Skocz do zawartości
IGNORED

Alternatywy NuPrime IDA-8


Yotomeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu serii recenzji byłem już zdecydowany na zakup NuPrime IDA-8 (ok. 4300zł), jednak po przeczytaniu tematu na forum audiostereo (https://www.audiostereo.pl/topic/136810-nuprime-ciepło-grające-wzmacniacze-w-klasie-d-z-wbudowanymi-przetwornikami-ess-sabre/) zaczynają targać mną wątpliwości...
Główne wątpliwości dotyczą:
- bas nie schodzi bardzo nisko (dla mnie duża wada)
- przy niskim poziomie głośności spłaszczony dźwięk (mam wysoko efektywne kolumny więc w większości byłbym skazany na granie na skręconym wzmacniaczu) - to dość dziwne ale podobno tak jest
To chyba jedyne wady tego ciekawego urządzenia.

Tu rodzi się pytanie Czy warto dołożyć do NuPrime DAC-9 + STA-9 (ok. 6500zł - trochę dużo...)?
Może warto skusić się na coś innego? Sprzęt nie może być zbyt głęboki bo pod TV mieszczą mi się max ok. 32cm klocki. Potrzebuję min. trzy wejścia: USB, SPDIF i optyczne. Pilot musi być, a sprzęt powinien być srebrny/tytanowy/złoty. Biorę pod uwagę nowe jak i używane sprzęty. Wzmacniacz raczej w klasie D.

Przewertowałem internety i jakby lipa - mały wybór podobnych klocków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Po przeczytaniu serii recenzji byłem już zdecydowany na zakup NuPrime IDA-8 (ok. 4300zł), jednak po przeczytaniu tematu na forum audiostereo (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) zaczynają targać mną wątpliwości...
Główne wątpliwości dotyczą:
- bas nie schodzi bardzo nisko (dla mnie duża wada)
- przy niskim poziomie głośności spłaszczony dźwięk (mam wysoko efektywne kolumny więc w większości byłbym skazany na granie na skręconym wzmacniaczu) - to dość dziwne ale podobno tak jest
To chyba jedyne wady tego ciekawego urządzenia.

Tu rodzi się pytanie Czy warto dołożyć do NuPrime DAC-9 + STA-9 (ok. 6500zł - trochę dużo...)?
Może warto skusić się na coś innego? Sprzęt nie może być zbyt głęboki bo pod TV mieszczą mi się max ok. 32cm klocki. Potrzebuję min. trzy wejścia: USB, SPDIF i optyczne. Pilot musi być, a sprzęt powinien być srebrny/tytanowy/złoty. Biorę pod uwagę nowe jak i używane sprzęty. Wzmacniacz raczej w klasie D.
Przewertowałem internety i jakby lipa - mały wybór podobnych klocków.
Przecież można pożyczyć i to nawet chyba bez kaucji (tak deklaruje dystrybutor). Posłuchaj i sprawdź. Z innych wzmacniaczy z DAC w podobnej cenie masz Maranza HD-AMP1, Cyrusa One HD, ewentualnie coś z oferty Peachtree. Jest też TEAC z serii 500 - ale ponoć Audio Klan się wypiął i sprowadzają tylko na zamówienie. Wszystkie wymienione są w formacie mini/midi ale nie wiem jak z głębokością(u mnie też to jest krytyczna cecha).

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za propozycje DACów, ale to 50% - drugie to wzmacniacz... chyba że Peachtree daje radę wbudowanym wzmacniaczem
Wszystko co zaproponowałem to wzmacniacze z DAC. Może symbol Marantza mi się pomylił ale w tej samej serii też jest wzmacniacz z DAC(na oko wygląda ciekawie).

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zagadac do RMS i wypożyczyc na odsłuch. Nic nie tracisz  , kaucji nie pobieraja , nawet za kuriera , bierzesz na tydzień słuchasz i oddajesz. Sam tak zrobię , miałem miec sprzęt przed świętami ale wyjdzie na to że bedzie po nowym roku ;). Zapewne juz wygrzany dlatego posłuchaj w swoich warunkach lokalowo-akustycznych z swoim sprzętem i sam ocenisz czy warto . Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.