Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki stereo do Yamaha rx-v685


arek2342

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Szukam głośników do amplitunera yamaha rx-v685. Planuje zakup dwóch kolumn a budżet to 2- 2.5 tyś. zł. Wstępnie rozważam pylon opal 23 ewentualnie tesi 561 które  mogą być trochę za małe.  Pomieszczeszcze spore bo około  40m2 a budżet niestety ograniczony.

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Nikimaj napisał:

Tesi mają większe membrany, obudowę, i powinny wypaść lepiej z amplitunerem Yamahy.

Dzięki za opinie ale z tego co mi wiadomo to jest dokładnie na odwrót. Opal ma większe pudło i same głośniki są 180mm a w tesi 160mm. Może jakieś inne propozycje w tej cenie?

Przy okazji wybieram się na odsłuch samego amplitunera bo jak wcześniej byłem przekonany że biorę na 99%  Yamahe 685  ze względu na dobry stosunek jakości do oferowanych możliwości to porównam ją jeszcze ze ampli stereo -Y R-N803d. Ciekawi mnie czy przy dość małym budżecie jaki mam na same kolumny i nie ma co się czarować raczej będą z dolnej- średniej półki to czy będzie odczuwalna różnica w odsłuchu  na tych dwóch amplitunerach ? Głównie interesuje mnie sprzęt pod audio ale też regularnie oglądam filmy z projektowa i dlatego miała być Y685.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie monitor silver 2 ? Znajomy ma te głośniki tylko w pomieszczeniu 30m2 w połączeniu z Onkyo i gra naprawdę dobrze jak za te pieniądze. Jakieś opinie co do połączenia z Yamahą na 40m2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według sporej grupy ludzi, Yamaha brzmi dobrze z Monitor Audio, ale w wysokich modelach. W tych podstawowych głośniki tej marki lubią zagrać jaśniej.  A próbowałeś z Indianami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie słuchałem Indiana line ale w tym budżecie boje się że tesi 561 będą za małe do tego metrażu. Powoli zastanawiam się czy nie zrezygnować z kilku dodatkowych opcji jakie posiada amplituner kina domowego jakim jest Yamaha 685 i czy nie kupić sprawdzone stereo 602 ? funkcje sieciowe w sumie ma i praktycznie wszystko czego potrzeba. Jakość sprzętu powinna być lepsza a różnice w cenie dołożyć do kolumn 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2018 o 07:57, ozzy napisał:

Tonsil Maestro S - i będziesz mega zaskoczony gdy już się wygrzeja

Ozzy a jak maestro s wypadają na tle maestro III ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, arek2342 napisał:

Ozzy a jak maestro s wypadają na tle maestro III ?

Szczerze mówiąc nie wiem bo ich nie słuchałem ale jeżeli brzmią tak jak wyglądają to petarda. Ja swoje S-y kupiłem trochę czasu temu zastanawiając się między właśnie nimi a II-ką a wziąłem właśnie S bo z opisu producenta jak i forumowiczów lepiej sprawdzały się właśnie w stereo

 

U mnie grały z RX-A820

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zlotnik86 napisał:

Po co kupujesz amplituner kd do słuchania tylko w stereo ? Przecież to bez sensu

No właśnie i tu jest dylemat. Niektórzy powiedzą ze to bez snensu kod do stereo a inni że przy tym budżecie jaki mam na kolumny to i tak nie będzie większego znaczenia w odsłuchu między 686 a 602. Różnica w cenie między nimi to 500zł a zyskuje: HDMI, możliwość podpięcia projektora, tv, tworzeniu stref w domu Wybierajac Y602 raczej na tą chwile i przy budżecie 3tys na kolumny mogę za wiele nie zyskać na jakości chyba że w przyszłości wymienię kolumny na lepsze 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, arek2342 napisał:

Powoli zastanawiam się czy nie zrezygnować z kilku dodatkowych opcji jakie posiada amplituner kina domowego jakim jest Yamaha 685 i czy nie kupić sprawdzone stereo 602 ? funkcje sieciowe w sumie ma i praktycznie wszystko czego potrzeba. Jakość sprzętu powinna być lepsza a różnice w cenie dołożyć do kolumn 

No pewnie, że masz rację. Na pewno ampli stereo zagra lepiej w tym przypadku. Szczególnie, że stawiasz jednak na muzykę. Rozważ jeszcze, ciut droższą (dosłownie) w stosunku do RXV 685, RN 803. Brzmi dużo lepiej od 602-tki. Funkcje te same. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.