Jump to content
Sign in to follow this  
radark

zworki w Nad c375

Recommended Posts

Pytanie do użytkowników tego wzmaka. Czy zostawiacie fabryczne zwory łączące pre-out z main-in czy wymieniacie na łączówki z kabli albo zworki DIY? Jakie są Wasze opinie na ten temat?

Jakby mi się zgubiły, dorobiłbym z drutu miedzianego grubości bolca we wtyku cinch, jednak mając fabryczne, nie zaprzątał bym sobie tym głowy.

1 cm zworka jest neutralna. Nic nie wnosi. Powiem więcej. Bez fabrycznych zworek, z zewnętrznym przedwzmacniaczem ( testowałem 3 szt.) w cenie 375bee i wyższej było tak samo dobrze, czyli ani lepiej, ani gorzej, więc zastąpienie ich czymś innym nie ma sensu. Jedynie co warto to wpiąć je między main-n a pre-out 2 i małym potencjometrem z tyłu zmniejszyć nieco volume - w celu poprawy precyzji regulacji głośności pilotem w początkowej fazie ;)

Edited by marian.ch
  • Like 1

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Audioquest uważa inaczej:)

https://www.audioquest.com/accessories/audio-enhancements/preamp-jumpers

Z tym ze zworki w NAD c372 sa wyjatkowo podlej jakosci, kawal blachy. Ja zmieniem na jakis tani ale porzadny IC dlugosci 30cm i bylo nieco lepiej/czysciej.

Używam   takich  zworek   z  czystego  srebra  od M&B  Audio  Cable u  siebie

https://allegro.pl/clear-zworki-m-b-audio-cable-nad-sansui-rotel-i7745222903.html

Przed  zakupem można je  wypróbować i  porównać z  tymi  blaszanymi.Jest  wyrażna  róznica po  zmianie  na  plus w  moim  zestawie.

Edited by Dawid2011

Przerabiałem temat z nadem c372 i nie było różnicy. Dopiero wpięcie pre na lampie dało znaczącą różnicę. 

4 godziny temu, radark napisał:

Audioquest uważa inaczej:)

Audioquest z tego żyje, nie może wobec tego pisać prawdy, że wymiana zworek to bzdura.

1 godzinę temu, Dawid2011 napisał:

Przed  zakupem można je  wypróbować i  porównać z  tymi  blaszanymi.

We wzmacniaczach BLASZANYCH się nie używa, a tam, gdzie są blaszane, czyli w kolumnach, najlepiej polutować odpowiednie połączenia od wewnętrznej strony terminali.

Zamiast AudioQuesta można dać same wtyki RCA połączone tylko krótkim - 3 cm miedzianym

drutem 0,5 mm lub srebrzanką o nie większej grubości z nałożoną koszulką.

Lutować oczywiście tylko żądła.

... i zamiast IV RP jest PRL II

Ale po co, skoro kolega MA oryginalne???

To są zworki z jednego elementu- bez jakichkolwiek lutów i złączy, więc najlepsze z możliwych.

Edited by porlick
Blad ort.
  • Like 1

53 minuty temu, porlick napisał:

Ale po co, skoro kolega MA oryginalne???

To są zworki z jednego elementu- bez jakichkolwiek lutów i złączy, więc najlepsze z możliwych.

Pytanie tylko z jakiego materiału są zrobione i czy nie degradują w jakiś sposób przez to dźwięku. Wyglądają lepiej niż te w 372 tzn ładniej błyszczą:)

Nie- jako zworki to tandeta, bo na bolec są założone blaszki sprężyste, a kolega w oryginalnych zworach ma gladkie bolce pasowane do gniazda, dające zdecydowanie lepsze połączenie.

Jesli jest dobrze i praktycznie, po co się wygłupiać, na siłę szukając rozwiązania nie istniejącego problemu???

• Like 1

19 godzin temu, radark napisał:

Pytanie tylko z jakiego materiału są zrobione i czy nie degradują w jakiś sposób przez to dźwięku. 

Ludzieeeeeeeee. Degradacja dźwięku zaczyna się od etapu realizacji nagrań,  poprzez skomplikowane sprzęty do odtwarzania (transporty, wzmacniacze,głośniki itd.), akustykę  pomieszczeń domowych w tym różniaste odgłosy życia codziennego...na słuchu ludzkim kończąc.

Jaki wpływ może mieć 3 cm kawałek drutu ? 

• Like 3

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

41 minut temu, marian.ch napisał:

Ludzieeeeeeeee. Degradacja dźwięku zaczyna się od etapu realizacji nagrań,  poprzez skomplikowane sprzęty do odtwarzania (transporty, wzmacniacze,głośniki itd.), akustykę  pomieszczeń domowych w tym różniaste odgłosy życia codziennego...na słuchu ludzkim kończąc.

Jaki wpływ może mieć 3 cm kawałek drutu ? 

Przez te 3cm biegnie sygnał więc rozumując w ten sposób jakość przewodnika nie miałaby znaczenia a jednak niektóre metale przewodzą prąd lepiej a inne gorzej co potwierdza nauka więc jakieś tam znaczenie to musi mieć.

Zapewne będzie różnica, ale o kilka rzędów mniejsza od czułości słuchu.

Warto brnąć dalej w audiovoodoo???

te zwory to zmory:) po przetestowaniu dostępnych na polskim rynku zamienników -Audioquest, M&B Audio, Melodika stwierdzam, że tak rzeczywiście jest, po zmianie dźwięk stał się bardziej uporządkowany. Oczywiście nie jest to zmiana radykalna ale fakt wpinania w to miejsce słabej jakości przewodnika delikatne znaczenie ma.

Edited by radark

To wyobraź sobie teraz w jakim stopniu może uporządkować dźwięk

dobry IC - 75 cm,

albo kable głośnikowe o długości 3 m.

Ale nie każdy to na dowolnym materiale usłyszy ...

... i zamiast IV RP jest PRL II

To prawda, .....właściwy kabel , we właściwym miejscu , potrafi w sposób właściwy (pozytywny) zmienić nam dźwięk. 

Heco The New Statement - AQ Type 4 - McIntosh MA252 + AQ Thunder + Kepler – Divine Acoustics / PAD Poseidon XLR - Moon 280D + AQ NRG-4  / Coaxial AQ Carbon - Emotiva ERC-3 + AQ NRG-4 + Orea Bronze - IsoAcoustics / + RCA Harmonix CI 230 MK2 Improved / AQ Carbon USB - PC (Tidal, iRiver) / GigaWatt PF-1 MK2 + AQ Blizzard /   (NAD D1050 DAC - tanio sprzedam)

8 godzin temu, radark napisał:

Oczywiście nie jest to zmiana radykalna ale fakt wpinania w to miejsce słabej jakości przewodnika delikatne znaczenie ma.

Ciekawe, czy nadal byś tak twierdził, gdyby przepinał ktoś inny, a Ty nie wiedzialbyś, co w danej chwili wpina?

1 godzinę temu, porlick napisał:

Ciekawe, czy nadal byś tak twierdził, gdyby przepinał ktoś inny, a Ty nie wiedzialbyś, co w danej chwili wpina?

Kiedyś byłem kablosceptykiem, teraz jednak uważam że każdy element ma wpływ na dźwięk. Gdyby te zwory brzmiały perfekcyjnie to bym się nimi nie zajmował ale pamiętajmy że nie są one  zrobione z przewodnika dobrej jakości tylko średniej albo słabej więc trochę bałaganu na pewno wnoszą tak sądzę. Oczywiście ogólnie wzmak nawet na tych zworach brzmi świetnie ale ta malutka kropeczka nad i jest lekko na nich przytarta. Najlepiej wypadają zworki M&B jak dla mnie tzn najbardziej przestrzennie w delikatnej muzie i drapieżnie w ostrej i mówię to po wielokrotnych testach. Dla odmiany zupełnie nie słyszę sieciówek to jest dla mnie audiovoodoo.

Poza tym z tego co zauważyłem zwora składa się z 3 kawałków a nie z jednego co dodatkowo źle wróży idealnemu przewodzeniu.

15 godzin temu, radark napisał:

Gdyby te zwory brzmiały perfekcyjnie to bym się nimi nie zajmował ale pamiętajmy że nie są one  zrobione z przewodnika dobrej jakości tylko średniej albo słabej więc trochę bałaganu

Tak, producent celowo pogarsza jakość swojego wzmacniacza stosując zworki słabej jakości psujące dźwięk :)

• Like 1
  • Haha 1

Tak, producent celowo pogarsza jakość swojego wzmacniacza stosując zworki słabej jakości psujące dźwięk :)
Te wszystkie słabej jakości zworki, kondensatory, rezystory, tranzystory, transformatory, obudowy itp. - a nawet uproszczony schemat - to wina księgowych

If you want the job done right, hire a professional.

21 godzin temu, radark napisał:

Najlepiej wypadają zworki M&B jak dla mnie tzn najbardziej przestrzennie w delikatnej muzie i drapieżnie w ostrej i mówię to po wielokrotnych testach. Dla odmiany zupełnie nie słyszę sieciówek to jest dla mnie audiovoodoo.

Świat oszalał,  naprawdę słyszysz 3 cm zwory, a nie słyszysz kabli sieciowych? 

:)))

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Ja w kwestii kabla sieciowego słyszę jedynie, kiedy jest, a kiedy go nie ma. Jak mozna słyszeć przewód, nie mający niczego wspólnego z torem sygnałowym?

• Like 1

51 minut temu, porlick napisał:

Ja w kwestii kabla sieciowego słyszę jedynie, kiedy jest, a kiedy go nie ma. Jak mozna słyszeć przewód, nie mający niczego wspólnego z torem sygnałowym?

no właśnie:)

Godzinę temu, porlick napisał:

@radark

No właśnie tym samym można odnieść się do zworki ;)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

W dniu 12.01.2019 o 21:52, sir.jax napisał:

@radark

No właśnie tym samym można odnieść się do zworki ;)

Z tą różnicą, że zworka jest na drodze sygnału a sieciówka nie. Pisałem już że podchodząc w ten sposób można darować sobie zabawę w lepsze ic i głośnikowce bo i tak nie ma to znaczenia dla dźwięku. Czyli rozumiem że nie ma znaczenia co wepnie się jako zwory nawet najgorszy materiał bo i tak nie będzie to miało wpływu na jakość?

Edited by radark