Skocz do zawartości
Konrad Kieliszkowski

Salon 29 m2 z aneksem - problem z basem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Już w innym poście zamieszczałem pytanie odnośnie problemu w moim mieszkaniu. Postanowiłem założyć nowy temat, aby wszelkie informacje nie mieszały się z innymi tematami.

Problem jest w tym że bas ze stopy perkusyjnej nie ma odpowiedniej masy i energii oraz gitara basowa nie posiada takich wybrzmień jak podczas odsłuchów podczas wyborze kolumn. Niskie rejestry są bardzo podbite we wnęce naprzeciw schodów i tam do narożnika już zamówiłem hybrydowe panele pochłaniające. Dodatkowo także w planie jest powieszenie za kolumnami (zaznaczone na czerwono) Panele akustyczna dla częstotliwości średnio-wysoko tonowych. Czy dodatkowo za samymi kolumna mi na pierwsze odbicie warto wastawic panel szerokopasmowy? 

Na bokach ścian raczej nie ma takiej możliwości gdyś z lewej strony jest okno (zamiast zasłon są szerokie drewniane żaluzje) a z prawej strony schody. W salonie jest podwieszany sufit i już doczytałem że należy go wypełnić wełną mineralną o największej dostępnej gęstości. Czy od zewnętrznej strony jest wówczas montowanie jakiegoś panelu akustycznego. Jeśli tak to pytanie na jakie częstotliwości. 

W mieszkaniu wciąż jest pogłos gdyż jak widać na rzucie nie ma zbyt wielu mebli.Sam dywan pod stolikiem jest wymiarów 1,7 x 1,2 m. 

Pozdrawiam 

Konrad

Rzut salonu.jpg

Salon1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pokoj ze schodami otwarrtymi do gory to najgorsze co moze byc akustycznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy schody są w samym rogu pomieszczenia?
W lewym rogu ściany za kolumnami jest miejsce na pochłaniacz szerokopasmowy, np. na bazie trójkąta i warto tam wstawić taki ustrój, bo po prawej dźwięki uciekają do góry. 
Dodatkowo w salonie na suficie i na korytarzu na piętrze też warto pomyśleć o panelach pochłaniających w celu redukcji pogłosu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

W lewym rogu są obudowane rury od ogrzewania. Moge także tą zabudowę wypełnić wełną mineralną tak samo jak sufit. Jaka wełna do takich wypełnień będzie najlepsza? Wystarczy Aku-Płyta Isovera czy lepiej PT-80. Gąbki są do usunięcia. W planie za głośnikami jest panel szerokopasmowy. Czy sam panel z lewej strony wystarczy (zamiast narożnikowego - kwestia zachowania symetrii). Nad tymi panelami planuje dać także hybrydowe panele 50x50 (załącznik).

Nad schodami jest pusta ściana o szerokości 1,5 m z gładką tapetą i tej szerokości korytarz o długości około 4,5 metra biegnący nad salonem w kierunku aneksu kuchennego. Wcześniej gdy były kolumny Infinity Kappa 8A na górze bas strasznie dudnił i był bardzo podbity. W obecnym systemie na szczęście tego efektu już nie ma :)

Ściana w aneksie kuchennym na przeciw tv jest o 5-6 cm odsunięta i tam za płytami G-K już jest wełna mineralna przeznaczona do ścian działowych (nie pamiętam typu, załącznik)

Pozdrawiam, Konrad

panel SQM1.jpg

wygłuszenie w aneksie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi