Skocz do zawartości
IGNORED

20tys zł i wybór zestawu stereo


tomm34

Rekomendowane odpowiedzi

9 minutes ago, smax said:

Jak dla mnie KEF-y skończyły się z modelem Reference 203/2

203/2 napewno były ladniejsze.W takim razie z jaką  elektroniką   słuchałes? Tych 5 ze zdjęcia??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Karol Kościński napisał:

Temat ciekawy, choć jak się można było spodziewać, różni użytkownicy wydaliby chętnie kasę samego zainteresowanego i każdy zrobiłby to w inny jedynie dla siebie słuszny sposób. 

Prawdą jest, że 20k to budżet który umożliwia stworzenie czegoś naprawdę sensownego, tyle że kupujący musi wiedzieć w jakim kierunku się poruszać. Dla jednych dobre jest jedynie to, dla innych tamto i próba wyrażenia swojego zdania może się spotkać z krytyką. Tyle że, gdyby założyciel wątku zadał pytanie który z szanownych doradców zechciałby wpuścić Go do swojego pokoju odsłuchowego, żeby udowodnić swoje racje, wówczas odzew byłby niewielki.

Ja sam doświadczyłem czegoś podobnego będąc przekonanym, że mogłyby mnie zainteresować kolumny Audio Physic. Zadałem pytanie w klubie szacownych użytkowników kolumn tejże marki, że o ile ktoś dysponuje czasem i miejscem, to chętnie chciałbym chwilę posłuchać, nakierowując się jednocześnie na dobry ( lub nie) kierunek moich poszukiwań.Odzew jaki był na moje zapytanie przerósł moje oczekiwania. Do dzisiaj nie odezwał się NIKT (minęło ponad pół roku).

Kolego tomm34 . Ja osobiście z jednej strony zazdroszczę Ci tego budżetu, choć zdaję sobie sprawę, że łatwo nie będzie.Jeżeli chciałbyś wpaść posłuchać tego co mam w podpisie to zapraszam, nie mniej jednak pewnie szukasz czegoś zupełnie innego. Nie będę Ci proponował żadnego rozwiązania, ponieważ nie mam doświadczenia to raz, a dwa: to Ty musisz wiedzieć czego szukasz, a wiedzę takową nabędziesz jedynie mając okazję słuchać 

AP w Polsce trochę zapomniane, trochę krytykowane są obecnie. Sam miałem AP Virgo V i z prespektywy czasu w kontekście 10-11k bo tyle mniej więcej były warte jako SH oczywiscie to ciekawy wybór. Bardzo spokojne granie, przestrzenne, dość dociążone. Można powiedzieć, że niemodne dzisiaj, gdzie musi być efekt WOW w pierwszysch sekundach, czyli niby krystaliczna góra, jasność itd. Niemniej Virgo grały dopiero z takimi wzmakami jak AW180 u mnie, czy push pull na kt150 z 90w.

10 minut temu, Karol Kościński napisał:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, maciek36 napisał:

Niemniej Virgo grały dopiero z takimi wzmakami jak AW180 u mnie, czy push pull na kt150 z 90w.

 

Dobór odpowiedniego wzmaka do kolumn, to klucz do dobrego brzmienia a jednocześnie wcale nie taka łatwa sprawa. Bardzo drogie a zle dobrane sprzęty mogą zabrzmieć koszmarnie

wlasnie dlatego lubię aktywne kolumny, gdzie spasowanie głośnika z wzmacniaczem jest optymalne , ( chociaż tez oczywiście nie we wszystkich )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, morawka napisał:

Dobór odpowiedniego wzmaka do kolumn, to klucz do dobrego brzmienia a jednocześnie wcale nie taka łatwa sprawa. Bardzo drogie a zle dobrane sprzęty mogą zabrzmieć koszmarnie

wlasnie dlatego lubię aktywne kolumny, gdzie spasowanie głośnika z wzmacniaczem jest optymalne , ( chociaż tez oczywiście nie we wszystkich )

Niekoniecznie musi tak być, że coś co dla kogoś gra koszmarnie, dla drugiego musi brzmieć tak samo. Ja z doświadczenia wiem, że Rotel z B&W nie zagra za specjalnie, a w wiadomych salonach sprzętu talkie właśnie konfiguracje są wciskane. Wystarczyło natomiast zamienić Rotela za 7k na ampli Yamahy sprzed dziesięciu lat za 2k i gra całkiem nieźle. To jest czar audio i zarazem przekleństwo. Nie można niczego zakładać bez odsłuchu, choć możliwości słuchania też potrafią być mocno ograniczone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Karol Kościński napisał:

Temat ciekawy, choć jak się można było spodziewać, różni użytkownicy wydaliby chętnie kasę samego zainteresowanego i każdy zrobiłby to w inny jedynie dla siebie słuszny sposób. 

 

Szczególnie Ci, którzy polecają jakieś konfiguracje, których nigdy nie słyszeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Kolega wyżej  twierdzi że nowa seria to plastik.

Gusta guściki...vintage też jest modny...sam mam jeden w domu ;-) bo akurat mi się spodobał...

I żeby nie było, że nie piszę na temat...

Zu Audio Omen mkII ... "Duże, 11" papierowe membrany, zamknięta obudowa, szerokopasmowiec bez zwrotnicy i delikatnie filtrowany tweeter, wysoka efektywność - zagrają wszystko, dźwięk jest duży, niepodbarwiony, bardzo szybki, z podstawą basową jak marzenie. Wymagają dość silnego wzmacniacza i sporo miejsca wokół siebie..."

plus Jolida 502BRC x ...ewentualnie hybrydową Jolida jd1501rc...

I ma kolega "niszę" jak ta lala...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Tomm34 nie napisał ,  czy chce kupić nowy sprzęt,czy może być używka 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, Maraudio said:

Szczególnie Ci, którzy polecają jakieś konfiguracje, których nigdy nie słyszeli.

A Ty skąd  możesz  wiedzieć kto czego sluchal??tylko odpowiedź mi mądrze proszę Cię 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Maraudio napisał:

Szczególnie Ci, którzy polecają jakieś konfiguracje, których nigdy nie słyszeli.

To właśnie miałem na myśli

 

4 minuty temu, smax napisał:

Kolega Tomm34 nie napisał ,  czy chce kupić nowy sprzęt,czy może być używka 

 

Tutaj wtrące swoje "co nieco". Szedłbym w używki. W moim przypadku wyglądało to tak: wzmak kupiony za 67% ceny ( dwumiesięczny ze wszystkimi papierami), Kable głosnikowe kupione za 1/3 ceny, odtwarzacz Oppo kupiony za połowę ceny(rok gwarancji jeszcze), kolumny kupione za połowę ceny (3 letnie z wszystkim co mieć powinny). Reasumując: kupiłem sprzęt wart 19500 złotych za coś koło 11000 złotych z stanie idealnym wszystko. Trzeba tylko wiedzieć czego się szuka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ronaldo9 napisał:

Człowieku ja.mam dystrybutora MIUSICAL FIDELITY ,30m od chaty.taki sprzętjak M8 encore stoi tam na codzien.podejrzewam to co tam stoi Ty na oczy nie widziałeś.dodalem wyżej zdjęcie widzisz co tam stoi????widziałeś kiedyś  te KEFY na oczy???.popatrz co stoi na półkach. Słuchałem kiedyś sprzętu chora gdzie sam cd Player kosztuje 17k£????.Ten sklep ma sprzęt za grube banki A Ty mi.o klipsh legendy opowiadasz.Ty wogule rozumiesz o czym my piszemy???

I czym się tu podniecać. Ja miałem okazję słuchać systemu za grubo ponad 3 mln zł - zbudowanego m.in. na wzmacniaczu Dan D'agostino the Relentless z kolumnami Wilson Audio -co z tego. Poza tym zdziwił byś się z jakim sprzętem w życiu miałem okazję obcować (nie tylko oglądać). Ale to nie jest tematem tego wątku. Tak na marginesie - tomm24 szuka zestawu stereo  jedynie do 20 tyś zł. Więc chyba to Ty nie bardzo rozumiesz o czym piszesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, Maraudio said:

I czym się tu podniecać. Ja miałem okazję słuchać systemu za grubo ponad 3 mln zł - zbudowanego m.in. na wzmacniaczu Dan D'agostino the Relentless z kolumnami Wilson Audio -co z tego. Poza tym zdziwił byś się z jakim sprzętem w życiu miałem okazję obcować (nie tylko oglądać). Ale to nie jest tematem tego wątku. Tak na marginesie - tomm24 szuka zestawu stereo  jedynie do 20 tyś zł. Więc chyba to Ty nie bardzo rozumiesz o czym piszesz. 

To po co piszesz głupoty że podaje zestawy których nigdy w życiu nie słyszałem?no po co tak wypisujesz???

Facet założył temat ja napisałem swoja opinię A Ty mi tu wypalasz że gadam o sprzęcie którego nigdy nie słyszałem. Albo czytaj że zrozumieniem albo się nie udzielaj.Jezeli cchesz wydać 20kzl na zestaw ONKYO, brawo .I przelicz sobie magiku ile to jest 3150£na złotówki I jeżeli Ci wyjdzie więcej niż 20kzl to wyślij nam wszystkim foto jak żeś  to obliczyl.I jak Możesz to napisz w kyorym,salonie audio można  posłuchać sprzętu za 3 bańki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Ronaldo9 napisał:

To po co piszesz głupoty że podaje zestawy których nigdy w życiu nie słyszałem?no po co tak wypisujesz???

Facet założył temat ja napisałem swoja opinię A Ty mi tu wypalasz że gadam o sprzęcie którego nigdy nie słyszałem. Albo czytaj że zrozumieniem albo się nie udzielaj.Jezeli cchesz wydać 20kzl na zestaw ONKYO, brawo .I przelicz sobie magiku ile to jest 3150£na złotówki I jeżeli Ci wyjdzie więcej niż 20kzl to wyślij nam wszystkim foto jak żeś  to obliczyl.I jak Możesz to napisz w kyorym,salonie audio można  posłuchać sprzętu za 3 bańki

Załóż temat po tytułem: "Gdzie w 2018 roku można było posłuchać w Polsce zestawu zbudowanego m.in. na wzmacniaczu Dan D'agostino the Relentless z kolumnami Wilson Audio - myślę, że ilość odpowiedzi Cię zaskoczy. I nie magikuj tutaj, bo ostatnio jestem uczulony na cuda ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minutes ago, Maraudio said:

Załóż temat po tytułem: "Gdzie w 2018 roku można było posłuchać w Polsce zestawu zbudowanego m.in. na wzmacniaczu Dan D'agostino the Relentless z kolumnami Wilson Audio - myślę, że ilość odpowiedzi Cię zaskoczy. I nie magikuj tutaj, bo ostatnio jestem uczulony na cuda ;).

No dobra pomogę Cię, cena tej MF M8 to 14kzl.wiec mieszcze się w tolerancji 20kzl.A co do sprzętu z 3 bańki,Google wskazuje na targi  hi-fi w Monachium Ale coś mi nie gra bo to nie w Polsce. Zakładam jednak że słuchałes tego właśnie na takiej zbiorowej popisowce.Ja w swoich postach nie wspominam o cudach na Bristol  show, tylko o małym sklepiku na rogu do którego  można wejść  I w ciszy posłuchać muzyki,co prawda nie ma tam zabawek za 3 bańki Ale mają KEF BLADE zestawione z monoblokami chorda czy PMC MB2 warte 35k£ ppdpiete pod klocki BRYSTON uwierz  mi  że  osluchalem się już tego I tamtego. O Bristol  show  nie będę pisał  bo każdy wie że tam się promuje co tylko się da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie wątek jaki założył Elberoth - "Barclay Digital - ikona lat 90-tych, okazała się oszustwem"

To jest jeden z nielicznych dowodów na to jak uznane i niszowe firmy hi end korzystają z dobrodziejstw znanych wszystkim - jak pospolita kawa JACOBS - firm, w tym przypadku Marantz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony chciałbym polecić kolumny Vandersteen 1ci. Obecnie nowe to koszt 7-8 tyś. Ławe w ustawieniu, regulacja wysokich, grają barwnie i z rozmachem. Dobrze zgrywają się zarówno z mocną lampą jak i tranzystorem. Mimo oryginalnego wyglądu proponuję posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.