Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747

Rekomendowane odpowiedzi

A ja już od dłuższej chwili piszę o jej słabości na odcinku taktyki. Niestety w tym zakresie nie zrobiła żadnych postępów.
Muszę przyznać rację. Jak się nie che kiwać tylko iść na wymianę ciosów to trzeba - przede wszystkim - umieć przyjąć. Zauważyłem, że Iga praktycznie nie gra długich gemów na przewagi przy własnym serwisie - albo wygrywa, czasem nawet z 0-40 albo się sypie przy 30-40.
Wydawało mi się, że UO będzie przełomem - ale to jednak mżonki. Jeśli zwyciestwo z top 20-30 staje się wydarzeniem to jednak coś jest nie tak.
Jak coś jej dolegało to na tym poziomie z klasową zawodniczką nie miała co na kort wychodzić, niestety. Choć zawsze jest szansa że albo śtodki zdążą zadziałać albo przeciwniczka nogę skręci więc się gra.  To Indian Wells jest jakieś pechowe dla naszych pań.  Najpierw kolano Radwańskiej a teraz kostka Linette i miejmy nadzieję tylko jakaś drobna sensacja żołądkowa u Igi.
Moim zdaniem to był stres - jakieś skurcze żołądka albo coś w tym stylu. W przerwach Iga próbowała wyrównywać oddech - nigdy nie widziałem u niej takich reakcji. Ostapienko wywiera psychiczną presję - Iga mogła to odczuć.
Mnie jednak niepokoi, że poszerza się grono zawodniczek, które dość szybko potrafią Igę złamać.
Nie oglądałem tylko tak napisałem sądząc po wyniku i po jednej spektakularnej akcji Igi, o której pisali w internetach.
Też tylko końcówkę widziałem. Kwintesencja kobiecego tenisa w wersji hard z posypką i zasmażką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dzarro napisał:

Niestety te schematy zaczynają być męczące - jedno, dwa zwycięstwa bez historii i potem porażka też bez historii. Jak są permanentne problemy z wygraniem z komkplwiek z top 30, poza Kontaveit, to może to top 10 rzeczywiście jest trochę na wyrost.

Zgodnie z powyższą logiką wyjaśnij mi, dlaczego Ostapenko, która jest bardziej doświadczona, też wygrała RG, jak widać pod koniec sezonu jest w dobrej kondycji i grać potrafi, przegrywała w tym roku seryjnie z niżej notowanymi?

Synówka dobitnie wyjaśnił sytuację Igi pod koniec sezonu i wszystko co się dzieje dokładnie to potwierdza.

A Fernandez jutro przerobi Ostapenko na kaszankę, zgodnie z tradycją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłkarzom też idzie jak po grudzie, może na koniec dnia będziemy tylko z pianistów zadowoleni, szóstka w 3. etapie😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z powyższą logiką wyjaśnij mi, dlaczego Ostapenko, która jest bardziej doświadczona, też wygrała RG, jak widać pod koniec sezonu jest w dobrej kondycji i grać potrafi, przegrywała w tym roku seryjnie z niżej notowanymi?
Synówka dobitnie wyjaśnił sytuację Igi pod koniec sezonu i wszystko co się dzieje dokładnie to potwierdza.
A Fernandez jutro przerobi Ostapenko na kaszankę, zgodnie z tradycją.
A co mnie obchodzi Ostapienko? Iga przegrywała podobnie z Jabeur, Sakkari i Badosą, teraz z Ostapienko - wszystkie grały dobrze lub solidnie ale nie wybitnie. Tylko Bencic była w gazie. Poza Kontaveit Iga nie wygrywa praktycznie cieżkich gemów - a na pewno już tych kluczowych
Iga doprowadziła dziś do 4-3 z przełamaniem grając niemal wyłącznie 2 serwisem i przy tym 4-3 pierwszy zaczął wchodzić ale Ostapienko odłamała i wygrała 2 następne gemy. W 2 secie zjazd z 1-3 do 6-3. O co tu chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dzarro napisał:

Moim zdaniem to był stres - jakieś skurcze żołądka albo coś w tym stylu. W przerwach Iga próbowała wyrównywać oddech - nigdy nie widziałem u niej takich reakcji.

Zgadza się, jak stres daje rzeczywiste objawy fizyczne, to już nie jest zadanie wyłącznie dla psychologa. Iga trochę wyprzedziła samą siebie w sportowym rozwoju i organizm się od czasu do czasu buntuje, stąd tiki, skurcze i tym podobne, z tym zazwyczaj można sobie poradzić.

A tymczasem Rogers w drugim secie 3:0 i to z dwoma przełamaniami chyba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jak stres daje rzeczywiste objawy fizyczne, to już nie jest zadanie wyłącznie dla psychologa. Iga trochę wyprzedziła samą siebie w sportowym rozwoju i organizm się od czasu do czasu buntuje, stąd tiki, skurcze i tym podobne, z tym zazwyczaj można sobie poradzić.
A tymczasem Rogers w drugim secie 3:0 i to z dwoma przełamaniami chyba?
Zobaczymy - Leylah lubi emocje. Z drugiej strony przykład Andreescu pokazuje, że każdy ma swój limit punktów życia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki - za dużo filozofujecie. Przyczyna porażek Igi jest prosta - słaba głowa, brak postępów, brak pewności siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dzarro napisał:

A co mnie obchodzi Ostapienko? Iga przegrywała podobnie z Jabeur, Sakkari i Badosą, teraz z Ostapienko - wszystkie grały dobrze lub solidnie ale nie wybitnie. Tylko Bencic była w gazie. Poza Kontaveit iga nie wygrywa praktycznie cieżkich gemów - a na pewno już tych kluczowych
Iga doprowadziła dziś do 4-3 z przełamaniem grając niemal wyłącznie 2 serwisem i przy tym 4-3 pierwszy zaczął wchodzić ale Ostapienko odłamała i wygrała 2 następne gemy. W secie z 1-3 do 6-3. O co tu chodzi?

Radwańska chyba kiedyś w wywiadzie dość obszernie, jak na nią, wyjaśniała, że ogromna większość tenisistek nie jest w stanie utrzymać najwyższej formy przez cały okres corocznego WTA Tour i świadomie wybierają sobie kilka preferowanych turniejów podczas których grają na najwyższych obrotach, a przez resztę sezonu ciułają punkty.  Wyjątki od tej reguły są ale ponoć nieliczne, typu Serena i kilka innych w szczycie kariery.

A tymczasem Rogers-Fernandez 5:0 w drugim secie.

4 minuty temu, dzarro napisał:

Z drugiej strony przykład Andreescu pokazuje, że każdy ma swój limit punktów życia.

Oglądałem, beznadziejna obustronna napierdalanka, z tym że Anett grała po prostu swoje, a po Biance spodziewałem się więcej.  No ale ona być może po prostu musi uważać bo gra na krawędzi kolejnych kontuzji.

4 minuty temu, soundchaser napisał:

Chłopaki - za dużo filozofujecie. Przyczyna porażek Igi jest prosta - słaba głowa, brak postępów, brak pewności siebie.

Masz prostackie rozumienie świata, nie zamierzam w ogóle na tym poziomie dyskutować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem, beznadziejna obustronna napierdalanka, z tym że Anett grała po prostu swoje, a po Biance spodziewałem się więcej.  No ale ona być może po prostu musi uważać bo gra na krawędzi kolejnych kontuzji.
Moż dlatego jedyny istotny mecz Igi w tym sezonie to wg mnie mecz z Krejcikovą w Rzymie.
Ps - dotyczy tej wypowiedzi o Radwańskiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zbig napisał:

Masz prostackie rozumienie świata, nie zamierzam w ogóle na tym poziomie dyskutować.

Nie prostackie, tylko logiczne.
Zejdźcie wszyscy na ziemię. Podniecacie się, analizujecie, oceniacie, a nie widzicie prostej przyczyny tych porażek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, soundchaser napisał:

Nie prostackie, tylko logiczne.
Zejdźcie wszyscy na ziemię. Podniecacie się, analizujecie, oceniacie, a nie widzicie prostej przyczyny tych porażek.

Twoje wynurzenia nie mają z logiką nic wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zbig napisał:

Twoje wynurzenia nie mają z logiką nic wspólnego.

Serio tak myślisz? Czy to tylko chwilowe wzburzenie, które często pokazujesz w momentach, gdy wydaje Ci się, że masz rację?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dzarro napisał:

Moż dlatego jedyny istotny mecz Igi w tym sezonie to wg mnie mecz z Krejcikovą w Rzymie.

Spójrz na to trochę szerzej.  Indian Wells to kultowy turniej, każdy zawodnik stanie na rzęsach aby w nim wziąć udział i dobrze wypaść, a tymczasem mamy za sobą 2 mecze 4 rundy a z Top10 WTA Race w drabince zostały się dwie zawodniczki.  Oczywiście mamy prawo i powinniśmy mieć od Igi oczekiwania, ale ona w tym towarzystwie jest najmłodsza, pewne umiejętności jeszcze przed nią.

Natomiast faktem jest, że popełniła dziś w pierwszym secie dwa kluczowe błędy przy breakpointach, co ją kosztowało odwrócenie  wyniku w tym secie.  Jakby zaczynała drugi z 1:0 na koncie to mogło by być całkiem inaczej, Ostapenko jak to ona zaczęła by grać na jeszcze wyższym ryzyku skutkującym negatywnym bilansem winnerów do niewymuszonych i mecz by się sam wygrał 😉

23 minuty temu, soundchaser napisał:

Serio tak myślisz? Czy to tylko chwilowe wzburzenie, które często pokazujesz w momentach, gdy wydaje Ci się, że masz rację?

 

 

Nie, to Tobie się wydaje, że możesz u mnie wywołać jakiekolwiek wzburzenie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zbig napisał:

Oczywiście mamy prawo i powinniśmy mieć od Igi oczekiwania, ale ona w tym towarzystwie jest najmłodsza, pewne umiejętności jeszcze przed nią.

Dobry wujek.
 

7 minut temu, Zbig napisał:

Natomiast faktem jest, że popełniła dziś w pierwszym secie dwa kluczowe błędy przy breakpointach, co ją kosztowało odwrócenie  wyniku w tym secie

Coś Ty...serio? I jakie wnioski? Takie, że jest jeszcze młoda? 😆

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na to trochę szerzej.  Indian Wells to kultowy turniej, każdy zawodnik stanie na rzęsach aby w nim wziąć udział i dobrze wypaść, a tymczasem mamy za sobą 2 mecze 4 rundy a z Top10 WTA Race w drabince zostały się dwie zawodniczki.  Oczywiście mamy prawo i powinniśmy mieć od Igi oczekiwania, ale ona w tym towarzystwie jest najmłodsza, pewne umiejętności jeszcze przed nią.
Natomiast faktem jest, że popełniła dziś w pierwszym secie dwa kluczowe błędy przy breakpointach, co ją kosztowało odwrócenie  wyniku w tym secie.  Jakby zaczynała drugi z 1:0 na koncie to mogło by być całkiem inaczej, Ostapenko jak to ona zaczęła by grać na jeszcze wyższym ryzyku skutkującym negatywnym bilansem winnerów do niewymuszonych i mecz by się sam wygrał
Ja to wszystko wiem. Bardziej niepokoi mnie to że Iga odnosi zwycięstwa bez historii i ponosi porażki bez historii. Mecz z Krejcikovą to jedyny mecz z historią.

Na razie nie ma za bardzo szans żeby toczyła takie batalie jak Leylah, która właśnie wygrywa gema po kilku równowagach i nadal jest w meczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, dzarro napisał:


Na razie nie ma za bardzo szans żeby toczyła takie batalie jak Leylah, która właśnie wygrywa gema po kilku równowagach i nadal jest w meczu.

Dziś jednak efektowana batalistyka przegrała z solidną regularnością.  Choć nie powiem, oglądało się to dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jednak efektowana batalistyka przegrała z solidną regularnością.  Choć nie powiem, oglądało się to dobrze.
Ale batalia była. Obie w meczu do końca.

Jedno jest pewne w rankingu będzie ostry zjazd. W Race niby bezpiecznie - ale Jabeur jest w grze. Jeszcze tylko brakuje, żeny Barty się namyśliła. Do Moskwy ponoć Iga nie jedzie. Jeśli uda się dostać do WTAF to wielkich wyników trudno oczekiwać. Jakieś jedno zwycięstwo może się uda wyrwać - pomimo tego, że bez Osaki i Barty obsada będzie słaba..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabeur, Badosa i Kontaveit dalej w stawce. Odpuszczenie Moskwy to jednak spore ryzyko. Tym bardziej, że Barty nie potwierdziła oficjalnie, że odpuszcza.

Na pewno Jabeur lub Kontaveit zrobią minimum SF - Kontaveit oficjalnie nie jest zgłoszona do Moskwy. Jest za to Sakkari i oczywiście Gabi.
Oby to nie skończyło się jak wczorajszy mecz - niby jest 4-3 z przełamaniem ale ostatecznie robi się z tego 4-6. Wypadnięcie Igi w WTAF na ostatniej prostej to jednak byłaby wtopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, dzarro napisał:

Jabeur, Badosa i Kontaveit dalej w stawce. Odpuszczenie Moskwy to jednak spore ryzyko. Tym bardziej, że Barty nie potwierdziła oficjalnie, że odpuszcza.

Na pewno Jabeur lub Kontaveit zrobią minimum SF - Kontaveit oficjalnie nie jest zgłoszona do Moskwy. Jest za to Sakkari i oczywiście Gabi.
Oby to nie skończyło się jak wczorajszy mecz - niby jest 4-3 z przełamaniem ale ostatecznie robi się z tego 4-6. Wypadnięcie Igi w WTAF na ostatniej prostej to jednak byłaby wtopa.

Iga jest na pozycji 5 w WTA Race, aby się nie załapała do WTAF w pełni obsadzonego musiały by ją cztery zawodniczki wyprzedzić a nie jedna albo dwie.  W IW może ją wyprzedzić Jabeur jeśli dojdzie do finału i Pegula jeśli wygra.  Kontaveit jeśli wygra zrówna się z Igą.  Trzeba poczekać jak się ułoży punktacja po zakończeniu IW.  A w kwestii obsady WTAF to niewiadome są również Sabalenka która ma COVIDa i Osaka, która nie zgłosiła się do żadnego turnieju po US Open, która w WTA Race jest na pozycji 9.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga jest na pozycji 5 w WTA Race, aby się nie załapała do WTAF w pełni obsadzonego musiały by ją cztery zawodniczki wyprzedzić a nie jedna albo dwie.  W IW może ją wyprzedzić Jabeur jeśli dojdzie do finału i Pegula jeśli wygra.  Kontaveit jeśli wygra zrówna się z Igą.  Trzeba poczekać jak się ułoży punktacja po zakończeniu IW.  A w kwestii obsady WTAF to niewiadome są również Sabalenka która ma COVIDa i Osaka, która nie zgłosiła się do żadnego turnieju po US Open, która w WTA Race jest na pozycji 9.
Dlatego Osaki nie liczę - bo sama wypadnie ze stawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie odpuszczają na 100% dodatkowego turnieju. Jeśli będzie ryzyko - to Iga spróbuje jeszcze coś zagrać. W sumie to są jeszcze trzy 250-ki, z tego 2 tydzień po Moskwie i 10 dni przed WTAF - więc jakieś pole manewru jest. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ten cały Polsat Box jest 2 razy droższy niż stara Ipla Sport i to w promo bo normalna cena to 5 dych. A odtwarzania kilka godzin wstecz nadal nie ma. Potwierdza się stara teza, że nikt cię tak nie orżnie na kasę jak firma z polskim kapitałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dzarro napisał:

Kurde ten cały Polsat Box jest 2 razy droższy niż stara Ipla Sport i to w promo bo normalna cena to 5 dych. A odtwarzania kilka godzin wstecz nadal nie ma. Potwierdza się stara teza, że nikt cię tak nie orżnie na kasę jak firma z polskim kapitałem.

Nieprzypadkowo światowa kariera patriotyzmu zbiegła się z rozwojem nowoczesnego marketingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solosz jest tak pazerny, że trzeba płacić za oglądanie reklam.
Dobra Hubi, zapracuj na te moje marne cztery dychy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dzarro napisał:

Solosz jest tak pazerny, że trzeba płacić za oglądanie reklam.
Dobra Hubi, zapracuj na te moje marne cztery dychy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mówisz i masz 🙂

Wyraźnie w tym roku Iga obstawia cegłę a Hubi resztę 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert idzie jak burza.
Jest w formie. Może nawet wygrać ten turniej jeśli psychika mu nie padnie, jak Świątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, soundchaser napisał:

jeśli psychika mu nie padnie, jak Świątek.

Tak tak.  To psychika przydepnęła Idze brzeg fartuszka i dlatego nie dobiegała na czas do większości piłek 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zbig napisał:

Tak tak.  To psychika przydepnęła Idze brzeg fartuszka i dlatego nie dobiegała na czas do większości piłek 😉

Kontuzja? No jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, soundchaser napisał:

Kontuzja? No jasne.

Ona twierdzi, że wprawdzie boli ją tak samo jak w Ostrawie ale że to ponoć bez istotnego znaczenia.

Z zawodniczkami grającymi mocno, szybko, na ryzyku Iga ma na betonie problem chyba od zawsze i musi nad tym zwyczajnie pracować, to jest czysta technika plus doświadczenie a nie żaden problem mentalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona twierdzi, że wprawdzie boli ją tak samo jak w Ostrawie ale że to ponoć bez istotnego znaczenia.
Z zawodniczkami grającymi mocno, szybko, na ryzyku Iga ma na betonie problem chyba od zawsze i musi nad tym zwyczajnie pracować, to jest czysta technika plus doświadczenie a nie żaden problem mentalny.
Iga nadąża kiedy 1 serwis wchodzi. A nie wchodzi - kiedy czuje stres, więc kwestie mentalne są istotne. Z Rybakiną i Kontaveit wygrała bo solidnie serwowała. - a przecież teraz wychodzi, że Anetka od UO jest jedną z najlepszych aktualnie zawodniczek na betonie. Z Ostapienko z czasem pierwszy serwis zaczął wchodzić - ale był dziwnie słaby.Może to wina kontuzji. Być może zwiększenie siły/szybkości serwisu jest jakimś rozwiązaniem ale może też być pułapką - bo przecież Muguruzie, Osace czy Sabalence też się serwis rozjeżdża i wtedy są często nawet bardziej bezradne niż Iga.
Fakty są takie, że realny poziom Igi to przełom 1 i 2 dziesiątki ze wskazaniem na 2. Bilans z top 30 od sezonu na trawie tobodaj 2-7 z tego tylko 2 mecze przegrane w 3 setach. Poza super grą na ziemi (10 zwycięstw pod rząd) Iga potem nie wygrała nigdy więcej niż 3 meczów z rzędu. To nie jest bilans zawodniczki ze ścisłej czołówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.