Jump to content
Robert 7800

jaki gramofon

Recommended Posts

Witam, od dłuższego czasu myślę o kupnie gramofonu. Mojego pierwszego. Jak zacząć przygodę z muzyka z czarnych krążków ? 

Wybór na rynku jest ogromny. Lecz nie które marki ciesza się złą sławą. Bardzo spodobał mi się jeden model retro- odrestaurowany.

Zastanawiam sie czy wybrac sieciówkę czy warto zaufac sprzedawcy i mieć cos orginalnego. Problem w tym iż nie mam możliwości odsłuchu i porównania.

Co mi poradzicie jako pierwszy gramofon?

Witaj. Przybliż planowany budżet, reszte toru audio, cokolwiek co pomogło by zidentyfikować Twoje potrzeby.

Arcam & Heybrook

1 minutę temu, Viniu napisał:

Witaj. Przybliż planowany budżet, reszte toru audio, cokolwiek co pomogło by zidentyfikować Twoje potrzeby.

ten gramofon o którym napisałem to cena 1500zł i do tej kwoty będę szukać, wzmacniacz to Cyrus One HD z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym na wkladki MM. Kolumny Dali Zensor 7 lecz planuję wymienić w wakację.

nowych w tym budżecie nie ma co szukać . Wyglądają dobrze , ale straszna lichwa.

Używanego sam raczej nie kupisz , bo przekrętów na aukcjach jest co najmniej tyle , ile nazw kolorów znają kobiety.

4 godziny temu, Robert 7800 napisał:

ten gramofon o którym napisałem to cena 1500zł i do tej kwoty będę szukać, wzmacniacz to Cyrus One HD z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym na wkladki MM. Kolumny Dali Zensor 7 lecz planuję wymienić w wakację.

Już to przed chwilą gdzieś  na As pisałem , za taką kwotę to sporo płyt cd kupisz i po problemie :)

Po co pchać się w czarną .

9 godzin temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Już to przed chwilą gdzieś  na As pisałem , za taką kwotę to sporo płyt cd kupisz i po problemie :)

Po co pchać się w czarną .

Jestem podobnego zdania.:-)

Chyba, że ktoś nie boi się szpetnych "złomków" które grają, ale niekoniecznie wyglądają.

Bolo... Ty weź się lepiej naucz gotować:-)

Edited by henjot

44 minuty temu, henjot napisał:

Bolo... Ty weź się lepiej naucz gotować:-)

Pracuje nad tym :P

Są gramofony i są deseczki do krojenia . Te drugie to w lkei powinno się kupować.

A tak serio to nikomu ich nie polecę bo sam bym takiego nie kupił.

Godzinę temu, rochu napisał:

A jak ci się widzi takie cóś?

jak by tam kaktusy posadzić , to idealne rozwiązanie by było , dla osób posiadających małe dzieci.

Ja tam to bym małpę posadził by płyty zmieniała.

Zaś ten konkretny model dedykowany jest do kwiatków , bo naukowcy już dawno stwierdzili , że kwiaty lepiej rosną przy muzyce . Wystawiasz taki gramofon na balkon i na drugi dzień masz dżungle.

Niestety wszystkie sztuki są już wysprzedane , bo domowi plantatorzy innego mniej legalnego ziela je wykupili.

• Haha 3

Posted (edited)

Za 1500 PLN to tylko używany. Jakiś czas temu stałem przed podobnym dylematem - chciałem kupić automatyczny gramofon (najlepiej z napędem DD). W pierwotnie założonym budżecie (2.000 pln) żaden z nowych gramofonów nie spełniał moich wymagań. Już chciałem zwiększyć budżet do 4.000 PLN (bo szukałem czegoś nowego), ale dobrzy ludzie na tym i innym forum wybili mi z głowy ten pomysł.  W założonym budżecie kupiłem używanego Technicsa SL-MA 1. Sprzęt mimo, iż nie pierwszej młodości działa bez zarzutu i gdyby nie drobne uszkodzenie jednego z rogów plinty (niewidoczne z resztą już z odległości niecałego metra) i rysy z tyłu osłony można by pomyśleć, że to nówka prosto ze sklepu.  

Wśród miłośników winyli panuje opinia, że w gramofon to dość prosty sprzęt, który rzadko się psuje, a na jakość dźwięku najważniejszy wpływ ma wkładka z igłą oraz stabilność obrotów. Warto więc rozejrzeć się za sprzętem używanym.  

Zanim cokolwiek kupisz, to określ swoje wymagania, np: jaki napęd (paskowy, czy DD), manual, półautomat czy automat, itp. Jak będziesz wiedział co chcesz kupić popatrz co możesz kupić w założonym budżecie. Przekonasz się, że aby kupić nowy sprzęt, który jakością wykonania i działania będzie dorównywał używkom będziesz musiał wydać kilka razy więcej.  

Spójrz na gramofony z tych linków:

https://allegro.pl/oferta/gramofon-denon-dp-1200-polautomat-7312971674

https://allegro.pl/gramofon-pioneer-pl-530-najlepszy-mechaniczny-i7730296334.html

https://allegro.pl/gramofon-pioneer-pl-505-automat-i7737412096.html

https://allegro.pl/oferta/gramofon-jvc-ql-y5-automat-wkladka-adc-nowa-igla-7753751888

Ceny co prawda trochę wyższe niż zakładany budżet, ale możesz liczyć na rabat. To pewny sprzedawca. Sam u niego kupiłem sprzęt po uzyskaniu pozytywnych opinii od innych forumowiczów. Przed zakupem skontaktuj się z nim i pogadaj. Jakbyś miał jakieś szczegółowe pytania - wal na priv. 

Edited by cezar1972

Kino: TV Sony, BR Panasonic, Ampli Yamaha, kolumny Definitive Technology, sub Velodyne, projektor Epson

Stereo: gramofon Technics, CD i wmacniacz Marantz, głośniki Roth, wzmacniacz słuchawkowy Vincent,  słuchawki Sennheiser