Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha R N 803D + Focal Aria 926


andrzej1pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Uuuu. Powiem szczerze, że odważne połączenie. CA i Focal. Nie wiem czy tu kable pomogą. Góra pasma zamęczy. Ale jak już jest to polecam głośnikowe VDH The Wind MKII lub Audiomica Dolomit Reference, a konekty Tellurium Q Blue lub VDH D102III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2019 o 23:48, andrzej1pl napisał:

Chłopaki nie czytacie wątku od początku tylko wyrywacie z kontekstu urywki już nie chodzi o YAMAHA ten sprzęt poszedł na piętro i jest sprzężony z monitorami za parę złotych. Teraz pytam o kable do CAMBRIDGE AUDIO  dokładnie o zestaw 851a +851n + focal aria 938 a konkretnie o druty do tego 

No kolego...bardzo odważne połączenie (w negatywnej opinii) -ale jeśli Ci się podoba no to dobrze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

CA to granie po "jasnej" stronie mocy. Z kolei Arie to nie aż tak grzeczne głośniki, jak się może komuś wydawać. Potrafią "wydrzeć gębę". Dużo jeszcze zależy czego słuchasz. Jak jakiegoś plumkania to może da się wytrzymać, ale gęsty rock i ciężej do już w tym połączeniu krew z uszu.

Mam teraz połączone Arie z dzielonym Rotelem serii 15 i jest ok., ale myślę o zmianie tego wzmacniacza. A ten Rotel przy CA to wg mnie potulny baranek.

Do Arii: lampa, Naim, Hegel (to słyszałem, było super, ale cena zdecydowała o Rotelu). 

S4Home, kiedyś polecał mi Roksana i Denona.

Ale, jak to zwykle bywa, może taki dźwięk po prostu Ci się podoba. I z tym nie dyskutuję i szanuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, andrzej1pl napisał:

Nikimaj

Skoro tak twierdzisz to może rozwiniesz swoją myśl i opiszesz tu

andrzej1pl->
Przeczytaj post powyżej, a będziesz miał odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki film połączenie wypożyczonej Yamaha 803d z Focal Aria 926 (moje)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

. Wyprzedzając pytania - wybrałem wzmacniacz atoll100se - zdecydowanie lepiej wypadł i używany był tańszy o 500 zł. Po roku szukam czegoś lepszego i w odsłuchach najlepsze do tych kolumn to wzmacniacze Sugden A21, Naim XS2, Moon 250i (tego miałem w domu i kopara mi opadła). Zbieram kasę i odwagę do zmiany +-5-7k trzeba dorzucić. 803d to świetny amplituner grający fajnie w stereo, to jednak nie jest wzmacniacz :) . Obsługa/użytkowanie na 6, dźwięk jak dla mnie za ostry, metaliczne, podbita góra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, rafalopatika napisał:

Dźwięk jak dla mnie za ostry, metaliczne, podbita góra.

Ewidentnie nie poradził sobie z Focalami...

 

Klasyczny przypadek jak przy wielu innych kolumnach...

Stąd później są opinie krzywdzące dla kolumn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Jest sporo bardzo dobrych 4 omowych kolumn, które są podpinane do słabych wzmacniaczy i potem idzie fama, że grają ostro. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedni wzmacniacz jest w stanie sporo wydobyć z kolumn ;)  sam posiadam focale , z yamahą grały fajnie na 30minut , z ampli onkyo lepiej , natomiast dopiero z lampą pokazały pełnie potencjału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Po przeczytaniu postów chciał bym się od was koledzy dowiedzieć jaką LAMPĘ wybrać na początku mojej drogi nigdy nie posiadałem w/w sprzętu a chciałbym spróbować czy porwie mnie to Najlepiej żeby taka lampa mogła współpracować z Focal-ami

 i na początek żeby też nie była droga bo jak mi się nie spodoba to żebym nie był za dużo w plecy najlepiej taka na początek do 2 tyś może być używka 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, andrzej1pl napisał:

i na początek żeby też nie była droga bo jak mi się nie spodoba to żebym nie był za dużo w plecy najlepiej taka na początek do 2 tyś może być używka 

Tylko problem polega na tym, że tanie i dobre lampy to nie istnieją...A jak nawet znajdziesz coś przyzwoitego, to z pewnością te kolumny nie pokażą na tym za wiele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.02.2019 o 23:48, andrzej1pl napisał:

Chłopaki nie czytacie wątku od początku tylko wyrywacie z kontekstu urywki już nie chodzi o YAMAHA ten sprzęt poszedł na piętro i jest sprzężony z monitorami za parę złotych. Teraz pytam o kable do CAMBRIDGE AUDIO  dokładnie o zestaw 851a +851n + focal aria 938 a konkretnie o druty do tego 

Używałem 926 z końcówką CA 851W, więc Twój komplet 851A z 936 będzie brzmiał podobnie (i naprawdę dobrze).

Osłuchałem kilka kabli głośnikowych m.in. MIT, Cardas, Oyaide, furutech  w tym wspomniane Tellurium Q Blue (nie jest na poziomie tego zestawu) i Black i ten ostatni był moim warunkowym wyborem, choć nie byłem  całkowicie do tego brzmienia przekonany (spektakularne brzmienie, nieprawdziwy i kolorowany bas bez kontroli). Wtedy kolega polecił mi głośnikowy Atohm ZEF MAX który testował w innych, droższych zestawach jako wydajny i dobrze zrównowazony kabel. I to był świetny wybór, kabel bez zastrzezeń. Wpiąłem i tak pozostało.  Wymiennie używam go z  DNM Resolution ( ale to połaczenie wymaga uwaznego zestawienia).

Polecam uważne przeczytanie bardzo rzetelnych testów rodziny  głosników Focal Aria pióra Pana Andrzeja Kisiela   w Audio co pozwoli na wydajniejsze wykorzystanie głosnika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Polecam także testy modeli 926 i 948 w Audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2019 o 13:19, andrzej1pl napisał:

Witam 

Po przeczytaniu postów chciał bym się od was koledzy dowiedzieć jaką LAMPĘ wybrać na początku mojej drogi nigdy nie posiadałem w/w sprzętu a chciałbym spróbować czy porwie mnie to Najlepiej żeby taka lampa mogła współpracować z Focal-ami

 i na początek żeby też nie była droga bo jak mi się nie spodoba to żebym nie był za dużo w plecy najlepiej taka na początek do 2 tyś może być używka 

Ciężko kupić dobry wzmacniacz lampowy poniżej 5K za używany , a na jakiegoś chińczyka za 2-3tys po prostu szkoda kasy

ewentualnie szukałbym wśród konstrukcji ukraińskich :

PhaSt , Abraxas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, morawka napisał:

Ciężko kupić dobry wzmacniacz lampowy poniżej 5K za używany , a na jakiegoś chińczyka za 2-3tys po prostu szkoda kasy

Synthesis SOPRANO ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, S4Home napisał:

Synthesis SOPRANO

 

9 godzin temu, morawka napisał:

Ciężko kupić dobry wzmacniacz lampowy poniżej 5K za używany , a na jakiegoś chińczyka za 2-3tys po prostu szkoda kasy

ewentualnie szukałbym wśród konstrukcji ukraińskich :

PhaSt , Abraxas

Dzięki za odzew jest jedno ale a mianowicie moc tych konstrukcji wahają się od 8-15W a żeby napędzić Arie muszę miec minimum 50W( tak przynajmniej producent podaje ) czy jest jakiś przelicznik w wattach z lampy na tranzystor i odwrotnie bo szukam i jest wiele opinii co do mocy lampy 

Dziękuję też dla REL -a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma moc do czegokolwiek ? ? jedynie pokazuje ile dB wyciśnie kolumna z 1m zazwyczaj przy dostarczeniu 1W . Im więcej mocy tym głośniej możesz zagrać , w domu 80dB to już jest mega głośno.

Co innego damping factor , wydajność prądowa , itd.

dane producenta o rekomendowanej mocy dla mych focali 40-250W , napędzam je 9W SET-em i nie ma problemu , brzmi bardzo zacnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Jestem ponad 6 tygodni po zakupie mojego pierwszego stereo. Tak jak wczesniej pisalem wybor padl na Arie 926 + Yamaha RN803d. Decyzja podjeta na podstawie testow i recenzji prasowych (tak teraz juz wiem ze nie ma to nic wspolnego z rzeczywistoscia) oraz opinii kilku uzytkownikow. W moim przypadku moje ucho bardzo szybko zweryfikowalo ze yamaha nie jest w stanie wysterowac tych glosnikow. Najbardziej draznilo mnie ze dzwiek jest przygaszony, wokal nienaturalny i stlumiony. Po tygodniu zmagania sie ze sprzetem poprosilem znajomego 'audiofila' o pomoc, ktora sprowadzila sie do wskazowek umiejscowienia glosnikow oraz niewielkiego przemeblowania. W rezultacie wrazenia nieco lepsze lecz dalej rozczarowanie, Wtedy kolega pozyczyl mi Devialet 220 pro (wiem wiem to sprzety z zupenie innych przedzialow cenowych) i dowiedzialem sie tak naprawde jakiego brzemienia oczekuje. Wkrotce po Devialecie wypozyczylem Naima Unity Nova i juz na dobre zagoscil w moim salonie. Gra przepieknie, czysto, bas schodzi nisko jest dynamiczny, konturowy. Oba to integry ze streamerami ale wybor padl na Naima z uwagi na Tidala, Devialet jescze go nie obsluguje .

Jednoczenie nie mowie ze Yamaha jest do niczego. To dobry ampli ale nie do trojdroznych focali. Teraz gra u kolegi z monitorami focala chorus, roznica diametralna.

Pozdr P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze wczesniej nie poprosiłeś o pomoc  tego 'audiofila', no ale to Twoja kasa. No i gratuluję tak szybkiego określenia preferencji dźwiękowych 'szacunek' Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, PaweelB napisał:

Jednoczenie nie mowie ze Yamaha jest do niczego. To dobry ampli ale nie do trojdroznych focali.

to świetny ampli w swojej i nawet wyższej cenie, ale fakt o ile z serią Chorus da sobie jakoś radę, o tyle do serii Aria trzeba już czegoś zdecydowanie lepszego i wydajniejszego. Trzeba słuchać przed zakupem, porównywać itd. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pewnie taki trochę podobny Naim został zakupiony zamiast tej Yamahy. 

Przecież Kolega tu napisał że spełnia jego wymagania brzmieniowe. ?

Ale to szczęście początkujących ?

Z chęcią zobaczę zdjęcia tego zestawu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

94D26B9A-781E-41E2-B5C7-DC01669D3C05.jpeg

469AECDF-9536-4506-BC62-2FA0AF259D29.jpeg

643CA7BF-54F0-4467-B688-22943ABED68A.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super choć nie jestem przekonany do all in one, jednak to Twój sprzęcik. 

Trochę kiepskie miejsce na grzejnik, co nie zmienia faktu że mi się podoba montowalem z kolegą 2xwiekszy 140kg.Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz możliwość i jesteś ciekawy jak to brzmi polecam posłuchać. Kolega ma devialeta pro 220 z b&w 805 diamond kable nordost (zestaw za gruba kasę) i tez jest zachwycony. Nawet wspomniał ze bas jest bardziej konturowy w Naumie.

Jak pisałem i zreszta sam zauważyłeś jestem początkujący w stereo i mogę nie być wiarygodny tak kolega w tym siedzi od nastolatka. Jego opinia na pewno znacząca. 

Z grzejnikiem długa historia, na żywo raczej wyglada lepiej i nie przeszkadza 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poruszam się w takich kwotach ?

Lepiej nie robić sobie ochoty. 

Dziwię się że bez doświadczenia przeznaczyłes tyle pieniędzy na sprzęt. 

O grzejniku pisałem że mi się podoba zresztą wspominałem że pracowałem z takimi urządzeniami. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2019 o 23:57, PaweelB napisał:

Witam,

Jestem ponad 6 tygodni po zakupie mojego pierwszego stereo. Tak jak wczesniej pisalem wybor padl na Arie 926 + Yamaha RN803d. Decyzja podjeta na podstawie testow i recenzji prasowych (tak teraz juz wiem ze nie ma to nic wspolnego z rzeczywistoscia) oraz opinii kilku uzytkownikow. W moim przypadku moje ucho bardzo szybko zweryfikowalo ze yamaha nie jest w stanie wysterowac tych glosnikow. Najbardziej draznilo mnie ze dzwiek jest przygaszony, wokal nienaturalny i stlumiony. Po tygodniu zmagania sie ze sprzetem poprosilem znajomego 'audiofila' o pomoc, ktora sprowadzila sie do wskazowek umiejscowienia glosnikow oraz niewielkiego przemeblowania. W rezultacie wrazenia nieco lepsze lecz dalej rozczarowanie, Wtedy kolega pozyczyl mi Devialet 220 pro (wiem wiem to sprzety z zupenie innych przedzialow cenowych) i dowiedzialem sie tak naprawde jakiego brzemienia oczekuje. Wkrotce po Devialecie wypozyczylem Naima Unity Nova i juz na dobre zagoscil w moim salonie. Gra przepieknie, czysto, bas schodzi nisko jest dynamiczny, konturowy. Oba to integry ze streamerami ale wybor padl na Naima z uwagi na Tidala, Devialet jescze go nie obsluguje .

Jednoczenie nie mowie ze Yamaha jest do niczego. To dobry ampli ale nie do trojdroznych focali. Teraz gra u kolegi z monitorami focala chorus, roznica diametralna.

Pozdr P.

Trudno rzeczywiście się dziwić, że Naim zagrał lepiej przy takiej różnicy cen. 

Mi osobiście wystarczyłby nawet Atom, ale to nie moje poziomy cenowe.

Kiedyś słuchałem Unity Lite z Aria 906 i brzmiało to bardzo żywo, otwarcie i dynamicznie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Andy2008 napisał:

Trudno rzeczywiście się dziwić, że Naim zagrał lepiej przy takiej różnicy cen. 

Mi osobiście wystarczyłby nawet Atom, ale to nie moje poziomy cenowe.

Kiedyś słuchałem Unity Lite z Aria 906 i brzmiało to bardzo żywo, otwarcie i dynamicznie.

Pozdrawiam

1. Yamaha R-N803D - 3330zł
2. Naim Unity Nova - 21 999zł

Cenowa rozpiętość jest duża, w tej kwocie można by znaleźć więcej dobrze brzmiących urządzeń.
Pozdrawiam.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minutes ago, S4Home said:

1. Yamaha R-N803D - 3330zł
2. Naim Unity Nova - 21 999zł

Cenowa rozpiętość jest duża, w tej kwocie można by znaleźć więcej dobrze brzmiących urządzeń.
Pozdrawiam.
 

Mi zależało na sprzęcie all in one i tu już nie ma takiego wyboru. Pisząc o moich doświadczeniach wspomniałem ze to sprzęt z innych poziomów cenowych Zasięgając opinii użytkowników jaki i po telefonie do jednego z krakowskich salonów zasugerowano mi ze takie połączenie (z yamaha) będzie grać ale to nie grało wogole, nieprzyjemne brzmienie jak zza kotary. To moje pierwsze stereo i nie chciałem wydawać dużo kasy ale yamahy bym nie dał rady słuchać. U kolegi na chorusach gra nieporównywalnie lepiej. Poprostu przesadziłem z kolumnami a później łatwiej było mi wymienić wzmacniacz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.