Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, audiofan01 napisał:

na tennis.com stawiają na zwycięstwo Igi, niby fajnie ale oni ostatnio zawsze się mylą😏

A kogo obstawiają na finał?  Bo ja typuję Krejcikova vs Zidansek 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzarro napisał:

Wszystkie te zawodniczki broniąc RG były minimum 2 lata starsze i dużo bardziej ograne. Jestem trochę zawiedziony - jak każdy. Ale Iga nie ma się czego wstydzić a my możemy być z niej dumni.

Mnie Igi meczy kosztują bardzo dużo nerwów. Aż jestem zdziwiony, że na stare lata przyjdzie mi się jeszcze tak emocjonować sportem. Z jednej strony dojście do ćwierćfinału (1/4) to w sumie sukces patrząc na pogrom faworytek, ale jak pisałeś - niedosyt pozostał. Przy wygranej byłby to już drugi półfinał turnieju Wielkiego Szlema.

Nie piszmy tylko uwielbianego przez naszych komentatorów i dziennikarzy frazesu, że jeszcze ma czas. Nie ma! Musi korzystać z każdej okazji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zbig napisał:

A kogo obstawiają na finał?  Bo ja typuję Krejcikova vs Zidansek 🙂

typy są w najwcześniej dzień przed meczem, przed turniejem z połówki Igi typowali Barty do finału, a z dołu Sabalenkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Zbig napisał:

A kogo obstawiają na finał?  Bo ja typuję Krejcikova vs Zidansek

Uważam, że Czeszka wygra z Greczynką. Ta druga dwa razy pod rząd nie rozegra tak dobrego meczu. Naprawdę będę zdziwiony, jeżeli będzie inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Meloman napisał:

Nigdy, ale to nigdy nie słyszałem innego nazewnictwa.

E tam nigdy...dzisiaj miałeś tutaj "okazję" 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem uczciwie, że dotychczasowe spotkania tegorocznego RG pod względem jakości w większości rozczarowują.

Zasadniczo na odpowiednim poziomie to stał tylko mecz naszej ukochanej Igi z Ukrainę i przez pewien moment Nadala z Argentyńczykiem.

Aha - od pewnego momentu dość ciekawie było w meczu Gauff z Krejcikovą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Meloman napisał:

Nie piszmy tylko uwielbianego przez naszych komentatorów i dziennikarzy frazesu, że jeszcze ma czas. Nie ma! Musi korzystać z każdej okazji. 

Też tak uważam. Ten turniej też był do wygrania przez Igę, ale dziś po prostu nie miała sił. Moim zdaniem przez to, że gra codziennie. Rok temu udało się, w tym roku już nie. Może wyciągnie wnioski i przestanie łapać 2 sroki za ogon. Singiel zawsze jest ważniejszy, a debel niech sobie zostawi jak będzie w wieku przedemerytalnym. 😉
Myślę, że to zejście do szatni w celu pomocy medycznej to zwykła ściema. Po prostu czuła, że opada z sił i chciała zyskać na czasie, trochę odpocząć, licząc na to, że to ostatnia deska ratunku na odwrócenie losów meczu.
Dziś pierwszy serwis to była dopiero tragedia, tak samo jak cała masa niewymuszonych błędów. Z taką grą nie można wygrać, a przecież było 4:6 i 4:6. Naprawdę nieznaczna poprawa jakości gry mogła dać zwycięstwo.
Cóż...czekamy zatem na następny ważny turniej i sukces. Dla mnie (i dla Igi chyba też) odpadnięcie w 1/4 finału RG sukcesem nie jest, tylko przykrą porażką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po goracej dyskusji, którą niestety ja sprowokowałem na temat 1/4 itd. muszę uderzyć się w piersi i przyznać się do błędu. Po prostu się zakałapućkałem, a moja pomyłka i brnięcie w zaparte, wynikało z przywiązania do określanie wielkości drabinki co pomyliłem z numeracja rund.

Przepraszam w szczególności kolegów Sound i Iro III, za użycie niemiłych określeń, a pozostalych za zaśmiecanie wątku.🙏

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, soundchaser napisał:

Moim zdaniem przez to, że gra codziennie. Rok temu udało się, w tym roku już nie. Może wyciągnie wnioski i przestanie łapać 2 sroki za ogon.  😉
 

Oprócz kondycji potrzebna jest rutyna i ogranie. A te nabywa się grając.

Nie sądzę żeby debel specjalnie ją zmęczył. Gdyby nie grała w deblu, to w wolne dniu chodziłaby na treningi

Co jej bardziej potrzebne powinien wiedzieć jej sztab, my mamy za mało danych.

Równie dobrze mogła przegrać występując tylko w singlu,  a tak jest nadal w grze . Jak tam drabinka?Czy są szanse na 2 Polki w finale (1/1)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym deblem to w kontekście dzisiejszej porażki w singlu pech polega na tym, że gdyby awansowały do finału czego im życzymy to Iga z teamem muszą siedzieć w Paryżu aż do niedzieli, a tak to siedzieliby już w samolocie i byłaby dłuższa przerwa i pobyt w domu przed wylotem do Anglii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, audiofan01 napisał:

Przepraszam w szczególności kolegów Sound i Iro III, za użycie niemiłych określeń, a pozostalych za zaśmiecanie wątku.🙏

Spoko, ja się nie gniewam. Bardzo sobie natomiast cenię takie zachowanie jak Twoje. Nikt nie jest nieomylny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, soundchaser napisał:

Dziś pierwszy serwis to była dopiero tragedia, tak samo jak cała masa niewymuszonych błędów.

UE było faktycznie sporo ale Sakkari zrobiła ich tylko o jeden mniej, a serwis z 54% pierwszego to przeciętny wynik ale bez tragedii.  Osaka w tym roku w finale AO miała 48%

Moje główne wrażenie z dzisiaj to że Sakkari zdołała narzucić swój styl gry a Iga nie bardzo miała pomysł aby się temu przeciwstawić.

16 minut temu, Less napisał:

Czy są szanse na 2 Polki w finale (1/1)?

Iga z Bethanie grają półfinał z nierozstawionymi więc mają spore szanse.

Magda z Bernardą grają z Krejcikovą i Siniakową, które są dużo większym orzechem do zgryzienia, ale Krejcikova może będzie wypluta po meczu z Sakkari...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zbig napisał:

serwis z 54% pierwszego to przeciętny wynik ale bez tragedii.  Osaka w tym roku w finale AO miała 48%

Te 54% to , jak się domyślam,  serwy, które weszły. I teraz pytanie: ile z nich to asy lub przynajmniej powodujące poważne kłopoty u przeciwnika. Bo jeśli inwestujemy siły i ryzykujemy zagranie nieudane niemal w połowie, to ma to sens tylko wtedy, jeśli z tych udanych coś mamy.

Jeśli przeciwnik bez większego trudu odbiera pierwsze serwy, z których tylko połowa jest udana, to  szkoda sił i ryzyko nie kalkuluje się.  Lepiej od początku serwować bezpiecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Less napisał:

Te 54% to , jak się domyślam,  serwy, które weszły. I teraz pytanie: ile z nich to asy lub przynajmniej powodujące poważne kłopoty u przeciwnika. Bo jeśli inwestujemy siły i ryzykujemy zagranie nieudane niemal w połowie, to ma to sens tylko wtedy, jeśli z tych udanych coś mamy.

Nie rozumiem.  Zawsze masz pierwszy serwis, nie da się zagrać dwóch drugich.  Punktów wygranych po pierwszym serwisie Iga miała 70%, procent wygranych punktów po pierwszym serwisie jest zawsze wyższy niż po drugim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zbig napisał:

Punktów wygranych po pierwszym serwisie Iga miała 70%

Ile % wygranych punktów miała po serwisie drugim?

7 minut temu, Zbig napisał:

nie da się zagrać dwóch drugich

Tak, ale da się zagrać 2 "drugie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki 

"Idze brakowało zaś zdobywania punktów po pierwszym serwisie - zauważa nasz rozmówca. Świątek wygrała tylko 70 procent piłek po pierwszym podaniu, Sakkari aż 83"

"Uważam, że rywalizacja deblowa nie miała wpływu na dzisiejszą porażkę Igi - twierdzi Romer."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Less napisał:

Ok. Dzięki 

"Idze brakowało zaś zdobywania punktów po pierwszym serwisie - zauważa nasz rozmówca. Świątek wygrała tylko 70 procent piłek po pierwszym podaniu, Sakkari aż 83"

"Uważam, że rywalizacja deblowa nie miała wpływu na dzisiejszą porażkę Igi - twierdzi Romer."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzisiaj jej wszystkiego po trochu brakowało,  takie słabsze dni się zdarzają, nawet takiemu Djokovicovi i to ze znacznie słabszymi przeciwnikami.

Sakkari jest w tourze siódmy rok, 25 lat to już może być połowa kariery, a wygrała do tej pory jeden turniej WTA250.  Ma teraz prawdopodobnie jedyną szansę bo taka słaba obsada w końcówce WS raczej prędko się ponownie nie zdarzy.

Iga jest w tourze 2,5 roku, a ma w dorobku szlema, WTA500 i WTA1000.

Ćwierćfinał RG to jest taki wykonany plan minimum, odpowiadający jej aktualnej pozycji w rankingu.

Należy powiedzieć brawo Iga i czekamy na więcej. A jak ktoś nie może przeboleć to niech łyknie Positivum 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby dzień i tyle nie ma co dyskutować za dużo. Trzeba czekać z ciekawością na trawę, a z nadzieją na twarde korty bo jest bardzo dużo do ugrania do końca roku, a po drodze jeszcze igrzyska (jeśli się odbędą).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Less napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cytat:

"Kibice często nie wiedzą, co mówią. Mogę tylko powtórzyć to, co cały czas powtarzał trener Igi Piotr Sierzputowski. Przekonywał, że debel absolutnie nie będzie przeszkadzał. Iga to młoda dziewczyna, ma dość sił. Oczywiście zawsze może się zdarzyć taki trzygodzinny mecz, jak tutaj w trzeciej rundzie debla [Bethanie Mattek-Sands i Iga Świątek pokonały Su-Wei Hsieh / Elise Mertens (Belgia, 1) 5:7, 6:4, 7:5, wyciągając z 1:5 w trzecim secie - przyp. red.], ale to było dwa dni temu. Uważam, że rywalizacja deblowa nie miała wpływu na dzisiejszą porażkę Igi - twierdzi Romer."

Jestem odmiennego zdania. Granie meczy w takim turnieju dzień po dniu nie mógł pozostać obojętny na świeżość i jakość gry Igi. Nikt mi nie wmówi, że granie tych debli to jak trening, bo to zupełnie inne obciążenie psychiczne i fizyczne. Dochodzą przecież emocje, których w treningach nie ma, a poza tym jest ryzyko kontuzji.
To, że udało się w ub. roku nie oznacza, że zawsze będzie podobnie. Liczy się aktualna dyspozycja, która wynika z wielu czynników.
Uważacie, że dyspozycja Igi w tym turnieju była wyższa niż rok temu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, soundchaser napisał:

Uważacie, że dyspozycja Igi w tym turnieju była wyższa niż rok temu?

A masz pomysł jak to obiektywnie ocenić?  Uważać to sobie można cokolwiek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj jej wszystkiego po trochu brakowało,  takie słabsze dni się zdarzają, nawet takiemu Djokovicovi i to ze znacznie słabszymi przeciwnikami.
Sakkari jest w tourze siódmy rok, 25 lat to już może być połowa kariery, a wygrała do tej pory jeden turniej WTA250.  Ma teraz prawdopodobnie jedyną szansę bo taka słaba obsada w końcówce WS raczej prędko się ponownie nie zdarzy.
Iga jest w tourze 2,5 roku, a ma w dorobku szlema, WTA500 i WTA1000.
Ćwierćfinał RG to jest taki wykonany plan minimum, odpowiadający jej aktualnej pozycji w rankingu.
Należy powiedzieć brawo Iga i czekamy na więcej. A jak ktoś nie może przeboleć to niech łyknie Positivum
 
Iga ponoć prawie nie spała z wtorku na środę - jednak stres ją dopadł. Na szczęście nie wyglądała na bardzo przybitą na konferencji prasowej. Myślę, że nie będzie źle i w Bitwie o Anglię ustrzeli kilka Messerschmittów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Zbig napisał:

A masz pomysł jak to obiektywnie ocenić?

Lekarz, trener, psycholog, cały sztab szkoleniowy i oczywiście sama zawodniczka nie potrafią tego ocenić?
Tenis to nie skoki narciarskie, w których forma może zmienić się z dnia na dzień, a i tak szkoleniowcy potrafią przewidzieć pewne rzeczy z nią związane.

2 minuty temu, dzarro napisał:

Iga ponoć prawie nie spała z wtorku na środę - jednak stres ją dopadł

O, widzisz...mamy pierwszą przyczyną porażki. Stres w wyniku czego?
Presja na sukces, strach przed tym czy wytrzyma trudy turnieju, czy coś innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Zbig napisał:

A masz pomysł jak to obiektywnie ocenić?  Uważać to sobie można cokolwiek...

No tak. Nie ma żadnej statystyki na tą okoliczność.

Uważam, że jej dyspozycja była wyższa, jeśli wykluczymy z porównania dzisiejszy dzień. 

Gra dojrzalej, uderza mocniej, (na moje oko, nie wiem co na ten temat statystyki), poprawiła znacznie drugi serwis. Ten sprzed roku przypominał często amatorski.

6 minut temu, dzarro napisał:

Iga ponoć prawie nie spała z wtorku na środę - jednak stres ją dopadł.

No i mamy przekonujące wytłumaczenie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Less napisał:

Uważam, że jej dyspozycja była wyższa

Też tak uważałem oglądając mecze do 1/4 finału. Zapaść dzisiejsza nie jest przypadkowa i myślę, że przyczyna leży w zwyczajnym przemęczeniu. Ale sztab szkoleniowy Igi oczywiście do tego się nie przyzna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdarzyło Ci się nigdy nie przespać sporej części nocy, mimo że tak bardzo chciałbyś się wyspać, bo bardzo chciałbyś być świeży, wypoczęty i kreatywny następnego dnia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, soundchaser napisał:

Lekarz, trener, psycholog, cały sztab szkoleniowy i oczywiście sama zawodniczka nie potrafią tego ocenić?

Są tu na forum? 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Less napisał:

Nie zdarzyło Ci się nigdy nie przespać sporej części nocy, mimo że tak bardzo chciałbyś się wyspać, bo bardzo chciałbyś być świeży, wypoczęty i kreatywny następnego dnia?

Ale @dzarronapisał, że to miało związek ze stresem. Jakim stresem? Wcześniej go nie było?
Równie dobrze można tłumaczyć przyczynę słabej dyspozycji okresem u zawodniczki, a nie problemem ze snem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie miała nic do stracenia.  Teraz bardzo bardzo chciała obronić tytuł 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.