Skocz do zawartości
IGNORED

Trzaski gramofonowe


Genera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z nowo zakupionym gramofonem. Model to Technics SL-1200 MK3DS. Jest to wersja japońska którą kupiłem na ebay. Sprzedawca dodał do gramofonu transformator marki Foval (200W). Po założeniu nowej wkładki, podłączeniu kabla audio do wieży i podłączeniu zasilania do transformatora z głośników zaczyna trzeszczeć i to jeszcze nawet gdy gramofon jest wyłączony. Gdy go włączam trzeszczy trochę ciszej, ale nadal dość głośno aby było to zauważane. Poza tymi dźwiękami płyty odtwarza bezproblemowo. Gdy wyciągam headshell, z głośników nadal trzeszczy. Sprawdziłem na innej wieży, nadal trzeszczy ale wydaje mi się że tylko z jednego głośnika. Dodam, że gdy dotykam palcem obudowę gramofonu to trzeszczy trochę ciszej.

 

Czy możecie potwierdzić że to jest faktycznie problem zasilania? Jeżeli tak to jak ten problem rozwiązać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być urwany przewód masowy od jakiegoś fragmentu zespołu ramienia. Nie wiem jak jest w Technicsie ale w  gramofonach podobnej  klasy widziałem aż trzy przewody, każdy uziemiał inny fragment ramienia.  Ładunki elektryczne  nieodprowadzone do masy mogą powodować  te trzaski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chodzi bardziej o "brumienie" lub "buczenie" niż o trzaski. Mam taki kabel (masowy?) do podłączenia, ale nie wiem jak go podłączyć. Przepraszam za być może głupie pytanie, ale nigdy nie spotkałem się dotąd z tego typu kablem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kabel, tylko przewód. Podłącz do masy (obudowy) wzmacniacza. Jak to nie pomoże - jeśli masz gniazdo sieciowe z bolcem - spróbuj podłączyć inaczej, tak, żeby odizolować bolec od sprzętu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.