Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszystko wiadomo, grę zaplanowano DZIŚ o 20.00.

A o 1 w nocy będą pokazywać Venus z Kerber.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zukzukzuk

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest już na oficjalnej stronie. 11 AM PST czyli 20:00 naszego czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jaro_747 napisał:

Rzeczywiście jest już na oficjalnej stronie. 11 AM PST czyli 20:00 naszego czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest 8 godzin różnicy czyli o 19:00

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znacie i korzystacie z aplikacji tenisowych na smartfona. Jeśli nie to polecam dwie: ATP/WTA Live i LiveTennis. Pierwsza bieżące wyniki, plany gier, draws, kalendarz turniejów, statystki spotkań, bios zawodników itp.

Druga to rankingi live i z planami na kolejne tygodnie. Tam też informacja kto gdzie aktualnie gra. Ja mam z apple store ale na androida pewnie też są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Zbig napisał:

Jest 8 godzin różnicy czyli o 19:00

No rzeczywiście. Aż sobie sprawdziłem, masz rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Zbig napisał:

Kto pisał że Hubert nie umie grać lobów?  Przed chwilą Roger mało się o własne nogi nie zabił ?

Ja pisałem.

Obserwowałem te jego loby i jak zagrał piątego na pół kortu to zastanawiałem się po to to robi.

Ale następne trzy były takie, że palce lizać. Albo on postanowił się przełamać, albo trener mu kazał, albo jedno i drugie, ale po tych pięciu spieprzonych w końcu wyregulował sobie celownik i zaczęły mu wchodzić pod samą linię.

Dla mnie to jest bardzo optymistyczne że Hurkacz się nie zraża tylko próbuje do skutku. Mnie się wydaje, że on rozwija się z meczu na mecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem nawet tego pewien ☺

Jak się nie psewrócis to sie nie naucys ?

Jak dla mnie było lepiej niż dobrze.  On się w ogóle nie przejął poziomem na którym Roger zawiesił poprzeczkę tylko się dopasował i tak grał co spowodowało więcej błędów ale ogólnie było dobrze i mnóstwo równorzędnych wymian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lobami to jest tak jak przeciwnik pozwala. Jak grał pod presją i po prostu odruchowo to było kiepsko, jak miał więcej czasu to było lepiej. Ogolnie w męskim tenisie i zasięgu ramion plus wyskok lob jest bardzo trudnym zagraniem i dlatego rzadszym niż u kobiet. Przy większym szczęściu i lepszych decyzjach w kluczowych momentach mógł przynajmniej raz Feda przełamać. Generalnie Federer widać, ze grał na minimum co było dzisiaj potrzebne ale jeśli to nie było planowe to w półfinale  z taką grą polegnie. Szczególnie widać to było w ostanich gemach w obu setach, gdzie Hubet miał szansę na przełamanie, Feder nie grał je bez takiej pewności jak inne gemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Federer chyba postanowił się nie przemęczać a Hurkacz jakoś specjalnie go nie przycisnął.

Nadal ma z Kaczanowem o wiele trudniej, ale to dopiero początek meczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Jaro_747 napisał:

Federer chyba postanowił się nie przemęczać a Hurkacz jakoś specjalnie go nie przycisnął.

Nadal ma z Kaczanowem o wiele trudniej, ale to dopiero początek meczu.

Kaczanow jest rozstawiony z 12, to trochę inna liga niż Hubert.  Bądźmy realistami.  Takie sytuacje gdy tenisista z drugiej 50 rozjedzie w Mastersie lub Szlemie czterech rozstawionych zdarzają się w męskim tenisie może raz na dziesięć lat... albo rzadziej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę Hurkacz będzie w pierwszej pięćdziesiątce. Widzę prognozę że po Indian Wells wskoczy na pozycję 53.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Za chwilę Hurkacz będzie w pierwszej pięćdziesiątce. Widzę prognozę że po Indian Wells wskoczy na pozycję 53.

ale sensacja:) napisałem o tym zaraz po zwycięstwie nad Shapovalovem, rankig live się kłania!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niby sensacja? Piszę co widzę.

A faktem jest też to, co napisał audiofan - Hurkacz miał kilka momentów gdy mógł Federera bardziej przycisnąć. W trzecim secie co najmniej dwa razy mógł go przełamać ale tego nie wykorzystał. Ale wydaje mi się, że Hurkacz jest jak Prezydent - cały czas się uczy :-))).

Zobaczymy co pokaże w Miami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jaro_747 napisał:

Dlaczego niby sensacja? Piszę co widzę.

Ponieważ to było wiadomo dwa dni temu i każdy kto się poważnie interesuje tenisem i nie opiera się wyłącznie na onet.pl to wiedział i przewidywał nawet przed meczem z Shapovalovem, a wystarcza do tego śledzenie rankingu live o czy pisałem już kilka razy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie każdy z czytających ten wątek tak bardzo interesuje się tenisem i nie każdy śledzi rankingi. Nie róbmy tu niszowego wątku dla trzech osób, niech inni też się w to wciągną. Np. widzę, że Kolega zukzukzuk się zainteresował, i bardzo mnie to cieszy, może bę3dą następni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale akurat o nim mówimy, a mógł np. np. wrócić do gry przy 3:2 dla Federera. Póżniej miał nawet przewagę i nie trafił piłki wzdłuż linii, co wcześniej spokojnie mu wchodziło.

Ale to kwestia ogrania na tym poziomie, jak na mecz z Federerem na korcie nr 1 to i tak był zadziwiająco spokojny. Ja czekam z nadziejami na Miami (rymnęło się ? ), Hubert jest na fali i może trafi mu się jakieś szczęśliwe losowanie. Np. Nishikori :-))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej Łukasz awansował do finału po bardzo widowiskowym i emocjonującym meczu.

Ciekawostka. Jeśli Kubot/Melo wygrają finał to dostaną do podziału 457tys.$, Hubert za udział w ćwierćfinale dostał 182 tys. $.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Zbig napisał:

Świątek trafiła na Madison Brengle w kwalifikacjach.

Trochę lipa bo na mączce z nią w zeszłym roku poległa bez oporu. Może na twardym pójdzie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2019 o 08:02, Zbig napisał:

Świątek trafiła na Madison Brengle w kwalifikacjach.

Skąd ta wiadomość dwa dni przed losowaniem:) ? W rzeczywistości zagra z Zariną Diyas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.03.2019 o 08:15, audiofan01 napisał:

Skąd ta wiadomość dwa dni przed losowaniem:) ? W rzeczywistości zagra z Zariną Diyas

Tak mi się wtedy wyświetliło na wiki. A z Zariną wygrała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zbig napisał:

Tak mi się wtedy wyświetliło na wiki. A z Zariną wygrała.

To już wiadomo, teraz Vickery ale z powodu deszczu dzień później, a Hurkacz z Berrettinim z którym przegrał w eliminacjach AO 2018, a w ew. 2 rundzie z Thiemem. Kolejne wyzwanie ale to bardzo dobrze pod warunkiem, że nawiąże walkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Zbig napisał:

Brawo Hubi!

Niestety czekając na mecz zasnąłem na kanapie i obudziłem się na migawki i wywiad ze zwycięzcą. Dobranoc Państwu ?

Ja oglądałem. W pierwszym secie po pierwszych dwóch przełamaniach szli łeb w łeb i Hubert przełamał Dominika w najlepszym możliwym momencie. Thiem był dzisiaj chyba jednak w nienajlepszej formie, ale to też zasługa Hurkacza który nie dawał mu się rozegrać. W końcówce drugiego seta Hubert lepiej wytrzymał sytuację i wygrał chyba dość niespodziewanie w dwóch setach. Można powiedzieć że zabił Thiema spokojem i konsekwentną, dokładną grą.

Ja jestem pod wrażeniem jak on się rozwija z meczu na mecz, dzisiaj na przykład miał kilka takich akcji pod siatką że naprawdę chciało się klaskać.

Teraz ma drabinkę całkiem, całkiem - jak nie dopadnie go jakiś moment dekoncentracji to może zajść naprawdę daleko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy mecz Hurkacza jaki widziałem. Sam zresztą powiedział, że to chyba jego najlepszy mecz w karierze jak do tej pory. Doskonała realizacja taktyki wchodzenia w kort i spychania Thiema pod płot, świetne returny, dodatni bilans W:UF. Jak pokona młodego Kanadyjczyka ( kolejna młoda strzelba) to SF całkiem realny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, audiofan01 napisał:

Najlepszy mecz Hurkacza jaki widziałem. Sam zresztą powiedział, że to chyba jego najlepszy mecz w karierze jak do tej pory. Doskonała realizacja taktyki wchodzenia w kort i spychania Thiema pod płot, świetne returny, dodatni bilans W:UF. Jak pokona młodego Kanadyjczyka ( kolejna młoda strzelba) to SF całkiem realny.

Gdzie może trafić na Djokivica, czego szczerze mu życzę. Nie, żebym wróżył mu w tym pojedynku sukces, ale widać, że Hurkacz jest jak Duda - cały czas się uczy ;-).

Jemu pojedynki z lepszymi zawodnikami wyraźnie dobrze robią - albo facet jest taki bystry, albo ma świetny sztab, albo jedno i drugie. A to przecież dopiero początek sezonu a już ma okazję grania bez eliminacji więc więcej pojedynków ze starymi wygami.

Ale najpierw trzeba wygrać z tym Kanadyjczykiem co wcale nie musi być takie oczywiste. Niby jest w rankingu niżej od Huberta więc jak Hurkacz wygra to domorośli specjaliści będą mówić, że to było oczywiste a jak przegra to będą marudzić że wpadka. Tyle tylko, że ten Ogier (Auger) już dwa razy wygrał z Tsitsipasem, więc sroce spod ogona nie wypadł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert grał z nim już za czasów juniorskich i przegrał ale to było prawie cztery lata temu, więc o niczym nie świadczy. Mecz będzie trudny i każdy wynik jest możliwy, a jeśli będzie wyrównany po dobrej grze to nawet porażka ujmy nie przyniesie bo ten Kanadyjczyk jest na prawdę dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.