Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Less napisał:

Dla tej pary na końcu to najlepsze jest szybkie odprawianie słabych przeciwników. A w tym celu dobrze jest wygrywać własne gemy serwisowe.

To raczej męski tenis się kłania. U pań własny serwis, poza nielicznymi wyjątkami, nie jest takim atutem. Często łatwiej wygrywa się gemy gdy serwuje przeciwnik, statystycznie jest znacznie więcej przełamań w kobiecym tenisie. Oczywiście bardzo dobry serwis pomaga i ustawia mecz oraz często ratuje w decydujących momentach.

Druga sprawa to łatwe i szybkie mecze bez walki są fajne ale jak potem przychodzi trudny przeciwnik to nagle zaskoczenie i stres. Więc lepiej mieć takie sytuacje przećwiczone na także we wczesnych rundach GS.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audiofan01 napisał:

Druga sprawa to łatwe i szybkie mecze bez walki są fajne ale jak potem przychodzi trudny przeciwnik to nagle zaskoczenie i stres. Więc lepiej mieć takie sytuacje przećwiczone na także we wczesnych rundach GS.

Tak, ale....

Albo rybka, albo akwarium.

Albo hartujemy nerwy w ogniu walki, albo oszczędzamy siły na finał.

Nie można mieć wszystkiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jaro_747 napisał:

I muszę powiedzieć że moja żona zauważyła ten tik przede mną

Bo żony z reguły są bardziej spostrzegawcze oraz lepiej słyszą ...o czym nie raz, nie dwa dowiadywaliśmy się jak to "nawet z kuchni" słyszały "to i owo". ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy na mecz z Simoną:
rozum: 55 do 45 dla Simony
męska intuicja: 80 do 20 dla Igi.

Dziennikarze już zauważyli, że w połówce Igi w R4 w 3 meczach będzie grać 5 mistrzyń WS (plus Sabalenka jako truskawka na torcie).



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, soundchaser napisał:

Czy Iga nie miała przypadkiem szczepienia przeciwko covidowi? Może ten tik to skutek uboczny? ;-)

Sądzisz że wepchala się bez kolejki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa groteska to była w meczu Williams-Potapowa.

Rosjanka w pierwszym secie serwowała przy 5:3 i zmarnowała dwie piłki setowe robiąc chyba z 5 podwójnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Prawdziwa groteska to była w meczu Williams-Potapowa.
Rosjanka w pierwszym secie serwowała przy 5:3 i zmarnowała dwie piłki setowe robiąc chyba z 5 podwójnych.
Przy dyspozycji Sereny z 1 seta to nawet Sabalenka z meczu z Kanepi ma duże szanse...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dzarro napisał:

Moje typy na mecz z Simoną:
rozum: 55 do 45 dla Simony
męska intuicja: 80 do 20 dla Igi.

Dziennikarze już zauważyli, że w połówce Igi w R4 w 3 meczach będzie grać 5 mistrzyń WS (plus Sabalenka jako truskawka na torcie).

Do tego nie potrzeba dziennikarzy, strona ausopen.com jest bardzo fajnie zrobiona.

Jak Iga będzie grać tak, jak dzisiaj to Halep nie przeskoczy. Do dzisiaj byłem optymistą, ale teraz mam wątpliwości.

Co do Sereny i Sabalenko to jeżeli ta druga nie wystraszy się ryków potwora, to może wygrać.

Przecież taktyka na Serenę jest prosta - ruszać ją najbardziej jak tylko można na boki i do przodu, nawet kosztem przegranego pierwszego seta. Od razu spisać go na straty kosztem zmęczenia przeciwniczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Jaro_747 napisał:

Do tego nie potrzeba dziennikarzy, strona ausopen.com jest bardzo fajnie zrobiona.

Jak Iga będzie grać tak, jak dzisiaj to Halep nie przeskoczy. Do dzisiaj byłem optymistą, ale teraz mam wątpliwości.

Co do Sereny i Sabalenko to jeżeli ta druga nie wystraszy się ryków potwora, to może wygrać.

Przecież taktyka na Serenę jest prosta - ruszać ją najbardziej jak tylko można na boki i do przodu, nawet kosztem przegranego pierwszego seta. Od razu spisać go na straty kosztem zmęczenia przeciwniczki.

No, muszę przyznać, że na tenisie Pan się znasz.

Zaś w polityce, Pan jesteś szczaw.

Nie za ostro? Jakby co, to pierwszego seta spisuję na straty. Ale będę walczył.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polityce może się nie znam, ale pilnie się uczę podpatrując Prezesa.

Jego zawodnik Bielan właśnie przegrał pierwszego seta, a Gowinowi wystarczyło stać i odbijać piłki ze środka kortu.

Jak Bielan nie zmieni taktyki to będzie rowerek.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Przecież taktyka na Serenę jest prosta - ruszać ją najbardziej jak tylko można na boki i do przodu, nawet kosztem przegranego pierwszego seta. Od razu spisać go na straty kosztem zmęczenia przeciwniczki.

Ale to jest w stanie wykonać góra 10 zawodniczek w super dyspozycji. Tylko jeszcze trzeba trafić z tą dyspozycją w dzień meczu z Sereną o stawkę. Dlatego Serena wygrywa z 99% touru nawet jak nie ma dnia i z 70% pierwszej 20 jak ma średni dzień. Akurat Aryna i Iga mają papiery żeby zrobić z Sereną to co Andrescu albo Osaka. Tylko jeszcze papiery muszą zagrać.

Co do Halep to zgadzam się, że jest faworytką. Jeśli wygra to pewnie raczej będzie to jedno z ostatnich jej zwycięstw nad Igą - bo przy jej stylu nie da się grać kolejnych pięciu lat na topie. Choć mam irracjonalne przekonanie, że jednak Iga wygra - niewykluczone, że Halep już jest poza swoim prime, podobnie jak Pliskova, Kvitova, Azarenka itd. Mogą jeszcze robić wyniki ale to będzie coraz częściej łabędzi śpiew. One przyzwyczaiły się do tego, że wygrywają jak Sereny nie ma albo jest w słabej formie - a jak terez cały czas jest w słabej formie to już się nie mogą przyzwyczaić do wygrywania. I dlatego w ostatnich 2 latach tylko Simona wygrała szlama a resztę zgarnęła młodzież.





Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj słyszałem Igę, jak skarżyła się, że musiała grać mecz bardzo późno, około północy. To byłoby jakieś wyjaśnienie słabszej formy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem końcówkę miksta, dokładnie dwa końcowe tiebreaki i całkiem nieźle Iga w nich grała, błędy raczej wymuszone ale też jeden spektakularny winner, w każdym razie była w formie. Wygrali z parą, z którą poprzednio przegrali. Było trochę szczęścia, Smith miał tzw. setkę na zakończenie meczu w pierwszym tiebreaku i fatalnie zespuł, pewnie do tej pory przeżywa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze wahania formy Igi czy Sereny to pikuś. Pliskova przy stanie 0-1 w setach prowadziła 5-0 w drugim secie i przerypała 7 gemów z rzędu. I co tu się czepiać Sereny, że wygrywa na stojąco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, soundchaser napisał:

Ciekaw jestem jaką świeżość będzie Iga jutro prezentowała po dzisiejszym maratonie w mikście.

W deblu czy w mikście nie ma latania z lewej do prawej i do przodu. Często jak się rozkraczą  to podczas punktu nawet nogą nie ruszą. Zupełnie inne zużycie organizmu niż w singlu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W słabszej połówce drabinki świetnie odbudowała się ostatnia "ofiara" Igi z AO 2020, Donna Vekic - całe szczęście, że ich mecz w R3 był przed rokiem. Wydawało się, że dziewczyna już nie wyjdzie z dołka a okazuje się, że może jeszcze trochę namieszać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, soundchaser napisał:

Ciekaw jestem jaką świeżość będzie Iga jutro prezentowała po dzisiejszym maratonie w mikście.

zamiast zwykłego treningu, który i tak by odbyła, potrenowała serwis i grę przy siatce w warunkach meczowych - same plusy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograli niecałe 2 godziny łącznie z rozgrzewką w tenisa chodzonego. Żadne obciążenie, nawet dla wysportowanych emerytów, a dla młodej wysportowanej dziewczyny to naprawdę drobiazg.

Obawy tego rodzaju można mieć w odniesieniu do panów zmagających się w 5-ciosetowych maratonach, co czasami oznacza ponad 5 godzin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Less

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audiofan01 napisał:

Jedyny minus gry w tego miksta bezpośrednio przed singlem, to niepotrzebne przyzwyczajenie do większego kortu. 

Czyli będzie często grała na boczne auty? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu świeżości po maratonie w mikście - uważacie Panowie zgodnie, że to nie ma wpływu na dyspozycję bo to przecież jak trening. W Paryżu też był debel. Jednak Iga nie jest tu w takiej dyspozycji jak w Paryżu, dlatego wydaje mi się, że powinna skoncentrować się tylko na singlu, jeśli chce w nim zajść jak najdalej.
Skoro jednak rozdzieliła priorytety i cele, to zobaczymy jak to się skończy.
Obym nie był złym prorokiem. Jeśli moje malkontenctwo nie potwierdzi się, to przeproszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, soundchaser napisał:

Wracając do tematu świeżości po maratonie w mikście - uważacie Panowie zgodnie, że to nie ma wpływu na dyspozycję bo to przecież jak trening. W Paryżu też był debel. Jednak Iga nie jest tu w takiej dyspozycji jak w Paryżu, dlatego wydaje mi się, że powinna skoncentrować się tylko na singlu, jeśli chce w nim zajść jak najdalej.
Skoro jednak rozdzieliła priorytety i cele, to zobaczymy jak to się skończy.
Obym nie był złym prorokiem. Jeśli moje malkontenctwo nie potwierdzi się, to przeproszę.

Jakikolwiek wynik będzie to na 100 % nie będzie miał wpływu ten mikst, chyba, że nabawiła się podczas niego jakiegoś urazu ale nic tym nie wiadomo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie teraz ?

Nie wiem, czy mnie się tylko wydaje... od pewnego momentu Iga miała problem z ustawieniem się, nie zdążała. Przez chwilę wyglądało na to, że pójdzie do szatni, nawet zapytała o coś sędziego (?). Poczekajmy, co sama powie o tym meczu, lecz ewidentnie dobrze jej szło, a potem stanęła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.