Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, KALIBER napisał:

Czułbym się jak głuchy ?

Eeee tam, nie byłbyś osamotniony. Na naszym forum jest wielu głuchych. Wystarczy wspomnieć, że się nie słyszy różnic np. pomiędzy sieciówkami i zaraz przeczytasz, że tylko głusi tego nie słyszą? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mnie strasznie ten sport wk..wia .
Kanał lewy - kanał prawy eeeeee!     -     aaaaaa!     -       eeeeee!     -      aaaaa!
Fakt. Czasem mam wrażenie, że osoby postronne mogą odnieść wrażenie, że na tapecie jest jakiś film dla dorosłych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, audiofan01 napisał:

Podobnie jak jeszcze dawniej w Katowicach po Radwańskiej.

Niemniej to Aga wygrała 20 turniejów w tym 5 mastersów i WTA Finals, a Camila dwa najniższej rangi i chyba już więcej nie ugra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zbig napisał:

Niemniej to Aga wygrała 20 turniejów w tym 5 mastersów i WTA Finals, a Camila dwa najniższej rangi i chyba już więcej nie ugra...

Wiadomo, dorobek większy ale takie przypadki pokazują, że czasami jak jakaś strzelba ma dzień konia to każdego może roznieść.

Zresztą co chyba najważniejsze w tenisie kobiecym, że panie są chwiejne. Ktoś wcześniej tu już przypomniał rowerek Agi z Cibulkową, a następny mecz dużo ważniejszy - porażka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem meczu Camili ale ze statystyk wynika, że niezłe strzelanie było, jedyna słabość to bardzo niski % pierwszego podania.  Myślę, że receptą będzie gra wysokim topspinem na koniec kortu niby proste tylko czy przeciwnik pozwoli. Nadzieja też w Giorgi, że będzie miała słabszy dzień tylko akurat Polki nie mają do niej szczęścia. Dwa lata temu Iga była bezradna ale jak się spojrzy na jej ówczesną grę w porównaniu do obecnej to różnica jest bardzo duża, a Camila żadnego progresu nie zrobiła, a wręcz przeciwnie. Gdyby ze swoimi armatami była stabilna to powinna być w 1. dziesiątce rankingu, a nie jest i nawet dłużej w trzydziestce nie potrafi się utrzymać. W 2018-2019 to był jej szczyt od tego czasu zjazd.

Szkoda tylko, że rankingi nie grają, człowiek nie musiałby się stresować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Porażka z Giorgi 2 lata temu musiała dać teamowi Igi i jej samej wiele do myślenia bo zaraz po AO 2019 zatrudnili Abramowicz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubi ponownie się nie popisał?

Już tylko Iga i deble nam zostały ale na jak długo wkrótce się okaże. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa statystyka z meczu Hurkacza:

Punkty łącznie: 163:156 dla Hubiego

Asy/ podwójne błędy 19/3 Hubi, 

7/9 Ymer

Bilans winners/UE Hubi : - 38, Ymer: -43

Czyli wszystko dobrze więc co było powodem porażki?

 Niewykorzystane breakpointy.

Hubi wykorzystał tylko  4 z 17

Ymer 5 z 8

Podobno Hubi poprawił się w grze pod presją  i w kluczowych momentach. Niestety nie widać tego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, audiofan01 napisał:

Już tylko Iga i deble nam zostały

Iga też gra w deblu?

1 godzinę temu, audiofan01 napisał:

Czyli wszystko dobrze więc co było powodem porażki?

Hurkacz popełnił podobno 100 niewymuszonych błędów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, soundchaser napisał:

Iga też gra w deblu?

Hurkacz popełnił podobno 100 niewymuszonych błędów.

Nie, tylko Kubot i Hurkacz. 

Nie podobno tylko na pewno. 100 błędów wg oficjalnej statystyki AO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, audiofan01 napisał:

100 błędów wg oficjalnej statystyki AO

Przynajmniej równa liczba. ?
 

14 minut temu, audiofan01 napisał:

Nie, tylko Kubot i Hurkacz. 

To dobrze. Niech się skupi tylko na singlu i nie męczy się dodatkowo deblem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, soundchaser napisał:

To dobrze. Niech się skupi tylko na singlu i nie męczy się dodatkowo deblem

Oj tam. W Paryżu grała debla aż do półfinału co nie przeszkodziło jej w zdobyciu tytułu w singlu. Szkoda tego przegranego głupio półfinału bo takiej szansy na ustrzelenie dubletu już w życiu nie będzie miała.

Tak jak napisałeś, teraz musi się szanować, a przed RG nie myślała o żadnych tytułach na poważnie więc się zapisała także do debla. Jeśli się jeszcze kiedyś zagra debla i nawet miksta to na IO albo jak kariera zadołuje i będzie łapać wszystko. Jednak to chyba nie w jej naturze, raczej zrezygnuje i pójdzie na studia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, audiofan01 napisał:

Nie podobno tylko na pewno. 100 błędów wg oficjalnej statystyki AO

To wyrównał rekord Djokovica z 2016.  Tylko że Djoko wtedy z Simonem wygrał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zbig napisał:

To wyrównał rekord Djokovica z 2016.  Tylko że Djoko wtedy z Simonem wygrał.

Wystarczyło tylko  2 breakpointy  więcej wygrać, a miał na to sporo szans ( bo tylko 4 z 17 wykorzystał) i też by wygrał. To na prawdę sztuka lub wyjątkowy pech, zwłaszcza że sporo tych zmarnowanych szans to były UE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, audiofan01 napisał:

Wystarczyło 2 breakpointy  więcej wygrać, a miał na to 13 szans i też ny wygrał. To na prawdę sztuka lub wyjątkowy pech, zwłaszcza że sporo tych zmarnowanych szans to były UE.

Mam wrażenie że Hubert ma problemy z koncentracją w końcówkach dłuższych meczów.

Podobnie przegrał z Chardym w US Open 2019 i z Sandgrenem w RG 2020.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zbig napisał:

Mam wrażenie że Hubert ma problemy z koncentracją w końcówkach dłuższych meczów.

Niestety tak to obecnie wygląda i nie widać światełka w tunelu. Jak na zawodnika z ambicjami w wieku za chwilę 24 lat, 3.runda  w dotychczasowych granych turniejach GS to trochę mało. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, audiofan01 napisał:

Niestety tak to obecnie wygląda i nie widać światełka w tunelu. Jak na zawodnika z ambicjami w wieku za chwilę 24 lat, 3.runda  w dotychczasowych granych turniejach GS to trochę mało. 

Zobaczymy.  Wydaje mi się że na zawodnika który przebije Fibaka jeszcze poczekamy.  Hubert może wygrywać w imprezach ATP250, może w jakiejś 500 ale czy więcej?  Janowicz miał w sobie taką zawadiacką pewność siebie, był do bólu ekstrawertyczny, Hurkacz próbuje od drugiej strony, trening mentalny, wyciszenie, ale to wciąż często nie działa.

Póki co skupiamy się na Idze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, audiofan01 napisał:

Oj tam. W Paryżu grała debla aż do półfinału co nie przeszkodziło jej w zdobyciu tytułu w singlu. Szkoda tego przegranego głupio półfinału bo takiej szansy na ustrzelenie dubletu już w życiu nie będzie miała.

No nie wiem, czy szkoda.

W tamtym meczu Światek grała fatalnie głównie dlatego, że podejmowała fatalne decyzje. To mógł być taki moment do zastanowienia się i refleksji bo do tego meczu wszystko żarło i wszystko się udawało. W każdym turnieju zawodnikowi trafia się jeden słabszy mecz i dobrze, że był to akurat debel.

Tego się oczywiście nie dowiemy, ale mam wrażenie że dzięki tej porażce Iga potrafiła opanować się mentalnie w kolejnych meczach i np. nie dała się nabrać na gierki Kenin a swym opanowaniem doprowadziła ją do płaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Jaro_747 napisał:

No nie wiem, czy szkoda.

W tamtym meczu Światek grała fatalnie głównie dlatego, że podejmowała fatalne decyzje. To mógł być taki moment do zastanowienia się i refleksji bo do tego meczu wszystko żarło i wszystko się udawało. W każdym turnieju zawodnikowi trafia się jeden słabszy mecz i dobrze, że był to akurat debel.

Tego się oczywiście nie dowiemy, ale mam wrażenie że dzięki tej porażce Iga potrafiła opanować się mentalnie w kolejnych meczach i np. nie dała się nabrać na gierki Kenin a swym opanowaniem doprowadziła ją do płaczu.

No nie wiem czy przegrana w deblu miala pozytywny wpływ. Równie dobrze można powiedzieć, że było odwrotnie i finał mógł być jeszcze łatwiejszy, gdyby wygrała bo nabrałaby jeszcze większej pewności siebie. Ten półfinał i tak rozegrała i pisząc „głupio” przegrała miałem właśnie na myśli to co napisałeś, że źle grała, złe decyzje. Jednak lepiej go było wygrać  w dwóch setach niż przegrać w trzech skoro się ten czas i tak poświęciło. Finał debla był po singlu czyli już na luzie, myślę że byłby  łatwiejszy niż półfinał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Hurkacza - już jakiś czas temu postawiłem na nim krzyżyk, co można sobie sprawdzić (żeby nie było bezsensownych uwag).

Mimo to zachęcony godzina transmisji zasiadłem do telewizora z kawą i czekoladą ;-). Pierwszy set jeszcze jako-tako, choć pod koniec Hubert niepotrzebnie dał urosnąć Ymerowi. Drugi to jakieś takie bezsensowne rozkojarzenie i całe serie autów za końcowa linię. No i jakieś takie czekanie nie wiadomo na co. Już miałem dać sobie spokój, ale pomyślałem sobie - co tam - poczekam i zobaczę. W trzecim Ymer zagrał słabiej a Hubi jakoś zebrał się w sobie. Ale jak w czwartym szli równo to stwiedziłem, ze raczej nic dobrego z tego nie wyniknie bo Hurkacz chyba nie chce tego wygrać. Poziom był dziadowski więc poszedłem spać. Jak się okazało słusznie bo nie musiałem oglądać tych wszystkich stu niewymuszonych błędów.

 

W tej rundzie ciekawy może być pojedynek Kyrgiosa z Humbertem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to strefę weteranek mamy za sobą, kolejna klientka to już świeża krew, pamiętam że na RG mocno postraszyła Kenin gładko wygrywając z nią pierwszego seta w 4 rundzie.

A w Top 10 pierwsze straty, Kvitova i o dziwo Andreescu.

A Simona właśnie przegrała pierwszego seta, i to z cienką jak barszcz Tomljanovic...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.