Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z przewidywaniami mecz był wyłącznie w rękach Igi. W pierwszym secie pozytywnie, w drugim i w trzecim negatywnie. Simona 3 sety równej gry i to wystarczyło. Przy 2:2 w 3. secie Igę poniosło przy własnym serwisie i praktycznie było po meczu, a wydawało się, że po tym przełamaniu wróciła na swój poziom. Oglądałem mecz na eurosportplayerze z ang. komentarzem. Na koniec powiedzieli, że Iga na pewno wygra w przyszłości wiele GS. Dzisiaj zwyciężyło doświadczenie i opanowanie ( bo umiejętności Iga ma większe), młodość jeszcze musi okrzepnąć trochę na tym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie chodziło o kawę bo chyba ją piła w jednej z przerw. Ma chyba spadki energii - młoda jest, organizm jeszcze nie okrzepł, nie jest przyzwyczajona do gry o różnych porach przy dużych obciążenich fizycznych i mentalnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dzarro napisał:

Nie wiem czy nie chodziło o kawę bo chyba ją piła w jednej z przerw. Ma chyba spadki energii - młoda jest, organizm jeszcze nie okrzepł, nie jest przyzwyczajona do gry o różnych porach przy dużych obciążenich fizycznych i mentalnych.

Tak, to była sprawa kawy, w przerwie między gemami była o tym mowa w ang. komentarzu, w tv pewnie wtedy były reklamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

Nie wiem, czy mnie się tylko wydaje... od pewnego momentu Iga miała problem z ustawieniem się, nie zdążała.

Problem miała ale nie ze zdążaniem.  Właśnie zdążała po czym był prosty błąd wynikający z braku wykończenia ustawienia się albo ze złej decyzji.  Jak przeciwniczka jest już rozrzucona kilka razy to nie gra się winnera na maksymalnym ryzyku bo jeśli dojdzie i nie zepsuje to się ją skończy w następnym shocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Iga będzie jeszcze coś grać na betonie poza Dubajem - np. czy leci do Miami. Potem jest dość ciasny kalendarz na cegle - tam powinna dużo lepiej wymiatać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrót to piękne zagranie. Denerwuje przeciwnika i wyciąga z niego siły. Pod warunkiem, że wychodzi i nie jest nadużywany.

Serw wyraźnie gorszy od Halep. Bardzo niski procent udanych pierwszych serwów, asów też mało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, Iga zbyt mocno polegała na swych skrótach i winnerach, do tego pierwsze podanie było słabeńkie. Jeśli się popełnia 42 niewymuszone błędy, no to ciężko wygrać mecz, nawet mając 33 uderzenia kończące (S. Halep - 19).

14 minut temu, audiofan01 napisał:

Tak, to była sprawa kawy, w przerwie między gemami była o tym mowa w ang. komentarzu, w tv pewnie wtedy były reklamy.

Ja też w eurosport player oglądałem, Iga w czasie przerwy walnęła słuszny kubek Lavazzy i przez chwilkę znów wymiatała... Przez chwilkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wyniku 3:0 w drugim secie wiedziałem że Iga przegra, przegrała bo na kort weszła jej bliźniaczka, nie zdawałem sobie do tej pory sprawy jak ważna jest psychika w tym sporcie bo na pewno przecież za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w sekundzie nie zapomniała jak się gra w tenisa. O przegranej zdecydowały pierwsze trzy gemy w drugim secie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witek_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Less napisał:

Serw wyraźnie gorszy od Halep. Bardzo niski procent udanych pierwszych serwów, asów też mało

Iga 66% 2 asy 1 podwójny

Simona 62% 3 asy 1 podwójny

W tej kwestii raczej nie ma się czego wstydzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Skrót to piękne zagranie. Denerwuje przeciwnika i wyciąga z niego siły. Pod warunkiem, że wychodzi i nie jest nadużywany.
Serw wyraźnie gorszy od Halep. Bardzo niski procent udanych pierwszych serwów, asów też mało
Brak pierwszego podania to była chyba największa wada. Jakby FS był lepszy to i do większości niewymuszonych by nie dochodziło. Jakby szukać pozytywów to jednak Iga nie pękła zupełnie w końcówce i biorąc pod uwagę jak umie przepracowywać własne błędy - to powinna to szybko ogarnąć. Np. porażka Sabalenki będzie dla niej bardziej dewastująca - tak myślę - bo dziwucha waliła z determinacją w szklany (a może nawet słomiany) sufit we własnej głowie a jest zbyt "prostolinijna", żeby w ogóle zrozumieć co się stało.
Co do Simony to karnawał się kończy - na dłuższą metę z Osaką, Igą i pewnie z odbudowaną Andrescu oraz starszą o rok, dwa Coco nie będzie miała dużych szans. Nawet nie wiem czy Serena jej nie ogra - bo ona potrafi nawet wygrać kiedy potrzebuje respiratora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Zbig napisał:

ga 66% 2 asy 1 podwójny

Simona 62% 3 asy 1 podwójny

Te 66 i 63 to procent udanych pierwszych serwów? Jeśli tak, to jestem zaskoczony. Nie licząc wrażenie odniosłem zupełnie inne. Dzarro jakby się zgadzał ze mną.

Co to jest as podwójny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy Igi wynikają także z przyjetej taktyki. Żeby wygrać z Halep trzeba maksymalnie wykorzystywać geometrię kortu ale w niego trafiać, a dzisiaj z tym było dobrze tylko w 1. secie, a potem wiadro UF ale bardzo dużo z nich o centymetry. To jest cena ryzyka. Mogła grać zachowawczo ale wtedy inicjatywę przejęłaby Halep, a ponieważ dzisiaj była dokładna to wtedy wygrałaby nawet łatwiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są fajne statystyki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lecz chyba 1 loba nie zaliczyli dla Igi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wykorzystywanie geometrii kortu chwilami wyglądało bardzo dobrze. Już myślałem, że dobrze wpisuje się w sugerowaną przez Ciebie taktykę na Serenę. Ale jeszcze nie tym razem...

No proszę, wg tych statystyk to Iga nawet mocniej serwowała. Nigdy bym nie powiedział. Jednak się nie znam....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To wykorzystywanie geometrii kortu chwilami wyglądało bardzo dobrze. Już myślałem, że dobrze wpisuje się w sugerowaną przez Ciebie taktykę na Serenę. Ale jeszcze nie tym razem...
No proszę, wg tych statystyk to Iga nawet mocniej serwowała. Nigdy bym nie powiedział. Jednak się nie znam....
Simona bazuje na precyzji 1 podania nie na szybkości. Iga też nie jest rekordzistką - ogranicza się do ok.170 km/h żeby zachować względną kontrolę i powtarzalność. Nie wiem czy to nie będzie zadanie na kolejne lata -stopniowe zwiększenie precyzji ale i szybkości bo od strony fizycznej może ponoć uderzać dużo mocniej. Jak na razie dużo piłek przy własnym podaniu gra na granicy przełamania. Na szybkich nawierzchniach może to być trochę za mało na poziomie top 10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby trochę zejść na ziemię to nawet gdy zapomnimy o tryumfie w RG to wyniki Igi świadczą o wybitnych predyspozycjach w walce o wysokie stawki. Wśród gwiazd ostatniej dekady tylko Szarapova była w jej wieku w innej lidze (2 szlamy i kilka SF). Przed 20-ką tylko Aga i Karolina Woźniacka miały podobną częstotliwość dochodzenia do poziomu R4. Dla Halep, Pliskovej, Kvitovej Kerber czy Azarenki to jeszcze był poziom marzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając zachowanie Igi w porównaniu do RG nie było widać u niej takiej motywacji, a ta olbrzymia ilość niewymuszonych błędów to może to, że korty dużo szybsze i nowa rakieta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dzarro napisał:

Nawet nie wiem czy Serena jej nie ogra - bo ona potrafi nawet wygrać kiedy potrzebuje respiratora.

Sądzę, że trafne spostrzeżenie. Też tak myślę.

Serena, mimo wieku, ciągle ma potencjał wielki i tenisowo jest lepsza od Simony (podobnie jak Iga). 

Iga przegrała mecz "głową". W tym aspekcie - Serena jest górą, bo rozegrała setki meczów na najwyższym poziomie i ma  ogromne doświadczenie. Ale, jeśli nie złamie Simony lub nie będą jej wychodzić doskonałe uderzenia - to, w miarę upływu czasu i z respiratorem raczej nie będzie w stanie wygrać z Simoną.

Iga irytowała mnie w w wielu momentach, bo przypominała tą sprzed roku, dwóch lat:( Po głowie powinna dostać od trenera. Zwłaszcza tego od psychiki.,.. 

Spieszyła się żeby szybko odrobić straty  Na siłę chciała zagrać kończącą (ryzyko za duże), gdy miała wielką przewagę sytuacyjną - zamiast spokojnie dalej rozprowadzać Simonę. Waliła - to za długą, to w siatkę, to za duże kąty wymyślała(i piłka lądowała w korytarzu), to słabe, nieudane skróty, po których niepotrzebnie szła do siatki. Czasami - dość dziwne rozwiązanie wymyślała. Oryginalne, lae nie do zrealizowania. Dość słabo serwowała.

Zapominała, że Simonę trzeba dobić gwoździem często.

Moim zdaniem, negatywny wpływ na wynik, miał fakt, żę Iga pamiętała ostatnie, dość zdecydowane zwycięstwo nad Simoną. A pierwszy set, tylko ją w tym utwierdził. A tu KLOPS:(

CAŁY TENIS...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zukzukzuk

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga musi się szybko pozbierać by uratować kobiecy topowy  tenis przed wrzaskami. Mecz Williams - Sabalenka lepiej oglądało się bez dźwięku, to ich wycie było nie do zniesienia przy pustych trybunach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener powiedział, że Iga zagra w Adelajdzie, chyba że coś wyjdzie z mikstem. Akurat teraz trochę zaczynam się zgadzać, że ten mikst bruździ. Jakby wygrali to rozumiem, zawsze to szlam. Ale przy każdym innym wyniku możliwość pogrania bez wielkiej presji ale za niezłe punkty wydaje się lepszą opcją. Tym bardziej, że w AO odpadło tyle świetnych zawodniczek, że będzie z kim się sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, dzarro napisał:

Trener powiedział, że Iga zagra w Adelajdzie, chyba że coś wyjdzie z mikstem.

Adelaide International zaczyna się dopiero w następny poniedziałek 22 lutego, to chyba tak czy inaczej się da, chyba że jakaś kwarantanna pomiędzy?

EDIT: Iga jest zgłoszona, rozstawiona z numerem 5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzarro napisał:

Trener powiedział, że Iga zagra w Adelajdzie, chyba że coś wyjdzie z mikstem. Akurat teraz trochę zaczynam się zgadzać, że ten mikst bruździ. Jakby wygrali to rozumiem, zawsze to szlam. Ale przy każdym innym wyniku możliwość pogrania bez wielkiej presji ale za niezłe punkty wydaje się lepszą opcją. Tym bardziej, że w AO odpadło tyle świetnych zawodniczek, że będzie z kim się sprawdzić.

Też teraz tak myślę że te 37 wizyt przy siatce, z tego połowa bez głowy, to jej z miksta zostało gdzie partner kryje połowę kortu i można, a nawet trzeba tak biegać. Także kolega Sound, który pierwszy na tego miksta grymasił ( choć z zupełnie innych głupich powodów) może teraz powiedzieć: a nie mówiłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem trochę przegranego meczu Kubota w debla. Po tym co widziałem nie widzę przyszłości dla tej pary, Holender wyraźnie odstawał od poziomu Kubota, który też jakoś nie błyszczał ale też prostych błędów nie robił. Oczywiście jeden mecz, a w zasadzie widziany przeze mnie fragment nie może przesądzać tak jak nie można oceniać Igi na podstawie drugiego seta z Halep ale takie po prostu odniosłem wrażenie, że z tej mąki chleba nie będzie. Oby to była tylko kwestia słabszego dnia i braku ogrania nowej pary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2021 o 11:49, dzarro napisał:

Nawet nie wiem czy Serena jej nie ogra - bo ona potrafi nawet wygrać kiedy potrzebuje respiratora.

Jednak miałeś rację:) Nawet respirator nie był potrzebny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jednak miałeś rację:) Nawet respirator nie był potrzebny...
Od razu wyszło doświadczenie mistrzowskie. Simona podobnie jak w meczu z Igą podniosła poziom w 2 secie ale Serena szybko opanowała sytuację. Gdyby doszło do 3 seta - mogło być różnie. Paradoksalnie Iga mogła mieć większe szanse. Gdyby wygrała z Halep byłaby na fali - nawet ten spadek energetyczny mógłby się nie pojawić bo to byłby 3 mecz o tej porze, mogła się przyzwyczaić.
Serena w starciu z Naomi nie jest faworytką. Pewnie będzie grać w kolejnych szlamach. Może Fibak się myli i jeszcze doczekamy się jej meczu z Igą. Ciekaw jestem jak Iga wypadnie na cegle i jakie obciążenia przyjmie - czy np. będzie grała Madryt i Rzym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.