Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747

Rekomendowane odpowiedzi

Jest drabinka Rzymu. W R1 znowu Riske. W R2 prawdopodobnie Muchova. A więc szanase na R3 jakieś 25-35%. Gdyby się jednak udało to szanse na QF są spore. Na drodze mogą być Krejcikova albo Kenin - obie raczej do rozjechania.


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda z Petrą jutro ok. południa, Iga z Riske ok. 14, Hubi nie wcześniej niż 19. Busy day dla kibica🤪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, audiofan01 napisał:

Magda z Petrą jutro ok. południa, Iga z Riske ok. 14, Hubi nie wcześniej niż 19. Busy day dla kibica🤪

Przed Igą trudny test - szanse na QF teoretycznie spore. Jak przegra z Muchovą to będzie drugi najgorszy wynik w tym sezonie(2R) i presja na co najmniej przyzwoity występ w RG wzrośnie (choćby w wymiarze minimalizacji strat punktowych). Muchova to nie Barty - więc narracja o honorowej porażce mniej będzie pasować. Ale wg mnie Iga faworytką nie jest. Muchova ma w tym sezonie bilans 5-0 z zawodniczkami z top 20, na upartego 5-1 - jeśli liczyć porażkę z Brady, która formalnie była poza top 20 w dniu meczu. Do tego te jej 3-setówki z obciążeniami mentalnymi, które są poza aktualnym doświadczeniem Igi. Wolna nawierzchnia też chyba będzie dogodna dla usypiającego stylu Muchovej. Z drugiej strony Muchova nie wywiera super presji a Iga już z nią grała. Mecz o punkty przegrała głównie przez swoje nastoletnie napady histerii. Muchova też ma swoje demony i jej styl bywa usypiający dla niej samej. Może to idealna okazja na wygranie pierwszej 3-setówki po przejściach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy Muchova wygra z Keys co wcale nie jest oczywiste.  Keys potrafi grać na mączce.  Wprawdzie teraz zalicza serię porażek ale każda seria się kiedyś kończy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dzarro napisał:

presja na co najmniej przyzwoity występ w RG wzrośnie (choćby w wymiarze minimalizacji strat punktowych)

Czy coś się zmieniło? ostatnio czytałem, że na RG można tylko zyskać bo zostają wyższe punkty czyli w przypadku Igi na pewno nic nie  straci i zachowa punkty z 2020r. jeśli gorzej wypadnie. Oczywiście jeśli ponownie wygra to na bieżąco nic nie zyska ale dłużej zachowa punkty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dzarro napisał:

Przed Igą trudny test - szanse na QF teoretycznie spore. Jak przegra z Muchovą to będzie drugi najgorszy wynik w tym sezonie(2R) i presja na co najmniej przyzwoity występ w RG wzrośnie (choćby w wymiarze minimalizacji strat punktowych). Muchova to nie Barty - więc narracja o honorowej porażce mniej będzie pasować. Ale wg mnie Iga faworytką nie jest. Muchova ma w tym sezonie bilans 5-0 z zawodniczkami z top 20, na upartego 5-1 - jeśli liczyć porażkę z Brady, która formalnie była poza top 20 w dniu meczu. Do tego te jej 3-setówki z obciążeniami mentalnymi, które są poza aktualnym doświadczeniem Igi. Wolna nawierzchnia też chyba będzie dogodna dla usypiającego stylu Muchovej. Z drugiej strony Muchova nie wywiera super presji a Iga już z nią grała. Mecz o punkty przegrała głównie przez swoje nastoletnie napady histerii. Muchova też ma swoje demony i jej styl bywa usypiający dla niej samej. Może to idealna okazja na wygranie pierwszej 3-setówki po przejściach?

Muchowa już jakiś czas temu wpadła mi w oko. Ma duże umiejętności, gra inteligentnie, potrafi zmienić styl gry w trakcie meczu. Jeżeli nie będzie miała problemów ze zdrowiem to według mnie wkrótce awansuje, a już teraz umie wygrywać z najlepszymi. Też uważam że jeżeli Iga od samego początku nie narzuci swojego stylu to nie będzie to łatwy mecz i szykuje się kolejne wczesne odpadnięcie. Kluczem będzie koncentracja i konsekwencja a z tym ostatnio tak sobie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś się zmieniło? ostatnio czytałem, że na RG można tylko zyskać bo zostają wyższe punkty czyli w przypadku Igi na pewno nic nie  straci i zachowa punkty z 2020r. jeśli gorzej wypadnie. Oczywiście jeśli ponownie wygra to na bieżąco nic nie zyska ale dłużej zachowa punkty.
Punkty z RG będą chyba kasowane na jesieni więc nagła strat np. 1500 pkt. może być bolesna - jeśli tryb R3 będzie standardem do końca roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dzarro napisał:
1 godzinę temu, audiofan01 napisał:
Czy coś się zmieniło? ostatnio czytałem, że na RG można tylko zyskać bo zostają wyższe punkty czyli w przypadku Igi na pewno nic nie  straci i zachowa punkty z 2020r. jeśli gorzej wypadnie. Oczywiście jeśli ponownie wygra to na bieżąco nic nie zyska ale dłużej zachowa punkty.

Punkty z RG będą chyba kasowane na jesieni więc nagła strat np. 1500 pkt. może być bolesna - jeśli tryb R3 będzie standardem do końca roku.

Jest sporo turniejów z zeszłego roku, które się nie odbyły albo w których Iga słabo wypadła choćby obecny Rzym. Aktualnie męczy się z Riske ale rok temu było zaledwie R1. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riske skreczowała przy stanie 5:4 dla Igi i równowadze...chociaż Iga przegrywała 1:4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem meczu Hubiego, co tam się działo?
Miałem włączony mecz ale zadzwonił kolega - i było po 1 secie i zaraz potem WO. Już wtedy trwał mecz Giorgi- Sorribes Tormo, który trwa nadal. Panie celują w top 10 najdłuższych meczów w historii...

Wyjaśniła się sprawa z Muchovą - która odpuszcza Rzym a więc w R2 albo Keys albo Stephens. Brak QF dla Igi trzeba będzie traktować jako porażkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiofan01 napisał:

Nie oglądałem meczu Hubiego, co tam się działo?

Grał jakby ktoś mu kazał. W stylu:

- Idź Zdzisiu powiedz ten wierszyk!

- Ale ja nie chcę. Nie lubię wierszyków.

Po przegraniu pierwszego seta w drugim przy 0:2 powiedział sędziemu że nie może dokończyć spotkania. Bateryjki mu się wyczerpały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie czytałem, że niby jest przemęczony i musi odpocząć przed RG. Tylko czym on się tak zmęczył? grał ostatnio tyle co nic.

Dziwiłem się, że w zakładach przed meczem płacono lepiej za zwycięstwo Hubiego, nie był faworytem i okazało się, że mieli rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, audiofan01 napisał:

Tłumaczenie czytałem, że niby jest przemęczony i musi odpocząć przed RG. Tylko czym on się tak zmęczył? grał ostatnio tyle co nic.

Tak się kończy wegańska dieta🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Keys. Już myślałem, że Iga będzie miała na ścieżce w drabince pięć mistrzyń WS.
Stephens chyba by bardziej pasowała. Z drugiej strony jak ćwiczyć rozbrajanie strzelb - to lepiej zacząć od mniejszych kalibrów. Była Giorgi - teraz może być Keys. Od czasu Miami to najlepsza okazja, żeby osiągnąc QF w WTA 1000. Mniejmy tylko nadzieję, że to 1-4 z Riske to był przestój po weekendzie i Iga nie będzie się znowu "cieszyć szczęściem rywalki" jak w Miami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem spore fragmenty meczu Keys ze Stephens. Poziom kiepski, psuły na przemian na potęgę aż żal było patrzeć. Jeśli Madison tak będzie grała z Igą to wystarczy spokojnie przebijać i będzie mecz do jednej bramki. Obawiam się jednak znając temperament Igi, że będzie starała się skracać wymiany i jeśli będzie jej wchodziło to w porządku wygra jeszcze łatwiej ale równie dobrze może dostosować się do erratic Keys i wtedy 50/50.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igę i Keys zesłali na Kort nr 3 - czyli będzie podgląd jak z kamerki przemysłowej. Ale cóż - jutro w akwarium pokażą się wszystkie rozgwiazdy a małym rybkom zostają torebki foliowe z wodą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rzymie taki klimat, że panie grają do d... Plus dla Igi za spokój - ale porażka z tak rozsypaną rywalką to byłaby oznaka poważnego kryzysu. Niby 9 wygranych gemów od stanu 3-5 piechotą nie chodzi ale z Keys to raczej było jak ćwiczenie na symulatorze.
Krecikowa nie jest bez szans - choć to mimoza więc może się zakopie w mączce i wywiesi tabliczkę "Nie bij Iga, nie bij". Strasznie głupi ten tenis. Iga ma spore szanse na pierwszy QF w WTA 1000 grając najsłabiej od początku sezonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć mistrzyń WS odpada jednego dnia w drugiej rundzie... Może być ciekawie.

2 godziny temu, dzarro napisał:

W Rzymie taki klimat, że panie grają do d...

Ale jaki klimat?  Teraz tam jest 20 stopni i umiarkowane zachmurzenie.

2 godziny temu, dzarro napisał:

Iga ma spore szanse na pierwszy QF w WTA 1000 grając najsłabiej od początku sezonu.

Dla samej okazji aby zagrać z Muguruzą na mączce warto, choć i Svitolina jest nie do pogardzenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć mistrzyń WS odpada jednego dnia w drugiej rundzie... Może być ciekawie.
Ale jaki klimat?  Teraz tam jest 20 stopni i umiarkowane zachmurzenie.
Wychodzi na to, że Iga zostaje w najgorszej ćwiartce. Svitolina lubi grać w Rzymie więc chyba jest faworytką w meczu z Gabi. Mimo wszystko jest to jakaś opcja jeśli Iga się przekopie z Krecikovą bo z Gabi w dowolnej formie będzie cienko. Przy tak fatalnym pierwszym serwisie - nic nie jest pewne. Z drugiej strony może będzie jak we włoskim footballu - umieramy, umieramy i nagle jesteśmy w finale Pucharu Świata.

Szkoda Simony - wygląda na to, że może nie wyleczyć się na RG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w kobiecym tenisie jak w życiu pewna jest śmierć i podatki reszta to otwarta księga. Jeśli Idze pójdzie w nim dobrze ( w sensie np. awansu do półfinału/finału bo nie stylu, który na razie opiera się na słabości rywalek) to w RG może być kiepsko. Iga jeszcze nie zagrała w WTA  ( chyba) dwóch turniejów po sobie z sukcesem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w kobiecym tenisie jak w życiu pewna jest śmierć i podatki reszta to otwarta księga. Jeśli Idze pójdzie w nim dobrze ( w sensie np. awansu do półfinału/finału bo nie stylu, który na razie opiera się na słabości rywalek) to w RG może być kiepsko. Iga jeszcze nie zagrała w WTA  ( chyba) dwóch turniejów po sobie z sukcesem.
Akurat w całym WTA w tym sezonie jest chyba ze 3 zawodniczki, które zagrały 2 świetne turnieje z rzędu - Muguruza na Bliskim Wschodzie oraz Barty i Sabalenka w Stuttgarcie i Madrycie. Można jeszcze Svitolinę dodać - chyba miała 2 SF pod rząd.
Na razie czekamy na Krecikową - bo pewnie ostrzy pazurki - choć wygrana z Sonią może mieć wartość zbliżoną do wygranej z Medison, tym bardziej, że, w przeciwieństwie do Keys, Kenin ostatni raz w życiu kopała w fazie prenatalnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i słabo z Krecikową. Kolejny słaby pierwszy gem. Może obudzi się w drugim (o ile zdąży).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście w pierwszej części 2 seta miałem 2 ważne telefony więc nie musiałem się denerwować. Chciałem więcej 3-setówek no to mam za swoje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najładniejszy kort w całym WTA Tour.

50 minut temu, jamelo napisał:

Nie wie, czy Iga nie powinna zmienić psychologa, bo od RG jest tylko gorzej.

 

Zapiszcie się wszyscy do Ligi Malkontentów 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.