Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Denona AVR-X 3500H


rabbit78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy przy wyborze kolumn do salonu. Wstępnie wybrałem wzmacniacz Denon AVR0X 3500H oraz SUB SVS SB-2000 ( black ash )

Salon ma 45 m2, kolumny muszą być czarne matowe i będą stać w rogach na szafce ( o głębokości 60cm ) po bokach TV.

Budżet do 4 tys zł. 

Głośniki będą służyć do oglądania filmów i słuchania muzyki ( lubię pop,rock z podkreślonym basem )

Myślę nad Canton Chrono 509.2 ( są teraz w dobrej cenie )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli masz tak duże pomieszczenie odsłuchowe, to musimy szukać mocnych, bardzo skutecznych kolumn podstawkowych aby prawidłowo nagłośnić salon. Dobry subwoofer oczywiście w dużej mierze pomoże.

Znacznie lepszą opcją niż Canton będzie np. Polk Audio RTi A3 lub trochę droższe, ale wyraźnie lepsze Focal Aria 906. To dwie mocne, energicznie grające kolumny. Są to także konstrukcje, które wybaczą pewne kompromisy w ustawieniu i akustyce. 

Wracając natomiast do elektroniki, to jeśli duży nacisk kładziesz także na stereo, znacznie lepszą opcją będzie amplituner Marantz SR6013.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to amplituner kina i subwoofer kina. Rozumiem że szukasz zestawu kolumn do kina?

Bo do stereo to się i tak nie nadaje.

Moim zdaniem źle rozplanowałeś budżet. 4k na zestaw 5.0 przy takim doborze to za mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zestawu 2 kolumn + subwoofer. Nastawiam się na kino oraz słuchanie muzyki.
Tylne głośniki mam zamontowane w suficie.
Z centralnego głośnika rezygnuję, bo wolę na co dzień do samego TV używać soundbara.

Chcę zmieścić się w 4 tys z kolumnami.

Co do subwoofera zastanawiam się jeszcze nad droższym SVS SB-3000.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 4 tysie to na same kolumny ma się rozumieć.

Muszą być nówki?

Jeśli nie to ja bym poszukał czegoś o Definitive Technology np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Te co prawda wykraczają poza budżet ale zdarzały się starsze modele w niższych cenach.

Z podstawkowych to może Kef r300 ale czy dadzą rade w takim pomieszczeniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 5.1 Centralny jest konieczny !!! nie można zbudować kina bez niego kolumny efektowe nie mogę być na suficie powinny być na wysokości uszu!!. Na suficie to tylko dodatkowe głośniki atmos !!

kolumny przednie nie stawiamy na rogu i nie na szafie tym bardziej podłogowych !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi.

Niestety projektantka nie miała takiej wiedzy i zaplanowała głośniki na szafce. Szafka ma 4 metry szerokości, 60 cm głębokości, jej blat jest z grubego litego drewna i przytwierdzony jest na stałe do ścian.

Zawężyłem poszukiwania do kolumn dobrze grających średnie i wysokie tony. Od basu będzie SVS SB-3000.

Dodatkowo kolor czarny i wyjście bas reflexu z przodu kolumny.

Zastanawiam się nad Focal Chorus 726, choć brakuje bi-ampingu. Pytanie czy Denon poradzi sobie z tymi kolumnami ?

Rozważam też Klipsch R-28F

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektantka się nie zna. Niech układa kolory kafelek a nie miesza się w audio. Proszę Cie. Jak dałeś się w to wkręcić.

Nie ma centralnego to idź w stereo. Serio. Dobre dwie kolumny + wzmacniacz stereo i sub nie będzie Ci potrzebny. Tak to (Denon + Sub) nie będziesz miał ani kina a ni dobrej muzyki.

Twoja kasa.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

U mnie Denon 3500h gra z tanoy mx4 (bez suba) i jestem mega zadowolony z dźwięku - tak jak ty lubię sporo basu a ten ampli pięknie go podbija przy małej głośności. Do muzyki świetnie sie sprawdzają a suba wykorzystaj tylko do filmów. Jak masz mniejszy budżet to postaw na używane ale sprawdzone kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.