Skocz do zawartości
IGNORED

czym jest audiofilizm


Meloman

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, slawek.xm napisał:

No widzisz czysty snobizm:):)

Tak, ja to widzę. 

22 minuty temu, Chicago napisał:

Widać userze szymon1977, że głowę masz nie od parady.

A no. I tą głową wymyśliłem, że publiczne forum nie jest od tego, abyś do mnie podskakiwał, gdy nie potrafisz udzielić merytorycznej odpowiedzi. 

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Lech36 napisał:
7 godzin temu, Basior audio napisał:

Sprzęt audio jest dla nas i nam się ma podobać a nie klubowi ślepych testów!

To oczywiste że jest dla nas, wiedza o nim też jest dla nas, ale bardzo często hobbyści swoją wiedzą dzielą się na forum i trzeba uważać żeby wybrać tylko tą wiedzę pochodzącą z rzetelnego źródła.

Nie ! sprzęt audio jest dla nas a nie dla was.

Także jak słyszymy wy nie wiecie i wasza wiedza w tym temacie jest nierzetelna a  jej źródło żadne! 

Tak jesteście źródłem dezinformacji, wystarczy poczytać wasze opisy danego urządzenia i weryfikując to w rzeczywistości z tym co później słyszymy. 

 

Nasze uszy, nasze między nimi i nasze decyzje co nam się podoba i co chcemy do siebie na stałe wstawić.

Nie dam sobie obrzydzać sprzętu przez nawiedzonych misjonarzy. Jeśli słyszałem sam że poniższy sprzęt gra zarówno z Sonusami i lepiej z topowymi kolumnami innej krajowej firmy (jeszcze mało obrzydzanej) to tak dla mnie jest i kropka!

 

https://www.youtube.com/watch?v=z6IrO3zrfb4

 

 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Basior audio napisał:

Nie dam sobie obrzydzać sprzętu przez nawiedzonych misjonarzy. Jeśli słyszałem sam że poniższy sprzęt gra zarówno z Sonusami i lepiej z topowymi kolumnami innej krajowej firmy (jeszcze mało obrzydzanej) to tak dla mnie jest i kropka!

Tak. Ale jak stwierdzisz, że ten sprzęt gra lepiej, bo każdą z gałek miał zmierzoną suwmiarką, to kropka dopiero po stwierdzeniu, że nie jest to możliwe. 

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Basior audio napisał:

Także jak słyszymy wy nie wiecie i wasza wiedza w tym temacie jest nierzetelna a  jej źródło żadne! 

Jeden z absolutnych koryfeuszy w dziedzinie Audio, Floyd Toole napisal w swojej ciekawej ksiazce na czym polega roznica miedzy wiedza a wiara. Tutaj wersja skrocona:

Podejscie wiedzacych/naukowcow: jesli wiedza/nauka/testy nie potwierdza postawionej teorii, to zastanawiaja sie nad wlasciwosc teorii

Podejscie wierzacych: jesli wiedza/nauka/testy nie potwierdza wiary, to podwazaja/dyskredytuja ta wiedze, nauke i testy.

Wiara zawsze wygra z wiedza, gdyz racjonalne argumenty sa z zasady niedopuszczalne ;-)

Forum audiostereo.pl i takie wypowiedzi jak powyzszy cytat sa najlepszym dowodem na to, jak bardzo trafnie opisal sedno sprawy :-)

 

51kMjxzNGDL._SX400_BO1,204,203,200_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szymon1977 napisał:

Ale jak stwierdzisz, że ten sprzęt gra lepiej, bo każdą z gałek miał zmierzoną suwmiarką, to kropka dopiero po stwierdzeniu, że nie jest to możliwe. 

To masz teraz problem bo to twoja teza a nie moja.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Chicago napisał:

Audiofilizm jest po prostu dbałością o jak najlepszą jakość dżwięku i ze snobizmem ma tyle wspólnego co ewentualnie przerost formy nad treścią, ale ten snobizm nie musi wcale być negatywną cechą.

A można dbać o najlepszą jakość dźwięku audio bez snobizmu?
Snobizm zawsze będzie się kojarzył negatywnie, choć nie jest to zjawisko szkodzące otoczeniu, najwyżej zaszkodzi osobiście snobowi ;-).

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Chicago napisał:

Wartości audiofilskie mogą występować na wszystkich etapach odtwarzania muzyki, począwszy od nagrania, poprzez miks, mastering, aż do odtwarzania muzy w warunkach domowych. Audiofilizm jest po prostu dbałością o jak najlepszą jakość dżwięku i ze snobizmem ma tyle wspólnego co ewentualnie przerost formy nad treścią, ale ten snobizm nie musi wcale być negatywną cechą. Często prowadzi do konkretnych zainteresowań muzycznych, na które w ubogich warunkach odtwarzania  jeden suchacz z drugim nawet by nie spojrzał. Powiedziałbym, że audiofilizm jest w wielu wypadkach spoiwem dla konkretnych, bardziej wymagających klimatów muzycznych.

Można Lechu, można. Prosiłem, cytuj całość wypowiedzi, żeby kontekst był czytelny, ale widzę, że do głowy nie dociera. To była moja ostatnia odpowiedż.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, slawek.xm napisał:

No widzisz czysty snobizm:):)

wydałes pieniądze na ładna rzecz , która nic nie wniosła do Twojego systemu:)

To nie jest snobizm tylko chęć poprawienia sobie nastroju przez wydanie dużej sumy pieniędzy. Poprawa nastroju może owocować chwilową zmianą w postrzeganiu brzmienia na lepsze, ponieważ lepszego po zakupie oczekujemy. Po jakimś czasie po zmianie powrotnej nie dostrzegamy już zmian, zmiana na lepsze była tylko chwilowa. Z tego wniosek że po zakupie drogiego gadżetu nie należy robić porównań wstecznych (wracać do przeszłości), należy iść tylko do przodu ;-). Po kilku latach takich zmian na lepsze mamy system idealny, tylko znajomi obserwujący nas sporadycznie z zewnątrz nie mogą dostrzec wymiernego postępu wynikającego z naszych zmian, ale jak wymienimy kolumny to pewnie od razu usłyszą, dlaczego? Tu przydaje się odrobina wiedzy technicznej ;-).  

12 godzin temu, Basior audio napisał:

Także jak słyszymy wy nie wiecie i wasza wiedza w tym temacie jest nierzetelna a  jej źródło żadne! 

Jasne, bardzo ładna proza. Wartości merytorycznej zero.

18 minut temu, Chicago napisał:

Można Lechu, można.

Odetchnąłem z ulgą ;-).

12 godzin temu, Basior audio napisał:

Nasze uszy, nasze między nimi i nasze decyzje co nam się podoba i co chcemy do siebie na stałe wstawić.

Szkoda tylko że te Wasze uszy popełniają tyle błędów na skutek niezrozumienia zjawisk dotyczących audio. I tu się kłania ta nielubiana przez niektórych hobbystów wiedza nie tylko techniczna. 

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Lech36 napisał:

To nie jest snobizm tylko chęć poprawienia sobie nastroju przez wydanie dużej sumy pieniędzy.

W danym momencie tak

dopóki nie zacznie się chwalic jaką to ładną rzecz kupił i nie zacznie dorabiać do tego ideologii :)

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Basior audio napisał:

Nie dam sobie obrzydzać sprzętu przez nawiedzonych misjonarzy.

Sprzęt potrafią obrzydzić głównie "nawiedzeni misjonarze" audio voodoo ;-). 

5 minut temu, slawek.xm napisał:

dopóki nie zacznie się chwalic jaką to ładną rzecz kupił i nie zacznie dorabiać do tego ideologii :)

Dokładnie, pełna zgoda.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Szkoda tylko że te Wasze uszy popełniają tyle błędów na skutek niezrozumienia zjawisk dotyczących audio. I tu się kłania ta nielubiana przez niektórych hobbystów wiedza nie tylko techniczna. 
Jeśli jest jakaś szkoda to Twoja własna. Niestety, wiedza czerpana z internetu bywa pomocna - ale jak traktujemy ją jak podstawę rozumienia rzeczywistości i alibi dla jej uproszczenia to robi się kabaret. Jestem zdystansowany do niektórych audiifilskich zabobonów ale Twoje gusła(podparte "naukową" agumentacją wyczytaną z internetów) niczym się od nich nie różnią. Najbardziej bawi mnie Twoja wiara, że rzeczywistość można opisać równaniem 2+2=4, a wszystko co nie pasuje do tego równania to czyjeś mylne wyobrażenie.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dzarro napisał:

Jeśli jest jakaś szkoda to Twoja własna. Niestety, wiedza czerpana z internetu bywa pomocna - ale jak traktujemy ją jak podstawę rozumienia rzeczywistości i alibi dla jej uproszczenia to robi się kabaret. Jestem zdystansowany do niektórych audiifilskich zabobonów ale Twoje gusła(podparte "naukową" agumentacją wyczytaną z internetów) niczym się od nich nie różnią. Najbardziej bawi mnie Twoja wiara, że rzeczywistość można opisać równaniem 2+2=4, a wszystko co nie pasuje do tego równania to czyjeś mylne wyobrażenie.

Dalej widzę nie rozumiesz zjawisk z różnych dziedzin które rządzą audio. Gdybyś je starał się zrozumieć to nie napisałbyś takiego tekstu. Cóż trudno nie wszyscy chcą zdobywać wiedzę, tacy co będą do końca życia tylko przerzucać "klocki" bez zrozumienia też są potrzebni, w końcu to główni dawcy kapitału ;-).

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lech36 napisał:

Cóż trudno nie wszyscy chcą zdobywać wiedzę, tacy co będą do końca życia tylko przerzucać "klocki" bez zrozumienia też są potrzebni, w końcu to główni dawcy kapitału ;-).

A czy nie jest to jedna z cech typowego audiofila?

Kiedys dyskutowałem z kolega na temat jednego z rozwiazań konstrukcji zespołu głosnikowego

kolega przyznał mi racje ,że rozwiązanie za jakim sie opowiadam moze byc lepsze ale musi miec mozliwośc testowania wszelkich mozliwych kabli połaczeniowych i  wzmacniaczy wybrał konstrukcję , która mu to umozliwia

dlatego nalezy tez uszanować takie podejście, w końcu jest to hobby które polega tez na porównaniach i szukaniu ideału

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
21 godzin temu, Basior audio napisał:

11tysięcy postów o niczym 

 

Jak byś poczytał ze zrozumieniem co kolega Chicago napisał to zrozumiałbyś prostą zasadę:

Sprzęt audio jest dla nas i nam się ma podobać a nie klubowi ślepych testów!

 

Kolejna sprawa o której kolega Chicago pisał, sprzęt najpierw słuchamy w dobrych warunkach w sklepie a później u siebie w domu. Jeśli nam się w domowych warunkach nie podoba nie kupujemy na siłę, nie przerabiamy domu do zezowatych kolumn czy garbatych kabli, po prostu ma dobrze zagrać w warunkach zastanych-tyle i aż! tyle.

Z Panem BASIORAUDIO żegnamy już się trwale. Nie możemy tolerować osób które zakładają kilka kont i udają różne osoby pisząc z każdego konta równocześnie. Pan Basior to w rzeczywistości Asura, czyli RaffaelsCable, czyli 8nfan i kilkanaście innych kont... 

 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

...dopóki nie zacznie się chwalic jaką to ładną rzecz kupił i nie zacznie dorabiać do tego ideologii :)

Jeżeli o mnie chodzi to bez obaw. Gdy ktoś pyta "czy gra lepiej", to mówię wprost "kupiłem ładną rzecz bo ładna". W zasadzie to jestem takim audiofilem za piątaka. 

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lech36 napisał:

Poprawa nastroju może owocować chwilową zmianą w postrzeganiu brzmienia na lepsze, ponieważ lepszego po zakupie oczekujemy.

Chyba, że świadomie oczekujemy zmiany w postaci innej sygnatury brzmienia. 

Podam konkretny przykład. Mam 2 pary kolumn. Jbl ti 5000 oraz JBL l100 century. Obie pary kolumn są (dla mnie osobiście) świetne (w określonym i podobnym budżecie). Nigdy nie odwarzę się powiedzieć, które lepsze bo to zupełnie inna sugnatura grania. Mało tego obie te konstrukcje maja inne wymagania jeśli chodzi o pokój i akustykę. Jeśli ktoś tego nie rozumie to cała gadka o zrobieniu kroku do przodu nie ma w ogóle sensu. 

Jeśli chcemy zrobić  poważny kroku do przodu to najpierw trzeba mieć świadomość jakim pokojem dysponujemy i w jakim stopniu jest przygotowany akustycznie. 

Oczywiście pokój przygotowany akustycznie jest marzeniem wielu z nas. Da się jednak założyć system w mniej przygotowanym pokoju wiedząc co z czym połączyć. Ot cała filozofia i do tego i tylko do tego jest potrzebna wiedza (niestety nie mała). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, piorasz napisał:

Da się jednak założyć system w mniej przygotowanym pokoju wiedząc co z czym połączyć.

W jakimś wątku dowiedziałem się niedawno że wiedza w używaniu audio nie jest potrzebna ;-).

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym oprócz tego?:)

Kiedys naczelny audifil też pisał ,ze wiedza jest w audio zupełnie niepotrzebna potem zaczął sie uczyć

a dziś doszedł do wniosku ,ze to co oferuje świat jest dla niego niedostatecznie dobre i ... sam projektuje

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lech36 napisał:

Poprawa nastroju może owocować chwilową zmianą w postrzeganiu brzmienia na lepsze, ponieważ lepszego po zakupie oczekujemy. Po jakimś czasie po zmianie powrotnej nie dostrzegamy już zmian, zmiana na lepsze była tylko chwilowa.

Tym bardziej, że przy porównaniach, nawet na tym samym materiale muzycznym, ludzie staranniej wsłuchują się w pewne fragmenty, dostrzegają jakieś nowe niuanse a zazwyczaj te niuanse od początku tam były, tylko wcześniej nie zwrócili akurat na nie uwagi.   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, slawek.xm napisał:

W którym oprócz tego?:)

Nie chciałem tak wprost to trochę zakręciłem ;-).

14 minut temu, iro III napisał:

dostrzegają jakieś nowe niuanse a zazwyczaj te niuanse od początku tam były, tylko wcześniej nie zwrócili akurat na nie uwagi. 

Dokładnie. 

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, iro III napisał:

Tym bardziej, że przy porównaniach, nawet na tym samym materiale muzycznym, ludzie staranniej wsłuchują się w pewne fragmenty, dostrzegają jakieś nowe niuanse a zazwyczaj te niuanse od początku tam były, tylko wcześniej nie zwrócili akurat na nie uwagi.   :)

Jesli znasz jakis utwór na pamięć i znasz wszystkie jego "niuanse" to po chwili słuchania juz wiesz ,że najczesciej iest inaczej niz powinno:)

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, slawek.xm napisał:

Jesli znasz jakis utwór na pamięć i znasz wszystkie jego "niuanse" to po chwili słuchania juz wiesz ,że najczesciej iest inaczej niz powinno:)

Taaaaak, szczególnie jak dam trochę głośniej...by lepiej te niuanse wychwycić...  :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza na temat budowy elementów systemu audio jest mi zupełnie nie potrzebna, aby uzyskać zadowalający efekt.

Elementem ułatwiającym jest fakt, że mimo braku adaptacji akustycznej pomieszczenie,  w którym jest system nie ma negatywnych oddziaływań na dźwięk.

 

Pozdrawiam :)

Przekazuj obiektywnie swoje subiektywne oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy każdy kto ma w domu telewizor, lodówkę, pralkę, suszarkę, prostownice, grill, gofrownice, ogrzewanie podłogowe i w ogóle wodę bieżącą w domu wie z kad ona się bierze, jak to wszystko działa i zna wszystkie aspekty techniczne tych urządzeń. O samochodzie i jego podstawach nawet nie będę wspominał :)

Jeżeli nie, to niestety. Nie możecie ich używać. Trzeba wyrzucić i prać w rzece na tarze. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafal735r napisał:

Ciekawe czy każdy kto ma w domu telewizor, lodówkę, pralkę, suszarkę, prostownice, grill, gofrownice, ogrzewanie podłogowe i w ogóle wodę bieżącą w domu wie z kad ona się bierze, jak to wszystko działa i zna wszystkie aspekty techniczne tych urządzeń. O samochodzie i jego podstawach nawet nie będę wspominał :)

Jeżeli nie, to niestety. Nie możecie ich używać. Trzeba wyrzucić i prać w rzece na tarze. 

znam budowę i działanie wszystkich wymienionych urządzeń łacznie z samochodem;)

To chyba mogę ich uzywać?

 wiem też jak jest zbudowany i jakie ma właściwości paier taletowy:)

ale moim hobby jest audio, na temat którego chcę wiedziec jak najwięcej i tylko to mnie interesuje naprawdę

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.