Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ładna, spokojna gra Świątek. Rozkręcała się i pod koniec mieliśmy i ładne skróty i świetnie mierzone loby. Dobrze że sobie trochę poćwiczyła, bo następny mecz będzie ciężki. Już miałem napisać, że będzie grała z Sabalenko, ale patrzę w wyniki i widzę, że jednak wygrała Suarez-Navarro!

Mecz musiał być niezły, bo obydwa sety zamknięte tie-breakami po 8:6. Obstawiałem Sabalenkę, a tu jednak hiszpańska babcia wygrała! To niewygodna przeciwniczka, Świątek będzie musiała grać bardzo uważnie i przede wszystkim cierpliwie bo S.-N. potrafi zamęczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pohurkane :-(.

Mecz słabiutki ale Hurkaczowi udało się grać słabiej od przeciwnika. 51 niewymuszonych błędów Hurkacza i 44 Millmana.

Szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz nie udało się uciec spod topora i to nie wiatr był przyczyną bo wiało po równo każdemu. Po prostu jakaś dziwna niemoc, fatalna dyspozycja serwisowa, wybitnie źle działający backhand. To wszystko przeciwko "zwykłemu" przebijaczowi", który nic wielkiego nie pokazał i który z Federerem ugra kilka gemów ale na Huberta starczyło z nawiązką. 

Na pocieszenie świetna Iga bo wygrała na swoich warunkach, a nie słabością przeciwniczki. Dobry serwis w trudnych warunkach, świetny forhand, dobra koncentracja i decyzje. Z Hiszpanką będzie zdecydowanie trudniej ale przy takiej dyspozycji wszystko jest możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba Świątek. Nie tylko sama gra, ale ogólnie - nawet jak schodzi na krótkie przerwy na krzesło. Widać ikrę, jaja. Fajnie - pozytywnie to wszystko wygląda. Ona może być spokojnie w pierwszej 10-ce rankingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przewidywania co do latwej przeprawy Federera z Millmanem były do niczego. Feder cudem wygrłał, w tiebreaku 5 seta z 4:8 wyciagnął,na 10:8, choć właściwiej byłoby powiedzieć, że to bardziej Millman przegrał niż Fed wygrał ale to właśnie różni tych mistrzów od całej rzeszy przeciętniaków. 

Po Idze już widać, że ma zadatki na mistrzynię. Obejrzycie jej konferncję prasową. Swobodny bezłędny angielski prawie native, inteligentne odpowiedzi, a przy tym skromność, realizm, klasa, po prostu. Do tego poukladane w głowie priorytety. Tenis tak ale matura po drodze równie ważna.

Oby tylko zdrowie dopisywało. Z Kontaveit wszysto może się zdarzyć, to w końcu kobiecy tenis. Nie prognozuję, powiem raczej, że 50:50, zdecyduje dyspozycja dnia i parę kluczowych punktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, audiofan01 napisał:

Feder cudem wygrłał, w tiebreaku 5 seta z 4:8 wyciagnął,na 10:8

To rzeczywiście cud, zważywszy na to, że tie-break jest do 7 punktów. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, soundchaser napisał:

To rzeczywiście cud, zważywszy na to, że tie-break jest do 7 punktów. ?

"znafca" wszech rzeczy powrócił do tenisowego wątku w celu nabicia kolejnego bezwartościowego posta, a jest ich o niczym już ponad 12 tys.

 

W AO w piątym secie gra się tiebreaka do 10???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, soundchaser napisał:

To rzeczywiście cud, zważywszy na to, że tie-break jest do 7 punktów. ?

Kolega nie jest na bieżąco. To był tzw. supertiebreak do dziesięciu. W piątym secie teraz tak wygląda na AO.

 

 

P.S.

Hihihi - w jednym momencie napisaliśmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to przepraszam. Nie wiedziałem...ciągle coś zmieniają.

Godzinę temu, audiofan01 napisał:

"znafca" wszech rzeczy powrócił do tenisowego wątku w celu nabicia kolejnego bezwartościowego posta, a jest ich o niczym już ponad 12 tys.

O jaki złośliwy...k**wa jego mać. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, soundchaser napisał:

A, to przepraszam. Nie wiedziałem...ciągle coś zmieniają.

O jaki złośliwy...k**wa jego mać. ?

Są tacy co wyznają zasadę "nie znam się więc się wypowiem". Tyle razy już w tym wątku pisałeś i zawsze było to słabe ( może tylko teksty o igrzyskach przypomnę) Wracasz jak bumerang, więc jak to rozumieć jak nie nabijanie postów??  Ale spoko, już nie będę Cię zaczepiał, może to było za ostro, przepraszam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, soundchaser napisał:

A, to przepraszam. Nie wiedziałem...ciągle coś zmieniają.

Ja też się zdziwiłem. Ale uważam to za dobry pomysł, coś pośredniego między graniem do dwóch wygranych gemów a zwykłym tie breakiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, soundchaser napisał:

To rzeczywiście cud, zważywszy na to, że tie-break jest do 7 punktów.

W piątym secie w AO do dziesięciu... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń boże nie jestem rasistą, ale ta 15-latka z buźki nie wygląda młodziej niż prawie 40-letnia Serena Williams:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyższego linku

Tunezyjka wyeliminowała pogromczynię Sereny Williams, Chinkę Qiang Wang (29. WTA) 7:6, 6:1. Jabeur to pierwsza Arabka w historii, która zaszła tak daleko w Wielkim Szlemie.

Gra w mini?

No faktycznie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, audiofan01 napisał:

Po Idze już widać, że ma zadatki na mistrzynię.

Radwańska na pewno miała duży talent do tenisa, ale w mojej ocenie coś z jej mentalnością nie było tak. Jej forma przez lata kariery to z reguły huśtawka. Tego niestety nigdy nie udało się wyprostować. Potrafiła jeden mecz zagrać w turnieju super, by zaraz następny z teoretycznie słabszą przeciwniczką wyraźnie przegrać.

Mam wrażenie, że na szczęście Iga jest z innej gliny ulepiona.

40 minut temu, Less napisał:

Gra w mini?

Co w tym dziwnego? Nyłeś kiedyś w Tunezji, np. w Sousse? Nie porównuj proszę tego kraju do państw leżących np. na półwyspie arabskim. Poza tym Tunezja przecież przez długi okres czasu była kolonią francuską i to prawie do lat 50-tych XX w.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Igi. Wydawało się, że w trzecim secie po powstaniu z kolan ma już wszystko pod kontrolą. Niestety Estonka pokazała nerwy ze stali.

Z drugiej strony - jak się cieszę, że błazen z Antypodów przegrał z Rafą. Głupek obdarzony wielkim talentem gry w tenisa na szczęście odpadł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Meloman napisał:

Szkoda Igi. Wydawało się, że w trzecim secie po powstaniu z kolan ma już wszystko pod kontrolą. Niestety Estonka pokazała nerwy ze stali.

Z drugiej strony - jak się cieszę, że błazen z Antypodów przegrał z Rafą. Głupek obdarzony wielkim talentem gry w tenisa na szczęście odpadł.

Eee, ani Nick nie jest taki zły ani tenis taki szlachetny i elegancki jak to na pierwszy rzut oka wygląda...

A Iga ładnie powalczyła i bardzo jestem ciekawy co zaprezentuje w dalszej części sezonu, zwłaszcza na cegle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Meloman napisał:

Szkoda Igi. Wydawało się, że w trzecim secie po powstaniu z kolan ma już wszystko pod kontrolą. Niestety Estonka pokazała nerwy ze stali.

 

Bo ja wiem czy szkoda? Skoro mogła wygrać a nie wygrała to coś w tym musi być.

Osobiście przestałem oglądać po 4:3 dla Kontaveit w pierwszym secie, włączyłem nagrywanie i poszedłem spać.

Stwierdziłem że i tak przegra, więc nie ma się co denerwować. Rano się potwierdziło, jedyne co mnie zdziwiło to fakt, że pierwszego seta jednak wygrała.

Jedna rzecz mnie zezłościła, a to coś, co zauważyłem u niej już wcześniej. Ma tendencję to lekceważenia optymalnego ustawiania się do piłki nogami. Ma chyba za duże zaufanie do siły rąk i wydaje jej się, że jak się wyciągnie to i tak trafi. Ale przez to zepsuła kilka prostych piłek w ważnych momentach, bo przecież w pierwszym secie bez problemu mogła wyskoczyć na 3:0 a później spokojnie kontrolować sytuacją. Przy 3:3 początkowo strasznie spięta Kontaveit poczuła, że nie taki diabeł straszny i może spokojnie powalczyć no i zaczęły się problemy.

Może w wolnej chwili sobie obejrzę ale na razie mnie nie ciągnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Jedna rzecz mnie zezłościła, a to coś, co zauważyłem u niej już wcześniej.

Mnie zaskoczyło, że w meczu z Estonką zaczęła nerwowo "komentować" swoje nieudane zagrania. Raz, dwa - okej. Ale za dużo tego było.

Przy okazji - za przedrzeźnianie przeciwnika to powinna być w tenisie dyskwalifikacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Ma tendencję to lekceważenia optymalnego ustawiania się do piłki nogami. Ma chyba za duże zaufanie do siły rąk i wydaje jej się, że jak się wyciągnie to i tak trafi.

Bo poruszanie się to jedna z najtrudniejszych rzeczy w tenisie.  I tak jest o wiele lepiej niż w zeszłym roku, ale też ma znaczenie brak ogrania z zawodniczkami ze ścisłej czołówki.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Zbig napisał:

Bo poruszanie się to jedna z najtrudniejszych rzeczy w tenisie.  I tak jest o wiele lepiej niż w zeszłym roku, ale też ma znaczenie brak ogrania z zawodniczkami ze ścisłej czołówki.  

 

Ten brak ogrania było widać, ale nie demonizujmy tego. Ile było takich meczów gdy jakiś młody zawodnik/zawodniczka wychodził i walczył bez żadnego strachu i wygrywał.

Ale w przypadku Świątek akurat to ogranie jest jej potrzebne. Nie ma co płakać, i tak było nieźle, a to dopiero początek roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Zbig napisał:

I tak jest o wiele lepiej niż w zeszłym roku, ale też ma znaczenie brak ogrania z zawodniczkami ze ścisłej czołówki.  

Dokładnie tak jest. Warto przypomnieć sobie jak dostała baty od Giorgi gdzie kompletnie nie nadążała z ustawieniem. Od tego czasu to przepaść, ciekaw bym był teraz meczu z Giorgi. Dla mnie słabość to przede wszystkim brak cierpliwości co przejawia się chęcią grania samych Winnerów, których rzadko jest więcej niż UE ale to też się poprawia. Na plus wyraźnie lepsza koncentracja przy serwisie choć akurat w tym meczu % 1. podania kulał. Ten brak cierpliwości to młodość i rozpierająca energia, która jak sama przyznała po meczu musi nauczyć się lepiej gospodarować. Wszystko przyjdzie wraz z coraz większym doświadczeniem, przecież ten mecz na tym poziomie to był chyba najdłuższy w jej życiu. Najważniejsze w karierze będzie zdrowie bo papiery na mistrzynię ma na pewno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audiofan01 napisał:

ciekaw bym był teraz meczu z Giorgi

Odpowiedzią był mecz z Vekic, która ma podobny styl gry, tyle że jest od Giorgi w większości aspektów lepsza.

Godzinę temu, audiofan01 napisał:

akurat w tym meczu % 1. podania kula

Iga generalnie ma problem z % 1 serwisu - to jedna z rzeczy do doskonalenia niezbędna aby móc zapukać do top 10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Zbig napisał:

Odpowiedzią był mecz z Vekic, która ma podobny styl gry, tyle że jest od Giorgi w większości aspektów lepsza.

Iga generalnie ma problem z % 1 serwisu - to jedna z rzeczy do doskonalenia niezbędna aby móc zapukać do top 10.

Giorgi bije mocniej i jak ma dzień konia ( rzadko) to może przegonić każdego. Jednak szkoda tej porażki Igi z Kontaveit bo mógł być rewanż z Halep po laniu w Paryżu, tak jak szkoda, że Hubert na głównej arenie nie zagrał z Federerem:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, audiofan01 napisał:

mógł być rewanż z Halep po laniu w Paryżu

No, na prawdziwy rewanż to bym jeszcze nie liczył, ale możliwości zagrania z Halep na korcie głównym rzeczywiście szkoda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Zbig napisał:

No, na prawdziwy rewanż to bym jeszcze nie liczył, ale możliwości zagrania z Halep na korcie głównym rzeczywiście szkoda. 

Zwłaszcza w kontekście zdobywania doświadczenia. Mecz z Kontaveit przegrała głównie sama z sobą, w meczu z Halep mogłaby sprawdzić jak jej atomowe, płaskie strzały działają na naprawdę dobrą zawodniczkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie namęczyła się Halep z Kontaveit. 6:1, 6:1 w 53 minuty. Inna sprawa że dziś wszystko jej wychodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.