Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Zbig napisał:

Tak jak z Ostapienko to raczej chyba już nie.  Natomiast kontuzja, odpukać tfu tfu tfu, zawsze się może przydarzyć.

A propos kontuzji to wracam do tej niepokojącej sprawy z tym potrząsaniem głową. Na stronie wta jest filmik, jak Iga komentuje swój mecz finałowy i nawet wtedy na spokojne tez to robi, to bardzo dziwne, pojawiło się w tym roku i oby nie przerodziło się w coś co będzie przeszkadzało w grze, a przede wszystkim w zdrowiu.

 

Wracając do sprawy nawierzchni to będzie kluczowe dla kariery i Iga w tym wywiadzie sama mówi, że jest zadowolona ze swej gry na HC i uważa, że to już poziom gry ma mączce, a za najsłabszą uważa obecnie grę na trawie. Jednak to głównie z powodu, że mało na niej grała i przypomina że przecież jest mistrzynią Wimbledonu juniorskiego więc spodziewa się w ciągu 2 lat nadrobienie również na trawie. Jeśli posiądzie wysokie umiejętności na wszystkich rodzajach kortów to będzie to rzadkość w tourze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kontuzji to wracam do tej niepokojącej sprawy z tym potrząsaniem głową. Na stronie wta jest filmik, jak Iga komentuje swój mecz finałowy i nawet wtedy na spokojne tez to robi, to bardzo dziwne, pojawiło się w tym roku i oby nie przerodziło się w coś co będzie przeszkadzało w grze, a przede wszystkim w zdrowiu.
 

Taki tik nie musi być przejawem problemów zdrowotnych. Może wiąże się z odblokowaniem związanym z koncentracją na danej czynności. Np. muzycy robią często niewyobrażalnie głupie miny jak grają - zwłaszcza jest to częste u pianistów klasycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dzarro napisał:

Taki tik nie musi być przejawem problemów zdrowotnych. Może wiąże się z odblokowaniem związanym z koncentracją na danej czynności. Np. muzycy robią często niewyobrażalnie głupie miny jak grają - zwłaszcza jest to częste u pianistów klasycznych.
 

Tylko, że tego nie było w zeszłym roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komentarzach w interii pod ostatnim tekstem o Idze wyczytałem, że zrobila sobie tatuaże na rękach, nie zauważyłem tego. To prawda? przecież to tenis, a nie piłka nożna albo jakieś MMA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komentarzach w interii pod ostatnim tekstem o Idze wyczytałem, że zrobila sobie tatuaże na rękach, nie zauważyłem tego. To prawda? przecież to tenis, a nie piłka nożna albo jakieś MMA
Ma plastry na prawym ramieniu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dzarro napisał:
7 minut temu, audiofan01 napisał:
W komentarzach w interii pod ostatnim tekstem o Idze wyczytałem, że zrobila sobie tatuaże na rękach, nie zauważyłem tego. To prawda? przecież to tenis, a nie piłka nożna albo jakieś MMA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ma plastry na prawym ramieniu...

To oczywiście widziałem ale tam było o dziarach, chyba że jakieś trolle tego nie rozróżniają albo robią sobie jaja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście widziałem ale tam było o dziarach, chyba że jakieś trolle tego nie rozróżniają albo robią sobie jaja
A nawet jakby zrobiła - w końcu jest niezła strzelba...


Tymczasem w Lyonie Magda Fręch vs Fiona Ferro 7-5 2-0.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzarro napisał:

Andreescu jeszcze nie ma co skreślać.

Nie ma co, aczkolwiek wycofała się i z Kataru i z Dubaju.

59 minut temu, audiofan01 napisał:

Tylko, że tego nie było w zeszłym roku.

A Nadal to te swoje rytuały serwisowe miał od zawsze czy je nabył po tym jak zaczął wygrywać szlemy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, dzarro napisał:

A nawet jakby zrobiła - w końcu jest niezła strzelba...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Tymczasem w Lyonie Magda Fręch vs Fiona Ferro 7-5 2-0.
 

Doczytałem, to jednak na szczeście głupie komentarze nt plastrów.

13 minut temu, Zbig napisał:

A Nadal to te swoje rytuały serwisowe miał od zawsze czy je nabył po tym jak zaczął wygrywać szlemy?

Tylko, że to robi intencjonalnie żeby utrzymać koncentrację, nawet to ustawianie butelek jest celowe. Natomiast nigdy nie widziałem żeby wyciągał gacie z tyłka podczas np. wywiadu. 

Iga nad tym tikiem nie panuje i martwi. To coś odpowiednik jąkania w mowie ciała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to robi intencjonalnie żeby utrzymać koncentrację, nawet to ustawianie butelek jest celowe. Natomiast nigdy nie widziałem żeby wyciągał gacie z tyłka podczas np. wywiadu. 
Iga nad tym tikiem nie panuje i martwi. To coś odpowiednik jąkania w mowie ciała.
Mogła go mieć kiedyś a teraz wrócił jako efekt np. wzmożonej koncenteacji. Akurat wybitnych jąkających się osób nie brakuje a Iga chyba nie zabiega o posadę pogodynki w TVN.

Magda niestety 5-7 w drugim. Bez tików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audiofan01 napisał:

A propos kontuzji to wracam do tej niepokojącej sprawy z tym potrząsaniem głową. Na stronie wta jest filmik, jak Iga komentuje swój mecz finałowy i nawet wtedy na spokojne tez to robi, to bardzo dziwne, pojawiło się w tym roku i oby nie przerodziło się w coś co będzie przeszkadzało w grze, a przede wszystkim w zdrowiu.

Tiki nerwowe zdarzają się i niekoniecznie muszą przeszkadzać w grze. Nadal ma ich całą gamę i jakoś zdobył już 20 tytułów wielkoszlemowych. To jest domena ludzi wielkich! ?
Ja w tym akurat temacie jestem optymistą...ważne by Iga rozwijała swoje umiejętności sportowe, panowała nad koncentracją i psychiką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zbig napisał:

Czyżby Hubi odzyskał rytm?

niby tak ale serwując 17 asów przeciwko tylko jednym Mannarino i tak został dwa razy przełamany. Przy takiej przewadze serwisowej ( 20% pkt zdobył asami) słabo to świadczy o pozostałej grze. Meczu nie widziałem, to tylko uwagi do statystyki, może w rzeczywistości wyglądoło to na luz i pełną kontrolę, choć tiebreak do 6 w drugim secie na to nie wskazuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojutrze Hubi ze Stefanosem. Ciekawe czy będzie kolejna trzysetówka. Tsitsipas trochę się męczył z Gerasimowem, taki mecz na wyniszczenie, dużo długich wymian. Jeśli Hubi będzie miał tyle asów co dzisiaj to jest szansa, w końcu raz go pokonał i takiego zwycięstwa potrzebuje jak nigdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczył ale wygrał. Dobry zawodnik tym się różni od przeciętnego że potrafi wygrać nawet jak mu nie idzie.

Coś tam małżonka bąkała, że Hurkacz miał 7 meczboli, ale może się przesłyszałem.

A może nie, bo on zawsze miał problem z dobiciem przeciwnika. A Tzitzipas po tym, co pokazał z Nadalem ma zapas pewności siebie chyba na cały rok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i była trzysetówka ale znowu bez happy endu. Obejrzałem tylko decydującego seta i grę Hubiego można pochwalić choć jak zwykle w decydującym momencie niewiele zabrakło do tiebreaka. Tym razem zbyt dużo podwójnych błędówcz czego jeden w decydującym gemie, za to winnery 42 do 28 UE, Stefanos 26:13, widać że Hubi grał bardzo ofensywnie. On generalnie chyba lubi grać z Grekiem, z reguły dobrze wtedy gra tylko wynik na razie jednostronny 1:6, no ale w końcu światowa 6, gra z 30. Hurkaczem, więc niby się zgadza. Meczu szkoda, był do wygrania bo tiebreak to loteria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra Hubiego w 2 secie to była przyjemność dla oczu.  Mam wrażenie że Hurkacz urozmaicił swój tenis, pojawiły się półszpagaciki a la Djoko w defensywie i potężne rogale z mocną rotacją w stylu Nadala, było też sporo dobrych rozwiązań przy siatce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że finezja w grze nie przekłada się na wyniki.
Dość już mam pięknie przegranych meczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, soundchaser napisał:

Szkoda tylko, że finezja w grze nie przekłada się na wyniki.
Dość już mam pięknie przegranych meczów.

Kibicuj tym co wygrywają.

Finezja była z obu stron.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko nam podobała się gra Huberta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe losowanie Igi w Dubaju. W 3. rundzie potencjalnie Muguruza ( jeśli się nie wycofa bo dzisiaj gra finał w Doha) albo Anisimowa. Gdyby to przeszła w ćwiećfinale może być Sabalenka. Gdyby zawojowała Dubai to byłoby coś, nikt by nie powiedział, że miała słabe przeciwniczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewanżu z Hercog nie będzie. Oby doszło do meczu z Muguruzą bo, jak pokazała w sobotę, wahania formy tez nie są jej obce. Gabi była na liście życzeń Igi po AO - więc byłaby zawiedziona, jakby coś poszło nie tak.

Ja w sumie bardziej ciekaw jestem potencjalnego meczu z Sabalenką, na który szanse na razie są tylko teoretyczne. Z Muguruzą wiadomo - jak Iga z nią przegra to trochę jak z Halep na AO, starsza mistrzyni będzie nadal  cwańsza od początkującej mistrzyni. A Sabalenka to zupełnie inna impreza. Gra na swój sposób równo, dość łatwo się sypie jak natrafi na twardy opór - ale jak wyczuje cień słabości to robi z rywalki miazgę. Ciekaw jestem czy mecz z Aleksandrową(która teraz gra już dość słabo) był tylko rozgrzewkowym wypadkiem przy pracy, czy też pokazuje pewną tendencję na tym etapie kariery Igi -  czy na tym etapie Iga jest bardziej jak młody Ali czy bardziej jak młody Floyd Patterson. Obaj wygrywali efektownie w bardzo młodym wieku ale ich konfrontacje z Sonny Listonem wyglądały już skrajnie różnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfrontacja z Muguruzą byłaby ciekawa.  Mecz Muguruzy z Osaką na AO to był naprawdę niezły tenis.  Chociaż wcale się nie zdziwię jak zamiast Garbine i Sabalenki w drabince pojawią się Anisimova i Kontaveit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zbig napisał:

Konfrontacja z Muguruzą byłaby ciekawa.  Mecz Muguruzy z Osaką na AO to był naprawdę niezły tenis.  Chociaż wcale się nie zdziwię jak zamiast Garbine i Sabalenki w drabince pojawią się Anisimova i Kontaveit.

Kupuję każdy wariant - poza porażką Igi z farciarą z Japonii. Bitwa nastolatek a potem rewanż z Anetką też piechotą nie chodzą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie zawirowanie na sparingu. Nie wiem czy to nie był jakiś awangardowy eksperyment Pani Darii, w stylu "jak będziesz wygrywać 5:1 w drugim secie, to dla zmiany perspektywy zagraj  przez 3 gemy jak Karolina Pliskova.." ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten canal plus to porażka, kończą transmisję przed wyświetleniem statystyk, nie ma dostępnych w aplikacji powtórek, pełno reklam, w jednym czasie  tylko jeden mecz i to wszystko  za duże pieniądze. Mogli by się uczyć od eurosportu, a nawet od tvp sport.

Teraz np. transmitują mecz Kvitovej, a dla nas ciekawszy jest Muguruzy z Anisimową, w eurosport player byłyby mecze ze wszystkich kortów w ipli polsatu też można wybierać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audiofan01 napisał:

Ten canal plus to porażka

no słabizna niestety ale chyba nie będzie alternatywy na wta tour 2021?

A Iga jutro zagra już na korcie centralnym, nie wcześniej niż o 16:00 naszego czasu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.