Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Jaro_747 napisał:

W tym roku w Wielkim Szlemach nasza tenisistka nie wygrała z rywalkami z top 25 rankingu. Zwycięstwo w piątek w Ostrawie nad Jeleną Rybakiną było jej pierwszym triumfem nad zawodniczką z top 20 od majowej imprezy w Rzymie."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Autor tekstu chyba nie bardzo orientuje się ja są skonstruowane drabinki WS.  Iga będąc wysoko rozstawiona nie miała zwyczajnie możliwości z innymi rozstawionymi zagrać.

W AO była rozstawiona z 15 i teoretycznie w 3R miała grać z 17 Rybakiną, ale tamta wcześniej odpadła.  W 4R przegrała z 2 Halep.

W RG była rozstawiona z 8 i powinna trafić w 4R na 12 Muguruzę, ale tamta odpadła z Kostyuk, z którą Iga bez większego trudu wygrała, i odpadła w ćwierćfinale z 17 Sakkari.

W Wimbledonie rozstawiona z 7 znowu nie miała okazji grać z innymi rozstawionymi do 4R gdzie odpadła z 21 Jabeur.

W US Open rozstawiona z 7 też dopiero w 4R trafiła na 11 Bencić, z którą przegrała.

Iga w tej chwili w tegorocznym rankingu jest 6 a te z którymi przegrała w szlemach są na pozycjach 5, 9, 18 i 39.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrała dwa razy z Jabeur która teraz jest 17 a wtedy była koło 20. Przegrała drugi raz z Sakkari która teraz jest 12 a była niżej gdy był pierwszy mecz. Nie zgodzę się że z Kostiuk wygrała łatwo - pierwszego seta wygrała ledwo-ledwo a w drugim Kostiuk rozsypała się mentalnie.

Podsumowując -facet ma rację. Iga po pierwsze nie ma planu B i o tym pisałem już dawno temu.

Po drugie - do meczów jest albo słabo przygotowana taktycznie albo nie umie realizować planu. Obstawiam jednak to pierwsze bo potwierdzają to wywiady oraz przebieg meczów.

A co do ostatniego meczu z Sakkari - Iga grała nieźle ale długimi momentami schematycznie. Sakkari wygrała bo bardziej chciała wygrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz cos pozytywnego.

Zgadzam się że jest i postęp w sferze mentalnej. Na całe szczęście zniknęły tiki i dzikie falowania nastrojów w czasie meczu. Rzeczywiście jest stabilizacja, co w kobiecym tenisie jest nadzwyczaj cenne. Lekko poprawił się serwis i wróciły zagrania po linii, co mnie bardzo cieszy. Teraz będzie pora na poprawienie tego, o czym marudzę od dłuższego czasu, czyli taktyki. jeżeli to poprawi to w pierwszej dziesiątce zadomowi się na długie lata.

Miałem napisać w pierwszej piątce, ale to zależy od tego, czy wyczyn Raducanu i Fernandez był tylko jednorazowym wyskokiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wątpliwości co do tego, że Iga w II części sezonu zaczęła seryjnie przegrywać z mocniejszymi rywalkami.
Jeśli utrzyma się w top 8 race to zagra minimum 3 mecze na poziomie. Będzie można zrobić wiarygodne podsumowanie.

Moim zdaniem jeśli dojdzie do pierwszych meczów z małolatami to z Raducanu jest 70 do 30 dla Igi a z Leylah 60 do 40. Trzeba pamiętać że one grały turnieje życia, w normalnej dyspozycji to przygrywają z niejaką Helen Dart, którą Iga by zdmuchnęła mając 4 razy takiego globusa jak wczoraj. Zakładając, że po obu stronach jest kosmiczna forma to szanse Raducanu maleją do 10% a z Leylah jest 50 na 50.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Igi jest lekki zastój -nie rozwija się niestety .

przybyło doświadczeń ale nie ma nic nowego w jej grze...rywalki ,zwłaszcza ofensywnie grające stosunkowo łatwo ją ogrywają.być może się mylę ale nie ugrała nawet seta z rywalkami wyżej notowanymi..od Rzymu.

w dodatku gra zbyt zachowawczo i zbyt łatwo oddaje swoje gemy serwisowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem wklejać linków w smartfonie ale jest jeszcze opinia Dawida Góry o meczu z Sakkari. Moim zdaniem trafna. Słusznie też punktuje niekonsekwncje komentatorów z C+. Z jednej strony zarzuca się Idze, że nie ma planu B a z drugiej, że nie gra w swoim stylu(co oznacza plan A).
Zresztą ile jest w tej chwili tenisistek ze skutecznymi opcjami B-C? Barty? Krejcikowa? Na pewno nie Osaka, Sabalenka, Muguruza czy Kwitowa. Sakkari czy Jabeur też nie - bo ich plan B wypada tylko kiedy rywalki są słabo dysponowane. Jak Osaka czy Sabalenka mają 75% formy to planem B Jabeur jest ładnie przegrać(patrz AO i W). Raducanu to nawet plan A ma w powijakach. Leylah ma zadatki.





Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



u Igi jest lekki zastój -nie rozwija się niestety .
przybyło doświadczeń ale nie ma nic nowego w jej grze...rywalki ,zwłaszcza ofensywnie grające stosunkowo łatwo ją ogrywają.być może się mylę ale nie ugrała nawet seta z rywalkami wyżej notowanymi..od Rzymu.
w dodatku gra zbyt zachowawczo i zbyt łatwo oddaje swoje gemy serwisowe.


Od Rzymu nie grała z ani jedną wyżej notowaną rywalką... Przegrywa z niżej notowanymi. Jedynie Sakkari i Bencic ugrały więcej od Igi. Badosa czy Jabeur mają po jednym QF w szlemie, robią sporo szumu ale dużo pary idzie w gwizdek. Bencic też już wchodzi w kryzys. Żadna zawodniczka z szerokiej czołówki nie grała na wysokim poziomie przez cały sezon. Może poza Krejcikową, która nie jest lubiana, a jest najbardziej wielowymiarowa - i ostatnie 4 mecze przegrała z zawodniczkami w mega gazie.
A kto komentował w C+?
Furjan i Kostecka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzarro napisał:


 

 


Od Rzymu nie grała z ani jedną wyżej notowaną rywalką... Przegrywa z niżej notowanymi. Jedynie Sakkari i Bencic ugrały więcej od Igi. Badosa czy Jabeur mają po jednym QF w szlemie, robią sporo szumu ale dużo pary idzie w gwizdek. Bencic też już wchodzi w kryzys. Żadna zawodniczka z szerokiej czołówki nie grała na wysokim poziomie przez cały sezon. Może poza Krejcikową, która nie jest lubiana, a jest najbardziej wielowymiarowa - i ostatnie 4 mecze przegrała z zawodniczkami w mega gazie. Furjan i Kostecka.

 

źle sformułowałem myśl..chodziło o rywalki o zbliżonym rankingu..

ranking u Igi jest złudny..w listopadzie straci punkty za zwycięstwo w RG i straci sporo pozycji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
źle sformułowałem myśl..chodziło o rywalki o zbliżonym rankingu..
ranking u Igi jest złudny..w listopadzie straci punkty za zwycięstwo w RG i straci sporo pozycji.
 
Liczy się race - w nim od dawna jest między top 5-6. Może trochę spaść ale nie musi - zdecydują o tym wyniki w Chicago oraz IW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
nie do końca
podstawą do rozstawienia w drabince turniejowej jest ranking wta.
Ale rozmawiamy o tym jak Iga gra w tym sezonie. W rankingu w top 10 jest jeszcze np. Kenin..Race jest wiarygodny. - rywalki grające lepiej równiej od Igi są wyzej - te od pojedynczychvstrzałów niżej. Race obrazuje też słabsze wyniki Igi w drugiej połówce sezonu - stąd minimalne różnice. Nawet Raducanu ma jeszcze w teorii szanse na WTAF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to wszystko racja 🙂 tylko wiele zależy od rozstawienia/losowania..czyli zamrożonego rankingu wta.

droga,ilość rozegranych meczów zależy od tego właśnie.

 

a Anette wygrała z Sakkari..!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Jaro_747 napisał:

zniknęły tiki

Nie zniknęły ale są rzadziej.  Fajne też jest jak Iga na gorąco po meczu jeszcze nie łapiąc tchu długo i kompetentnie udziela wywiadu.

32 minuty temu, triode napisał:

a Anette wygrała z Sakkari..!

Klątwa Igi działa 😉

A Iga jak znalazła metodę na Kontaveit, znajdzie tak samo na Sakkari.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co taka cisza tutaj? Hubi 4. tytuł zdobył w dobrym stylu i nikt nic😏.

Ciekawe czy poleci do San Diego czy się wycofa. Szansa na Toronto duża nawet 2-3 runda to parę punktów się przyda ale jet lag i gra pewnie we wtorek to byłaby jazda bez trzymanki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Podsumowując -facet ma rację. Iga po pierwsze nie ma planu B i o tym pisałem już dawno temu.

Dla mnie koncepcja planu B jest w dużej mierze mityczna. Bo tak naprawdę skoro wybiera się jako pierwszoplanowy plan A to jest to najlepszy plan a problem leży w jakości jego realizacji. Jak zawodniczka trafia w siatkę przy próbie odegrania wzdłuż linii to może albo nadal próbować zrobić to za kolejnym razem dobrze albo przestać i próbować inaczej. Bez konsultacji z trenerem moim zdaniem ciężko jest podejmować bardziej złożone decyzje w trakcie.

13 minut temu, audiofan01 napisał:

co taka cisza tutaj? Hubi 4. tytuł zdobył w dobrym stylu i nikt nic😏.

Ciekawe czy poleci do San Diego czy się wycofa. Szansa na Toronto duża nawet 2-3 runda to parę punktów się przyda ale jet lag i gra pewnie we wtorek to byłaby jazda bez trzymanki.

Ładnie się odkuł.  Nie zdziwię się jak poleci bo on lubi grać w USA. No i w San Diego gra Ruud, którego Hubi właśnie wyprzedził o ciut w ATP Race.

8 godzin temu, dzarro napisał:

Nie ma wątpliwości co do tego, że Iga w II części sezonu zaczęła seryjnie przegrywać z mocniejszymi rywalkami.

Na betonie chyba nigdy seryjnie nie wygrywała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, triode napisał:

u Igi jest lekki zastój -nie rozwija się niestety .

przybyło doświadczeń ale nie ma nic nowego w jej grze...rywalki ,zwłaszcza ofensywnie grające stosunkowo łatwo ją ogrywają.być może się mylę ale nie ugrała nawet seta z rywalkami wyżej notowanymi..od Rzymu.

w dodatku gra zbyt zachowawczo i zbyt łatwo oddaje swoje gemy serwisowe.

Moim zdaniem Iga wciąż jeszcze pracuje nad motoryką.  Ma najlepiej dopracowaną cegłę na której dodatkowo piłka bardziej zwalnia i wyżej się odbija i tam potrafi częściej uzyskać idealny timing i wykorzystać w pełni swoją zabójczą rękę.  Na betonie, na co bardzo często zwracali uwagę komentujący, wielokrotnie była zwyczajnie spóźniona albo dla odmiany wpadała na piłkę a wtedy nie da się w pełni wykorzystać ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, triode napisał:

nie do końca 🙂

podstawą do rozstawienia w drabince turniejowej jest ranking wta.

WTA ranking i WTA race schodzą się na koniec roku.  Ja od połowy roku patrzę już tylko na wta race bo on jest bardziej adekwatny do sytuacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, audiofan01 napisał:

Hubi dołożył debelka. Powinien wycofać się z San Diego i spokojnie zaaklimatyzować się przed IW.

Chyba że potraktuje San Diego jako element aklimatyzacji.  Przecież to o rzut beretem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na betonie chyba nigdy seryjnie nie wygrywała.
W Australii miała bilans 9-2. Potem już gorzej. Od Tokyo - jeśli dobrze liczę - 6-4. Z top 30 2-4. Szału nie ma. Ale poczekajmy - jak coś odpali w końcówce - to znowu będzie histeria w drugą stronę.
W dwóch ostatnich turniejach jest 5-2 i 2-2 z top 30 czyli już nieźle. Tym bardziej, że wszystkie 4 mecze z czołówką były ciężkie a w żadnym nie było mowy o wielkiej formie. W UO na początku był stres, że powtórzy się Tokyo lub Cinti. Teraz jest spokój i brak paniki, kiedy nie idzie. Jest zmęczona - ale jest jakaś szansa, że wygra jakiś mecz, który ją doładuje w końcówce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zbig napisał:

Na betonie, na co bardzo często zwracali uwagę komentujący, wielokrotnie była zwyczajnie spóźniona albo dla odmiany wpadała na piłkę a wtedy nie da się w pełni wykorzystać ręki.

Tak. pierwszy powiedział to chyba Wilander i powiem szczerze że mocno mnie to zdziwiło. Ale jak zacząłem patrzyć pod tym katem to musiałem przyznać mu rację. Może nie jest to takie oczywiste, bo to nie tak, że Iga jest od piłki za daleko i musi ją  łapać na maksymalnym zasięgu. Często wręcz przeciwnie- jest za blisko i musi zawijać spod łokcia. No ale dobry timing to według mnie to coś, co najtrudniej osiągnąć. Nie każdy jest takim mistrzem jak Federer który piłki mocno bite pod końcową linię potrafił odegrać półwolejem 10 cm nad kortem tak, jakby to było najłatwiejsze zagranie na świecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dzarro napisał:

Teraz jest spokój i brak paniki, kiedy nie idzie.

Wydaje mi się, że Iga jak dotychczas poradziła sobie z presją po niepodziewanie wygranym WS stosunkowo najlepiej w porównaniu do podobnych przypadków z ostatnich lat, czyli Ostapenko, Andreescu i Kenin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że Iga jak dotychczas poradziła sobie z presją po niepodziewanie wygranym WS stosunkowo najlepiej w porównaniu do podobnych przypadków z ostatnich lat, czyli Ostapenko, Andreescu i Kenin.
Andreescu to jednak kwestia zdrowia. Dużo pecha miała. W UO kwarantanna i Hsieh z R2. Potem świetny turniej w Miami i znowu kontuzja. RG - Zidansek w R1. W - Cornet w R1(na trawie to jednak pech). W UO nie grała źle - znowu kontuzja. Słabo to wygląda - ale to raczej nie kwestia mentalna. Jeśli już to w tym sensie, że Bianca się rozkręca dopiero jak jej nie idzie - więc forsuje się bez potrzeby i ciało się sypie. Szkoda bo to pitbull jest.W dobrej formie to Emcię by przeczołgała w najlepszym stylu poligonowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dzarro napisał:

Andreescu to jednak kwestia zdrowia.

Wpływ presji na zdrowie jest niemały - zarówno bezpośredni jak i poprzez decyzje o forsowaniu organizmu ponad miarę.

8 minut temu, dzarro napisał:

Jeśli już to w tym sensie, że Bianca się rozkręca dopiero jak jej nie idzie - więc forsuje się bez potrzeby i ciało się sypie. Szkoda bo to pitbull jest.

Może się jeszcze pozbiera.  Pitbulle nie poddają się do końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wpływ presji na zdrowie jest niemały - zarówno bezpośredni jak i poprzez decyzje o forsowaniu organizmu ponad miarę.
Dlatego podoba mi się "pasywna" Iga. Na razie za dużo wariantów testuje i się gubi. Ale ogólnie dobrze kombinuje. Jeśli podziwia Barty to przecież nie za "agresywny tenis". Wygrać duży turniej na jedno kopyto to nawet Giorgi potrafi. Aż się dziwię, że koledzy adorujący "agresywny tenis" nie wróżą jej totalnej dominacji w przyszłym sezonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Jaro_747 napisał:

Tak. pierwszy powiedział to chyba Wilander i powiem szczerze że mocno mnie to zdziwiło. Ale jak zacząłem patrzyć pod tym katem to musiałem przyznać mu rację. Może nie jest to takie oczywiste, bo to nie tak, że Iga jest od piłki za daleko i musi ją  łapać na maksymalnym zasięgu. Często wręcz przeciwnie- jest za blisko i musi zawijać spod łokcia. No ale dobry timing to według mnie to coś, co najtrudniej osiągnąć. Nie każdy jest takim mistrzem jak Federer który piłki mocno bite pod końcową linię potrafił odegrać półwolejem 10 cm nad kortem tak, jakby to było najłatwiejsze zagranie na świecie.

Zagadza się, Iga gra jeden z najmocniejszych topspinów w turze i robi z bardzo głębokim zamachem, z tylko niewielką pomocą nadgarstka, uzyskuje dużą rotację ale to wszystko wymaga czasu i idealnego ustawienia co na szybszych nawierzchniach jest trudne. Jednak widać postęp i w przyszłym sezonie powinno być lepiej.

Ponadto myślę, że w przerwie popracuje też trochę na siłowni. Nigdy tego nie spróbowała Radwańska mimo takich sugestii bo obawiała się, że przez rozbudowę mięśni straci swą naturalną lekkość bez gwarancji, że coś zyska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzarro napisał:

Dlatego podoba mi się "pasywna" Iga. Na razie za dużo wariantów testuje i się gubi. Ale ogólnie dobrze kombinuje. Jeśli podziwia Barty to przecież nie za "agresywny tenis". Wygrać duży turniej na jedno kopyto to nawet Giorgi potrafi. Aż się dziwię, że koledzy adorujący "agresywny tenis" nie wróżą jej totalnej dominacji w przyszłym sezonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Osobiście adoruje tenis ofensywny, określenie "agresywny" jakoś słabo mi pasuje. Może to na skutek oglądania całymi latami tenisa Radwańskiej i gryzienia palców po kolejnym przebiciu piłki przez środek ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.