Skocz do zawartości
IGNORED

Alternatywa dla Squeezeboxa dzis


GT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie (i Panie) - zasiedzialem sie chyba odrobine (z 8lat :D) na Squeezebox Touch. Jaki dzis streamer plikow warto rozwazyc jako alternatywa, glownie jesli chodzi o skok jakosciowy dzwieku. Chodzi mi o urzadzenia standalone, bez koniecznosci bezposeredniego grania z PCta / laptopa w salonie. Przedzial cenowy - ruchomy, interesuja mnie glownie opinie osob, ktore np. mialy kiedys z Squeezebox'em do czynienia i potem przesiadly sie na inne transporty typu Oppo, Linny, Luminy, DCSy i inne... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się zgłaszam:)

Mam poczciwego Squeeza Classic, nadal świetnie daje radę. Niemniej jednak u mnie jest tylko transportem. Jest podpięty pod daca. Dodatkowo mam dobrany zasilacz od Tomanka. 

To jest nadal świetny transport i rozwiązanie, tyle tylko, że wciąż potrzebny jest serwer. No i świat idzie do przodu, coraz łatwiej o gęste formaty.

Testowałem inne rozwiązania, miałem między innymi Lumina, jeszcze model D1. Grało świetnie. Różnica była baaaaardzo duża. Ale to opcja za 10k. Plus indeksowanie plików po każdorazowym odpaleniu apki(może coś się zmieniło przez ten czas).

Obecnie wielkie nadzieje pokładałem w Blusoundzie 2i. Kosztuje 2.5k, brzmieniowo mocno na plus, ale w osobnym wątku opowiadam o problemach z czytaniem plików.

A chciałem do niego podpiąć tylko dysk i grać tak jak go do tego stworzyli:(

Trzeba szukać dalej, aczkolwiek nie wiem czy da się łatwo i przyjemnie zapomnieć o lapku i jakichś serwerach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kamil napisał:

Obecnie wielkie nadzieje pokładałem w Blusoundzie 2i. Kosztuje 2.5k, brzmieniowo mocno na plus, ale w osobnym wątku opowiadam o problemach z czytaniem plików.

Opisz jakie są różnice.  Też mam squeezeboxa i myślę o bs2 w roli transportu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kamil napisał:

To ja się zgłaszam:)

Mam poczciwego Squeeza Classic, nadal świetnie daje radę. Niemniej jednak u mnie jest tylko transportem. Jest podpięty pod daca. Dodatkowo mam dobrany zasilacz od Tomanka. 

To jest nadal świetny transport i rozwiązanie, tyle tylko, że wciąż potrzebny jest serwer. No i świat idzie do przodu, coraz łatwiej o gęste formaty.

Testowałem inne rozwiązania, miałem między innymi Lumina, jeszcze model D1. Grało świetnie. Różnica była baaaaardzo duża. Ale to opcja za 10k. Plus indeksowanie plików po każdorazowym odpaleniu apki(może coś się zmieniło przez ten czas).

Obecnie wielkie nadzieje pokładałem w Blusoundzie 2i. Kosztuje 2.5k, brzmieniowo mocno na plus, ale w osobnym wątku opowiadam o problemach z czytaniem plików.

A chciałem do niego podpiąć tylko dysk i grać tak jak go do tego stworzyli:(

Trzeba szukać dalej, aczkolwiek nie wiem czy da się łatwo i przyjemnie zapomnieć o lapku i jakichś serwerach.

O takie własnie opinie mi chodziło. Wiec dodaje do listy zainteresowan tego Lumina D1. Swojego Toucha uzywam z DACkiem Audio GD NFB 27 podpiete po USB. Wiec nowy streamer służyłby wyłącznie jako transport do tego ów DACa, który może nie jest 7 cudem Swata, ale gra znacznie lepiej z transportami wyższej klasy niż squeezebox. Z tym ze ja mialem okazje podpinac transporty CD (rozne stare Levinsony) i bylo duuuuuzo lepiej niz z Touch'a. Wiec jakiś tam potencjał jeszcze drzemie w tym DACu do wydobycia lepszym transportem. Z tym ze zależy mi zostac przy plikach i TIDALu, ze wzgledu na lenistwo / wygode ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, GT napisał:

O takie własnie opinie mi chodziło. Wiec dodaje do listy zainteresowan tego Lumina D1. Swojego Toucha uzywam z DACkiem Audio GD NFB 27 podpiete po USB. Wiec nowy streamer służyłby wyłącznie jako transport do tego ów DACa, który może nie jest 7 cudem Swata, ale gra znacznie lepiej z transportami wyższej klasy niż squeezebox. Z tym ze ja mialem okazje podpinac transporty CD (rozne stare Levinsony) i bylo duuuuuzo lepiej niz z Touch'a. Wiec jakiś tam potencjał jeszcze drzemie w tym DACu do wydobycia lepszym transportem. Z tym ze zależy mi zostac przy plikach i TIDALu, ze wzgledu na lenistwo / wygode ;) 

 

D1 już nie jest w sprzedaży. Szukaj D2 (który o ile sie nie myślę, jest full streamerem), albo U1 - czysty transport.

Jeśli już rozważasz takie sprzęty, to to odsłuchu  najpewniej warto dodać Auralic Aries G1, czy Aurender N100.

Z tańszych jest wspomniany bluesound, albo auralic aries mini.

To tak z dostępności tylko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podobnie jak GT .. "zasiedziałem się" :-) 

Squeezeboxa Touch używam jako transport podpięte do Creka Evolution 50 A z Ruby 2 DAC (single Wolfson WM8742 ).

Biorę pod uwagę w tej chwili Onkyo NS 6170 ew. Marantz NA6006, niekoniecznie tylko jako transport.

Oczywiście najlepiej przesłuchać, ale czy to co jest na "pokładzie" Marantza ew. Onkyo, waszym zdaniem jest zauważalnie lepsze od Creeka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety alternatywa wypada blado bo albo jakość nie jest lapsza albo ma problemy z plikami serwerami streamingowymi czy sterowaniem chyba że interesują nas najdroższe transporty jak aurender. Z tańszych słabo dlatego wciąż gram na squezeboxie + dac + nas bo wszystko chodzi sprawnie.

Ale jak pojawi się coś wyraźnie lepszego w cenie do 5 tys to wymieniam bez zastanawiania się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o poważnym graniu z plików i Tidala to wg mnie nie możesz pominąć Roon. A jeśli pójdziesz w Roona to nie musisz się już ograniczać do urządzeń z firmową obsługa Tidala ( i tak często jest słaba) tylko paleta urządzeń rozrasta się o tańsze często dorównujące naprawdę dobrym streamerom (i z całym szacunkiem nie myślę tu o BS czy Aries Mini) rozwiązania typu RoonBridge.

EDYTA:

miałem zacząć - "Jeśli myślisz poważnie o graniu.." :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się CocktailAudio X45 ale to nie dla mnie - zbyt wolne, zawiesiło się w czasie zabawy kilka razy, gubi ustawienia po zawieszeniu.

Zdecydowałem się na komputer do audio który zbudowałem samodzielnie, obudowa Streacom bez wiatraków (procesor chłodzony radiatorem obudowy za pomocą rurek heat-pipe), bez żadnych silniczków w kompie (brak HDD i napędu), zasilanie liniowe. Wadą jest konieczność odpalenia telewizora, aby uruchomić kompa.

Mając porównanie pomiędzy

Komp przygotowany do audio + Tidal + sterowniki firmowe do T+A DAC8DSD + bardzo dobra końcówka i bardzo dobre kolumny

oraz

Komp przygotowany do audio + Roon z upsamplingiem do DSD 512 z Tidal + sterowniki natywne ASIO do T+A DAC8DSD + bardzo dobra końcówka i bardzo dobre kolumny

Muszę potwierdzić, że Roon robi dobrą robotę i warto upsamplować, bo efekty nie dość, że są słyszalne, to jeszcze naprawdę poprawiają jakość dźwięku. Czy warto zapłacić za Roona ponad 400zł / rok? Ja jeszcze się nie zdecydowałem. Na razie skończył mi się 2 tygodniowy okres bezpłatnego używania i nadal się zastanawiam.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Szymon napisał:

Mówi to właściciel kilku SB :)

właściciel kilku SB = kilku Soundblasterów ? :O

18 godzin temu, bagnet napisał:

Czy warto zapłacić za Roona ponad 400zł / rok?

w przeliczeniu na dzień, bo ja słucham muzyki prawie codziennie wyszło mi 1zł z groszami :)
wystarczy że nie zjem jednego Prince Polo codziennie i pokryte koszty :) a jeszcze na zdrowie wyjdzie ;)

a tak poważnie to za pół roku przyjdzie mi raczej lifetime kupić, wyjdzie jeszcze taniej na dzień niż Price Polo ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku, funkcjonalność, stabilność aplikacji,  łatwość obsługi,  możliwość odtwarzania dsd a przy tym wszystkim cena squeezeboxa stanowi że jest to urządzenie gode zainteresowania na początek przygody z plikami. Sam go używam i jestem bardzo zadowolony. Wiadomo że można lepiej. Sam od jakiegoś czasu badam temat nie drogich transportów plikowych i niestety są pewne z nimi problemy. Albo aplikacja sterująca do bani,  albo są problemy z łącznością, stabilnością itp. 

Roon plus jakieś kompatybilne urządzenie wydaje się opcją jak najbardziej sensowną. Sam rozważam opcje roon+bluesauond.

Roon załatwia opcje aplikacji sterującej a możemy wymieniać transporty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sotm sms 200 plus zasilacz. Niestety konieczny komputer w sieci jest potrzebny.
Niemniej stabilność, cena ok. Działa z roon.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 16 minuty filmu John Darko porównuje brzmienie tego maleństwa od Allo do kilku innych transportów które testował. Osobiście polecam też, na tym urządzonku skończyłem swoje roczne poszukiwania transportów a było ich trochę, teraz jest radość ze słuchania muzyki :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m4tech chcesz powiedzieć że używasz Allo DigiOne Signature jako transportu pod Roonem?  Masz dorobione do tego jakieś lepsze zasilanie? Z jakimi transportami porównywałeś? 

Oglądam czasami tego Johna Darko ale dla mnie trochę mało wiarygodny. Znaczy uważam że porównując urządzenia powinien mieć bardziej godne warunki odsłuchowe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, MrSalieri napisał:

@m4tech chcesz powiedzieć że używasz Allo DigiOne Signature jako transportu pod Roonem?  Masz dorobione do tego jakieś lepsze zasilanie? Z jakimi transportami porównywałeś? 

Oglądam czasami tego Johna Darko ale dla mnie trochę mało wiarygodny. Znaczy uważam że porównując urządzenia powinien mieć bardziej godne warunki odsłuchowe :)

Tak, Roon i baterie LifePO4 po czystej stronie mocy, zasilacz liniowy Zerozone po stronie brudnej. Jako Roonbridge chodzi bez najmniejszego zająknięcia z DietPi, ale mam ochotę jeszcze przetestować z RoPieee.

Nie wiem jakie ma warunki John Drako, ale na pewno nie należy do tych recenzentów dla których wszystko jest super hiper co tylko wezmą do ręki, aby tylko banery na ich stronach się kręciły. 

Bezpośrednio nie porównywałem zbyt wiele, ale wcześniej miałem różne rzeczy na Rassbery, Dante, a także Auralic Altair i dopiero teraz mam wrażenie, że nic nie ogranicza mojego DACa (M2tech Young DSD z LPS Zerozone)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem styczność z digione i malinką. W prawdzie nie w wersji signature i nie pod Roonem ale pod dedykowanym jej systemem typu Moode. Mnie takie rozwiązanie nie pasuje pod względem funkcjonalnym. Po za tym całość to mini komputer. Trzeba to uruchamiać, prawidłowo zamykać a jak kilka razy dziennie zdarzy się, że mrugnie prądem to system się posypie. Niby to zasilanie bateryjne rozwiązało by problem ale jakoś nie jestem do tego przekonany. Na jak długo wystarczają te baterie? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MrSalieri napisał:

Miałem styczność z digione i malinką. W prawdzie nie w wersji signature i nie pod Roonem ale pod dedykowanym jej systemem typu Moode. Mnie takie rozwiązanie nie pasuje pod względem funkcjonalnym. Po za tym całość to mini komputer. Trzeba to uruchamiać, prawidłowo zamykać a jak kilka razy dziennie zdarzy się, że mrugnie prądem to system się posypie. Niby to zasilanie bateryjne rozwiązało by problem ale jakoś nie jestem do tego przekonany. Na jak długo wystarczają te baterie? 

Nie ma o czym mówić, w takim razie raczej odradzam Ci takie rozwiązanie, na szczęście nie mam takich problemów z zasilaniem, oczywiście moode a roon to jest różnica.

Godzinę temu, Szymon napisał:

Też odnoszę takie wrażenie.

Poproszę coś konkretniej ... jakie wrażenie odniosłeś i co do czego, miałeś tego daca i ten transport...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zresztą cofam pytanie, jestem pewny że kolega nie poświęcił mu nawet półgodziny, ale zaraz się  pewnie bym dowiedział, że muszę swojego daca odstawić do utylizacji, że to nędza i wstyd bo kolega przesłuchał 30 lub 100 lepszych daców i ten może tylko im buty czyścić. Ja nie mam udziałów w Allo żeby tutaj uprawiać jakieś spory, co innego Branża, Branża musi z czegoś żyć i to trzeba uszanować, nowy Bluesound musi się sprzedawać przecież, także nie można branży odbierać chleba.

... i nawet przez chwile pomyślałem, że wykupie tego Node na kilka dni i skonfrontuje w bezpośrednim teście, bo może faktycznie Branża ma rację... ale przypomniałem sobie o wpisach na forum Roona w temacie Digione Signature, tam kilku użytkowników  przesiadło się z Bluesounda na Signature i ich opinie są dla mnie oczywiste... więc szkoda czasu na pierdoły, wolę się cieszyć muzyką i tego wam wszystkim też życzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie malina i digione to mini komputerek, PC audio ze wszystkimi jego wadami i zaletami. Osobiście wolę gotowe urządzenia do konkretnych celów. Chętnie porównał bym Digi i bluesauond pod względem walorów sonicznych. Gdyby faktycznie różnica była duża można by przymknąć oko na niedogodności w funkcjonalności. Tylko że bluesauonda można wypożyczyć a Digi niestety trzeba kupić, skonfigurować i przygotować do pracy a to już spory wydatek.

@m4tech jak możesz to napisz jaką masz resztę toru. Jak nie chcesz tutaj to może być na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, MrSalieri napisał:

Dla mnie malina i digione to mini komputerek, PC audio ze wszystkimi jego wadami i zaletami. Osobiście wolę gotowe urządzenia do konkretnych celów.

W takim razie Bluesound może być stworzony dla Ciebie :) 

27 minut temu, MrSalieri napisał:

@m4tech jak możesz to napisz jaką masz resztę toru. Jak nie chcesz tutaj to może być na PW.

Jeśli to coś Ci pomoże, dalej są monobloki audiolab 8300MB i Tannoy Revolution XT 8F

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, m4tech napisał:

W takim razie Bluesound może być stworzony dla Ciebie :) 

Być może. Będę chciał sprawdzić.  Dzięki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MrSalieri napisał:

Chętnie porównał bym Digi i bluesauond pod względem walorów sonicznych

Zainspirowany poszukałem na YT...takie porównanie zrobił chcąc nie chcąc w sieci miły starszy Pan  z Holandii -  Hans Beekhuyzen.

Streszczając Bluesound Node 2i został pod względem jakości brzmienia przypisany przez Holendra do setupu nr 2 (lub nawet 3 jako dac-steramer) a Digione Signature do setupu nr 1; więc jakby nie patrzeć mamy do czynienia z różnicą klasy lub nawet dwóch.

Od siebie dodam, że mógł zasilić Signature jeszcze lepiej do testu, nie dwa SBoostery tylko SBooster i baterie LifePO4, byłoby i taniej i jeszcze lepiej brzmieniowo :)

poniżej linki

Bluesound Node 2i:

Allo DigiOne Signature:

przepraszam Branżo ale musiałem to wkleić ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bladzicie PC audio ze streamerami mieszacie.

Pioneer marantz onkyo ca moon aurelic bluesound itd itp... Trochę tego jest to warto porównać ze squezeboxem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, antymalkontent napisał:

Trochę bladzicie PC audio ze streamerami mieszacie.

Pioneer marantz onkyo ca moon aurelic bluesound itd itp... Trochę tego jest to warto porównać ze squezeboxem.

PC Audio to dla mnie jest to co gra dookoła peceta, Logitechy, słuchawki itp.

A jeśli już takim purystą co do nazewnictwa jesteś to Digione Signature to transport SPDIF na bazie RasPi, a nie streamer.
Tyle że dla mnie to nic nie zmienia, bo liczy się nie zaszufladkowanie w nazewnictwie tylko jakość, funkcjonalność i niezawodność danego urządzenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, m4tech napisał:

Beekhuyzen

Fajowy gość :)

Niezłą ma platformę testową.

18 godzin temu, m4tech napisał:

więc jakby nie patrzeć mamy do czynienia z różnicą klasy lub nawet dwóch.

Ach te klasy i bzdety dla dzieci, że jeszcze ktoś w to wierzy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Mogę polecić sparky usbridge. Gotowy zestaw w obudowie z zainstalowanym volumio. Korzystam już kilka miesięcy i jestem zadowolony. Trzeba tylko dokupić zasilacz liniowy, najlepiej pełną wersję od tomanka  do tego dobry kabelek usb i jest bardzo dobrze, laptop nie ma startu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szymon napisał:

Fajowy gość :)

Niezłą ma platformę testową.

Tak fajny gość, nie dyskredytuje pustymi argumentami wszystkiego i wszystkich dookoła, bo moja platforma jest najmojsza, 

Godzinę temu, Szymon napisał:

Ach te klasy i bzdety dla dzieci, że jeszcze ktoś w to wierzy :)

a argumenty typu, kupujcie BSy, bo są najlepsze,  bo ja tak mówię i miałem kilka sztuk, czy coś w tym stylu.... to kogo mają niby przekonać? bo mnie na pewno nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.