Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem aż takim znawcą tenisa, ale sądzę podobnie.

Pozwolę sobie podywagować

Iga miałaby większe szanse z Sereną - gdyby głowa nie zawiodła w meczu z Simoną. Mnie wieloma momentami przypominała Świątek sprzed 1-2 lat. Czasami całkowicie zagubioną, wręcz oszalałą z braku wyniku. Bo już wtedy, doskonale zdawała sobie sprawę,  że umiejętności stricte tenisowe - ma wielkie i nieprzeciętne.

 Z drugiej strony, Halep była swego rodzaju gwarantem, że mecz z Wiliams będzie w miarę na poziomie. Bo Iga, mecz z Sereną, nawet mogłaby wygrać, ale taż polec sromotnie (gdyby "głowa" była taka, jak w meczu z Simoną).

 

Zawsze zastanawiał mnie fenomen Sereny. Głównie, w sferze mentalnej.

Sądzę, że ona wygrywa np. w 30% mecz (a często - to jest znacznie więcej), tylko dlatego, że pojawia się po drugiej stronie siatki. Rywalka (jaka by nie była) wówczas sobie myśli - z Sereną to raczej nie mam szans. 

Z drugiej strony - łatwo tak napisać, gdy się nigdy nie stanęło oko w oko z tym gigantem tenisa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zukzukzuk napisał:

Iga miałaby większe szanse z Sereną

Z prostego powodu, że nigdy z nią nie grała ?

9 godzin temu, zukzukzuk napisał:

Zawsze zastanawiał mnie fenomen Sereny. Głównie, w sferze mentalnej.

A mnie w sferze medycyny sportu.  Bo ona przypomina Godzillę z filmu, czyli coś co w zgodzie z prawami fizyki nie może istnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Zbig napisał:

Z prostego powodu, że nigdy z nią nie grała ?

I nigdy nie przegrała:)

8 minut temu, Zbig napisał:

A mnie w sferze medycyny sportu.  Bo ona przypomina Godzillę z filmu, czyli coś co w zgodzie z prawami fizyki nie może istnieć.

Nazywam ją King-Kongiem. Trochę bardziej pieszczotliwie.

Chociaż, widząc jej posturę i styl gry, od zawsze mam podejrzenia, że to "twór" (sorry) podobny do Caster Semenya z RPA, biegaczki na 800 m...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nazywam ją King-Kongiem. Trochę bardziej pieszczotliwie.
Chociaż, widząc jej posturę i styl gry, od zawsze mam podejrzenia, że to "twór" (sorry) podobny do Caster Semenya z RPA, biegaczki na 800 m...
Trochę to mało eleganckie. Jakby ludzi oceniać po posturze to 99% nie powinno wychodzić z domu. Idea piękna wzięła się z tego, że na co dzień jesteśmy brzydcy i w naszym życiu dominuje brzydota.

Zresztą Serena jest mocna babka ale jako 20-latka i 30-latka wyglądała spoko. W swoim typie była atrakcyjna. Taka współczesna Pentsilea.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z siłą mentalną Sereny to bym nie przesadzał. Wielokrotnie puszczały jej nerwy i pokazywała brak klasy. Przykładem jest pierwsza porażka z Osaką w US Open.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, audiofan01 napisał:

Z siłą mentalną Sereny to bym nie przesadzał. Wielokrotnie puszczały jej nerwy i pokazywała brak klasy. Przykładem jest pierwsza porażka z Osaką w US Open.

Albo ze Stosur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, audiofan01 napisał:

Z siłą mentalną Sereny to bym nie przesadzał. Wielokrotnie puszczały jej nerwy i pokazywała brak klasy. Przykładem jest pierwsza porażka z Osaką w US Open.

To jest druga strona medalu. Na ogół wybitne jednostki aniołami nie są.  Akurat te wyskoki Sereny - to jest efekt uboczny jej determinacji. Na pewno ostatnio ma też problemy z presją, którą sama sobie narzuca -  w finale z Andreescu też tak chyba było. Z drugiej strony nikt tyle wyzwań nie podejmował. To jest jak z agresywnym stylem gry - "niewymuszone błędy" są wpisane w cenę.  Przy sposobie w jaki sypie się większość rywalek (najnowszego przykładu nie podam, żeby nie spoilerować ;-))) Serena to potęga.  Nie wiem czy Serena jest bardziej jak skała - czy bardziej jak fala, która o te skałę bez przerwy uderza. W każdym razie  jej rywalki najczęściej przycupną sobie na plaży i nieśmiało obserwują zmagania żywiołów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dzarro napisał:

Akurat te wyskoki Sereny - to jest efekt uboczny jej determinacji.

Jak się w finale spotka z Muchovą to przyniesie packę zamiast rakiety? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Iga została ambasadorką Rolexa

Brawo !!!! oby tak dalej,szczerze jej życzę następnych sponsorów takiej klasy

Iga użyła zwrotu "rodzina Rolexa", no i się zaczęło,słowo to w Polsce jest zarezerwowane dla zwolenników rydzyka i "tradycyjnej" rodziny, polał się kał i hejt,w sumie to nagłośnił sprawę Piotr Semka

Obrzydliwość,zawiść,głupota i tradycyjne polskie kołtuństwo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, frank1 napisał:

Tymczasem Iga została ambasadorką Rolexa

Brawo !!!! oby tak dalej,szczerze jej życzę następnych sponsorów takiej klasy

Iga użyła zwrotu "rodzina Rolexa", no i się zaczęło,słowo to w Polsce jest zarezerwowane dla zwolenników rydzyka i "tradycyjnej" rodziny, polał się kał i hejt,w sumie to nagłośnił sprawę Piotr Semka

Obrzydliwość,zawiść,głupota i tradycyjne polskie kołtuństwo

Fiutami w typie Semki szkoda sobie głowę zawracać.

Niemniej "rodzina Rolexa" brzmi w obecnych czasach trochę staroświecko, ja bym na miejscu Igi poszukał jakiegoś bardziej innowacyjnego sponsora niż zegarki i ubezpieczenia, ale to już jej prywatna sprawa jak chce zarabiać pieniądze.

A tu tymczasem finał pań w zasadzie się już odbył.  Ciekawe kiedy Serena zrozumie, że jej szanse zdobycia kolejnego szlema już praktycznie nie istnieją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Zbig napisał:

Niemniej "rodzina Rolexa" brzmi w obecnych czasach trochę staroświecko, ja bym na miejscu Igi poszukał jakiegoś bardziej innowacyjnego sponsora niż zegarki i ubezpieczenia, ale to już jej prywatna sprawa jak chce zarabiać pieniądze.

Rolex to tradycja i sam top,,o sponsorowaniu przez taką firmę marzy każdy zawodnik

Myślę,że Iga słusznie skorzystała z takiej propozycji,ma również umowę z Lexusem,Red Bullem,Tecnifibre i wielu innymi

Uważam ,że jej wybory są trafione w dziesiątkę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, frank1 napisał:

Uważam ,że jej wybory są trafione w dziesiątkę

Jeśli wybierać z pierwszej setki rankingu marek, to w sumie tak.  Z branży luxury do wyboru są Louis Vuitton, Chanel, Hermes, Gucci, Cartier i Rolex.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że ta rodzina rolexa to jest bardziej elitarna i tenisistów/ek jest mało ale tak nie jest, a do tego są tam dość kontrowersyjne postaci np. Tiger Woods.

 

Tak czy siak, to jednak jakaś nobilitacja i oczywiście kasa, a ponieważ Iga i jej otoczenie są rozważni to na pewno tego nie zmarnują w przyszłości team Świątek oprócz własnego bezp. finansowego zaangażuje się np. w rozwój tenisa w Polsce.

W dniu 3.02.2021 o 17:52, audiofan01 napisał:

Moim zdaniem, Serena już nic znaczącego nie wygra, są jednak granice wiekowe, podobnie z Federerem, ostatnią szansę zmarnował w Wimbledonie z Nole, mając 40:0, zamiast np. spróbować zakończyć asem ( 6 prób) liczył, że się samo dokończy i przegrał.

 

1 godzinę temu, Zbig napisał:

 

A tu tymczasem finał pań w zasadzie się już odbył.  Ciekawe kiedy Serena zrozumie, że jej szanse zdobycia kolejnego szlema już praktycznie nie istnieją.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zbig napisał:

Jeśli wybierać z pierwszej setki rankingu marek, to w sumie tak.  Z branży luxury do wyboru są Louis Vuitton, Chanel, Hermes, Gucci, Cartier i Rolex.

Z czego Rolex jest najbardziej sportowy i tenisowy .

To raczej firmy wybierają sportowców a nie na odwrót.  Sportowcy mogą oferty przyjmować lub odrzucać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tenisa - to chyba zmiana warty staje się faktem. Piąty szlam z rzędu, którego nie wygra żadna z weteranek. Generacja "25 minus" ma jedną liderkę i kilka małych mistrzyń na dorobku. Osaka - jeśli wygra - zacznie stopniowo wchodzić do strefy "wielkich mistrzyń". Choć nie ma co dzielić skóry na niedźwiedxiu - Brady może namieszać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
U panów też. Z wielkiej trójki został już tylko Nowak.
Ale w tym samym okresie z nowych twarzy szlama wygrał tylko Thiem - w dodatku po dyskwalifikacji Nole. U panów to jeszcze chyba trochę potrwa.




  Ciekawe kiedy Serena zrozumie, że jej szanse zdobycia kolejnego szlema już praktycznie nie istnieją.


Sądząc po konferencji to chyba zaczyna rozumieć. To ciekawe, że w tej chwili presja oczekiwań może być dla Sereny podobnym cieżarem jak dla prospektów w radzaju Igi albo Sonii. Bodaj Navratilova coś takiego powiedziała, że na ostatnim etapie kariery wszystkie doświadczenia z meczów o stawkę nie mają znaczenia a najbardziej paraliżuje świadomość, że najbliższy duży mecz może być ostatnią szansą. Oczywiście nie odnoszę tego do meczu z Osaką gdzie Naomi była po prostu lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można było się spodziewać Medvedev łatwo poradził sobie z Tsitsipasem, który może mniej fizycznie ale psychicznie był wyeksploatowany meczem z Nadalem i nie znalazł w sobie siły na kolejny ciężki bój.

Myślę, że Rosjanin ma duże szanse z Nole, który jakoś nie zachwyca specjalnie w tym turnieju, choć na razie nie był zbytnio zmuszony. Obstawiam 3:1 dla Medvedeva.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obstawienie g..o warte. Nole bez emocji pyknął pretendenta i widać, źe z taką grą to jeszcze kilka dobrych lat będzie panował przynajmniej na betonie i ogólnie w rankingu.

Iga w Adelajdzie jak przebrnie  dwie rundy ( potencjalnie Stosur do pokonania) to w 3. rundzie może spotkać się z Barty, będzie ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba finały singla w tym roku całkiem bez emocji.

A ewentualny mecz Igi ze Stosur też ciekawy.  Radwańska nigdy nie potrafiła z nią grać, chociaż teraz to już pewnie nie ten poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, audiofan01 napisał:

Moje obstawienie g..o warte. Nole bez emocji pyknął pretendenta i widać, źe z taką grą to jeszcze kilka dobrych lat będzie panował przynajmniej na betonie i ogólnie w rankingu.

Iga w Adelajdzie jak przebrnie  dwie rundy ( potencjalnie Stosur do pokonania) to w 3. rundzie może spotkać się z Barty, będzie ciekawie.

Nie przejmuj się, ja też obstawiałem wyrównany pojedynek ze wskazaniem na Miedwiediewa.

Nole był niezwykle skoncentrowany, czegoś takiego u niego już dawno nie widziałem. Widać było, że strasznie mu zależy na tym wyniku i ta motywacja plus doświadczenie powodowały, że dziś był nie do przejścia. Medwiediew mnie zawiódł o tyle, że potrafił utrzymać koncentracji a już w połowie drugiego seta zaczął sie sypać psychicznie. Na tym tle trzeba docenić osiągnięcie Tzitzipasa które dwa pierwsze sety przegrał z Nadalem gładko, ale wyszedł z tego obronną ręką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2021 o 20:44, Jaro_747 napisał:

Nole był niezwykle skoncentrowany, czegoś takiego u niego już dawno nie widziałem. Widać było, że strasznie mu zależy na tym wyniku

Oczywiście...18 tytuł wielkoszlemowy, ale do wyrównania rekordu jego odwiecznych rywali (Nadal i Federer) brakuje mu jeszcze dwóch, więc ma o co walczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, soundchaser napisał:

Oczywiście...18 tytuł wielkoszlemowy, ale do wyrównania rekordu jego odwiecznych rywali (Nadal i Federer) brakuje mu jeszcze dwóch, więc ma o co walczyć.

Hihihi...

No pewnie że ma o co walczyć. Ale Djokowicovi udało się utrzymać koncentrację praktycznie przez cały mecz, a przecież wiemy że bywało z tym różnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2021 o 11:25, audiofan01 napisał:

ok. godz. 3 w nocy ?

Dziwny mecz Igi. Zwycięstwo dość łatwe mimo, oględnie mówiąc, średniej dyspozycji (1 serwis). Andreescu chyba rzeczywiście jest na początku rozbiegu - skoro parę dni temu tak się namęczyła z panią Medison. A może to Iga się ekspresowo wyrabia w przepychaniu niewygodnych rywalek? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, dzarro napisał:

Dziwny mecz Igi. Zwycięstwo dość łatwe mimo, oględnie mówiąc, średniej dyspozycji (1 serwis). Andreescu chyba rzeczywiście jest na początku rozbiegu - skoro parę dni temu tak się namęczyła z panią Medison. A może to Iga się ekspresowo wyrabia w przepychaniu niewygodnych rywalek? ?

Andreescu w AO nie pokazała niczego, aż się zastanawiałem po co w ogóle startowała. Ale może to efekt COVID i utraty rytmu treningowo-rozgrywkowego. Przecież grać to ona umie ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaro_747 napisał:

Hihihi...

No pewnie że ma o co walczyć. Ale Djokowicovi udało się utrzymać koncentrację praktycznie przez cały mecz, a przecież wiemy że bywało z tym różnie.

Gra się tak jak przeciwnik pozwala, a Daniił nie zawiesił tego dnia poprzeczki zbyt wysoko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.