Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.03.2019 o 02:00, Zbig napisał:

Brawo Hubi!

Niestety czekając na mecz zasnąłem na kanapie i obudziłem się na migawki i wywiad ze zwycięzcą. Dobranoc Państwu ?

Zbudź się jeżu, zbudź!!!

Za chwilę zaczyna się mecz Hurkacza (na Polsacie cośtam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, tym razem Hurkacz dał dupy. Grał jakiś przymulony, zero agresji. Słabo.

A w następnej rundzie ten Bazilaszwili spokojnie do ogrania. Szkoda.

Tym razem Hurkacz swoim spokojem zabił sam siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jaro_747 napisał:

No cóż, tym razem Hurkacz dał dupy. Grał jakiś przymulony, zero agresji. Słabo.

A w następnej rundzie ten Bazilaszwili spokojnie do ogrania. Szkoda.

To może tak wyglądało na tle tenisowej wścieklizny prezentowanej przez FA-A.  Bardziej doświadczony zawodnik rozjechał by go jak żabę.  Hubert chyba trochę zbyt sztywno trzymał się przyjętej taktyki, z drugiej strony uważam że nie powinien na tym etapie dawać się wciągać w grę w stylu bum-bum, bo nabierze złych nawyków, które zgubiły wielu młodych obiecujących tenisistów.  FA-A jak będzie dalej tak grał, niczego specjalnie wielkiego nie osiągnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło trochę gościa przycisnąć. Hurkacz ma problem z zagrywaniem piłek tak z połowy kortu, wtedy nie ma za bardzo pomysłu co z nimi zrobić. Zauważyłem to już w poprzednich meczach i dziś to się tylko potwierdziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaro_747 napisał:

Wystarczyło trochę gościa przycisnąć. Hurkacz ma problem z zagrywaniem piłek tak z połowy kortu, wtedy nie ma za bardzo pomysłu co z nimi zrobić. Zauważyłem to już w poprzednich meczach i dziś to się tylko potwierdziło.

Pewnie, że wystarczyło, tylko to było jak nakładanie kagańca wyszczerzonemu dobermanowi ?

Hubertowi jeszcze brakuje doświadczenia, wiele rzeczy musi dopracować.  Ile on meczów rozegrał w ATP Tour?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem, że Hurkacz pozwolił mu urosnąć - nie założył tego kagańca wtedy, gdy się jeszcze dało.

Faktem jest, że miał trochę pecha bo w końcówce pierwszego seta Ogierowi zaliczono dwie autowe piłki i ten tie-break psychicznie Kanadyjczyka podbudował, facet przestał się bać. A był wystraszony jak cholera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Zbig napisał:

Hubertowi jeszcze brakuje doświadczenia, wiele rzeczy musi dopracować.  Ile on meczów rozegrał w ATP Tour?

To prawda, ale inna prawda jest taka, że jeśli teraz nie wykorzysta umiejętnie tych swoich "5 minut" i nie pójdzie za ciosem w sensie regularnego wygrywania z wyżej rozstawionymi od siebie to nic z jego kariery nie będzie. Z drugiej strony wszystko zależy od oczekiwań - jeśli chce być w ścisłej czołówce światowej i wygrywać ważne turnieje, to musi czynić stałe postępy i rozwijać się...i niech nie będzie dla niego wzorem Janowicz, bo to jest przykład tenisisty, który w sposób "perfekcyjny" zmarnował te swoje "5 minut".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tego meczu z Felixem, mimo, że Hubert zagrał słabiej to przy większym szczęściu mógł wygrać, zwłaszcza tiebreak 1. seta. Felix już w ćwierćfinale, Djokovic odpadł, nawet finał wydaje się realny. W ogóle w ćwierćfinałach jest czterech młokosów, postępująca zmiana warty. Będziemy tęsknić niedługo za czasami 4 tytanów-herosów, bo wśród tej młodzieży nie widać takich dominatorów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem nasza Gwiazda tenisa po zakończeniu kariery postanowiła zostać celebrytką.
Taniec z gwiazdami, a teraz nawet próbuje szczęścia jako wokalistka. Płyty z pewnością się sprzedadzą, a przecież trzeba z czegoś żyć. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nigdy nie wątpiłem, że ma talent do parcia na kasę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, soundchaser napisał:

Tymczasem nasza Gwiazda tenisa po zakończeniu kariery postanowiła zostać celebrytką.
Taniec z gwiazdami, a teraz nawet próbuje szczęścia jako wokalistka. Płyty z pewnością się sprzedadzą, a przecież trzeba z czegoś żyć. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nigdy nie wątpiłem, że ma talent do parcia na kasę. 

O kurde... Sabrina lepiej śpiewała ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, soundchaser napisał:

Tymczasem nasza Gwiazda tenisa po zakończeniu kariery postanowiła zostać celebrytką.
Taniec z gwiazdami, a teraz nawet próbuje szczęścia jako wokalistka. Płyty z pewnością się sprzedadzą, a przecież trzeba z czegoś żyć. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nigdy nie wątpiłem, że ma talent do parcia na kasę. 

To śpiewanie to tylko jednorazowy strzał w duecie z Woźniacką z okazji pożegnalnej imprezy w Krakowie więc bez przesady. 

No ale to typowo polskie, ktoś odniósł w życiu sukces to trzeba mu d.....ć. Przypomnij jeszcze jak to olała igrzyska i jak jej sukcesy to nic nie znaczą w porównaniu ze skokami narciarskimi i będziemy mieli komplet malkontenctwa:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, audiofan01 napisał:

No ale to typowo polskie, ktoś odniósł w życiu sukces to trzeba mu d.....ć

A broń Panie Boże...po prostu rozśmieszyło mnie to. ?
 

9 godzin temu, audiofan01 napisał:

Przypomnij jeszcze jak to olała igrzyska

No niestety tej plamy z historii wymazać się nie da.
 

9 godzin temu, audiofan01 napisał:

i jak jej sukcesy to nic nie znaczą

Tego nie kwestionuję. Jak na razie Pani Agnieszka jest polską najwybitniejszą tenisistką w historii tej dyscypliny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, soundchaser napisał:

A broń Panie Boże...po prostu rozśmieszyło mnie to. ?

Rozśmieszenie wyraziłeś tymi słowy:

Nigdy nie wątpiłem, że ma talent do parcia na kasę

Faktycznie, nic dyskredytującego:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, audiofan01 napisał:

Rozśmieszenie wyraziłeś tymi słowy:

Nigdy nie wątpiłem, że ma talent do parcia na kasę

Faktycznie, nic dyskredytującego:)

No tak, bo niby po co po zakończeniu kariery pcha się do telewizji?
Może by jakąś szkółkę tenisową założyła z prawdziwego zdarzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, soundchaser napisał:

No tak, bo niby po co po zakończeniu kariery pcha się do telewizji?
Może by jakąś szkółkę tenisową założyła z prawdziwego zdarzenia.

Jasne, najlepiej zaszyć się w mysiej dziurze.Jest młoda, póki co nie ma dzieci. Ostatnie 15 lat życia spędziła na walizkach, chce się po prostu trochę zabawić, odreagować, a nie od razu ( po zaledwie kilku miesiącach ) wpadać w nowe obowiązki i odpowiedzialności. Na wszystko przyjdzie jeszcze czas, o tę szkółkę zapytaj za kilka lat, może najpierw chce np. mieć dzieci? Poza tym, prawie wszystko co osiągnęła zawdzięcza sobie, rodzinie i kilku prywatnym osobom. Poważni sponsorzy firmowi pojawili się wraz z sukcesami, a na starcie był tylko Krauze. Rzadkością też jest w tym świecie, że podatki płaci w Polsce, jak dla mnie nie ma wielkich zobowiązań wobec ojczyzny i jeśli cokolwiek zrobi dla polskiego tenisa to wyłącznie z dobrej woli i pasji. O czymś w rodzaju akademii tenisa często wspominała i pewnie coś takiego stworzy. Oczywiście jest oszczędną Krakuską więc  będzie szukała wsparcia finansowego bo w to że sama bezinteresownie wyda tylko i wyłącznie własną kasę to też nie wierzę ale też nie mam oto pretensji w końcu ona to nie skala Billa Gates'a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audiofan01 napisał:

Rozśmieszenie wyraziłeś tymi słowy:

Nigdy nie wątpiłem, że ma talent do parcia na kasę

Faktycznie, nic dyskredytującego:)

Kolega po prostu szczerze zazdrości ?

A tymczasem Felix szaleje.  Przyznam że wygranej z Borną to się nie spodziewałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Zbig napisał:

,A tymczasem Felix szaleje.  Przyznam że wygranej z Borną to się nie spodziewałem.

Któryś z komentatorów powiedział o nim, że on w zasadzie jest bliski albo już jest na swoim topie umiejętności. Teraz pytanie czy to wystarczy na bycie topowym zawodnikiem przez najbliższe kilkanaście lat. Myślę, że nie, bo tak w zasadzie niczym wybitnym nie zachwyca, nie ma nic co by go wyróżniało. Bo ani serwis ( choć szybki krótki ruch ręki jest dość charakterystyczny), ani poszczególne rodzaje uderzeń nie zapadają w pamięci. Po prostu całokształt bez słabych elementów daje wyniki oraz szybkość i młodość, w kolejnych latach jeszcze dojdzie doświadczenie. To tak jakby w F1 wygrać kwalifikacje nie bijąc rekordu w żadnym sektorze. Co innego Hurkacz, mimo, że kilka lat starszy ma jeszcze sporo do poprawienia i do swojego topu mu stosunkowo daleko ale też jest zagadką czy ten jego top, jak go już osiągnie, wystarczy np. na czołową 10-tkę? Serce mówi, że tak ale rozum ma wątpliwości:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, Łukasz znowu robi podwójne błędy w najważniejszych momentach, najpierw serwując by wygrać mecz, potem by nie przegrać. Wszystkie jego wspaniałe zagrania w trakcie meczu psu na budę jak w tych najważniejszych momentach ręka drży:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

w live ranking jest 99. gdyby „pykła” Pliskovą to będzię 88. i to już jest stabilna setka na ten rok, potem kolejne cele, a przecież ma niespełna 18 lat i jeśli jej nie przegrzeją to mamy następczynię Radwańskiej na wiele lat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, audiofan01 napisał:

gdyby „pykła” Pliskovą

gdyby....

Trzymam kciuki, ale do pierwszej dziesiątki droga jeszcze daleka. A bez tego, to żadna następczyni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audiofan01 napisał:

w live ranking jest 99. gdyby „pykła” Pliskovą to będzię 88. i to już jest stabilna setka na ten rok, potem kolejne cele, a przecież ma niespełna 18 lat i jeśli jej nie przegrzeją to mamy następczynię Radwańskiej na wiele lat

Ona ma całkiem spore szanse aby ten turniej wygrać.  Wszystkie rozstawione już odpadły, w tym dwie za sprawą Igi.   Na drodze została Kristina Pliskova, która ostatnio gra coraz słabiej, wypadła z pierwszej setki, a mączka nie jest jej ulubioną nawierzchnią.  W finale najprawdopodobniej Polona Herzog, która specjalizuje się w mączce, ale też już powoli schodzi ze sceny, ostatni turniej WTA wygrała 7 lat temu...

43 minuty temu, Less napisał:

gdyby....

Trzymam kciuki, ale do pierwszej dziesiątki droga jeszcze daleka. A bez tego, to żadna następczyni

Bardzo daleka i bliska zarazem.  Jeżeli ona jest  w stanie seryjnie przechodzić zawodniczki z połowy pierwszej setki, to może w kilka miesięcy zebrać punkty pozwalające wskoczyć do pierwszej 30, a wtedy ma gwarantowane rozstawienie we wszystkich turniejach łącznie ze szlemami i przestaje być kelnerką w pierwszych rundach.  To daje zawodnikowi ogromny komfort.  Oraz bardzo pokaźną kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem meczu z Kuzniecową ale Swieta musiała odwalić niezłą kaszanę żeby przegrać z Kristiną. Szkoda, bo liczyłem na mecz Kuzi z Igą=„ Matka” z „córką”. Teraz droga otwarta do wygrania całego turnieju= pierwszy krok do elity WTA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem tv przy stanie 3:0 w drugim secie ale nie było już za bardzo czego oglądać.  Pliskova była tak złomotana, że już było widać, że jedynie marzy o tym aby ten mecz się skończył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga szaeje póki co. I tak trzymać do końca!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mentalnie jest słabiutka. A to jak wiadomo - klucz do sukcesu. Zwłaszcza w tenisie. To nie Hercog wygrała, a nasza przegrała. Młoda jeszcze jest i zapewne okrzepnie w tej mierze (psychika).

Za 3-4 lata okiaże się. Tenisowo już jest spokojnie na poziomie pierwszej pięćdzisiątki (moim zdaniem). Jeśli będzie tak dalej, to może rywalizować z najlepszymi.

Pamiętam, że w zaeszłym roku, jej gra podobała mi się znacznie mniej. Dziś, momenntami było super. Choć Polona, to nie mega gwiazda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że nie musi już do tej zabawy dokładać. Szykuje się kilka lat wspaniałego życia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby nie przejęła schematu Radwańskiej - jak najwięcej ugrać, jak najwięcej punktów, w byle jakich turniejach, olewać ważne imprezy za które nie płacą...bo bez jej talentu nic nie osiągnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.