Jump to content
onkyo717

DUSON A10

Recommended Posts

 

Czy ktoś zna ten sprzet posiada jakieś dane opinie etc ....

 High-End we Frankfurcie  1996

Wraz z holenderskim mistrzem van den Hulem wystawiła się firma Duson. Jej oferta obejmuje głównie wzmacniacze. Wzmacniacze Duson są projektowane tak, aby symulowały brzmienie lampowe. Wystawca przyznał, iż nie jest to precyzyjny dźwięk np. w stylu Levinson. Prospekt firmy mówi, iż wzmacniacze Duson kreują pełen zestaw przeżyć muzycznych z wyjątkiem zapachu klubu lub sali koncertowej. Najtańszy wzmacniacz zintegrowany Duson - PA50 pracuje w klasie AB i kosztuje 1.300 DM. Modele wyższe pracują w klasie A. Najdroższe końcówki mocy to B100 i A10. Kosztują odpowiednio 2.500 i 3.400 DM. Końcówka A10 (2x50 W w klasie A) zasilała zestawy głośnikowe 2606 o wyglądzie s-f.

 

Edited by onkyo717

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 31.12.2018 o 11:28, rochu napisał:

Chcesz kupić czy sprzedać?

I chyba wybrałeś niewłaściwą zakładkę.

czemu nie właściwa zakładka ??? szukam info odnośnie końcówki ?!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

http://ronald.beetz.nl/tom/hifi_03.html

Wrzuć w Google Translate, tu masz o PA50. jak sam Holender pisze że wzmacniacz jest słabiutki (muł bagienny) to coś jest na rzeczy. Jedna szkoła grania.

Quote

Duson PA50 to czysto holenderski wzmacniacz. Ten wzmacniacz jest na rynku od wielu lat, ale z nami nigdy nie dyskutowaliśmy o nim w magazynie audio, a podczas gdy firma Duson twierdzi, że ten wzmacniacz jest wysoko ceniony przez entuzjastów. Urządzenie ma charakterystyczną ciemnoszarą emaliowaną stalową obudowę Duson, ale brakuje mu wybitnych profili chłodzenia większych modeli. Tekst jest drukowany jasnoniebieskim na szarym tle i dlatego jest całkowicie nieczytelny, tak że bogaci, ale starsi entuzjaści muszą dotykać poprawnych pozycji przycisków. Podobnie jak większe typy, ten wzmacniacz klasy A jest również wyposażony w skromne 8 watów i impedancję 8 watów. Ci, którzy potrzebują większej mocy pod korkiem, nie muszą się poddawać natychmiast, ponieważ wzmacniacz płynnie przechodzi w obwód AB, który dostarcza 50 watów na kanał, gdy występuje większe zapotrzebowanie na moc. PA 50 wyszedł z pudełka jak cenny klejnot i został zapakowany w ciemnoniebieską aksamitną okładkę. Powiedziano nam, żeby nie zabierać żadnych dziwnych dodatków, ponieważ urządzenie jest solidne, ale z pewnością nie jest odporne na zwarcie. Mając to na uwadze, staraliśmy się starannie podłączyć PA50 do kabli głośnikowych, co nie było łatwe ze względu na ciasne rozmieszczenie zacisków. Z możliwym następcą PA50, Duson może wykorzystać przestrzeń pomiędzy zaciskami zarówno wejść, jak i głośników bardziej hojnie.

Wzmacniacz ma pięć wejść, w tym wejście phono dla elementów MM / MD, rozbudowany obwód monitora pasma i kontrolę balansu, która pozwala na małe korekty kilku dB. Po połączeniu Duson grał miękko i delikatnie. Kiedy czuliśmy się jak zgrywający saksofon, Duson nadal grał delikatnie i delikatnie. Bez względu na to, jak obróciliśmy pokrętło głośności, Duson nie nacisnął. Wynik był tak smutny, że mieliśmy poważne wątpliwości co do nas samych, a następnie zadzwoniliśmy do importera. Powiedział nam już, że PA50 produkuje kremowe dźwięki, ale nawet importer nie sądził, że są tak miękkie. Rzadko słyszeliśmy tak entuzjastycznie importera, gdy powiedział nam, że jesteśmy zadowoleni, że nasz Duson został uszkodzony. Tajemnicza choroba została wykryta i otrzymaliśmy poprawiony wzmacniacz. Różnica była naprawdę duża. PA50 wciąż nie jest doskonałym człowiekiem w optymalnym stanie, ale ma kilka przyjaznych funkcji, które sprawiają, że jest wygodna w codziennym użytkowaniu. Wzmacniacz daje delikatny i szczegółowy dźwięk, który naturalnie pojawia się również w sposób dyskretny dzięki długiemu słuchaniu. Duson PA50 wydaje się być świetnym systemem do muzyki kameralnej, ale nawet z czułymi głośnikami nie mogliśmy uwieść PA50 w imponującą dynamikę lub ciśnienie dźwięku. Urządzenie nie jest do tego przeznaczone. Każdy, kto znajdzie muzykę za głośną, ale przywiązuje do niej wielką wagę, Duson PA50 to dobry, ale nie tani wzmacniacz.

Edited by Marek.S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.