Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, audiofan01 napisał:

Jak dobrze idzie to trzeba walczyć o całą pulę, odpocznie od niedzieli:)

Pewnie że tak. Ale z drugiej strony może w którymś momencie przyjść zmęczenie, niemoc, albo kontuzja.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, soundchaser napisał:

Pewnie że tak. Ale z drugiej strony może w którymś momencie przyjść zmęczenie, niemoc, albo kontuzja.
 

Przeważnie w trakcie turnieju każdy zawodnik ma jeden słabszy mecz. Dobrego zawodnika poznaje się po tym, jak radzi sobie wtedy gdy mu nie idzie, a nie jak gra gdy ma Dzień Konia.

Mam nadzieją, że ten słabszy mecz Iga ma właśnie za sobą bo widać było, że w meczu z teoretycznie o wiele słabszą Włoszką szło jej jak po grudzie. Jeszcze pół roku temu skończyłoby się dokładaniem siły do każdego uderzenia, metrowymi autami i waleniem po plandekach. Teraz skończyło się na chwilowej słabszej grze i jednak pewnej wygranej w dwóch setach.

Chciałbym też zwrócić uwagę na element który Iga poprawiła niesamowicie - mianowicie drugi serwis. Jeszcze niedawno jak traciła koncentracje i pewność siebie to serwis od razu jej nawalał na całej linii i robiło się kiepsko. W tej chwili nawet w takich momentach gdy pierwszy nie idzie, to drugi serwis jej wchodzi i jest bardzo przyzwoity.

Jeżeli utrzyma koncentrację to z Podoroski da sobie radę i już widzę finał z Kvitową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Petrą byłoby fajnie bo spotkałyby się dwie ofensywne zawodniczki ale obawiam się, że do finału wejdzie Kenin bo Petra jest chimeryczna i zawali ten półninał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, audiofan01 napisał:

Z Petrą byłoby fajnie bo spotkałyby się dwie ofensywne zawodniczki ale obawiam się, że do finału wejdzie Kenin bo Petra jest chimeryczna i zawali ten półninał. 

Trzeba było widzieć Kenin jak ją Ferro lała w pierwszym secie.  Dąsy, ciskanie rakietą.  Stawiam na Petrę o ile tylko wytrzymała fizycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Zbig napisał:

Trzeba było widzieć Kenin jak ją Ferro lała w pierwszym secie.  Dąsy, ciskanie rakietą.  Stawiam na Petrę o ile tylko wytrzymała fizycznie.

Petra jest o klasę lepszą zawodniczką od Kenin ale miewa takie mecze, w których strzela po autach, że aż zęby bolą od oglądania. W tym też widzę szansę dla Igi gdyby spotkały się w finale choć byłoby  lepiej jakby Iga wygrała po pięknej grze z obu stron. Jednak na tę chwilę za daleko wybiegam, najpierw Podoroska do pokonania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, Jaro_747 napisał:

z Podoroski

Z Podoroską - Nadia nazwisko (Подороська (ukr) - Подорошка (ros) - Podoroska) ma po dziadku Ukraińcu. W Argentynie ma ksywkę La Rusita - Rosjanka. ?

Lekko Izie raczej nie będzie ale szanse oczywiście ma. Na 15. mecz jest zaplanowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, JuG napisał:

Lekko Izie raczej nie będzie

Idze nie Izie ?

Iga, to zdrobnienie od Jadwiga, która z kolei pochodzi od germańskiego Hedwig, złożonego z elementów Hadu- i -wig, które oba oznaczają „walka” ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, JuG napisał:

Lekko Izie raczej nie będzie

Spacerek to może nie był, ale było raczej lekko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Zbig napisał:

No, druga z finalistek ma się czego bać.

Brawo Iga!

Nie wiem, czy przez przypadek nie mam w tym jakiegoś swojego udziału...

Baba w telewizorze gadała, że - (uklęknijcie) - "Iga grała bezlitośnie".

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę odszczekać co powiedziałem. Skoro Chris Evert stwierdziła, że debel w tym turnieju będzie korzystny dla Świątek to nie dyskutuję, ta Pani wie co mówi. Nie oglądałem wcześniej Igi w tym turnieju, nie było czasu, obejrzałem dzisiejszy półfinał, widać zmiany, trochę wyszczuplała, gra bliżej siatki, widać pewność w tym co robi choć u takich młodych dziewczyn to zawsze może sie posypać w sekundę, oby nie, ogień pozostał i to z obu stron, teraz szczuplejsza jak się uśmiecha w tej czapeczce to bardzo przypomina Martinę Hingis, może to jakaś dobra wróżba.

Finał to będzie wydarzenie, aż się boję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, audiofan01 napisał:

do finału wejdzie Kenin bo Petra jest chimeryczna i zawali ten półninał.

No, muszę przyznać, żeś naprawdę Znawca. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak jeszcze rok temu, wywalała praktycznie non stop piłki poza kort albo waliła w siatkę. To mnie niezmiernie irytowało. Praktycznie, skreśliłem Ją. A tu takie pozytywne zaskoczenie! Obecnie, jak widać, przede wszystkim znacznie urosła i wzmocniła się metnalnie, psychicznie. Choć, tenisowo zapewne też. Owszem, bywają chwile, kiedy nerwy wygrywają i "wali" bezmyślnie jak dawmiej. Lecz ogólnie - jest o niebo lepiej.

 Iga - tylko spokojnie i będzie dobrze (wiśta wio - łatwo powiedzieć).

Jeżeli wytrzma psychicznie - stawiam finale na Nią! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy finał 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Frank napisał:

Mamy finał 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Brawo za refleks:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że dzisiaj Iga miała swój najgorszy dzień na RG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Less napisał:

Miejmy nadzieję, że dzisiaj Iga miała swój najgorszy dzień na RG

Niejedna chciała by taki mieć.

Zważywszy że w debla gra rekreacyjnie i dla wprawy, jak wiele czołowych singlistek w początkach kariery, to i tak było mistrzistwo świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże się dzisiaj nie popisała, sporo złych decyzji, błędów i nerwów. Można powiedzieć, zawaliła mecz partnetce. Do stanu 5:2 w pierwszym secie szło świetnie, kilka pięknych zagrań. Potem się posypało i przegrały wygranego seta, a przez to mecz. Drugiego nie widziałem ale trzeci to poziom końcówki pierwszego. I to raczej Melichar grała średnio równiej, huśtawka była przez rozchwianą Igę. Za bardzo dzisiaj chciała i oczekiwała. Złama zasadę Abramowicz. Standardy ponad oczekiwania. Powinna wyrzuć to zgłowy, taka porażka to też cenna lekcja pokory, mniejmy nadzieję na lepsze jutro, wróci precyzyjny topsin forhandowy, który wyrzuci Kenin pod płot:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, audiofan01 napisał:

mniejmy nadzieję na lepsze jutro, wróci precyzyjny topsin forhandowy, który wyrzuci Kenin pod płot:)

Po tym co napisałeś odnośnie dzisiejszego debla (meczu nie oglądałem), to mam obawy czy nie przyszło właśnie to zmęczenie, które kiedyś musiało przyjść.
Mam nadzieję, że zregeneruje się fizycznie i psychicznie, bo to jest arcyważny mecz. Dziewczyna pisze historię polskiego tenisa i oby nie zadowoliła się tym niespodziewanym finałem, tylko miała w głowie tę żądzę wygrania całego turnieju. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, soundchaser napisał:

Dziewczyna pisze historię polskiego tenisa i oby nie zadowoliła się tym niespodziewanym finałem, tylko miała w głowie tę żądzę wygrania całego turnieju. 

Z pewnością ma.  Tylko że ta po drugiej stronie siatki też ?

Nie oszukujmy się, to Kenin jest faworytką.  Ale nie taką nie do przejścia.  Jeżeli Iga wejdzie na poziom prezentowany w meczu z Halep to jak najbardziej ma szansę.  Kenin jest strasznie rozchwiana mentalnie, to jej ADHD ją napędza ale wszystko ma swoje granice.  No bo to trochę dziwne że mistrzyni z Melbourne dała się puścić na rowerze w Rzymie.  Jak Iga zdoła zachować północnosłowiański spokój i sprzeda jej kilka swoich atomowych winnerów nie do obrony, to  może bańka pęknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zbig napisał:

Z pewnością ma.  Tylko że ta po drugiej stronie siatki też ?

Nie oszukujmy się, to Kenin jest faworytką.  Ale nie taką nie do przejścia.  Jeżeli Iga wejdzie na poziom prezentowany w meczu z Halep to jak najbardziej ma szansę.  Kenin jest strasznie rozchwiana mentalnie, to jej ADHD ją napędza ale wszystko ma swoje granice.  No bo to trochę dziwne że mistrzyni z Melbourne dała się puścić na rowerze w Rzymie.  Jak Iga zdoła zachować północnosłowiański spokój i sprzeda jej kilka swoich atomowych winnerów nie do obrony, to  może bańka pęknie.

Zgadzam się że ten finał rozegra się głównie w sferze mentalnej. Paradoksalnie porażka w deblu może Idze pomóc, bo przegrała praktycznie wygrany mecz i ma materiał do przemyśleń. Kenin już się pochwaliła, że postara się wyprowadzić Świątek z równowagi i mam nadzieję że Iga będzie na to przygotowana. Pamiętam taki jej mecz na turnieju przed zeszłorocznym US Open. Zaczęło się nieźle, ale w pewnym momencie Iga postanowiła pokazać przeciwniczce kto tu rządzi, a ta druga nie odpuściła. W pewnym momencie wyglądało to tak, że obie panie stały w okolicy końcowej linii i przez środek posyłały sobie  coraz mocniej bite piłki. Przy czym przeciwniczka Igi robiła to na chłodno a ją ogarniał coraz większy szał bitewny. Skutkowało to półtorametrowymi autami i obijaniem plandek. I w rezultacie szybką porażką w słabym stylu.

Na szczęście w dziedzinie mentalnej widzę u Świątek ogromny postęp bo na tegorocznym RG najdłuższa dziura w która wpadła to trzy gemy a w meczu z Halep w ogóle takiej dziury nie było.

Obstawiam że Kenin rzuci się na Ige od pierwszej piłki i będziemy mieli jej ryki i widowiskowe wygrażanie pięścią. Jeżeli Świątek to przetrzyma i nie da się stłamsić, to nerwy zaczną grać u Kenin, bo kobitka ma ADHD i będzie miała gonitwę myśli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenin to klasyczny przykład zwycięzcy turnieju wielkoszlemowego, który rozkręca się z każdym meczem i im dalej tym gra coraz lepiej najlepsze pozostawiając na koniec i tego się obawiam. Z kolei Iga zaczęła od razu od wysokiego poziomu i tak rezegrała wszystkie 6 spotkań z krótkimi słabszymi momentami, które nic je zrobiły. Tacy często przegrywają finał. Jeśli wczoraj był ten dołek to świetnie jednak sama mówi, że debel to oddzielna historia i nie ma wpływu na dzisiejszy finał. Jednak myślę, że albo sie myli albo to zagrywka psychologiczna żeby wyrzucić  to z głowy bo nie wierzę, że nie śniły jej się te zepsute pilki. Przuszczam, że mecz będzie jednostronny i wszystko w głowie Igi się rozegra  na rozsypanie mentalne Kenin bym nie liczył. Więc albo Iga wygra w miarę gładko albo równie łatwo przegra z powodów psychicznych ale też fizycznych bo ten debel był jednak wczoraj ciężki.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję, że Navratilova (która ma dobrego nosa) nie pomyli się. Ona nie widzi w Kenin zwyciężczyni tego finału.
Podobnie bukmacherzy stawiają na Igę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.