Skocz do zawartości
IGNORED

Soundbar. Dylemat wyboru i czy warto?


Dawidox332

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś ma wiedzę i mi powie. Do pokoju 18m2 chce kupić soundbar. Wpadły mi w oko dwie sztuki. W zasadzie Samsunga pokazał mi sprzedawca wyśmiewając  mój  wybór Sony. Jest to Sony CT-HT390 i Samsung HW-N650. Jeden dorwę za +/- 900zl, za drugi muszę zapłacić około 1500zl. Nie jestem audiofeelem ale lubię głośno i czysto posłuchać muzyki, do filmów też pewnie się przyda dźwięk z soundbara, ale do tej pory radziłem sobie z głośników telewizora i nie przeszkadzało mi to, tak więc głównie chodzi o muzykę. Pytanie brzmi czy warto dopłacać te 600zl do Samsunga? Czy Sony w zupełności mi wystarczy? Może macie inne propozycje w budżecie do 1500zl max.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dawidox332 napisał:

 tak więc głównie chodzi o muzykę.

Do muzyki NIE KUPUJ ŻADNEGO SOUNDBAR'a. ŻADNEGO!

To ślepa droga wprost pod ścianę. Pierwszy lepszy wzmacniacz stereo + 2 podstawowe monitory zjedzą każdy soundbar wart nawet 4 tysiące.

Poszukaj podstawowych modeli Yamahy, Denon'a czy Pioneer'a + dowolne kolumny podstawkowe. Zmieścisz się w kwocie c.a 1800 złotych i do muzyki będzie to krok milowy w stosunku do plastiku soundbarowego grania bez środka, oddechu, przestrzeni, separacji kanałów, dynamiki, namacalności jako takiej instrumentów czy o wokalu nie wspomnę.

 

Idziesz złą drogą Kolego kupując do muzyki soundbar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem się na soundbar ze względu też na gabaryty, odpowiada mi jego rozmiar + nieduży subwoofer, nie widzi mi się upychać kolumn do pokoju + jakiegoś wzmacniacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dawidox332 napisał:

zdecydowalem się na soundbar ze względu też na gabaryty, odpowiada mi jego rozmiar + nieduży subwoofer, nie widzi mi się upychać kolumn do pokoju + jakiegoś wzmacniacza

Masz swój pomysł na sprzęt - akceptuję. Nie zawsze potrzeba dużych kolumn by coś dobrze grało.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie z tematu - NIE WARTO. Mam nadzieję, że pomogłem ;)

W budżecie do 1500zł i nie mając na pewno chęci na większe poszukiwania wśród używek (bo wtedy pewnie dałoby się sklecić zestaw stereo całkiem nienajgorszy) poszukałbym jakiegoś zestawu mikro od Yamahy, Onkyo czy Denona, skoro piszesz głównie o muzyce to taki zestawik byłby wg mnie lepszy od niemal każdego soundbara. Do tego taki sprzęt powinien już mieć współczesne rozwiązania, takie jak BT, sieć itd.

No chyba, że chodzi tylko o donośne "umc, umc" to niestety mikro wieża nie da odpowiedniego dudnienia i pogłosu, ale niestety ten tzw. "subwoofer" z głośnikiem 16.5 cm który jest dodany do soundbara Samsunga też przegra w starciu z rasowym podświetlanym LEDami potworem od Manty :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sounbar, zwłaszcza w tej kwocie, to nonsens- glosniki tylko odrobinę lepsze od tych z tv, plus wyrób subwoogeropodobny. 

Kup, pomęczysz się tydzień, na pewno sprzedasz z dużą stratą i bedziesz w punkcie wyjsciowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze koledzy radzą. Soundbar i odsłuch muzyki, to są kwestie, które nawzajem się wykluczają. 

Będzie tylko deko lepiej, niż z głośników z TV, a umoczone 1,5k. Pomyśl, czy faktycznie nie masz miejsca, żeby umieścić jakieś stereo, jeżeli jednak będziesz dalej przy swoim zdaniu, że nie akceptujesz takiego rozwiązania, to lepszą inwestycją za te pieniądze będzie zabranie żony do restauracji, czy na jakiś weekendowy wypad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Kolego, odnośnie soundbara to ma on chyba jedyny plus w stosunku do zestawu stereo (amplituner st + kolumny - jakieś monitory) : ma złącza hdmi (no i wśród nich ARC co w połaczeniu z kompatybilnym TV może się przydać) dzięki którym można podłaczyc do niego współczesne urządzenia dające sygnał TV (dekoder) lub odtwarzacze (cd, blu-ray ) nie mnożąc ilości kabli.

 

Myślę, że Twoja decyzja wynika z tego, że nie słuchałeś dla porównania nawet takiego podstawowego amplitunera z dwoma monitorkami. Ja ostatnio naszedłem w sklepie znanej sieci  (ME  :)   ) na odsłuch jeśli tak można nazwać słuchanie stojącego na półce sprzętu. Była to mała wieżyczka Panasonica  chyba PMX80 z trójdrożnymi kolumienkami. Każdy z elementów (CD+wzmak jako jeden element + kolumny) miały może po 30 cm wysokości i ze 20 cm szer. Kolumny były dość głębokie no i muszę powiedzieć , że jak na takie maleństwo grało to przyzwoicie no i nawet był bas. Zaciski w kolumienkach zakręcane więc można byłoby zmienić kabelki. Jedyny minus to złącza. Tylko wejście AUX. Koszt... ok 900 zł bo 899 dokładnie. Zastanów się albo pójdź do jakiegoś sklepu i niech Ci właczą coś dla porównania.  Może to Ci pozwoli zadecydować ostatecznie i definitywnie  :)

Ale muszę dodać, że miał w sobie bluta no i wejście usb a muza leciała właśnie po usb z pendraka i musiała być dobrej jakości bo naprawdę brzmiało to nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundbary dzielimy na trzy kategorie:

- kino - muza - oraz uniwersalne. Te są b. drogie. Lub przeszacowane.

Obecnie soundbary stają się optymalnym rozwiązaniem dla bardziej wymagających AV fanów.  

Eliminujmy w tym wątku dyskusję z chorymi na audiofilię. Jest tu ich mnogo plus sprzedawcy sprzętu.

SOUNDBAR to bardzo praktyczne i nie drogie rozwiązanie bardzo poprawiające reprodukcję AUDIO. Głównie dzięki subwooferowi.

Dziwi brak w sprzedaży TV ze spasowanym niewielkim subem. Był taki model od TV PHILIPS w 2016. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Podpisuje się pod tym co napisał janunio.  Słuchałem kilka zestawów stereo czy 5.0 i 5.1 i nie uważam że soundbar to dno. Jeżeli dodamy do tego minimalizm i łatwość ustawienia to często w dzisiejszym budownictwie i dizajnie salonów , jest to rozsądny wybór.  Nie będzie to co prawda dźwięk przestrzenny czy taki którzy właśnie zadowoli wybrednych audiofili ( nie można tam wymienić kabli na droższe i wtyki bananowe za 1500 :))))) ale brzmi to bardzo przyjemnie i bez porównania lepiej niż sam tv. Owszem patrząc na cenę może się okazać niezbyt tanio zwłaszcza topowe modele ale kto komu zabroni . Brat ma jakiegoś Samsunga za kilka tysięcy i w jego mieszkaniu uważam to za bardzo rozsądne wyjście plus wygoda i łatwość używania, dzieci, wielość salonu itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, janunio napisał:

Dziwi brak w sprzedaży TV ze spasowanym niewielkim subem. Był taki model od TV PHILIPS w 2016.

Nowy Rok więc pewnie przemawiają przez ciebie procenty, może należałoby wybaczyć i wyrazić zrozumienie, no ale nie da się...

Tak się składa, że posiadałem ten telewizor Philipsa ze "spasowanym subem". Gwoli ścisłości był to model 7509 i nie pochodził z 2016 roku tylko nieco wcześniej, bodajże z 2014. Rozwiązanie w teorii niezłe, subwoofer połączony bezprzewodowo z telewizorem. Początkowo nawet byłem zadowolony, że w filmach coś tam lepiej buczy niż same głośniki telewizora. Niestety posłuchałem ciut lepszych sprzętów (normalnych, budżetowych ale przyzwoitych, nie jakieś premium czy inny "high-end") i okazało się, że ten pseudosubwoofer to porażka jest. Część niższych dźwięków po prostu leciała przez suba, bo TV nie miał przecież żadnej separacji kanału LFE, co w połączeniu z problemami z opóźnieniami dźwięku przesyłanego do "suba" czy rwaniem transmisji powodowało nieakceptowalną jakość, do tego bardzo męczący na dłuższą metę dźwięk. Czarę goryczy przelała lektura wątku na temat tego "subwoofera" (szczególnie polecam zdjęcia):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak więc litościwie pomińmy temat dodawania przez producentów telewizorów tego typu badziewiastych przystawek w rodzaju subwooferów, soundbarów, głośników itd. tak samo jak sygnowanie głośniczków wbudowanych w TV przez producentów kojarzonych z audio, bo to jest po prostu śmieszne jak się choć odrobinę pozna temat.

Godzinę temu, janunio napisał:

Obecnie soundbary stają się optymalnym rozwiązaniem dla bardziej wymagających AV fanów.

Tak zgadza się, soundbary to optymalne rozwiązanie dla... producentów :) Cena ogromnie zawyżona w stosunku do kosztów, łatwe w składowaniu na magazynie, łatwe w promowaniu bo takie nowoczesne i co chwilę można coś nowego zaproponować :) Żadnym audiofilem nie jestem, doceniam nowe rozwiązania, sprzęt popularny ma spełniać wiele funkcji, ale soundbary dobrej jakości w sensownych pieniądzach jeszcze dłuuuugo nie będą obecne na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

W porównaniu do samego tv to jest to super sprawa ale jeżeli ktoś ma miejsce to sprawa jasna że ampli plus głośniki gra lepiej . W czym problem nie rozumiem jeżeli kogoś stać to komuś innemu dupkę ściska że ktoś dał parę tysi za trochę plastiku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, subfan napisał:

W porównaniu do samego tv to jest to super sprawa ale jeżeli ktoś ma miejsce to sprawa jasna że ampli plus głośniki gra lepiej . W czym problem nie rozumiem jeżeli kogoś stać to komuś innemu dupkę ściska że ktoś dał parę tysi za trochę plastiku? 

Nie wiem jak komu, mnie tam nic nie ściska, jak ktoś chce wywalać pieniądze w błoto to jego sprawa, ale jak temat się pojawia to chyba można napisać swoje zdanie, może akurat ktoś skorzysta i przemyśli swoją decyzję :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Rozważ najlepszego Logitecha lub Creatiwva 2.1 i podłącz to przez najtańszego DACa.

Do filmów i wiadomości ok, ale do muzyki to normalny zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mam lepszy pomysł dla tych których wybór soundbara tak boli. Przy pojawieniu się tematu jak wyżej mogą oni w imię dobrego brzmienia sponsorować zestawy kd potrzebujacym , aby ich nawracać ze źle obranej " audio drogi ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, subfan napisał:

Mam lepszy pomysł dla tych których wybór soundbara tak boli. Przy pojawieniu się tematu jak wyżej mogą oni w imię dobrego brzmienia sponsorować zestawy kd potrzebujacym , aby ich nawracać ze źle obranej " audio drogi ".

Jak na razie to ty się drugi raz udzielasz w temacie "co kogo boli". Każdy kupuje co chce, ale skoro otwiera temat na publicznym forum, to musi się liczyć z różnymi opiniami. Moja (i wielu innych) jest taka, że drogi soundbar to pieniądze wywalone w błoto, tyle. Poza tym nic mnie nie "boli", ale jak ktoś pyta to odpowiadam zgodnie z własnym zdaniem, popartym faktami. Masz z tym jakiś problem, że tak walczysz z krytyką soundbarów? Temat zakazany, bo się dobrze sprzedają wśród mniej świadomych kupujących? :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Z drugiego wpisu wygląda że zakładający temat jest zdecydowany na soundbar więc po co uszczęśliwić kogoś na siłę tym bardziej świadomego swojego wyboru ? To nie jest ankieta założona po to żeby każdy pisał o wyższości naszego nad drugim czy też pytanie " co wybieracie " . O wyższości zestawu nad soundbarem każdy wie ale są kwestie w których nigdy go nie przebije. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego, to jest forum dyskusyjne, więc można dyskutować i wyrażać różne poglądy :) Mój jest taki jak napisałem. Poza tym temat głosi o dylemacie wyboru, i "czy warto", toteż zgodnie z własnym zdaniem wyrobionym na podstawie faktów napisałem, że NIE WARTO :) Nikt nikogo na siłę nie będzie uszczęśliwiał, kolega autor i tak podejrzewam jest sfokusowany na soundbarze, jeśli taka jego wola to sobie wyrzuci na niego kasę i to jest jego sprawa, ale po to jest forum żeby rozmawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trzeba być prawdziwym audio/video pasjonatem żeby promować soundbary : D
Pan Subfan zgodnie z wcześniejszą deklaracją jakieś szczególne Soundbary poleca ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Z jaką deklaracją panie krzaku? Ta polecam soundbary dobre względem głośników tv lub przy braku miejsca na cały zestaw. Mi się wydaje zrozumiale i logicznie ale ... Na tym się nie zakończy oczywiście bo jak tak można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam żadnego soundbaru. To mega dziadostwo i produkty te stracą kiedy minie moda na minimalizm a wróci jak dawniej na duże klocki.

W tej cenie wolał bym kupić aktywne monitory średniego pola. Albo nic. To oczywiscie Twoja kasa. Mowie co ja bym zrobił.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że soundbary nie odejdą do lamusa, bo producenci ten nowotwór będą utrzymywać przy życiu. To im się opłaca, a do tv przecież można specjalnie montować jak najgorsze głośniki, by klient nie zainteresowany zakupem czegoś przyzwoicie grającego, chciał choć trochę poprawić tragiczny dźwięk wydobywający się z tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2018 o 00:41, Dawidox332 napisał:

nie widzi mi się upychać kolumn do pokoju + jakiegoś wzmacniacza

Mogę wiedzieć, jak wygląda ten pokój, bo wielkościowo mam podobny, a nawet mniejszy, i bez problemu kolumny podłogowe plus ampli się mieszczą. Zdecydowałeś się na soundbar, na pewno ty?, czy inna osoba, której kolumny nie będa pasowały do firanek, wiadomo o kogo chodzi ;)

Bez obrazy oczywiście :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2019 o 12:30, porlick napisał:

Obawiam się, że soundbary nie odejdą do lamusa, bo producenci ten nowotwór będą utrzymywać przy życiu. To im się opłaca, a do tv przecież można specjalnie montować jak najgorsze głośniki, by klient nie zainteresowany zakupem czegoś przyzwoicie grającego, chciał choć trochę poprawić tragiczny dźwięk wydobywający się z tv.

Otóż właśnie - a interes się kręci, TV takie ładne cienkie (jakby każdy cm miał znaczenie...), a że głośniki w nich tragiczne to niech ludność kupuje soundbary za 5 koła :D

W dniu 2.01.2019 o 20:21, Adi777 napisał:

Mogę wiedzieć, jak wygląda ten pokój, bo wielkościowo mam podobny, a nawet mniejszy, i bez problemu kolumny podłogowe plus ampli się mieszczą. Zdecydowałeś się na soundbar, na pewno ty?, czy inna osoba, której kolumny nie będa pasowały do firanek, wiadomo o kogo chodzi ;)

Bez obrazy oczywiście :)

No wiesz, u mnie "inna osoba" najpierw kazała dobierać kolumny pod kolor (co nie wyszło na złe, bo jestem zadowolony ogólnie ;) a potem kazała z kolei zmienić TV z nowego LCD (moja wrodzona oszczędność) na OLED, bo jak stwierdziła "tego to się nie da oglądać, weź to odeślij jak najszybciej" :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zanskarix napisał:

kazała z kolei zmienić TV z nowego LCD (moja wrodzona oszczędność) na OLED, bo jak stwierdziła "tego to się nie da oglądać, weź to odeślij jak najszybciej" :D

O kurde :) Fajnie masz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.