolumny Audio Physic. Zadałem pytanie w klubie szacownych użytkowników kolumn tejże marki, że o ile ktoś dysponuje czasem i miejscem, to chętnie chciałbym chwilę posłuchać, nakierowując się jednocześnie na dobry ( lub nie) kierunek moich poszukiwań.Odzew jaki był na moje zapytanie przerósł moje oczekiwania. Do dzisiaj nie odezwał się NIKT (minęło ponad pół roku).

Kolego tomm34 . Ja osobiście z jednej strony zazdroszczę Ci tego budżetu, choć zdaję sobie sprawę, że łatwo nie będzie.Jeżeli chciałbyś wpaść posłuchać tego co mam w podpisie to zapraszam, nie mniej jednak pewnie szukasz czegoś zupełnie innego. Nie będę Ci proponował żadnego rozwiązania, ponieważ nie mam doświadczenia to raz, a dwa: to Ty musisz wiedzieć czego szukasz, a wiedzę takową nabędziesz jedynie mając okazję słuchać 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.