Jump to content
Konrad Kieliszkowski

Salon 29 m2 z aneksem - problem z basem

Recommended Posts

Witam.

Już w innym poście zamieszczałem pytanie odnośnie problemu w moim mieszkaniu. Postanowiłem założyć nowy temat, aby wszelkie informacje nie mieszały się z innymi tematami.

 

Problem jest w tym że bas ze stopy perkusyjnej nie ma odpowiedniej masy i energii oraz gitara basowa nie posiada takich wybrzmień jak podczas odsłuchów podczas wyborze kolumn. Niskie rejestry są bardzo podbite we wnęce naprzeciw schodów i tam do narożnika już zamówiłem hybrydowe panele pochłaniające. Dodatkowo także w planie jest powieszenie za kolumnami (zaznaczone na czerwono) Panele akustyczna dla częstotliwości średnio-wysoko tonowych. Czy dodatkowo za samymi kolumna mi na pierwsze odbicie warto wastawic panel szerokopasmowy? 

Na bokach ścian raczej nie ma takiej możliwości gdyś z lewej strony jest okno (zamiast zasłon są szerokie drewniane żaluzje) a z prawej strony schody. W salonie jest podwieszany sufit i już doczytałem że należy go wypełnić wełną mineralną o największej dostępnej gęstości. Czy od zewnętrznej strony jest wówczas montowanie jakiegoś panelu akustycznego. Jeśli tak to pytanie na jakie częstotliwości. 

W mieszkaniu wciąż jest pogłos gdyż jak widać na rzucie nie ma zbyt wielu mebli.Sam dywan pod stolikiem jest wymiarów 1,7 x 1,2 m. 

 

Pozdrawiam 

Konrad

Rzut salonu.jpg

Salon1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokoj ze schodami otwarrtymi do gory to najgorsze co moze byc akustycznie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy schody są w samym rogu pomieszczenia?
W lewym rogu ściany za kolumnami jest miejsce na pochłaniacz szerokopasmowy, np. na bazie trójkąta i warto tam wstawić taki ustrój, bo po prawej dźwięki uciekają do góry. 
Dodatkowo w salonie na suficie i na korytarzu na piętrze też warto pomyśleć o panelach pochłaniających w celu redukcji pogłosu.


Ustroje dopasowane do Twego wnętrza.

facebook.com/AcousticL

www.AcousticLab.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

W lewym rogu są obudowane rury od ogrzewania. Moge także tą zabudowę wypełnić wełną mineralną tak samo jak sufit. Jaka wełna do takich wypełnień będzie najlepsza? Wystarczy Aku-Płyta Isovera czy lepiej PT-80. Gąbki są do usunięcia. W planie za głośnikami jest panel szerokopasmowy. Czy sam panel z lewej strony wystarczy (zamiast narożnikowego - kwestia zachowania symetrii). Nad tymi panelami planuje dać także hybrydowe panele 50x50 (załącznik).

Nad schodami jest pusta ściana o szerokości 1,5 m z gładką tapetą i tej szerokości korytarz o długości około 4,5 metra biegnący nad salonem w kierunku aneksu kuchennego. Wcześniej gdy były kolumny Infinity Kappa 8A na górze bas strasznie dudnił i był bardzo podbity. W obecnym systemie na szczęście tego efektu już nie ma :)

Ściana w aneksie kuchennym na przeciw tv jest o 5-6 cm odsunięta i tam za płytami G-K już jest wełna mineralna przeznaczona do ścian działowych (nie pamiętam typu, załącznik)

 

Pozdrawiam, Konrad

panel SQM1.jpg

wygłuszenie w aneksie.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • MAGAZYN KULTURALNY

 • Blog Entries

 • ×
  ×
  • Create New...

  Important Information

  We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.