Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.10.2020 o 09:58, misiomor napisał:

piłką kopaną

Czemu używasz ciągle tej dziwnej nazwy? "Piłka nożna" ci nie odpowiada? 

2 godziny temu, iro III napisał:

Przy okazji (podwójnej) 

"świątek" w języku katalońskim - "nadal"

?

Ale jaja, rzeczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Edson napisał:

Czemu używasz ciągle tej dziwnej nazwy? "Piłka nożna" ci nie odpowiada?

Nie odpowiada, bo jest zbyt blisko kalki słowa "football". A ta nazwa powinna być zastrzeżona dla prawdziwego football'u, z jajowatą piłką i quarterback'iem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy bo hamerykański

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harry Kane

Answered October 22, 2019

The correct term for football is FOOTBALL. It’s called football everyone calls it football apart from the Americans. How many World Cups have the US won? ZERO. Clearly they know nothing about the sport. It was started in England. England calls it football. You call it football. Ok?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, misiomor napisał:

Nie odpowiada, bo jest zbyt blisko kalki słowa "football". A ta nazwa powinna być zastrzeżona dla prawdziwego football'u, z jajowatą piłką i quarterback'iem.

Przyjrzyjmy się więc, w którym to sporcie częściej kopie się stopą (foot) piłkę (ball) a w którym częściej niesie się ją ucapioną w rękach i rękami rzuca? 

football w znaczeniu europejskim/światowym czy football w lokalnym znaczeniu usa?

"Football" amarykański to patologiczna odmiana szlachetnego rugby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardziej skomplikowana. U zarania dziejów zarówno piłka nożna jak i rugby to były rodzaje footballu. Football Anglicy pojmowali jako piłkę graną na piechotę w odróżnieniu od piłki konnej - polo. W ten sposób patrząc to koszykówka i ręczna to również footballe.

Jak kogoś interesują zawiłości, to polecam link, który podałem wyżej.

Tenisa też się gra pieszo, więc to też football.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Sine Metu napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ładna dziewczyna o przepięknym uśmiechu, ale ta sukienka jakaś taka za bardzo krzykliwa, jeszcze Iga jest szczupła, a paski są wzdłuż.. Nie znam się na modzie, ale ja bym jej nie włożył ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jacchusia napisał:

Ładna dziewczyna o przepięknym uśmiechu, ale ta sukienka jakaś taka za bardzo krzykliwa, jeszcze Iga jest szczupła, a paski są wzdłuż.. Nie znam się na modzie, ale ja bym jej nie włożył ?

Naprawdę super sukienki to miała Radwańska, co oczywiście wielu było nie w smak.  Ta jest całkiem fajna.  Iga jest szczupła ale nie widzę powodu aby się miała pogrubiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zbig napisał:

Naprawdę super sukienki to miała Radwańska, co oczywiście wielu było nie w smak.  Ta jest całkiem fajna.  Iga jest szczupła ale nie widzę powodu aby się miała pogrubiać.

Zawsze doceniałem Radwańską sportowo ale akurat w kwestii ubioru i gustu ogólnie to jest on raczej u niej na granicy kiczu ale o gustach to wiadomo -  się nie dyskutuje. 

Moim zdaniem sukienka Igi, w którą zapewne ubrali ją organizatorzy tradycyjnej sesji zdjeciowej, jest bardzo ładna choć znaleźli się już kretyni albo daltoniści w sieci co odebrali to jako jakiś manifest lgbt. Ręce opadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert odbudowuje się w Kolonii. Przeszedł 1. rundę w dość ciekawy sposób, przegrywał w 2. secie 2:5 i wyszedł z tego na 7:5, u meżczyzn zwłaszcza na twardych kortach takie zwroty to raczej rzadkość. Turniej mimo, że to tylko 250 dość mocno obsadzony, 2. runda do przejścia ale potem może być Bautista-Agut. Może Iga go zainspiruje i się przełamie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, audiofan01 napisał:

Hubert odbudowuje się w Kolonii. Przeszedł 1. rundę w dość ciekawy sposób, przegrywał w 2. secie 2:5 i wyszedł z tego na 7:5, u meżczyzn zwłaszcza na twardych kortach takie zwroty to raczej rzadkość. Turniej mimo, że to tylko 250 dość mocno obsadzony, 2. runda do przejścia ale potem może być Bautista-Agut. Może Iga go zainspiruje i się przełamie.

Kiedyś bardzo mu kibicowałem, ale nie widzę w facecie tego serca do gry który ma właśnie Świątek. Moja żona nazywa go Leniwiec. Nie dlatego, że jest leniwy (bo na pewno nie jest) ale przypomina jej tego ssaka. Po którymś tam meczu przegranym tylko dlatego że nie umiał przycisnąć przeciwnika stwierdziłem, że jak wejdzie do pierwszej dwudziestki to będzie dobrze.

Jemu przydałby sie psycholog i termos kawy przed każdym meczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie odczucia, ostanio Schwartzmana w Rzymie i Sundgrena miał prawie na tacy i właśnie tego „killer instinct” mu brakuje żeby takie mecze kończyć. Chciałbym się mylić ale faktycznie chyba czołowa 50 to max i raz wyżej raz niżej ale to wszystko co osiągnie co jak na polski męski tenis to i tak nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zbig napisał:

Naprawdę super sukienki to miała Radwańska, co oczywiście wielu było nie w smak.  Ta jest całkiem fajna.  Iga jest szczupła ale nie widzę powodu aby się miała pogrubiać.

no nie pogrubiać, ale takie paski dobierają raczej tęgie osoby, ale jak pisałem nie znam się. Rozmawiałem o tym żonka, jej się podoba, kiedy usłyszała moje zdanie skwitowała krótko "dobrze, że ciebie ja ubieram" ? No wiec chyba przesadziłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do Igi to taka ciekawostka:  w Race to Shenzen, który oczywiście się nie odbędzie jest na 5. miejscu, a w rankingu do 20 roku życia oczywiście  na 1, do 25 lat na 7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Jacchusia napisał:

no nie pogrubiać, ale takie paski dobierają raczej tęgie osoby, ale jak pisałem nie znam się. Rozmawiałem o tym żonka, jej się podoba, kiedy usłyszała moje zdanie skwitowała krótko "dobrze, że ciebie ja ubieram" ? No wiec chyba przesadziłem.

No to żeś se nagrabił.

Z żoną o modzie wolno rozmawiać wyłącznie w jeden sposób:  Kochanie, wspaniale wyglądasz!

I to też tylko pod warunkiem, że wcześniej nie powiedziała, że nie ma się w co ubrać ?

3 godziny temu, audiofan01 napisał:

znaleźli się już kretyni albo daltoniści 

Nie, to w Kraśniku 5G obraz w telewizorach zakłóca ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audiofan01 napisał:

Też mam takie odczucia, ostanio Schwartzmana w Rzymie i Sundgrena miał prawie na tacy i właśnie tego „killer instinct” mu brakuje żeby takie mecze kończyć. Chciałbym się mylić ale faktycznie chyba czołowa 50 to max i raz wyżej raz niżej ale to wszystko co osiągnie co jak na polski męski tenis to i tak nieźle.

Mecz z Sundgrenem tam mnie osłabił, że nawet tu o nim słowa nie napisałem. Jedyne co poprawiło mi humor to autentyczne zdziwienie Sundgrena który po końcowej piłce nie mógł  uwierzyć że to wygrał.

3 godziny temu, audiofan01 napisał:

Moim zdaniem sukienka Igi, w którą zapewne ubrali ją organizatorzy tradycyjnej sesji zdjeciowej, jest bardzo ładna choć znaleźli się już kretyni albo daltoniści w sieci co odebrali to jako jakiś manifest lgbt. Ręce opadają.

Też mi się wydaje, że stroje są w gestii organizatorów/sponsorów. Impreza była na dachu galerii Lafayette więc może oni akurat coś takiego teraz lansują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2020 o 07:48, soundchaser napisał:

A tam...ja go lubię. Szaranowicza też lubiłem, mimo że rozśmieszał mnie komentowaniem konkursów w skokach narciarskich...ale nikt nie przebije w tej kwestii Babiarza. ?

Ta sukienka to jest tragedia..... Ktoś ja do tego namówił. Wyglada fatalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być o tenisie, ale... mz sukienka jest świetnie dobrana, Iga wygląda wspaniale ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubi w 3. rundzie w Kolonii, teraz Simon albo Ba..Agut, jest szansa nawet na dojście do finału. Z Simonem nie grał jeszcze a on z Agutem ma 5:1, z którym Hubi ma 0:1 też na Hard ale Agut ostatnio nie błyszczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sukienka wygląda jak szlafrok w sanatorium za komuny. Tragiczny. 

Totalne bezguście i odpust. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez blomin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.10.2020 o 05:29, jackk napisał:

Ta sukienka to jest tragedia..... Ktoś ja do tego namówił. Wyglada fatalnie.

Wpada jeden z drugim jak Piłat w credo i się mądrzy a była już o tym mowa. Jest podejrzenie graniczące z pewnością (jak się to teraz mówi), że na oficjalne okazje stroje są od organizatora/sponsorów. Może co najwyżej można było sobie wybrać z dwóch, trzech i ta sukienka i tak była najlepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Wpada jeden z drugim jak Piłat w credo i się mądrzy a była już o tym mowa. Jest podejrzenie graniczące z pewnością (jak się to teraz mówi), że na oficjalne okazje stroje są od organizatora/sponsorów. Może co najwyżej można było sobie wybrać z dwóch, trzech i ta sukienka i tak była najlepsza.

Co nie zmienia faktu ze wyglada zle. Ostatni raz takie kreacje pamietam z lat 70-tych jak się do Bułgarii jeździło. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jackk napisał:

Co nie zmienia faktu ze wyglada zle. Ostatni raz takie kreacje pamietam z lat 70-tych jak się do Bułgarii jeździło. 

Ja też nie byłem zachwycony, ale żonie się podobało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, jackk napisał:

A mojej nie. Chyba jeszcze bardziej niż mnie.

Ech te kobiety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jutro Hubi z Agutem, jest szansa bo miał dzień przerwy a Hiszpan dzisiaj miał ciężki mecz, ponad 2 godz. i nawet doby odpoczynku nie będzie, jeśli Hurkacz tego nie wygra to jednak będzie ...... dupa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.