Skocz do zawartości
IGNORED

czym jest audiofilizm


Meloman

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, rafal735r napisał:

Ciekawe czy każdy kto ma w domu telewizor, lodówkę, pralkę, suszarkę, prostownice, grill, gofrownice, ogrzewanie podłogowe i w ogóle wodę bieżącą w domu wie z kad ona się bierze, jak to wszystko działa i zna wszystkie aspekty techniczne tych urządzeń. O samochodzie i jego podstawach nawet nie będę wspominał :)

Ciekawsze jest np. to, że ci wszyscy, którzy słyszą wpływ sieciówki na audio nie widzą potrzeby wymiany sieciówek w tv, lodówce, pralce, suszarce, prostownicy, grillu, gofrownicy, ogrzewaniu podłogowym itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ciekawe czy każdy kto ma w domu telewizor, lodówkę, pralkę, suszarkę, prostownice, grill, gofrownice, ogrzewanie podłogowe i w ogóle wodę bieżącą w domu wie z kad ona się bierze, jak to wszystko działa i zna wszystkie aspekty techniczne tych urządzeń. O samochodzie i jego podstawach nawet nie będę wspominał :)
Jeżeli nie, to niestety. Nie możecie ich używać. Trzeba wyrzucić i prać w rzece na tarze. 


Co ma piernik do wiatraka?
Czyli wg Ciebie pralka ma prać, lodówka chłodzić...a audio ma grać?
Dlaczego nie zmieniłeś w/w AGD tak często jak klocki audio?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slawek.xm napisał:

Jesli znasz jakis utwór na pamięć i znasz wszystkie jego "niuanse" to po chwili słuchania juz wiesz ,że najczesciej iest inaczej niz powinno:)

Najczęściej głośniej albo ciszej, ale czasem zdarzają się też słyszalne odchylenia w charakterystykach częstotliwościowych lub jakiś nietypowy poziom zniekształceń, który może przekroczyć progi percepcji człowieka, wtedy brzmienie może się zmienić

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, piorasz napisał:


 

 


Co ma piernik do wiatraka?
Czyli wg Ciebie pralka ma prać, lodówka chłodzić...a audio ma grać?
Dlaczego nie zmieniłeś w/w AGD tak często jak klocki audio?

 

Dziwne pytanie. Chciałbym się dowiedzieć jak dane techniczne/wiedza o danym urządzeniu wpływa na dźwięk? Bo chyba do tego pijecie? 

Trochę tego przerzucilem i nurtuje mnie pytanie jak papierowe dane czy też budowa mogą mówić o klasie/brzmieniu urzadzenia? Tym bardziej w dzisiejszych czasach. 

Miałem super fajnie zbudowane klocki ładne kolumny ale nie do końca przekładalo to się na dźwięk. Może nie były to klocki za dziesiątki tysięcy, ale konkluzja jest dla mnie oczywista. Ani dane, ani hiper budowa za nic nie przedkłada się na dźwięk. Trochę czasu minęło zanim to zrozumiałem. Musiałem trochę wydać. Kupić i sprzedać. Dlatego jak czytam takie posty po prostu śmieje się sam do siebie. No bo do kogo? 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, piorasz napisał:

Czyli wg Ciebie pralka ma prać, lodówka chłodzić...a audio ma grać?

A telewizor, co z obrazem, zmieni się po wymianie np. kabla sieciowego? 

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lech36 napisał:

Najczęściej głośniej albo ciszej, ale czasem zdarzają się też słyszalne odchylenia w charakterystykach częstotliwościowych lub jakiś nietypowy poziom zniekształceń, który może przekroczyć progi percepcji człowieka, wtedy brzmienie może się zmienić

przerabialismy ten temat pare lat temu:)

przez kiladziesiąt stron

proponuje jednak odpuscić:)

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafal735r napisał:

Co ty z tymi kablami :)

Już chyba było o tej pralce co lepiej pierze po wymianie kabla? Jak to mówią - stare i nie modne. 

Ale w audio NADAL W MODZIE???

Jak ktoś nie ma choć podstawowej wiedzy technicznej, nie bedzie umiał prawidłowo i bezpiecznie zestawić komponentów zestawu audio (parametrami), ustawić kolumn w pomieszczeniu, nie mówiąc o wyregulowaniu gramofonu na przykład. Będzie idealnym kandydatem do wydymania dla wszelkich audiooszustów, bo skąd bedzie wiedział, czy jakiś gadżet działa, czy to fake??? Czy kupujący demagnetyzer do plyt winylowych mają choć elementarną wiedzę o zjawiskach zwiazanych z magnetyzmem? Albo nabywca podstawek pod kable o polu elektromagnetycznym, od którego podobno mają izolować? Jakim trzeba być nieukiem, by za prawdę przyjąć, że jakaś nalepka na wtyczkę poprawi dźwięk? Śmiem twierdzić, że w szkołę to tacy tylko kamieniami rzucali...

No ale mając taaakie wyposażenie, to audiofilia pełną gębą: jest czym szpanować w gronie równych sobie "pasjonatów". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lech36 napisał:

To nie jest snobizm tylko chęć poprawienia sobie nastroju przez wydanie dużej sumy pieniędzy

Zakup czegokolwiek, to czysta dopamina. No może nie chleba, sorry jak widzę świeży chleb też się cieszę i ślinię...

Ale wracając do zakupów, jak słuchasz na tym dopaminowym haju, wszystko brzmi Hi-end. Więc aby ten stan podtrzymać, należy dużo kupować.

Z kabelkami jest inaczej. Ci którzy pasjami je wymieniają i o nich piszą, w 99% przypadków, posiadają znikomą wiedzę techniczną. Poprzez wymiany kreują w swoich głowach przekonanie, że w sposób interaktywny uczestniczą w procesie "projektowania" urządzeń audio. Czyli jednak ponownie dopamina... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej głośniej albo ciszej, ale czasem zdarzają się też słyszalne odchylenia w charakterystykach częstotliwościowych lub jakiś nietypowy poziom zniekształceń, który może przekroczyć progi percepcji człowieka, wtedy brzmienie może się zmienić
Tu niestety nie mogę się zgodzić.

Podam znowu przykład. Mam u siebie DAC, który jest zbudowany w taki sposób, że na wyjściu ma dwa różne bufory a s w zasadzie na jednym jest bufor lampowy a na drugim czysty R2R. Podpięte 2 pary tych samych kabli rca do wzmacniacza.
Wzmacniacz ma wskaźniki wychyłowe. Aby wyrównać poziom głośności użyłem szumu różowego między tymi dwoma wyjściami z DACa i patrzyłem na wskaźniki we wzmacniaczu czy wychylają się tak samo poprzez przełączanie obu wyjść (wiem może mało dokładne ale wystarczające do tego testu).
Następnie puściłem muzykę, która ma spore skoki dynamiki. Jedno z wyjść w momencie tych skoków grało znacznie głośniej. Wnioski wyciągnij sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, piorasz napisał:

Wnioski wyciągnij sam.

Po co mam wyciągać przecież sam wyciągnąłeś ;-):

12 minut temu, piorasz napisał:

(wiem może mało dokładne ale wystarczające do tego testu).

 

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

przerabialismy ten temat pare lat temu:)

Pamiętam :-).

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, hi_aro napisał:

Z kabelkami jest inaczej. Ci którzy pasjami je wymieniają i o nich piszą, w 99% przypadków, posiadają znikomą wiedzę techniczną. Poprzez wymiany kreują w swoich głowach przekonanie, że w sposób interaktywny uczestniczą w procesie "projektowania" urządzeń audio.

A to ciekawe, bo Ci sami twierdzą też, że nauka jeszcze nie dotarła na pewien poziom, by udowodnić to i tamto pytanie skąd to przekonanie skoro posiadają znikomą wiedzę w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, piorasz napisał:

Aby wyrównać poziom głośności użyłem szumu różowego między tymi dwoma wyjściami z DACa i patrzyłem na wskaźniki we wzmacniaczu czy wychylają się tak samo poprzez przełączanie obu wyjść (wiem może mało dokładne ale wystarczające do tego testu).
Następnie puściłem muzykę, która ma spore skoki dynamiki. Jedno z wyjść w momencie tych skoków grało znacznie głośniej. Wnioski wyciągnij sam.

To jest nie tylko możliwe ale prawidłowe :)

w momencie ustawiania głosności ustawileś za pomoca szumu taką samą głosnośc dla okreslonego napiecia czyli jakiegoś Vrms

Bufory ale nie tylko bufory róznia się impedancja wyjściową i prądem wyjściowym

Bez wdawania się w szczegóły elementy te maja bardzo duzy wpływ na wysterowanie nastepnego elementu systemu np wzmacniacza

po drodze są jeszcze interkonekty które maja okresloną pojemność

bufor o wiekszym pradzie wyjściowym szybciej przeładuje pojemność kabla i dostarczy sygnał do wzmacniacza

im mniejsza impedancja wyjściowa bufora tym prąd może przepłynąc szybciej i tez ma to wpływ na szybkośc przejścia sygnału przez kabel

nastepnym elementem jest impedancja wejściowa wzmacniacza , która nie jest takim samym obciazeniem dla obydwu buforów własnie ze wzgledu na impedancje wyjściową i prąd wyjściowy

Wnosek

w skokach dynamiki kiedy sygnał narasta gwałtownie mogłes usłyszec nawet duze zmiany głosności

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, slawek.xm napisał:

im mniejsza impedancja wyjściowa bufora tym prąd może przepłynąc szybciej i tez ma to wpływ na szybkośc przejścia sygnału przez kabel

Cały post jest glupi, ale to już jest kuriozum - ani poprawnie po polsku, ani logicznie ani w zgodzie z nauką ;) 

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A świstak siedział i zawijał w sreberka, ale od pewnego momentu się zawiesił i mu sreberko z łapek wypadło.Już.Nawet jemu. Temu misiu :-)))))

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, malikali napisał:

A to ciekawe, bo Ci sami twierdzą też, że nauka jeszcze nie dotarła na pewien poziom, by udowodnić to i tamto pytanie skąd to przekonanie skoro posiadają znikomą wiedzę w tym temacie.

Wszystko zalezy od tego, z czyjego punktu widzenia oceniasz ten poziom wiedzy.

„Ci sami“ sa widocznie przekonani o tym, ze poziom ich wiedzy (i sluchu) jest wyzszy niz aktualny stan nauki. Dlatego nauka nie jest w stanie udowodnich  „to i tamto“ czyli ich tez ;-)

Pan Floyd Toole sie klania :-)

PS.

W zasadzie zamiast o poziomie wiedzy, poprawniej bylo by mowic o poziomie niewiedzy :-).

Moim zdaniem, poziom „wiary“ jest wprostproporcjonalny do poziomu „niewiedzy“.

Problem ten dotyczy wszystkich dziedzin zycia, nie tylko audio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rafal735r napisał:

Dziwne pytanie. Chciałbym się dowiedzieć jak dane techniczne/wiedza o danym urządzeniu wpływa na dźwięk? Bo chyba do tego pijecie? 

To nieporozumienie - "pijemy" do tego że:

dane techniczne i wiedza o danym urządzeniu - pozwala mieć świadomość, że żadne typowe parametrami i technicznie sprawne połączenia elementów audio nie mają i nie mogą mieć wpływu na dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, porlick napisał:

Ale w audio NADAL W MODZIE???

Jak ktoś nie ma choć podstawowej wiedzy technicznej, nie bedzie umiał prawidłowo i bezpiecznie zestawić komponentów zestawu audio (parametrami), ustawić kolumn w pomieszczeniu, nie mówiąc o wyregulowaniu gramofonu na przykład. Będzie idealnym kandydatem do wydymania dla wszelkich audiooszustów, bo skąd bedzie wiedział, czy jakiś gadżet działa, czy to fake??? Czy kupujący demagnetyzer do plyt winylowych mają choć elementarną wiedzę o zjawiskach zwiazanych z magnetyzmem? Albo nabywca podstawek pod kable o polu elektromagnetycznym, od którego podobno mają izolować? Jakim trzeba być nieukiem, by za prawdę przyjąć, że jakaś nalepka na wtyczkę poprawi dźwięk? Śmiem twierdzić, że w szkołę to tacy tylko kamieniami rzucali...

No ale mając taaakie wyposażenie, to audiofilia pełną gębą: jest czym szpanować w gronie równych sobie "pasjonatów". 

Bez przesady. Myślę że bardzo dobrze wiedzą że podstawki i inne bajery to kit. Po prostu lubią żyć w takim świecie,ale wstyd się do tego przyznać. Raczej nie chodzi tu i brak wiedzy. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, i dlatego pitolą, że podstawki, czy deska pod przedłużacz zdziera in kolejne koce...

Jeśli by było, jak piszesz, to pisali by wprost, że tak jest ładnie, a nie dorabiali teorie o izolowaniu od wpływu pola podlogi, czy innych nonsensów.

I nikomu by się nie ubzdurało, że dopiero teraz to gra lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xajas napisał:

„Ci sami“ sa widocznie przekonani o tym, ze poziom ich wiedzy (i sluchu) jest wyzszy niz aktualny stan nauki. Dlatego nauka nie jest w stanie udowodnich  „to i tamto“ czyli ich tez ;-)

Ale żeby coś obalić, to trzeba wiedzieć jaki jest ten aktualny stan nauki, tymczasem w wielu wątkach można przeczytać "nauka mnie nie interesuje" A skoro nie, to gadka z faktami naukowymi stwierdzeniami typu, "bo tak słyszę" to kuriozum. Jeśli ktoś uważa, że jego stan wiedzy jest wyższy powinien umieć obalić argumentami dzisiejsze prawa i wykazać prawdziwość swoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nie tylko możliwe ale prawidłowe :)
w momencie ustawiania głosności ustawileś za pomoca szumu taką samą głosnośc dla okreslonego napiecia czyli jakiegoś Vrms
Bufory ale nie tylko bufory róznia się impedancja wyjściową i prądem wyjściowym
Bez wdawania się w szczegóły elementy te maja bardzo duzy wpływ na wysterowanie nastepnego elementu systemu np wzmacniacza
po drodze są jeszcze interkonekty które maja okresloną pojemność
bufor o wiekszym pradzie wyjściowym szybciej przeładuje pojemność kabla i dostarczy sygnał do wzmacniacza
im mniejsza impedancja wyjściowa bufora tym prąd może przepłynąc szybciej i tez ma to wpływ na szybkośc przejścia sygnału przez kabel
nastepnym elementem jest impedancja wejściowa wzmacniacza , która nie jest takim samym obciazeniem dla obydwu buforów własnie ze wzgledu na impedancje wyjściową i prąd wyjściowy
Wnosek
w skokach dynamiki kiedy sygnał narasta gwałtownie mogłes usłyszec nawet duze zmiany głosności
Czepiasz się a nie napisałem wszystkiego. Uściślę nieco. Wyjście lampowe jest sterowane drabinką rezystorową. Urzywajac tego przybytku dopasowałem napięcie do tego drugiego wyjścia aby były jednakowe. Interkonekty (o czym pisałem) to identyczne 2 pary.
8 godzin temu, Lech36 napisał:

Po co mam wyciągać przecież sam wyciągnąłeś ;-):

Liczyłem na bardziej merytoryczną wypowiedź w tej sprawie. Nie jestem pewien czy ten test był poprawny. Nie czuję się ekspertem w tej dziedzinie a jedynie próbuję własnymi, amatorskim siłami dedukować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, malikali napisał:

Ale żeby coś obalić, to trzeba wiedzieć jaki jest ten aktualny stan nauki, tymczasem w wielu wątkach można przeczytać "nauka mnie nie interesuje" A skoro nie, to gadka z faktami naukowymi stwierdzeniami typu, "bo tak słyszę" to kuriozum. Jeśli ktoś uważa, że jego stan wiedzy jest wyższy powinien umieć obalić argumentami dzisiejsze prawa i wykazać prawdziwość swoich.

Znowu patrzysz na to z niewlasciwego punktu widzenia :-) Z racjonalnego punktu widzenia. A w tym „nieracjonalnym“ swiecie wypowiedz typu „bo ja tak slysze“ ma najwyzsza wartos „dowodowa“ i obala wszystkie argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, xajas napisał:

Znowu patrzysz na to z niewlasciwego punktu widzenia :-) Z racjonalnego punktu widzenia. A w tym „nieracjonalnym“ swiecie wypowiedz typu „bo ja tak slysze“ ma najwyzsza wartos „dowodowa“ i obala wszystkie argumenty.

I wszystko byłoby cacy gdyby nie fakt występowania zaprzeczeń, przykładowo nie usłyszał bo nie widział :) To mi przypomina taki jeden materiał o teoriach płaskiej ziemi, w którym jeden z nich sam zaobserwował przelatującą stacje kosmiczną, ale naoczny dowód nagrany jego własną kamerą był dla niego niewystarczający :) Czyli ta wartość dowodowa poparta własnymi zmysłami idzie też w piach, jeśli tylko nie potwierdza forsowanych teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, porlick napisał:

 

Jeśli by było, jak piszesz, to pisali by wprost, że tak jest ładnie, a nie dorabiali teorie o izolowaniu od wpływu pola podlogi, czy innych nonsensów.

Trzeba jakos uzasadnic te absurdalne wydatki więc oszukują siebie i przy tym innych. A z czasem to sami zaczynają w to wierzyć w myśl zasady - kłamstwo powtórozne sto razy staje się prawdą.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piorasz napisał:

Nie jestem pewien czy ten test był poprawny.

Nie był. Od samego początku, wyrównania poziomów. Po pierwsze nie na szumie. Po drugie minimalne słyszalne różnice głośności to okolice 0,2-0,3dB, czyli jakieś 2,5%. Pomijając całą metrologię, klasa dokładności dobrego miernika bezlusterkowego to 2,5, z lusterkiem 1,5, a to przy maksimum. Tak więc nawet ustawiając poziomy "znanym i cenionym" V640 mamy praktycznie znikome szanse na powodzenie i trzeba się wspomagać słuchem. "Miernik" we wzmacniaczu jest natomiast dla ozdoby, to chyba oczywiste. Także ten... 

Jeżeli założymy, że ustawiliśmy równy poziom, to znów najmniejsza możliwa słyszalna różnica poziomów to te 2,5%, czyli jedno urządzenie od drugiego różnią zniekształcenia nieliniowe na poziomie właśnie 2,5% ;) 

Generalnie jak wszędzie - "garbage in garbage out" ;) 

 

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.