Skocz do zawartości
fetek

DDTH / DTS-HD vs DD Atmos - jakość dzwięku (nie efekty)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W ostatnim czasie praktycznie wszystkie hiper produkcje dźwięk mają generowany komputerowo przez co jest po prostu tragiczny (całe uniwersum Marvela), Ścieżki DD/DTS praktycznie nie różnią się od DDTH/DTS-HD, dynamika, detal, przestrzeń, bas wszystko leży, do tego na ekranie się dzieje a w głośniach tyle co nic.

Czy DD Atmos też ma taki problem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, fetek napisał:

Witam

W ostatnim czasie praktycznie wszystkie hiper produkcje dźwięk mają generowany komputerowo przez co jest po prostu tragiczny (całe uniwersum Marvela), Ścieżki DD/DTS praktycznie nie różnią się od DDTH/DTS-HD, dynamika, detal, przestrzeń, bas wszystko leży, do tego na ekranie się dzieje a w głośniach tyle co nic.

Czy DD Atmos też ma taki problem ?

Nie wszystko jest w Dolby Atmos. To, co oglądałem w Dolby Atmos było albo powalające, albo wprowadzało pewne dodatki i było zaznaczone w scenie dźwięku.

Natomiast nie wiem skąd opinia o braku różnic pomiedzy DTS, a DTS-HD MA. Zawsze jakość jest minimalnie lepsza. Nie, nie chodzi o ilość efektów, ale o detaliczność prezentacji brzmienia. Przyznam się, że z tematem Marvel'a nie po drodze mi jest - więc nie wypowiadam się w konkretnie tym temacie. Ale w zakresie mojego zainteresowania filmowego - różnice są. Oczywiście nie zawsze kolosalne i takie, jakby się tego oczekiwało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakładam że filmy o których mówisz mają każdą ścieżkę w dobrej jakości, im nowsza technologia tym lepsza lub bogatsza. Mi chodzi o przypadek gdzie DTS i DTS-HD oraz analogicznie DD i DD TH są słabe, zastanawiam się czy nowszy wariant też jest słaby czy może jest to efekt jakiś słabego downmix'u.

Z moich obserwacji wynika że produkcje Marvel'a mają największy problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fetek,

czy masz możliwość podejrzenia bitratu i częstotliwości próbkowania między ścieżkami DTS a DTS-HD dla konketnego filmu?

Jestem ciekaw. Ostatnio oglądałem Obcego i DTS-HD-MA ma 48kHz. Szału nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie mam już filmu, miałem oryginalny nośnik (fizycznie, nie iso).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, fetek napisał:

nie mam już filmu, miałem oryginalny nośnik (fizycznie, nie iso).

Mi z Marvelem nie po drodze także też nie sprawdzę-do obejrzenia raz i zapomnieć.Może ktoś by miał na płycie jakiegoś Transformersa, Deadpoola czy inne cuś i sprawdził.

Edytowane przez gimza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi