Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747

Rekomendowane odpowiedzi

Iga na chwilę jest no. 4. Ale zjazd za 2 tygodnie będzie bolesny. Żeby utrzymać się w top 10 musi wygrać IW. Z rywalek tylko Kenin i Kvitova też będą miały straty za RG. W przypadku udziału w WTAF to żeby się jako tako odkuć trzeba wyjść z fazy grupowej.

Jak się nie uda to do roku 2020 będzie tylko skok o góra 5 oczek. Na papierze igosceptycy będą mieli argumenty...



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi Igi wynika, że ze względu na uraz mało trenowała przed Ostrawą, potwierdziła też, że świadomie (ale, co wszyscy widzimy, ze zmiennym szcześciem) szuka równowagi między ryzykiem/ofensywą a grą asekuracyjną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dzarro napisał:

Iga na chwilę jest no. 4. Ale zjazd za 2 tygodnie będzie bolesny. Żeby utrzymać się w top 10 musi wygrać IW. Z rywalek tylko Kenin i Kvitova też będą miały straty za RG. W przypadku udziału w WTAF to żeby się jako tako odkuć trzeba wyjść z fazy grupowej.

Jak się nie uda to do roku 2020 będzie tylko skok o góra 5 oczek. Na papierze igosceptycy będą mieli argumenty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


 

Wg live rankingu za 2 tyg. będzie 11. ale za 5 tyg. będzie 7. Czyli zdecyduje IW i ważne jak wypadnie w prównaniu za tymi co są blisko za nią.  W każdym razie TOP10 na koniec roku to nie są jakieś Himalaje ale wielce prawdopidobny scenariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg live rankingu za 2 tyg. będzie 11. ale za 5 tyg. będzie 7. Czyli zdecyduje IW i ważne jak wypadnie w prównaniu za tymi co są blisko za nią.  W każdym razie TOP10 na koniec roku to nie są jakieś Himalaje ale wielce prawdopidobny scenariusz.
To pogubiłem się w rachubach. Co się jeszcze liczy z lat poprzednich poza RG i IW? Bo wg moich wyliczeń w IW to tylko Svitolina sporo ugrała. W WTAF zresztą też. Reszta nawet jak straci to grosze a Iga zjedzie do ok. 3200 pkt. Osaka czy Muguruza za wiele nie stracą - będą miały bliżej 4000 pkt a Muguruza może się odkuć. Punkty za Azję będą kasowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dzarro napisał:

To pogubiłem się w rachubach. Co się jeszcze liczy z lat poprzednich poza RG i IW? Bo wg moich wyliczeń w IW to tylko Svitolina sporo ugrała. W WTAF zresztą też. Reszta nawet jak straci to grosze a Iga zjedzie do ok. 3200 pkt. Osaka czy Muguruza za wiele nie stracą - będą miały bliżej 4000 pkt a Muguruza może się odkuć. Punkty za Azję będą kasowane?
 

Iga będzie miała  po odjęciu RG 3186 pkt za 2 i za 5 tygodnie. Nie sprawdzałem dokładnie ale może jeszcze niektóre mają pkt za turnieje w Azji 2019 i je niebawem stracą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to bedzie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kumam. Co tam robi Kenin z 3000 pkt ? Przecież ona zrobiła tylko R4 w RG 2021 a poza tym pomór. Ona ma jeszcze punkty z AO 2020???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiofan01 napisał:

Wg live rankingu za 2 tyg. będzie 11. ale za 5 tyg. będzie 7. Czyli zdecyduje IW i ważne jak wypadnie w prównaniu za tymi co są blisko za nią.  W każdym razie TOP10 na koniec roku to nie są jakieś Himalaje ale wielce prawdopidobny scenariusz.

W WTA Race jest 6 i w najgorszym razie może spaść na 8 pozycję jak dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zbig napisał:

W WTA Race jest 6 i w najgorszym razie może spaść na 8 pozycję jak dla mnie.

Tak w Race z tego co widzę nie wygląda to najgorzej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dzarro napisał:

Nic nie kumam. Co tam robi Kenin z 3000 pkt ? Przecież ona zrobiła tylko R4 w RG 2021 a poza tym pomór. Ona ma jeszcze punkty z AO 2020???

No ma bo punkty za RG 2020 odejmą się dopiero po IW.  W tej chwili w WTA Ranking zawodniczki mają punkty z 5 szlemów.  Dlatego ja już od dłuższego czasu patrzę tylko na WTA Race.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Hubiego dzisiaj ciekawy test. Gra z Boltem, z którym przegrał 2 razy w czelendżerach w 2018r. Nie wiem czy ma jakąś spinkę na to San Diego czy potraktuje to na luzie ale jakoś  głupio przegrać w 1. rundzie.

Ciekawostka w rankingach. Obecnie tylko Grecja (wskoczyła Sakkari) i Hiszpania mają zarówno w WTA i ATP zawodników w TOP10. Gdyby Hubi wskoczył do TOP10 to bylibyśmy także w tej grupie. Wielce prawdopodobne, że będziemy jednym z dwóch krajów, którzy będą mieć  graczy w obu turniejach finałowych. Po prostu potęga tenisowa😂😂😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Hubiego dzisiaj ciekawy test. Gra z Boltem, z którym przegrał 2 razy w czelendżerach w 2018r. Nie wiem czy ma jakąś spinkę na to San Diego czy potraktuje to na luzie ale jakoś  głupio przegrać w 1. rundzie.
Ciekawostka w rankingach. Obecnie tylko Grecja (wskoczyła Sakkari) i Hiszpania mają zarówno w WTA i ATP zawodników w TOP10. Gdyby Hubi wskoczył do TOP10 to bylibyśmy także w tej grupie. Wielce prawdopodobne, że będziemy jednym z dwóch krajów, którzy będą mieć  graczy w obu turniejach finałowych. Po prostu potęga tenisowa
U nas każda dziedzina aktywności opiera się na przypadkach typ "człowiek-orkiestra" albo "człowiek-instytucja" więc tenis nie będzie wyjątkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubercik poszedł jak burza. Ważne że następna runda też do przejścia, ale z Karacewem już nie będzie tak łatwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku denerwowało mnie, że Hubi nie przykładał się za bardzo do gry. W pierwszych gemach miał wiadro breaków i nie potrafił żadnego wykorzystać. Jednak swoje gemy wygrywał pewnie co dawało nadzieję na łatwego tiebreaka. Drugi set to formalność, Bolt stracił wiarę. Z Karacewem będzie trudniej. Pytanie czy Hubi chce się w tym turnieju napinać. Moim zdaniem powinien bo zarówno Casper jak i Felix grają dalej, a to bezpośredni rywale w walce o finał w Turynie i nawet jakby musiał grać do niedzieli to przed IW jest tydzień przerwy i zdąży odpocząć. Gdyby pokonał Rosjanina to mecz z Felixem ( najprawdopodobniej ) będzie bardzo ciekawym sprawdzianem i okazją do rewanżu za dwie porażki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audiofan01 napisał:

i nawet jakby musiał grać do niedzieli to przed IW jest tydzień przerwy i zdąży odpocząć

IW zaczyna się w najbliższy poniedziałek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, kwalifikacje. Pierwsza runda w czwartek-piątek 7-8 października, więc prawie ( wiem, wiem robi wielką różnicę😀)tydzień po San Diego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2021 o 16:10, dzarro napisał:

Nic nie kumam. Co tam robi Kenin z 3000 pkt ? Przecież ona zrobiła tylko R4 w RG 2021 a poza tym pomór. Ona ma jeszcze punkty z AO 2020???

Z opisu tabeli rozstawień opublikowanej w 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  wynika, że przed Indian Wells punkty za RG w WTA Ranking są liczone zawodniczkom w zależności gdzie osiągnęły lepszy wynik.  Czyli Krejcikowej cały czas liczy się 2000 pkt za wygraną w 2021.  Idze obecnie liczy się 2000 pkt za wygraną w 2020 a po IW będzie się liczyło 470 pkt za QF 2021.  

Teraz, audiofan01 napisał:

Owszem, kwalifikacje. Pierwsza runda w czwartek-piątek 7-8 października, więc prawie ( wiem, wiem robi wielką różnicę😀)tydzień po San Diego.

Jakby zaczynali w poniedziałek-wtorek to Hubi pewnie by się wycofał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zbig napisał:

Z opisu tabeli rozstawień opublikowanej w 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  wynika, że przed Indian Wells punkty za RG w WTA Ranking są liczone zawodniczkom w zależności gdzie osiągnęły lepszy wynik.  Czyli Krejcikowej cały czas liczy się 2000 pkt za wygraną w 2021.  Idze obecnie liczy się 2000 pkt za wygraną w 2020 a po IW będzie się liczyło 470 pkt za QF 2021.  

 

To wiem - nie wiem natomiast skąd Kenin ma mieć za 5 tygodni tyle punktów co Osaka, która jedzie jednak na wygranej w AO 2021. Kenin ma wygrany jakiś chiński turniej z września 2019(Kanton) ale chyba nie bardzo wysoko punktowany - a skoro był we wrześniu to już powinna stracić te punkty. W Race Kenin ma 649 pkt czyli jest na poziomie mniej więcej Ferro czy Kai Juvan. Wygląda to tak jakby punkty za AO 2020 były kasowane dopiero w 2022. Muguruza też ma jakieś +1300 punktów w stosunku do Race - więc chyba coś jest na rzeczy.

Nie wiem tylko dlaczego punkty traci się za UO i RG 2020 i te punkty działały rok - a za o pół roku wcześniejszy AO punkty pracują nadal - łącznie przez 2 lata. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert przegrał z Karacewem w trzech setach. Ktoś oglądał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Hubert przegrał z Karacewem w trzech setach. Ktoś oglądał?

Chyba nie bardzo było jak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Zbig napisał:

Chyba nie bardzo było jak...

No właśnie, żona w necie znalazła info. Poszukam skrótu na youtubie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat pokazał poprzednią rundę o kolejną nie,  może w tym San Diego jest transmisja tylko z głównego kortu, a mecz Hubiego był na drugim. W sumie szkoda, że przegrał bo Felix nie zagrał dalej i była szansa na półfinał przynajmniej bo z Dimitrowem Hubi miałby łatwiej.

Nie ma tego złego…. odpocznie dłużej przed IW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wykupuję Polsat tylko jak nie ma innego wyjścia. C+ też daleki od ideału ale przynajmniej jakieś filmy i seriale są w pakiecie i główne mecze można odtwarzać bodaj do 8 godzin wstecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dzarro napisał:

Dlatego wykupuję Polsat tylko jak nie ma innego wyjścia. C+ też daleki od ideału ale przynajmniej jakieś filmy i seriale są w pakiecie i główne mecze można odtwarzać bodaj do 8 godzin wstecz.

Jam polsat na stałe m.in. na eleven i pakiet premium sport, brakuje mi tylko WTA poza szlemami oczywiście więc jak jest coś ważnego np. IW to kupuję na miesiąc c+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Gabi i Ons zrobiły finał w Chicago. Obie blisko Igi w Race. Chyba dobrze, że Gabi wygrała. Nie wiem czy wyprzedzi Ige ale i tak miała małą stratę. Jabeur ma nadal sporo w plecy.
Nie zmienia to faktu, że najlepiej zrobić jakiś dobry wynik w IW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej z Hubim, Ruud go wyprzedził i kilku jeszcze depcze po piętach, a do zdobycia jest jeszcze sporo punktów, w tym dwa tysięczniki IW, Paryż. Wszystko się może mocno przetasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga ma tym razem dość ciężkie losowanie. W R2 prawdopodobnie Martic, niby gra słabo w tym sezonie. Potem w R3-4 majaczą nazwiska takie jak Kudermietova, Samsonova, Ostapienko i Rybakina.

Nie wiem jak Hubi - chyba jeszcze nie było.losowania panów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dzarro napisał:

Iga ma tym razem dość ciężkie losowanie. W R2 prawdopodobnie Martic, niby gra słabo w tym sezonie. Potem w R3-4 majaczą nazwiska takie jak Kudermietova, Samsonova, Ostapienko i Rybakina.

Nie wiem jak Hubi - chyba jeszcze nie było.losowania panów.

Bo ja wiem?  Martić to już chyba powoli kończy karierę,  z Kudermetową i Rybakiną Iga wygrywała, a Ostapenko czas się zrewanżować za 2019, to na trawie było więc raczej bez znaczenia.

Chyba wszystkie z którymi w tym roku przegrywała, Sakkari, Jabeur, Muguruza, Kasatkina, Konjuh i Badosa, są w pierwszej połówce drabinki, za to jest okazja aby się ewentualnie sprawdzić z Fernandez w QF i z Raducanu w SF.  Jak dla mnie - wymarzone losowanie dla Igi na koniec sezonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.