Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed sobotą warto pamiętać mecze Konjuh z Agnieszką zwłaszcza ten niespodziewanie przegrany na US Open 2016.

Oby z Igą nie miała "dnia konia" bo wtedy może pokonać prawie każdego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Iga poradzi sobie z Konjuh to następna raczej Halep bo Sevastova nie powinna jej sprawić większych problemów. Jedynie kontuzja ( Halep narzeka na boleści przy serwisie ) może przeszkodzić Simonie w wygraniu. Fajnie byłoby gdyby doszło do meczy Halep Świątek, byłaby odpowiedź czy Iga wyciągnęła wnioski z porażki w AO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, audiofan01 napisał:

Oby z Igą nie miała "dnia konia" bo wtedy może pokonać prawie każdego. 

To niech Iga wtedy nie krzyczy "jazda" tylko "prrr" 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dzarro napisał:

Proponuję, żeby Zbig napisał, że Iga ją zdmuchnie z kortu bo w ostatnim przypadku się to w 85% sprawdziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie chcę być jednostajny, a w Miami i tak piździ okrutnie bez dmuchania przez Igę 😉

Przejrzałem dokonania Konjuh, i jej ostatni wygrany mecz z jakąś liczącą się zawodniczką miał miejsce w 2017 roku, kiedy to wygrała na Majorce z Azarenką, no ale to był drugi mecz Wiktorii po ponad rocznej przerwie...  Oczywiście to nie znaczy że ona teraz się nagle nie rozkręci, w końcu ma raptem 23 lata, ale jakoś wątpię...  osobiście uważam, że tradycję gry z Halep w 4 rundzie należy kontynuować 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zbig napisał:

tradycję gry z Halep w 4 rundzie należy kontynuować 🙂

Jeśli za tradycję można też uznać wygrywanie na przemian raz jedna raz druga to jestem za🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, audiofan01 napisał:

Jeśli za tradycję można też uznać wygrywanie na przemian raz jedna raz druga to jestem za🙂

A ja uważam że Halep już się wystarczająco z Igą nawygrywała 😉

OK, chodzi mi o to, że oczywiście "zdmuchnięcie" z kortu Krejcikovej czy Konjuh brzmi ładnie, ale Iga powinna jak najczęściej dochodzić w turniejach do etapów w których spotyka się z obecnymi lub ewentualnie byłymi bywalczyniami Top 10, bo tylko takie mecze mają realną wartość rozwojową w jej przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie przydałyby się mecze i najlepiej wygrane z takimi armatami jak Sabalenka, Kvitova, Serena, Muguruza  żeby nabrała przekonania, że potrafi przeciwstawić się sile. Halep już ma ograną, pewnie wielokrotnie się spotkają jeszcze i Iga w dłuższej perspektywie będzie nad nią dominować. Natomiast jaka będzię przyszłość w rywalizacji np. z Muguruzą to jeszcze nie wiadomo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem Iga, aby jakoś zabić covidovą nudę, zagrała sobie w deblu z nie byle kim, bo z Bethanie Mattek-Sands ( 5 szlemów w deblu i 4 w mikście ). W efekcie ich rywalki musiały się zadowolić jednym ugranym gemem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, soundchaser napisał:

No tak...każdy wygrany mecz, to dodatkowa kaska. 😁

Zawsze jak się pojawiasz to z bólem wątroby, że ktoś zarabia . W dodatku bezpodstawnie zakladasz, że sportowcy zawsze myślą o pieniądzach. Co Ty robisz w życiu, że tak Cię to boli? Weź rakietę, wystartuj w prekwalifikacjach np. do US open ( każdy może) i może też coś zarobisz😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że zaraz się odezwiesz. Przecież żartowałem.
Nie idealizuj tak tego świata. Wszyscy myślą o pieniądzach, sportowcy też. 😉
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, soundchaser napisał:

Wiedziałem, że zaraz się odezwiesz. Przecież żartowałem.
Nie idealizuj tak tego świata. Wszyscy myślą o pieniądzach, sportowcy też. 😉
 

 Rozumiem, że pracujesz wyłącznie dla idei. Jednak to niepradwda, Ty po prostu wszystkich mierzysz swoją miarą. Jedyne  co wnosisz do tego wątku to są te wątpliwe żarty więc może jednak odpuść sobie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, audiofan01 napisał:

Jedyne  co wnosisz do tego wątku to są te wątpliwe żarty więc może jednak odpuść sobie. 

To Ty sobie odpuść krytykę moich wpisów. Nie masz monopolu na wiedzę i jedyne zdanie w tym temacie.
Grałem w tenisa za młodu, znam się na nim i mam prawo pisać co mi się podoba, nawet jeśli to się nie podoba Tobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, soundchaser napisał:

To Ty sobie odpuść krytykę moich wpisów. Nie masz monopolu na wiedzę i jedyne zdanie w tym temacie.
Grałem w tenisa za młodu, znam się na nim i mam prawo pisać co mi się podoba, nawet jeśli to się nie podoba Tobie.

Z tego co pamiętam to też jesteś fachowcem od tenisa stołowego „za młodu”. Tylko jak spytałem o wykładziny jakimi grałeś to się Twoja fachowość skończyła i tak to jest z tym Twoim pisaniem, zresztą podobnie jest  w każdym wątku, w którym się pojawiasz, a jak to mówią jak ktoś zna się na wszystkim to znaczy, że nie zna się na niczyn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, audiofan01 napisał:

Tylko jak spytałem o wykładziny jakimi grałeś to się Twoja fachowość skończyła

Z tego co pamiętam, to pisałem Ci, że grałem rakietką Stiga dla agresywnych graczy.
A może nie odpowiedziałem, bo uznałem pytanie za głupie...nie pamiętam.
W tenisa stołowego grałem później, wcześniej w ziemnego.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, soundchaser napisał:

Z tego co pamiętam, to pisałem Ci, że grałem rakietką Stiga dla agresywnych graczy.
A może nie odpowiedziałem, bo uznałem pytanie za głupie...nie pamiętam.
W tenisa stołowego grałem później, wcześniej w ziemnego.
 

Ok, rakietka Stiga nic nie mówi, bo Stiga to może być deska, a okladzin jest mnóstwo. Nieważne, w sumie żałuję, że dałem się wciagnąć w dyskusję ale sam sobie jestem winny. Postaram się w przyszłości tego nie robić bo to zaśmieca wątek.

 

Najświeźsze news są takie, że WTA zaczyna porządkować ranking i od 5 kwietnia zaczną wypadać stopniowo dawne zdobycze. Jeśli Osaka będzie co najmniej w finale Miami, to przejmuje nr 1 chyba, że Barty zdobędzie tytuł. Oczywiscie to nie możliwe bo tytuł zdobędzie Iga😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😢 ale mam pozytyw z tego meczu: w przyszłym roku w Miami nie wiele punktów do obrony będzie

😉😄

W sumie głupio wyszło z tym deblem teraz. Przez szacunek do Bettani Iga będzie się starać i mogą dojść do finału co oznacza kiblowanie w Miami jeszcze tydzień. Tak to wróciłaby prędzej na dłuższy odpoczynek i przygotowania do mączki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dużych tytułow może jeszcze nie być długo. Ta załamka po 3 gemie 3 seta - gdzie mistrzynie dopiero zaczynają jednak pokazuje na jakim etapie jest Iga. Szkoda bo w 2 setach grała dobrze - nawet bardziej wyrównana porażka w 3 byłaby cenna. Iga na razie nie ma tego co mają Andreescu i Kenin. Na razie - jest to samo co po Muguruzie. Tyle, że Konjuh, z całym szacunkiem dla jej świetnej gry, to nie Muguruza więc pozwoliła na więcej. Na tym etapie bardzo dobre zawodniczki już wiedzą, że jak się postawią i wskoczą na 2 serwis to na 50-75% Igę złamią.


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@dzarro

To prawda, Iga na długie zacięte mecze na razie nie jest gotowa.  W zasadzie większość ważnych trzysetówek przegrała. Nad tym musi pracować bo takich spotkań będzie coraz więcej. Trzeba zakładać, że to kwestia wieku i doświadczenia, przecież jest jedyną (jeszcze chwilę) nastolatką w pierwszej 30-dziestce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Kenin mnie mile zaskoczyła. Przegrywa seta po tie breaku, otrzepuje piórka i wspaniałomyślnie oddaje zdeterminowanej rywalce 4 gemy w 2 kolejnych setach. Ale wiadomo, że jakby musiała grać jeszcze 2 tie breaki to by zagrała. Ale Sonia ma już kolekcję takich zwycięstw- kolekcję bolesnych porażek zresztą też...

No to reflektorki na Hubiego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hubi przynajmniej nie zawiódł ale z Shapo ( raczej) to mu nic dobrego nie wróżę, obym się mylił.
Przynajmniej na 2 dni chłopak wyjdzie z cienia. A jak się przełamie to może na dłużej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, dzarro napisał:

Wczoraj Kenin mnie mile zaskoczyła. Przegrywa seta po tie breaku, otrzepuje piórka i wspaniałomyślnie oddaje zdeterminowanej rywalce 4 gemy w 2 kolejnych setach

Po prostu Petkovic już nie jest w stanie grać na takim poziomie przez cały mecz.  Czemu Iga nie pociągnęła tego drugiego seta tylko pozwoliła rywalce się odbudować - takie rzeczy są dla mnie zagadką. Przez cały czas miałem przed oczami Woźniackiego mówiącego: Karolina, czemu Ty jej grasz na backhand?

20 minut temu, audiofan01 napisał:

Hubi przynajmniej nie zawiódł ale z Shapo ( raczej) to mu nic dobrego nie wróżę, obym się mylił.

Jak Denis zagra tak jak z Harrisem to Hubert ma sporą szansę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś zginęła ta Iga z RG. Jakbym inną dziewczynę oglądał. W RG ani razu nie widziałem jej zdenerwowanej. Nie było walenia w kort rakietą, bo w sumie nie było powodu, od początku siła spokoju i wszystko pod kontrolą. Różnorodny tenis, skróty (dziś jeden wymuszony, nieudany) Tutaj jakby za bardzo chciała, tak bardzo, że jak nie wyszło to się popłakała... Ktoś nam zepsuł Igę 🙂 Albo to jej normalny poziom, a RG to 2tygodnie konia 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piękny Stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga chyba myślała, że po 2 secie Anja jest już złamana. Mam wrażenie, że ona nie lubi grać gem za gem, gdy cały czas jest ryzyko, że następny break przy własnym serwisie to przegrany set. Co ciekawe 2 sety Iga cały czas grała dość równo - robiła błędy ale praktycznie nie miała tych swoich przestojów. Zaczęła wygrywać w dłuższych wymianach - bo ma większy repertuar i lepszą motorykę. Nie wiem dlaczego w 3-m się tak zestresowała, że Anja sama się nie przewraca i nadal zamierza wygrać.
Iga nie będzie mega killerką - jest pewnie ze 20 zawodniczek w top 100 silniejszych od niej. Ma wielkie zadatki na rozgrywanie takich siepaczek na 99 niesiłowych sposobów. A na razie dziwi się, że ktoś jest silniejszy od niej. Miejmy nadzieje, że nie będzie zakładniczką swojego nastoletniego stylu - który coraz więcej rywalek zaczyna czytać. Na razie Iga chce, żeby one grały jej grę od początku. A one powinny być przekonane, że grają swoje i dopiero w kluczowych momentach orientować się, że to gra Igi. Oczywiście, kiedy jest już za późno. W 2 secie były już przebłyski takiej gry. Mimo wszstko więcej tu było walki niż w meczu z Halep.

Jakoś zginęła ta Iga z RG. Jakbym inną dziewczynę oglądał. W RG ani razu nie widziałem jej zdenerwowanej. Nie było walenia w kort rakietą, bo w sumie nie było powodu, od początku siła spokoju i wszystko pod kontrolą. Różnorodny tenis, skróty (dziś jeden wymuszony, nieudany) Tutaj jakby za bardzo chciała, tak bardzo, że jak nie wyszło to się popłakała... Ktoś nam zepsuł Igę Albo to jej normalny poziom, a RG to 2tygodnie konia
RG to był występ "wbrew naturze". Oby ten tryumf nie był przeleństwem. Na razie cieszmy się, że Iga gra w top 20. Oby jak najdłużej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że tak jak się obawiałem, Konjuh miała „ dzień KONJA” . Wiadomo, że ona ma papiery na wygrywanie i po paru latach marazmu i kontuzji właśnie się odbudowuje. Przy takiej grze z Sevastovą sobie też poradzi. W zasadzie mogła wygrać w dwóch setach gdyby nie pechowa siatka przy breaku na ew. 3:2. Potem wydawało się, że osłabła i Iga ją zmiecie w 3. secie, a ona jakby tylko Igę uśpiła. Dla mnie dość niepokojące jest to, że w sumie przeciętnego wzrostu zawodniczka trochę ośmieszyła legendarny kick serwis Igi. Po prostu ta broń już tak niedziała, Iga już jest rozpracowana ale nadal jest na ścieżce rozwoju i daleko jej do szczytu swoich możliwości. Na pewno będzie lepiej to tylko kwestia czasu. Nowe zasady powrotu normalnego rankingu gwarantują jej zachowanie pkt z RG więs spokojnie pogra sobie praktycznie wszędzie z rozstawienem jeszcze co najmniej rok i to jest czas, żeby się ograć w czołówce, rozwinąć i ustabilizować poziom gry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j

3 minuty temu, Piękny Stefan napisał:

Oby Iga nie przegrała z Igą.

Chyba też pani  Daria przestała tak dobrze wpływać na Igę jak wcześniej, jeszcze przed AO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.